پلتفرم Baken، وام مسکن غیر‌متمرکز می‌دهد!

Capture min

این پلتفرم به دارندگان ارزهای‌دیجیتال، دسترسی مستقیم به بازار سرمایه‌گذاری در وام مسکن را بدون واسطه می‌دهد. پروتکل بیکن وام دهنده وام مسکن غیر متمرکز به طور رسمی روز سه شنبه راه اندازی شد و به سرمایه‌گذاران ارزهای‌دیجیتال اجازه می‌دهد تا از طریق یک استیبل‌کوین جدید که توسط USD Coin (USDC) و وام‌های مسکن پشتیبانی می‌شود‌، در بازار مسکن شرکت کنند.

بیکن (Baken) علاوه بر راه‌اندازی پروتکل خود‌، سه‌شنبه اعلام کرد که فروش عمومی توکن bHome را انجام می‌دهد‌، که توسط USDC‌ وثیقه و وام‌های املاک در ایالات متحده “دلار به دلار” پشتیبانی می‌شود. شرکت‌کنندگان اولیه در فروش، واجد شرایط دریافت پاداش‌های اضافی از طریق توکن حکمرانی BACON خواهند بود. پروتکل بیکن به صاحبان خانه این امکان را می‌دهد تا حق مالکیت خود را با یک توکن غیرقابل جابجایی یا NFT عوض کنند که نشان‌دهنده درصدی از اموال خریداری شده آن‌ها است.

NFT به خریداران وثیقه می‌دهد تا به سایر بازارهای ارزهای‌دیجیتال‌، از جمله منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) دسترسی پیدا کنند. کل فرآیند در ابتدا توسط LoanSnap تحت حمایت ویرجین‌، یک شرکت خدمات‌مالی که به خریداران خانه‌های آمریکایی کمک می‌کند تا در نرخ بهره و سایر هزینه‌های مربوطه صرفه‌جویی کنند‌، تسهیل می‌شود.

علیرغم نرخ‌های پایین نرخ بهره، بازار سرمایه‌گذاران بزرگی را جذب می‌کند که مشتاق جمع‌آوری سود بهره وام‌های مسکن و حق رهن هستند. تخمین زده می‌شود که بانک‌ها، شرکت‌ها و دولت‌ها سالانه بیش از 2 تریلیون دلار وام مسکن خریداری می‌کنند. در همین حال، فدرال رزرو تا روز پنجشنبه بیش از 2.5 تریلیون دلار اوراق بهادار با وام مسکن در ترازنامه خود دارد.

در حالی که برخی از ارائه‌دهندگان وام مسکن برای پذیرش پرداخت رمزارزها ابراز علاقه کرده اند‌، این صنعت تا کنون از حوزه نفوذ DeFi خارج شده است. این امر به زودی می‌تواند تغییر کند زیرا نوآوری‌های جدید همچنان فاصله بین این دو جهان را پر می کند.

حامیان پروتکل بیکن، از جمله الکس پال از صندوق سرمایه گذاری The Chainsmokers‌، معتقدند فناوری بلاک‌چین می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های وام مسکن را برای مخاطبان اصلی به ارمغان بیاورد. در حال حاضر‌، بانک‌های بزرگ، میلیاردها دلار سود سالانه از دارایی های وام مسکن خود دریافت می‌کنند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *