صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید کاردانو (Cardano) ، فروش آدا - بهترین قیمت ADA

روز
Cardano (ADA)
USDT

فروش و خرید کاردانو ADA با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

خرید و فروش کاردانو

کیف پولتان را شارژ کنید و به خرید و فروش کاردانو و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

CARDANO
کاردانو (CARDANO) :

پروژه کاردانو با کوین آدا (ADA) در سال 2017 قدم به دنیای ارزهای دیجیتال گذاشت. هدف این پروژه از ابتدا این بود که رقیبی مهم برای اتریوم بوده و با کار پژوهشی گسترده و اجرای بی نقص، جای خود را در بین کوین‌های اول مارکت باز کند. اضافه شدن قرادادهای هوشمند و غیرمتمرکزسازی کامل کاردانو، آن را به پروژه‌ای قدرتمند در بازار تبدیل خواهد کرد.

کاردانو در یک نگاه :

ریشه‌های کاردانو

بیت کوین در دنیای کریپتوکارنسی به عنوان رهبر و اولین بودن شناخته می‌شود. رمزارزی که یک کلاس دارایی جدید را معرفی کرده و به عنوان محل ذخیره ارزش عمل می‌کند. اتریوم نیز نشان داد چه کارهای مهم و بزرگی می‌توان با بلاکچین انجام داد. پروژه‌های متعدد ERC-20 این صنعت را رو به جلو می‌برند.

 

به دلیل سهم زیاد اتریوم از بازار و تسلطش بر دنیای کریپتوکارنسی، بخش اعظم توسعه‌دهندگان ترجیح می‌دهند بر روی این شبکه کار کنند و هر روزه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز مختلف و کاربردی به بازار معرفی می‌شود. با تمام این موارد شبکه‌ها و پروژه‌هایی به وجود آمدند تا رقیبی برای اتریوم بوده و به نوعی آن را شکست دهند. اغلب به آن‌ها قاتل اتریوم (Ethereum Killer) گفته می‌شود. کاردانو نیز یکی از همین پروژه‌هاست.

 

یکی از مشکلاتی که همیشه مورد انتقاد مخالفان اتریوم بوده است، بحث مقیاس‌پذیری است. گاوهی توان پردازشی شبکه اتریوم، پاسخگوی تعداد زیاد کاربران و تراکنش‌های این بلاکچین نبوده و هزینه‌های انتقال فوق‌العاده بالا می‌رود. سرعت انجام تراکنش‌ها نیز پایین خواهد آمد. بسیاری از پروژه‌ها برای حل این مشکل، مجبور به کم کردن امنیت و یا غیرمتمرکز بودن شبکه‌اشان شده‌اند؛ اما چالش اصلی داشتن هر سه ضلع امنیت، غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری در کنار هم است. کاردانو در انتهای برنامه توسعه خود قرار است به این موارد دست پیدا کند.

 

چارلز هاکینسون، بنیان گذار کاردانو

 چارلز هاکینسون، بنیان گذار کاردانو

 

کاردانو توسط یکی از هم بنیانگذاران خود اتریوم ساخته شده است. چارلز هاسکینسون (Charles Haskinson) ریاضی‌خوانده‌ای است که جزو تیم 8 نفره موسسان اتریوم بوده است. او بعد از اینکه با بقیه اعضای تیم بر سر مساله غیر انتفاعی بودن یا نبودن اتریوم به مشکل برخورد پروژه را ترک کرد. چارلز هاسکیسون از تیم اتریوم جدا شده و به همراه تیمی متخصص شامل مهندسین و فارغ التحصیلان دانشگاهی یک بلاکچین جدید را از صفر ایجاد کرد.

 

کاردانو با توکن آدا (ADA) یک پروژه بلاکچینی است که برای پرداخت‌های همتا به همتا و ساخت قرادادهای هوشمند ساخته شده است تا در کنار داشتن امنیت، مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را نیز نداشته باشد. نام این بلاکچین از روی ریاضیدان مشهور ایتالیایی، جرولامو کاردانو (Gerolamo Cardano) برداشته شده است. نکته جالب اینجاست که نام توکن این شبکه؛ یعنی ADA نیز از نام ریاضیدان مشهور انگلیسی، آدا لاولیس (Ada Lovelace) الهام گرفته شده است. از آدا لاولیس به عنوان اولین برنامه‌نویس دنیا یاد می‌شود. او اولین الگوریتم را در سال 1843 منتشر کرد و احتمالا بدون تلاش‌های او، احتمالا کامپیوتر‌های امروزی وجود نداشتند.

