آکادمی رابکس
آندریاس آنتونوپولوس

آندریاس آنتونوپولوس

سخنگو، مجری پادکست «Let’s Talk Bitcoin»

Andreas Antonopoulos

"Speaker, host of the podcast "Let's Talk Bitcoin

sep

آندریاس آنتونوپولوس

آندریاس آنتونوپولوس، مجری پادکست Let’s Talk Bitcoin

 

«آندریاس آنتونوپولوس» (Andreas Antonopoulos) متخصص برجسته ارزهای دیجیتال و سیستم‌های بلاک چین عمومی است. او فارغ‌التحصیل رشته علوم کامپیوتر و ارتباطات داده و سیستم‌های توزیع‌شده از کالج دانشگاهی لندن است و تعداد زیادی مقاله و کتاب در رابطه با رمز ارزها تألیف کرده است.

آندریاس آنتونوپولوس در سال 2014 میلادی کتابی تحت عنوان «آموزش بیت کوین: رمزگشایی ارزهای دیجیتال» (Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies) منتشر کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد.

در همان سال، به مدت کوتاهی به عنوان متخصص امنیت اطلاعات در «Blockchain.info» به فعالیت پرداخت و در سال 2018 میلادی کتاب دیگری را به نام «آموزش اتریوم: ساخت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز» (Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and Dapps) تألیف کرد. او در حال حاضر مجری پادکست «Let’s Talk Bitcoin» است.

آندریاس آنتونوپولوس کیست

آنتونوپولوس یکی از تأثیرگذارترین افراد حاضر در عرصه بلاک چین است و به طور دائم از او خواسته می‌شود تا نظرات خود را درباره پیشرفت‌های گوناگونی که در این صنعت رخ می‌دهد، بیان کند.

در مصاحبه‌ای با «کوین تلگراف» در سال 2019، او در رابطه با اجتناب‌ناپذیری چرخه‌های رونق و رکود در بازار رمز ارزها، نقش حیاتی طراحی محصول در تضمین پذیرش آن و تأثیر اجتماعی فضای مالی باز و بدون مجوزی که توسط شبکه‌های بلاک چین عمومی تسهیل می‌شود، سخن گفت.

در اکتبر 2019 و همزمان با اعلام گوگل درباره پیشرفت خود در محاسبات کوانتومی، آندریاس آنتونوپولوس ترس افراد از آسیب‌پذیری بلاک چین در برابر چنین سیستم‌هایی را برطرف کرد. او عنوان کرد که کامپیوترهای کوانتومی محدود به حل دسته خاصی از مسائل هستند و هنوز توانایی رمزنگاری کلیدهای عمومی را ندارند.

در آگوست 2019، آنتونوپولوس کتاب جدید خود، «آموزش شبکه لایتنینگ» (Mastering Lightning Network) را معرفی کرد که آن را به همراه «رنه پیکارد» (René Pickhardt) و «اولالوا اسونتکن» (Olaoluwa Osuntokun) نوشته بود. این کتاب به بررسی راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم بیت کوین می‌پردازد و نحوه ایجاد برنامه‌ها و اجرای آن‌ها را بر آن توضیح می‌دهد.

کتاب در حال حاضر در گیت‌هاب برای عموم در دسترس است. انتظار می‌رود در سال‌‌های آینده نیز آندریاس آنتونوپولوس به سخنرانی‌های خود در سراسر جهان ادامه دهد و افراد بیشتری را در حوزه تکنولوژی بلاک چین، از آموزه‌های خود بهره‌مند کند.

نقل قول:
عدم شمول مالی، "ایراد" سیستم مالی سنتی نیست،‌ بلکه نتیجه مستقیم ساختار نظارتی و سیاست‌های مداخله‌گرانه است.