صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید کومودو (Komodo) ، فروش کومودو - بهترین قیمت KMD

روز
Komodo (KMD)
USDT

فروش و خرید کومودو با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید کومودو

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید کومودو بپردازید.

Komodo
کومودو (Komodo) :

خرید کومودو Komodo و فروش ارز دیجیتال کومودو با بهترین قیمت KMD در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید کومودو: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ارز کومودو با ریال یا تتر.

 

مقدمه

بلاک چین کومودو (Komodo) یک شبکه با تمرکز بر روی حریم خصوصی است که در آن تراکنش‌ها (به انتخاب خود کاربر) می‌توانند کاملا ناشناس باشند؛ یعنی مقادیر و افراد درگیر در تراکنش‌ها از دید همه مخفی بماند.

 

کاربردهای کومودو تنها به تراکنش‌های ناشناس و حفظ حریم خصوصی محدود نمی‌شود و در این شبکه امکان ساخت بلاکچین‌های متعدد نیز وجود دارد. علاوه بر همه این موارد کومودو یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) نیز دارد که به گفته تیم سازنده، قرار است تا 95 درصد ارزهای دیجیتال موجود در بازار را پشتیبانی کند. رمزارز بومی بلاک چین کومودو KMD است.

 

با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توان گفت KMD یک بسته کامل از نیازهای افراد در دنیای کریپتوکارنسی است و با خواندن در مورد آن متوجه خواهید شد که چقدر در پاسخ دادن به این نیازها موفق بوده است.

شبکه کومودو (KMD) چگونه کار می‌کند؟

تیم سازنده کومودو هدف اصلی خودش را بر روی امنیت شبکه و حریم خصوصی گذاشته است و از آن طرف کارهای مهمی در زمینه حل مشکلات مقیاس‌پذیری و معامله رمزارزهای مختلف انجام داده است. در ادامه به توضیح قسمت‌‌های مختلف این شبکه خواهیم پرداخت.

الگوریتم dPOW
یکی از جذاب‌ترین نوآوری‌های تیم کومودو استفاده از الگوریتم Delayed Proof Of Work بوده که کلید امنیت بالای این شبکه است. توضیح ساده این الگوریتم به این گونه است که اطلاعات بلاک‌هایی که در شبکه کومودو استخراج می‌گردند، بر روی شبکه بیت کوین نیز ذخیره می‌شود؛ اما چگونه؟ برای فهمیدن این موضوع باید با چند مفهوم آشنا شوید.

الگوریتم Zero Knowledge Proof

کومودو از زی کش (Zcash) کپی برداری کرده و به مانند آن از الگوریتم Zero Knowledge Proof برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند تا حریم خصوصی کاربران به طور کامل حفظ شود. در این الگوریتم، ماینرها بدون دانستن اطلاعات تراکنش مانند مقدار و طرفین درگیر، درستی آن تراکنش را تایید می‌کنند.

برای بحث امنیت، همانطور که گفته شد از dPOw استفاده می‌شود و در واقع کومودو از قدرت شبکه‌ی بیت‌کوین برای حفظ شبکه خودش استفاده می‌کند. برای فهم بهتر این الگوریتم، باید با برخی از اعضای شبکه، آشنا شوید.

ماینرها

درست مانند بیت کوین، در کومودو نیز ماینرهایی وجود دارند تا تراکنش‌ها را تایید کرده و استخراج بلاک‌ها را انجام دهند. تفاوت Komodo با بیت کوین در این است که در اینجا، شما به یک سیستم بسیار پر قدرت برای استخراج نیاز ندارید و با یک سیستم معمولی نیز می‌توانید در شبکه این رمزارز به فعالیت بپردازید.

نوتاری نودها (Notary nodes)

نوتاری نودها (Notary nodes) یکی از مهم‌ترین اجزای تامین امنیت و تکمیل‌کننده شبکه کومودو هستند. تقریبا هر سال 64 عدد نوتاری نود جدید برای کومودو توسط کاربران انتخاب می‌شوند. معیار این انتخاب به مسائلی؛ مانند مدت حضور در شبکه، میزان تسلط به علوم کامپیوتری و میزان آنلاین بودن و فعالیت این افراد در شبکه است. این نودها برای فعالیت خود روزانه 50 عدد ارز دیجیتال کومودو را به صورت ثابت دریافت می‌کنند. شما با استیک کردن kmd های خود می‌توانید در این انتخابات شرکت کرده و به ازای استیکینگ خود، سالانه 5.1 درصد از فی تراکنش‌‌ها را پاداش بگیرید.

