آکادمی رابکس
رون کریستنسن

رون کریستنسن

بنیان‌گذار میکر دائو و مدیرعامل بنیاد میکر

Rune Christensen

Founder of MakerDAO and CEO of the Maker Foundation

sep

رون کریستنسن

رون کریستنسن، بنیان‌گذار میکر دائو

 

«رون کریستنسن» (Rune Christensen) بنیان‌گذار «میکر دائو» (MakerDAO) و مدیرعامل «بنیاد میکر» (Maker Foundation) است که هر دو از نهادهای تأثیرگذار پروژه «میکر» (Maker) به شمار می‌روند.

پیش از ورود به دنیای رمز ارزها، رون کریستنسن کسب‌وکاری را اداره می‌کرد که در آن غربی‌ها برای آموزش زبان انگلیسی در کشور چین استخدام می‌شدند. او مدیریت این کسب‌وکار را در حین تحصیل در «دانشگاه کپنهاگ» (University of Copenhagen) و «دانشکده بازرگانی کپنهاگ» (Copenhagen Business School) ادامه داد.

رون کریستنسن کیست

رون کریستنسن پس از آشنایی با بیت کوین در سال 2011،‌ کسب‌وکار خود را فروخت تا بر روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کند. او بعد از هک شدن صرافی «مت گوکس» در سال 2014، به ایده «استیبل کوین‌ها» (Stablecoins) علاقمند شد.

در سال 2015، کریستنسن میکر دائو را با این هدف راه‌اندازی کرد که توانایی دسترسی به سیستم مالی بهتر و شفاف‌تری را برای تمامی افراد جهان فراهم کند. از آن زمان، پروژه میکر توانسته از یکی از نخستین پروتکل‌های موجود بر اتریوم، به یکی از بزرگترین پروتکل‌های آن تبدیل شود و به افراد زیادی در سراسر دنیا خدمت برساند.

نقل قول:
سیفای و دیفای به مرور زمان با یکدیگر ادغام خواهند شد. آن‌چه امروزه به عنوان سیفای می‌شناسیم، به دریچه‌ای تبدیل می‌گردد که بر روی دیفای باز می‌شود.