آکادمی رابکس
دوین فینزر

دوین فینزر

هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل اوپن سی

Devin Finzer

Co-founder and CEO of OpenSea

sep

دوین فینزر

دوین فینزر، بنیان‌گذار اوپن سی

 

«دوین فینزر» (Devin Finzer) یک کارآفرین آمریکایی و هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل فعلی شرکت «اوپن سی» (OpenSea) است. اوپن سی یکی بزرگترین بازارهای خرید و فروش توکن‌های بی‌مانند (Non-Fungible Token | NFT) به شمار می‌رود.

فینزر در سال 1990 در آمریکا متولد شد و در سال 2013 تحصیلات خود را در رشته علوم کامپیوتر و ریاضیات «دانشگاه براون» (Brown University) به پایان رساند. او پیش از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، مدتی به عنوان مهندس نرم‌افزار در گوگل و «پینترست» (Pinterest) حضور داشت.

دوین فینزر کیست

در سال 2015، دوین فینزر در راه‌اندازی پروژه‌ای به نام «Claimdog» نقش داشت که به افراد کمک می‌کرد قرض‌های خود را پس بگیرند. این پروژه سر و صدای زیادی بر پا کرد و در سال 2016 توسط «کردیت کارما» (Credit Karma) خریداری شد. در زمان حضور در کردیت کارما بود که فینزر به ارزهای دیجیتال علاقمند شد.

در سال 2017، دوین فینزر به همراه «الکس آتالا» (Alex Atallah) پلتفرمی مبتنی بر اتریوم ایجاد کرد که آن را اوپن سی نامید. این پلتفرم بازاری است که امکان خرید و فروش یا مزایده توکن‌های بی‌مانند را فراهم می‌کند.

در ژانویه 2022، نشریه «فوربز» (Forbes) میزان سهامی را که از اوپن سی در اختیار دوین فینزر و الکس آتالا قرار داشت، معادل 2.2 میلیارد دلار به ازای هر یک تخمین زد.

نقل قول:
اگر وب 2 با وب 3 ادغام شود، دیگر همه‌چیز به صورت تصاعدی پیش خواهد رفت.