استفاده از بیت کوین به عنوان محلی برای ذخیره‌سازی

اکنون که با اجزای شبکه کومودو آشنا شدید، وقت آن است سیستم dPOW را بفهمیم. ماینرها ابتدا تراکنش شما را تایید می‌کنند و سپس یک بلاک محتوی چندین تراکنش ایجاد می‌شود.

Notary node ها یک هش برای این بلاک تولید می‌کنند. این هش می‌تواند به این شکل باشد:

سپس ارتفاع بلاک نیز یادداشت می‌شود. ارتفاع بلاک در واقع همان شماره بلاک و به منزله این است که نشان دهد آخرین بلاک ایجاد و ثبت شده، چه شماره‌ای داشته است.

سپس نام بلاکچینی که بلاک در آن استخراج شده، یادداشت می‌شود که در مورد شبکه اصلی، KMD عبارت اصلی است. در صورتی که شما در KMD یک بلاکچین اختصاصی برای خودتان مثلا به اسم RABEX ایجاد کنید، Notary node نام رابکس را در این قسمت یادداشت می‌کند. سپس notary node، تمام این اطلاعات را دریافت کرده و به زبانی که برای کامپیوتر قابل فهم است، می‌نویسد. نتیجه چیزی شبیه به عبارت زیر خواهد بود.

این عبارت نشان‌دهنده تمام آن چیزی است که تاکنون در شبکه کومودو اتفاق افتاده است. حال این عبارت بر روی شبکه بیت کوین ثبت خواهد شد. در ادامه به توضیح این فرآیند نیز خواهیم پرداخت.

ویژگی OP-Return چیست؟

یکی از ویژگی‌های موجود در هسته اصلی بیت کوین، OP-Return است که به افراد اجازه می‌دهد یک متن را درون تراکنش قرار دهند. نوتاری نودها با استفاده از همین ویژگی یک تراکنش شامل متن تولید شده برای بلاک در شبکه بیت‌کوین ایجاد می‌کنند تا اطلاعات آخرین بلاک ایجاد شده در شبکه کومودو در بلاکچین بیت‌کوین ذخیره شود. حال اطلاعات بلاکی که این اطلاعات درون آن قرار گرفته است، رمزگذاری شده و دوباره به شبکه کومودو باز می‌گردد؛ به این ترتیب در صورت هک شبکه، اعضای کومودو به آن اطلاعات مراجعه کرده و زنجیره درست را ادامه می‌دهند. با انجام این اقدام ساده، در صورتی که یک هکر بخواهد شبکه کومودو را هک کند، باید اطلاعات موجود در شبکه بیت کوین را نیز با هک بلاکچین آن از بین ببرد که تا کنون کاری غیرممکن بوده است. حال در صورتی که شما یک بلاکچین خصوصی در کومودو برای کسب و کارتان ایجاد کنید، این دو لایه امنیت تبدیل به سه لایه می‌شود. هکر ابتدا باید به بلاکچین شما نفوذ کند، سپس به بلاکچین کومودو که اطلاعتتان درون آن قرار گرفته و در نهایت به بلاکچین بیت کوین حمله کند.

خرید کومودو

خرید کومودو از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید کومودو به صورت آنلاین است. برای خرید کومودو به کیف پول کومودو نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی کومودو به شما اختصاص داده می‌شود و کومودو خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید کومودو

.

...

خرید کومودو در ایران با ریال

مشتاقان خرید کومودو در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید کومودو اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید کومودو است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید کومودو با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید کومودو با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری کومودو خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال کومودو به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش کومودو

فروش کومودو و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، کومودو خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش کومودو و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید کومودو بدون احراز هویت

خرید و فروش کومودو همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید کومودو از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید کومودو را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید کومودو در ایران

بهترین سایت خرید کومودو در ایران کجاست؟ خرید کومودو در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش کومودو معرفی نشده‌اند. قیمت خرید کومودو در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید کومودو با ریال، نگهداری کومودو و فروش کومودو را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت کومودو

قیمت کومودو را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت کومودو و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید کومودو

قیمت خرید کومودو در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید کومودو، قیمت جهانی کومودو و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی کومودو و قیمت خرید کومودو را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید کومودو از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید دوج کوین

خرید اتریوم

خرید کاردانو

عرضه اولیه کومودو

عرضه اولین کوین KMD از 15 اکتبر تا 20 نوامبر سال 2016 (25 مهر تا 30 آبان 1395) به طول انجامید. قیمت کومودو در این عرضه اولیه 0.376 دلار بود. برای این عرضه اولیه 100 میلیون کوین در نظر گرفته شده بود که 90 درصد آن به سرمایه‌گذاران به ارزش کلی 2639 بیت کوین (حدود دو میلیون دلار در آن زمان) فروخته و 10 درصد آن برای مارکتینگ در آینده نگهداری شد. تعداد کل KMD های قابل استخراج 200 میلیون عدد است که علاوه بر آن 100 میلیون اولیه، تقریبا 27 میلیون آن نیز تا زمان نگارش این مطلب استخراج شده است.

