آکادمی رابکس
سباستین بورگه

سباستین بورگه

هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیاتی سندباکس و رئیس Blockchain Gaming Alliance

Sebastien Borge

Co-founder and chief operating officer of The Sandbox, and president of the Blockchain Gaming Alliance

sep

سباستین بورگه

سباستین بورگه، بنیان‌گذار سندباکس

 

«سباستین بورگه»‌ (Sebastien Borget) خود را بیشتر به عنوان یک کارآفرین و پدر معرفی می‌کند. او در حدود 14 سال تجربه در زمینه توسعه استارت‌آپ‌ها و سابقه 11 سال فعالیت در حوزه بازی‌‌های موبایلی را دارد. اشتیاق بورگه به تکنولوژی بلاک چین و آموزش، او را به یکی از طرفداران سرسخت «توکن‌های بی‌مانند» (Nonfungible Tokens) در صنعت بازی‌ها تبدیل کرده است.

سباستین بورگه یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد عملیاتی «سندباکس» (The Sandbox) است. سندباکس دنیای مجازی بازی‌مانندی‌ست که با استفاده از توکن‌های بی‌‌مانند فعالیت می‌کند. او همچنین سِمت مدیر ارشد عملیاتی «پیکس‌آول» (Pixowl) را برعهده دارد که شرکت توسعه‌دهنده بازی سندباکس است. امروزه بازی سندباکس توسط «Animoca Brands» اداره می‌شود.

سباستین بورگه کیست

سندباکس در واقع متاورسی بر روی بلاک چین است که به کاربران خود اجازه می‌دهد با استفاده از توکن‌های بی‌مانند و توکن‌های «SAND» (که توکن کاربردی اصلی این پلتفرم محسوب می‌شود)، جهان دلخواه خود را بیافرینند. این کاربران می‌توانند قطعات زمین دیجیتالی به نام «لَند» (LAND) را خریداری کنند.

پس از این که بازی سندباکس برای دو سال متوالی در سال‌های 2012 و 2013 نامزد بهترین بازی در اپل استور شد، نام سباستین بورگه به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد بر این پروژه،‌ بر سر زبان‌ها افتاد.

سباستین بورگه همچنین ریاست «Blockchain Game Alliance» یا به اختصار «BGA» -سازمانی غیرانتفاعی متشکل از بیش از 200 عضو کلیدی صنعت که به ترویج فناوری بلاک چین در صنعت بازی‌ها کمک می‌کندـ را نیز بر عهده دارد.

بورگه به جز زبان مادری خود یعنی فرانسوی، زبان‌های انگلیسی و آلمانی را به خوبی صحبت می‌کند و زبان‌های اسپانیایی و چینی را نیز تا حد ابتدایی بلد است.

نقل قول:
تحول آغاز شده است. بیایید شغل ایجاد کنیم و شیوه زندگی مردم را تغییر دهیم و نحوه ساختن، بازی کردن، حکم‌رانی و به دست آوردن را در دنیای مجازی عوض کنیم. سال 2021 میلادی، سال متاورس خواهد بود.