کاردانو، غیرمتمرکز و مورد حمایت چند سازمان!

کاردانو در دنیای بلاکچین فعالیت می‌کند و غیرمتمرکز است؛ یعنی هیچ سازمان مرکزی یا شخص خاصی تصمیمات مربوط به شبکه را نگرفته و تمام کارها تماما توسط نودها انجام می‌شود.

 

با این حال چند سازمان متمرکز وجود دارند که با همکاری یکدیگر، مشغول توسعه و تبلیغ کاردانو هستند: بنیاد کاردانو، شرکت IOHK و شرکت Emurgo.

 

بنیاد کاردانو یک سازمان فعال حوزه بلاکچین و رمزارزها واقع در سوئیس است. هدف اصلی این بنیاد “استانداردسازی، محافظت و تبلیغ” کاردانو و تکنولوژی آن است.

 

شرکت IOHK توسط چارلز هاسکینسون و جرمی وود (Jeremy Wood) تاسیس شد. هدف این شرکت ساخت تکنولوژی‌هایی است که به شمول‌پذیری مالی کمک کند.

 

شرکت Emurgo نیز فعال در زمینه حمایت از توسعه‌دهندگان، استارت‌آپ‌ها شرکت‌هایی است که در حوزه بلاکچین کار می‌کنند، است. Emurgo شرکت خواهر IOHK محسوب می‌شود.

کاردانو چگونه به وجود آمد؟

هاسکینسون کاردانو را به عنوان نسل سوم بلاکچین‌ها معرفی می‌کند. از نظر او بیت کوین بلاکچین نسل اول و اتریوم نسل دوم هستند؛ در نتیجه کاردانو بهبود یافته این دو بوده و نسل سوم بلاکچین‌هاست! کاردانو حاصل اختلاف نظر بین هاسکینسون و دیگر اعضای تیم بنیانگذار اتریوم بود. او تصمیم گرفت یک زنجیره کاملا جدید با رویکردی متفاوت ایجاد کند. تفاوتی که کاردانو با دیگر پروژه‌های بلاکچینی دارد، این است که بسیار آکادمیک و علمی پیش می‌‌رود. تحقیقات و کار پژوهشی طولانی مدت از ویژگی‌های مهم توسعه کاردانوست.

 

هدف اصلی کاردانو ایجاد یک رمزارز برای تبادلات مالی نبوده است؛ بلکه این پروژه می‌خواهد قرادادهای هوشمند را به بهترین شکل ممکن، اجرایی کند. اجرا کردن بی نقص قرادادهای هوشمند و بهره‌گیری از بیشترین پتانسیل آن‌ها باعث شده است تیم کاردانو، 4 سال بر روی آن فقط تحقیق و پزوهش کنند. اضافه شدن قابلیت نوشتن قرادادهای هوشمند به کاردانو، امکان ساخت نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را نیز ایجاد خواهد کرد.

بلاکچین لایه‌‌بندی شده کاردانو

یکی از ویژگی‌های خاص کاردانو که آن را از دیگر بلاکچین‌ها و کوین‌ها متمایز می‌کند، داشتن دو لایه بلاکچین است. یک لایه تسویه و دیگری لایه محاسباتی. اکثر بلاک‌چین‌ها دارای یک لایه هستند. در کاردانو تراکنش‌ها سریع‌تر، با هزینه کمتر انجام شده و مشکل شلوغی شبکه نیز پیش نمی‌آید.

 

در لایه تسویه (CSL) تراکنش‌های همتا به همتا انجام می‌شود و کاربران توکن‌های ادا را در آن برای هم می‌فرستند. اما لایه محاسباتی (CCL) روح شبکه کاردانوست. امنیت شبکه در این لایه تامین شده و قراردادهای هوشمند نیز بر روی این لایه نوشته خواهند شد. اطلاعات مورد نیاز شبکه و تراکنش‌ها نیز در این لایه ذخیره می‌شود.

 

وقتی شبکه کاردانو برای اولین بار در سال 2017 (1396) تست شد، توانایی انجام 257 تراکنش بر ثانیه را داشت. برای فهیدن اهمیت این موضوع باید بدانید که بیت کوین بین 4 تا 6 تراکنش بر ثانیه و اتریوم 15 تا 20 تراکنش را انجام می‌دهد.

