آکادمی رابکس
آنتونیو جولیانو

آنتونیو جولیانو

بنیان‌گذار دی وای دی ایکس

Antonio Juliano

Founder of dYdX

sep

آنتونیو جولیانو

آنتونیو جولیانو، بنیان‌گذار دی وای دی ایکس

 

«آنتونیو جولیانو» (Antonio Juliano) یک مهندس نرم‌افزار آمریکایی و بنیان‌گذار صرافی غیر متمرکز «دی وای دی ایکس» (dYdX) است. او مدرک علوم کامپیوتر خود را در سال 2015 از دانشگاه «پرینستون» (Princeton) دریافت کرد و پس از آن به عنوان مهندس نرم‌افزار در صرافی «کوین‌بیس» (Coinbase) مشغول به کار شد.

آنتونیو جولیانو در صرافی کوین‌بیس با ارز دیجیتال و دنیای بلاک چین آشنا شد و این تکنولوژی جدید توانست توجه او را به خود جلب کند. علاقه وی به فضای کریپتو زمانی شدت یافت که سخن‌رانی‌های افراد برجسته‌ای همچون «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) را در کوین‌بیس شنید. سخنان این افراد در رابطه با قراردادهای هوشمند و کارمزدهای اتریوم، او را جذب امکاناتی کردند که بر بلاک چین قابل اجرا بود.

آنتونیو جولیانو کیست

یک سال پس از حضور در کوین‌بیس، آنتونیو جولیانو به عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت «اوبر» (Uber) مشغول به کار شد و همزمان کسب‌وکار خود را به راه انداخت. نخستین تلاش او، راه‌اندازی یک موتور جستجو به نام «وی‌پوینت» (Weipoint) برای وب غیر متمرکز بود که البته چندان مورد توجه عموم قرار نگرفت و جولیانو بعدها اعلام کرد که تنها ده کاربر داشته است. با این حال، وی از این تجربه ناموفق چندین درس گرفت که یکی از آن‌ها، اهمیت زمان‌بندی احداث و انتشار پروژه بود.

جولیانو که اهمیت ایجاد پروژه‌های دیفای بر روی اتریوم را دریافته بود، به عنوان پروژه بعدی خود، کار بر روی صرافی غیر متمرکز دی وای دی ایکس را آغاز کرد. این پروژه با الهام از صرافی‌های غیر متمرکزی همچون «کایبر» (Kyber) و «اپن اکسچنج» (Ox) ساخته شد و ویژگی‌های آن‌ها را با چند ویژگی جدید درآمیخت. صرافی دی وای دی ایکس در سال 2017 راه‌اندازی و به سرعت تبدیل به یکی از مطرح‌ترین صرافی‌های غیر متمرکز جهان شد.

نقل قول:
بیشتر بازارهای مالی این‌گونه ایجاد می‌شوند که در ابتدا یک دارایی به وجود می‌آید، سپس در صرافی‌ها معامله می‌گردد.