آکادمی رابکس
Hayden Adams

هیدن آدامز

بنیان‌گذار یونی سواپ

Hayden Adams

Founder of Uniswap

sep

هیدن آدامز

هیدن آدامز، بنیان‌گذار یونی سواپ

 

«هیدن آدامز» (Hayden Adams) یک مهندس کامپیوتر نیویورکی و مؤسس صرافی غیر متمرکز «یونی سواپ» (Uniswap) است. آدامز پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در شرکت «زیمنس» (Siemens) آغاز به کار کرد اما پس از گذشت یک سال، از شغل خود کنار گذاشته شد. او در سال 2017، از طریق یکی از پست‌های «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) در شبکه اجتماعی «ردیت» (Reddit) با ارزهای دیجیتال آشنا شد.

این آشنایی از طریق یکی از دوستان آدامز به نام «کارل فلورش» (Karl Floersch) شدت گرفت. فلورش که در پروژه اتریوم کار می‌کرد، به او اطمینان داد که توسعه قراردادهای هوشمند می‌تواند یک مسیر شغلی مطمئن و جذاب باشد. همین مسئله موجب شد که آدامز با بازارسازهای خودکار آشنا شود و صرافی یونی سواپ را تأسیس کند.

هیدن آدامز کیست

فلورش کمی بعد هیدن آدامز را به بوترین معرفی کرد، و بوترین به آدامز پیشنهاد داد که برای کمک هزینه «بنیاد اتریوم» (Ethereum Foundation) درخواست دهد. پس از انجام این درخواست، پروژه یونی سواپ کمک مالی‌ای معادل 65,000 دلار از بنیاد دریافت کرد. یونی سواپ روند صعودی پیشرفت و توسعه خود را در سال‌های اخیر نیز ادامه داد و انتظار می‌رود تا سال‌های آینده نیز بهره‌وری خود را حفظ کند.

نقل قول:
اتریوم در واقع بسیار جذاب است!