آکادمی رابکس
جوزف لوبین

جوزف لوبین

بنیان‌گذار کانسنسیس و هم‌بنیان‌گذار اتریوم

Joseph Lubin

Founder of ConsenSys and co-founder of Ethereum

sep

جوزف لوبین

جوزف لوبین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم

 

«جوزف لوبین» (Joseph Lubin)، یکی از چهره‌های کلیدی دنیای ارز دیجیتال است که در تورنتو به دنیا آمده و در دانشگاه «پرینستون» (Princeton) تحصیل کرده است. لوبین در دهه‌های 1990 و 2000، در شرکت «گلدمن ساکس» (Goldman Sachs) به توسعه نرم‌افزار می‌پرداخت و در همین دوران، «هج‌فاند» (Hedge Fund) خود را تأسیس کرد.

وی در سال 2011 و به واسطه نگرانی‌هایی که از افزایش بدهی‌های جهانی به وجود آمده بود، شیفته بیت کوین شد و در سال 2014 و پس از خواندن وایت پیپر اتریوم، برای راه‌اندازی این بلاک چین به نابغه جوان دنیای رمز ارزها، «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) پیوست.

جوزف لوبین کیست

جوزف لوبین نقش مهمی در راه‌اندازی بلاک چین اتریوم ایفا کرده است و همچنین یکی از بنیان‌گذاران «بنیاد اتریوم» (Ethereum Foundation) و مدیرعامل «اتریوم سوئیس» (Ethereum Switzerland) به شمار می‌رود.

جوزف لوبین در سال 2015، شرکت «کانسنسیس» (ConsenSys) را در نیویورک تأسیس کرد که شرکتی برای توسعه غیر متمرکز اتریوم محسوب می‌شد و هدف آن، ایجاد فضایی تبلیغاتی حول این ارز دیجیتال بود.

تا سال 2020، شرکت کانسنسیس پروژه‌های گوناگونی همچون «متاماسک» (MetaMask)، «اینفیورا» (Infura)، «کدفای» (Codefi)، «کوروم» (Quorum)، «ترافل» (Truffle) و «دیلیجنس» (Diligence) را راه‌اندازی کرد که همگی از پروژه‌های مهم ارز دیجیتال به شمار می‌روند. انتظار می‌رود که کانسنسیس در سال‌های آينده نقش بسیار مهمی در توسعه بانک‌های مرکزیِ رمز ارزها در سراسر جهان ایفا کند.

نقل قول:
با تسریع توسعه و گسترش سیستم‌های جدید و بهتر، مشتاقانه منتظر هستیم تا تکنولوژی اتریوم بخش زیادی از جمعیت را قادر سازد تا دسترسی اقتصادی و سیاسی بسیار وسیع‌تری نسبت به زیرساخت‌ها و سیستم‌های قبل از سال 2020 داشته باشند.