آکادمی رابکس
مایکل سیلور

مایکل سیلور

بنیان‌گذار و مدیرعامل مایکرواستراتژی و مدافع سرشناس بیت کوین

Michael Saylor

Founder, chairman and CEO of MicroStrategy, and vocal advocate of Bitcoin

sep

مایکل سیلور

مایکل سیلور (Michael Saylor)

 

«مایکل سیلور» (Michael Saylor) یک کارآفرین، مدیر، مخترع،‌‌ نویسنده و خیّر آمریکایی‌ست. او که در خانواده‌ای نظامی به دنیا آمده بود، کودکی خود را در تعدادی از پایگاه‌های نیروی هوایی آمریکا در سراسر جهان گذراند و همین مسئله بعدها پیش‌زمینه علاقه او به تکنولوژی، هوانوردی و فضانوردی شد.

سیلور دوران دبیرستان خود را با موفقیت و در رتبه نخست کلاس گذراند و حتی در نظرسنجی‌ای که در میان هم‌کلاسی‌هایش انجام گرفت، به عنوان فردی که به احتمال زیاد در آینده بسیار موفق خواهد بود، انتخاب شد.

مایکل سیلور از «مؤسسه تکنولوژی ماساچوست» (Massachusetts Institute of Technology | MIT) فارغ‌التحصیل شده و در این دانشگاه، با بورسیه کامل در رشته آموزش افسران ذخیره نیروی هوایی تحصیل کرده است.

سیلور در سال 1989 میلادی و در حالی که تنها ۲۴ سال داشت، شرکت «مایکرواستراتژی» (MicroStrategy) را تأسیس کرد. مایکرواستراتژی با این چشم‌انداز ایجاد شد که به شرکت‌ها در ارائه «هوشمندی» (Intelligence) به تمام نقاط جهان کمک کند. این شرکت با رهبری او به یکی از پیشتازان جهان در تجزیه و تحلیل سازمانی تبدیل شده و امروزه به هزاران سازمان در سراسر دنیا خدمت می‌رساند.

مایکل سیلور کیست

نام مایکل سیلور به عنوان مخترع بر بیش از 40 حق ثبت اختراع آمده است که به عنوان نمونه‌ای از این اختراعات، می‌توان «تحلیل رابطه‌ای» (Relational Analytics) را نام برد.

سیلور علاوه بر تمامی فعالیت‌های ذکر شده، وب‌سایت «آلارم» (Alarm.com) را نیز بنیان‌گذاری کرده که یکی از نخستین شرکت‌های اتوماسیون خانگی و امنیت محسوب می‌شود. او همچنین راه‌اندازی وب‌سایت «اینجل» (Angel.com) را نیز در کارنامه خود دارد که یکی از اولین ارائه‌دهندگان خدمات پاسخ صوتی تعاملی مبتنی بر فضای ابری است.

مایکل سیلور به جز فعالیت‌های عملی و دستاوردهای خود، یکی از مدافعان و طرفداران سرسخت بیت کوین نیز به شمار می‌رود. او در وب‌سایت رسمی مایکرواستراتژی، بخشی را به آموزش افراد در رابطه با بیت کوین اختصاص داده و در کنفرانس‌ها و فضاهای آموزشی در سراسر ایالات متحده، درباره ارزهای دیجیتال به سخنرانی می‌پردازد.

نقل قول:
چه چیز ارزشمندتر از دارایی است؟ دارایی دیجیتال. چه چیز ارزشمندتر از دارایی دیجیتال است؟ انرژی دیجیتال.