یک نکته حائز اهمیت، مورد مصرف بیت کوین‌های جمع آوری شده در عرضه اولیه است. همان طور که گفته شد که در سیستم dPOW، نودها یک تراکنش حاوی اطلاعات آخرین بلاک کومودو را در شبکه بیت کوین انجام می‌دهند. از این بیت کوین‌های جذب شده، برای پوشش کارمزد این تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

داشتن KMD چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

بسیاری از افراد با سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها، آن‌ها را به دید چندساله نگهداری می‌کنند تا ارزش دارایی‌ شان رشد کند؛ اما در همین مدت می‌توانند از کوین‌های خود بهره‌برداری‌های مختلفی کنند.

در مورد کومودو، کاربردهای زیر از همه مهم‌تر است:

  1. دریافت سالانه تا پنج درصد پاداش از شبکه، با داشتن حداقل دَه عدد KMD
  2. انجام تراکنش‌های سریع و بدون نیاز به احراز هویت در صرافی غیرمتمرکز کومودو
  3. پرداخت هزینه ویژگی‌های امنیتی شبکه کومودو با استفاده از رمز‌ارز آن
  4. جذب سرمایه‌ی عمومی از طریق عرضه اولیه کوین غیرمتمرکز (dICO)

dICO چیست؟

در دنیای ارز دیجیتال فرآیندی برای ورود به بازار وجود دارد که به آن عرضه اولیه کوین (Initial Coin Offering) گفته می‌شود. روش‌های دیگری؛ مانند IEO (عرضه اولیه در صرافی) نیز وجود دارند. یکی از روش‌هایی که اولین بار توسط کومودو ارائه شد و در تمام پلتفرم‌های زیر مجموعه‌اش هم اجرایی گردید، عرضه اولیه غیرمتمرکز یا همان dICO است. در ICO‌ها احتمالا سازنده رمزارز یک وبسایت ایجاد کرده و با ارائه‌ی توضیحاتی در مورد پروژه، از سرمایه‌گذاران درخواست پول می‌کند. این پول اغلب به شکل بیت‌کوین و اتریوم جمع‌آوری شده و گاهی نیز پول فیات دریافت می‌شود. این روش مقداری از روح غیرمتمرکز بودن رمزارزها به دور است؛ زیرا فردی وجود دارد که وبسایت ساخته و امکان کلاهبرداری وجود دارد.

کومودو برای حل این مشکل dICO را پیشنهاد داد. در dICO دیگر نیازی به هیچ شخص ثالثی نیست و همه چیز غیرمتمرکز و با استفاده از تکنولوژی اتمیک سواپ انجام می‌شود. این روزها فرآیند عرضه اولیه در صرافی‌های غیر متمرکز(DEXها) بسیار رواج یافته که روشی غیرمتمرکز برای جذب سرمایه است. کومودو در سال 2017 (1396) روشی مشابه را برای این کار ارائه داده بود که قابل احترام است.

 

کیف پول‌های کومودو (KMD)

کیف پول سخت‌افزاری: برای ذخیره سازی KMD می‌توانید از کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S استفاده کنید. ذخیره‌سازی کومودو با این روش امنیت بالاتری دارد. کیف پول نرم افزاری: کیف پول نرم‌افزاری مخصوص این رمز‌ارز و ساخت خود تیم KMD به اسم Ocean QT Wallet گزینه مناسبی است. اگر می‌خواهید کومودوی خود را استیک کرده (Stake) و یا معامله کنید، این کیف پول بهترین انتخاب است. کیف پول کاغذی: کیف پول کاغذی Komodo Paper Wallet امنیت بسیار بالایی دارد و ساخت تیم KMD است.

برخی از سوالات متدوال درباره کومودو

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید KMD کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز ارز کومودو پشتیبانی می‌کند داشته باشید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

ارز دیجیتال کومودو در هر پلتفرمی با قیمت متفاوتی معامله می‌شود. قیمت رمز ارز کومودو در ایران را می‌توان در پلتفرم رابکس مشاهده کنید. علاوه بر این می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ نیز از قیمت این رمز ارز در پلتفرم‌های مختلف مطلع شوید.

حداقل خرید اتریوم در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید اتریوم ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید کومودو

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید کومودو، رابکس را انتخاب کنید.