تولید کنندگان بلاک

در هر شبکه بلاکچینی اعضایی وجود دارند که وظیفه تامین امنیت و تایید تراکنش‌های آن شبکه را دارند. در بیت کوین ماینرها این کار را انجام ‌می‌دهند. وظیفه همه آن‌ها در شبکه‌ کم و بیش مانند هم است؛ اما گاهی اسم‌های متفاوتی دارند. در کاردانو به این اعضا تولیدکنندگان بلاک (Block Producers) گفته می‌شود. تولیدکنندگان بلاک در شبکه کاردانو تراکنش‌های جدید را به زنجیره اضافه می‌کنند.

 

امنیت شبکه کاردانو توسط نودهای اعتبارسنج (Validator Nodes) تامین می‌شود و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که کدام بلاک کاندید شده به شبکه اضافه خواهد شد.

 

کاردانو برای اجماع از یک روش خاص اثبات سهام (Proof Of Stake) به نام Ouroboros Praos protocol استفاده می‌کند. تولید بلاک‌ها در یک Epoch که شامل 432 هزار اسلات (Slot) است، انجام می‌شود.Epoch و Slot چه چیزهایی هستند؟

 

یک epoch دوره زمانی‌ای است که طی آن تمام آداهای استیک شده برای تولید بلاک مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر کدام از آن‌ها 432 هزار اسلات دارد. هر اسلات نیز 1 ثانیه است؛ پس هر epoch 5 روز طول می‌کشد. شما وقتی اداهای خود را استیک می‌کنید، 5 روز قفل می‌شود تا از آن‌ها برای تولید بلاک استفاده شود.

همانطور که گفته شد، epoch یک دوره زمان است که به واحدهای کوچک‌تر slot تقسیم می‌شود. 432 هزار اسلات در هر epoch وجود دارد و این اسلات‌ها، 12 هزار رهبر دارند. این رهبران از بین اعتبارسنج‌های کاردانو انتخاب می‌شوند. انتخاب این رهبران اسلات، توسط نگه‌دارندگان آدا انجام می‌شود. این رهبران تراکنش‌‌ها و بلاک‌ها را ایجاد می‌کنند. Epoch در واقع مانند یک دوره کاری است که در آن کارمندان مختلف به کار تولید بلاک می‌پردازند و بعد از پایان دوره، کارمندان جدید وارد شرکت می‌شوند.

 

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که هر رهبر اسلات می‌تواند یک بلاک تولید کند و در صورتی که آنلاین نباشد و یا کار خود را به درستی انجام ندهد، از آن دور حذف شده و پاداشی دریافت نخواهد کرد.

 

تراکنش‌های ایجاد شده توسط این رهبران، در مرحله دوم به دست اعتبارسنج‌های شبکه کاردانو می‌رسد و آن‌ها تراکنش‌ها را تایید می‌کنند. هرچه تعداد آدای در اختیار شما بیشتر باشد، شانستان برای اعتبارسنج شدن در یک دوره و حق رایتان نیز افزایش پیدا می‌کند.

خرید کاردانو

خرید کاردانو با استفاده از سایت های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید کاردانو به صورت آنلاین است. برای خرید کاردانو به کیف پول کاردانو نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی کاردانو به شما اختصاص داده می‌شود و کاردانو خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید کاردانو

.

...

خرید کاردانو در ایران

مشتاقان خرید کاردانو در ایران از طریق صرافیی های ارز دیجیتال می‌توانند به خرید کاردانو و فروش کاردانو اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید کاردانو است که امکان خرید کاردانو با ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید کاردانو با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری کاردانو خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال کاردانو به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش کاردانو

فروش کاردانو و تبدیل آن به تومان در سایت ارز دیجیتال رابکس به صورت لحظه ای ممکن است. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی کاردانو فروش رفته برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، کاردانو خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش کاردانو و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید ارز کاردانو

خرید ارز کاردانو در کنار بیش از ۳۰۰ رمزارز دیگر در صرافی ارز دیجیتال رابکس انجام می‌شود. برای خرید ارز کاردانو کافی است در رابکس ثبت نام کنید و به خرید و فروش بپردازید.

.

خرید آدا کاردانو

خرید آدا کاردانو یا همان خرید ارز کاردانو در رابکس در چند گام کوتاه انجام خواهد شد. ثبت نام کنید، احراز هویت کنید، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید و سپس به خرید آدا کاردانو بپردازید.

.

خرید کاردانو

خرید آدا ADA

خرید آدا ADA با استفاده از تومان و تتر در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است. برای این کار در رابکس ثبت نام کرده و پس از احراز هویت به خرید آدا ADA بپردازید.

.

