یک ETF دیگر مربوط به بیت کوین در آمریکا تایید شد

24k production 1 media library original 1200 800

یک ETF مربوط به بیت کوین در آمریکا توسط سازمان بورس و اوراق بهادار این کشور (SEC) تایید شد. این صندوق توسط Volt Equity ایجاد شده است و به دنبال شرکت‌هایی است که بخش اعظمی از دارایی‌هایشان بیت کوین بوده و یا از فعالیت‌های مربوط به بیت کوین، سود به دست می‌آورند. فعالیت‌هایی؛ مانند استخراج بیت کوین، ساخت تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، سرویس‌های وام‌دهی کریپتویی و غیره.

این صندوق که Volt Crypto Industry Revolution and Tech ETF نام‌گذاری شده است، برنامه دارد که تا 3 هفته دیگر در بورس نیویورک لیست و قابل معامله شود.

از جمله شرکت‌هایی که تد پارک (Tad Park) برای اضافه کردن یه پورتفوی این صندوق در نظر دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرکت مایکل سیلور، مایکرواستراتژی، که حجم زیادی بیت کوین در اختیار دارد.
  • شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital Holdings
  • شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms
  • داشتن سهم در دیگر صندوق‌ها و قراردادهای آپشن بیت کوین

سازنده این ETF ادعا دارد که تنها صندوق کاملا بیت کوینی را آماده کرده است. این ETF برای شرکت‌ها و موسساتی است که نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند به صورت مستقیم بر روی دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند؛ جایگزین بسیار مناسبی است.

با این حال بسیاری از کاربران و سرمایه‌گذاران اعتقاد دارند خرید مستقیم سهام مایکرواستراتژی و یا خرید سهم GBTC که صندوق گری اسکیل است، انتخاب بهتر و سرمایه‌گذاری مستقیم‌تری نسبت به این ETF است.

با تایید شدن این صندوق، امید دارندگان بیت کوین به قبول شدن اولین ETF مستقیم بیت کوینی توسط SEC، امیدوار شده‌اند. صندوقی که فقط شامل بیت کوین باشد و قیمت این ارز دیجیتال مستقیما روی قیمت آن تاثیر بگذارد.

منبع: CryptoNews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *