آکادمی رابکس
دامنیک اسکینر

دامنیک اسکینر

هم‌بنیان‌گذار بنیاد آیوتا

Dominik Schiener

Co-founder of the Iota Foundation

sep

دامنیک اسکینر

دامنیک اسکینر، بنیان‌گذار آیوتا

 

«دامنیک اسکینر» (Dominik Schiener) یک کارآفرین ایتالیایی و یکی از بنیان‌گذاران شبکه ارز دیجیتال «آیوتا» (Iota) است. آیوتا یک فناوری جدید است که به ماشین‌ها امکان می‌دهد تا پول را بدون هیچ اصطکاکی بین یکدیگر ذخیره و ارسال کنند. دامنیک اسکینر بنیاد آیوتا را در سال 2017 میلادی تأسیس کرد و با این کار، نخستین بنیاد غیرانتفاعی آلمان را به وجود آورد. او از سال 2011 در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال مشغول است.

دامنیک اسکینر کیست

نام دامنیک اسکینر در میان مدیران برتر جامعه بلاک چین در سراسر جهان به چشم می‌خورد و او تاکنون موفق شده چندین جایزه بزرگ جهانی را از آن خود کند. تمرکز او در حال حاضر بر آماده‌سازی بازار فناوری نوپای آیوتا است و قصد دارد که پتانسیل کامل این فناوری را برای بهره‌مندی جامعه به کار گیرد.

 

درباره آیوتا

جهان به طور مداوم به سمت هوشمند شدن پیش می‌رود. به مرور زمان، ماشین‌ها و دستگاه‌های بیشتری به اینترنت وصل خواهند شد و از طریق آن کار خواهند کرد. اکوسیستم «اینترنت اشیا» (IoT)، دستگاه‌ها را قادر می‌سازد که داده‌ها را با سایر دستگاه‌ها مبادله کنند. این داده‌ها می‌توانند اطلاعات پرداخت و تراکنش باشند.

آیوتا یک دفتر کل توزیع‌شده است که با هدف ذخیره و اجرای تراکنش‌ها بین ماشین‌ها و دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا طراحی شده است. این شبکه قصد دارد که با هوشمند کردن وسایل و راه‌اندازی اینترنت اشیا، انقلابی در عملکرد اینترنت‌های سنتی دنیا به وجود آورد. ارز دیجیتال این شبکه «میوتا» (MIOTA) نام دارد.

نقل قول:
100% از خالص دارایی‌های من در حال حاضر، توکن‌های آیوتا هستند.