آکادمی رابکس
آندره کرونژ

آندره کرونژ

توسعه‌دهنده مستقل دیفای و بنیان‌گذار یرن فایننس

Andre Cronje

Independent DeFi developer and founder of Yearn.finance

sep

آندره کرونژ

آندره کرونژ (Andre Cronje)، بنیانگذار YFI

 

«آندره کرونژ» (Andre Cronje)، یک برنامه‌نویس اهل آفریقای جنوبی است که بیشتر به خاطر فعالیت‌‌های خود در راه‌اندازی «یرن فایننس»‌ (Yearn.finance) و «کیپرز» (Keep3rV1) شهرت دارد. او همچنین روی چندین پروژه‌ شناخته‌شده «دیفای» (DeFi) مانند «سوشی سواپ» (Sushiswap) و «Cream v2» کار کرده است. کرونژ یک معمار نرم‌افزار با بیش از 20 سال تجربه در توسعه کدهای برنامه‌نویسی است.

 

نگاهی به گذشته آندره کرونژ

آندره کرونژ پیش از ورود به دنیای ارز دیجیتال تجربیات گوناگونی را از سر گذرانده بود. او توانسته بود که یک دوره سه ساله علوم کامپیوتر را تنها در پنج ماه به پایان برساند و همچنین مدرک حقوق خود را در سال 2003 از دانشگاه «استلنبوش» (Stellenbosch) به دست آورد. علاوه بر این،‌ او بیش از یک سال به عنوان مدرس در «گروه آموزشی مؤسسه کامپیوتر» (Computer Training Institute Education Group) فعالیت داشت و پیش از آشنایی با دنیای رمز ارزها و امنیت تلفن همراه، به توسعه کلان‌داده‌ها و زیرساخت‌های معاملاتی برای مخابرات می‌پرداخت.

آندره کرونژ کیست

 

فعالیت‌های آندره کرونژ

تلاش‌های اخیر کرونژ شامل ساخت راه‌حل‌های «فین‌تک» (Fintech) و استفاده از فناوری بلاک چین برای ارائه محصولات و خدمات دیفای به افراد فاقد بانک در زادگاه خود، آفریقا است. او در حال حاضر در سِمت مشاور فنی پروژه «فانتوم» (Fantom)، یک پلتفرم قراردادهای هوشمند مبتنی بر «DAG» فعالیت می‌کند.

کرونژ سبک کاری مخصوص به خود را دارد: «ابتدا پروژه و ایده خود را بسازید، و بعدتر اشکالات آن را برطرف کنید.»

نظرات منحصر‌به‌فرد او در توئیتر و سایر فضاها، در میان طرفداران ارزهای دیجیتال به خوبی شناخته شده است. او یک بار در توئیتر نوشت:

«هشدار: من وقتی نرم‌افزار می‌سازم، آن را برای خودم می‌سازم. اگر قصد دارید با آن تعامل کنید لطفا محتاط باشید، زیرا به احتمال زیاد اشکالاتی در آن وجود خواهد داشت. این نرم‌افزارها ساخته می‌شوند تا زندگی من را ساده‌تر کنند و ممکن است در مسیر ساخت آن‌ها خطاهایی داشته باشم. اگر این مسئله برای شما قابل درک نیست،‌ لطفا از آن نرم‌افزارها استفاده نکنید.»

 

آندره کرونژ در سال‌های اخیر

کرونژ مطالب مرتبط با پروژه‌های در دستِ‌ انجام خود را در وبلاگی به اشتراک می‌گذارد. به عنوان مثال او در ژانویه 2021، در مطلبی با عنوان «ساختن پروژه در دیفای افتضاح است»، به طور کامل در مورد رابطه توأم با عشق و نفرت خود با دیفای سخن گفت. این تنها مسئله‌ای نبود که کرونژ در این مطلب به آن اشاره داشت. او همچنین با نگاهی به توسعه دیفای، به نکات برجسته‌ای در مورد این نوع پروژه‌ها اشاره کرد.

در میان مطالب وبلاگ کرونژ، چندین پُست نیز به یکی از باز‌ی‌های «توکن بی‌مانند» (NFT) او به نام «Rarity» اختصاص دارد. او همچنین خبررسانی‌های مربوط به راه‌اندازی پروژه‌های جدیدی همچون «Convex Boost Delegation» و توسعه‌ها و به‌روز‌رسانی‌های پروژه‌های قبلی خود مثل کیپرز را در همین وبلاگ اعلام می‌کند.

نقل قول:
تغییرناپذیری و عدم تعاملِ انسانی یک ویژگی است، نه یک اشکال.