خرید ارز کاردانو از صرافی

خرید ارز کاردانو در صرافی و با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی به راحتی امکان پذیر است. در صرافی های ایرانی ابتدا باید احراز هویت کنید. در صرافی ارز دیجیتال رابکس پس از ثبت نام و احراز هویت، علاوه بر ریال، با استفاده از تتر هم می‌توانید به خرید ارز کاردانو در صرافی بپردازید.

.

قیمت کاردانو

قیمت کاردانو یا قیمت ADA را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ به صور جهانی مشاهده کنید. سایت کوین مارکت کپ به نوعی به مرجع رمزارزها در جان تبدیل شده است. علاوه بر این مشاهده قیمت کاردانو و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید کاردانو

قیمت خرید کاردانو در هر صرافی ارز دجیتیالی متفاوت است. برای مشاهده قیمت خرید کاردانو به راحتی به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در پلتفرم معاملاتی رابکس بروید. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی کاردانو و قیمت خرید کاردانو را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید کاردانو از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

قیمت کاردانو در آینده

قیمت کاردانو در آینده به قطع قابل پیش بینی نیست. کاردانو یکی از معتبرترین پروژه هایی است که در حوزه رمزارزها وجود دارد. سابقه این رمزارز هم زیاد است. اما اینکه قیمت کاردانو در آینده قابل پیش بینی باشد درست نیست.

.

پیش بینی قیمت کاردانو

پیش بینی قیمت کاردانو در آینده با توجه به برخی عوام آنقدر ها هم دور از دسترس نیست. چندین عامل بر روی قیمت رمزارزها تاثیر گذار است. دولت‌ها، پروژه مربوط به آن رمزارز، فضاهای اجتماعی، نظر صاحب‌نظران درباره یک رمز ارز و ... . برای پیش بینی قیمت کاردانو در آینده باید به این موارد دقت کنید.

.

قیمت خرید کاردانو

قیمت خرید کاردانو را می‌توانید در بالای همین صفحه و از قسمت مبدل مشاهده کنید. علاوه بر مبدل، قیمت خرید کاردانو و سایر ارز های دیجیتال در صفحه قمیت ارزهای دیجیتال رابکس نیز آمده است.

.

نحوه خرید آدا کاردانو

نحوه خرید آدا کاردانو در صرافی های ارز دیجیتال مختلف تقریبا شبیه به یکدیگر است. این فرایند در رابکس به مرحله دارد. در مرحله اول باید ثبت نام و احراز هویت کنید. احراز هویت برای جلوگیری از برخی از سوء استفاده های احتمالی همچون پولشویی انجام می‌شود. در مرحله دوم باید کیف پول رابکستان را شارژ تومانی کنید و به آن تومان ارسال کنید. پس از شارژ تومانی کیف پولتان، در مرحله سوم و آخر به مبدل بروید و در تب خرید با انتخاب ارز دیجیتال آدا کاردانو و وارد کردن مقدار مورد نظر، خرید آدا کاردانو خود را نهایی کنید.

.

خرید و فروش آدا کاردانو

نه تنها خرید، بلکه امکان فروش آدا کاردانو نیز در بیشتر صرافی های ارز دیجتیال ایران وجود دارد. در رابکس نیز خرید و فروش آدا کاردانو هر دو امکان پذیر است. علاوه بر تومان، شما امکان خرید و فروش آدا کاردانو با تتر را نیز دارید. به این معنا که می‌توانید با تتر یا بیت کوین هم آدا بخرید یا آدا خود را به تتر یا بیت کوین تبدیل کنید.

.

آموزش خرید و فروش آدا کاردانو

نه تنها خرید، بلکه امکان فروش آدا کاردانو نیز در بیشتر صرافی های ارز دیجتیال ایران وجود دارد. در رابکس نیز خرید و فروش آدا کاردانو هر دو امکان پذیر است. علاوه بر تومان، شما امکان خرید و فروش آدا کاردانو با تتر را نیز دارید. به این معنا که می‌توانید با تتر یا بیت کوین هم آدا بخرید یا آدا خود را به تتر یا بیت کوین تبدیل کنید.

.

خرید آدا کاردانو با تومان

خرید آدا کاردانو با تومان و تتر در چند مرحله امکان پذیر است. پس از شارژ ریالی کیف پولتان به صفحه کیف پول بروید تا تومان خود را مشاده کنید. در همان کیف پول آدا کاردانو را پیدا کرده و روی دکمه خرید بزنید. به صفحه مبدل راهنمایی خواهید شد. مقدار مورد نظر برای خرید را وارد کرده و معامله خود را ثبت کنید.

.

نحوه فروش آدا کاردانو

نحوه فروش آدا کاردانو درست مانند مراحل برعکس خرید آدا کاردانو است. بجای شارژ تومانی کیف پولتان،‌ ابتدا آدا کاردانو های خود را به کیف پول رابکستان ارسال کنید و سپس در مبدل به تب فروش بروید. ارز دیجتیال آدا کاردانو را انتخاب کرده و مقدار مورد نظر برای فروش را انتخاب کنید. سپس روی دکمه تایید بزنید تا معامله انجام شود. پس از تایید آدا کاردانوهای شما به تومان تبدیل شده و در کیف پولتان می‌توانید آن را مشاهده کنید.

.

قیمت آنلاین آدا کاردانو

قیمت آنلاین آدا کاردانو را می‌توانید در سایت کون مارکت کپ که به مرور به یکی از مراجعی تبدیل شده است که افراد به آن مراجعه می‌کنند ببینید. هرچند توجه کنید که قیمت های نشان داده شده در این سایت قیمت های خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی های ارز دیجیتال نیستند. برای مشاهده قیمت خرید و فروش آدا کاردانو به صورت آنلاین باید به خود صرافی های ارز دیجتیال بروید.

.

قیمت لحظه ای آدا کاردانو

قیمت لحظه ای آدا کاردانو رو می‌توانید در بالای همین صفحه و با نگاه کردن به نمودار و قیمت لحظه ای آدا کاردانو مشاهده کنید. علاوه بر نمودار با استفاده از مبدل و تب خرید و انتخاب زوج ارز دیجیتال آدا کاردانو و تتر نیز میتوان این قیمت را به صورت لحظه ای مشاهده کرد. توجه کنید که قیمت لحظه ای آدا کاردانو برای خرید با قیمت لحظه ای آن برای فروش متفاوت است.

.

سایت خرید و فروش آدا کاردانو

سایت خرید و فروش آدا کاردانو در دنیا و ایران زیاد است. بسیاری از سایت ها و صرافی های ایرانی امکان معامله و خرید و فروش این ارز دیجیتال را فراهم کرده‌اند. رابکس نیز یکی از اولین صرافی های ایرانی است که امکان نگهداری از این ارز دیجیتال و معامله آن را برای کاربران فراهم کرده است. سایت خرید و فروش آدا کاردانو رابکس همواره سعی دارد تا بهترین قیمت خرید را برای کاربران مهیا کنید.

.

بهترین سایت خرید آدا کاردانو

بهترین سایت خرید آدا کاردانو با توجه به اینکه چه عاملی برای یک نفر مهم است متفاوت است. رابکس همواره سعی دارد تا بهترین قیمت، سرعت بالا، پشتیبانی خوب، سرعت بالا و غیره را برای کاربران مهیا کند تا بهترین سایت خرید آدا کاردانو برای کاربران باشد.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید دوج کوین

خرید شیبا

خرید لایت کوین

خرید ریپل

خرید ترون

نرم‌افزار غیرمتمرکز در کاردانو

همانطور که گفتیم کاردانو قصد دارد به رقیبی جدی برای اتریوم تبدیل شود و اصطلاحا جزو دسته قاتلان اتریوم است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و ویژگی‌های اتریوم، امکان توسعه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApp) بر روی آن است. یکی از اهداف مهم کاردانو نیز این است که تبدیل به بستری مناسب برای تولید dAppها بشود. نرم‌افزارهای غیرمتمرکز مانند همین نرم‌افزارهای کامپیوتری عمل می‌کنند، با این تفاوت که غیرمتمرکز هستند!   برای نوشتن نرم‌افزارهای غیرمتمرکز در کاردانو از زبان پلوتوس که بر پایه “هسکل” استفاده می‌شود. کاردانو همچنین یک پلتفرم برای نوشتن قراردادهای هوشمند به نام مارلو (Marlow) دارد که کار تولید و راه‌اندازی یک نرم‌افزار را برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان بسیار آسان‌تر کرده است.

توکن آدا

توکن شبکه کاردانو، ADA نام دارد که کاربران از آن برای انتقالات مالی و انجام تراکنشها استفاده می‌کنند. دارندگان آدا همچنین می‌توانند در فرآیند استیک کردن و تبدیل شدن به نود شبکه فعالیت کنند. تمام افرادی که آداهای خود را استیک می‌کنند می‌توانند به عنوان اعتبار سنج و نود کار کنند؛ البته این کوین‌ها باید در کیف پول ساخت خود کاردانو که برای این کار است، نگه‌داری شوند.

تاریخچه تکامل و آینده کاردانو

در ابتدای متن گفتیم که کاردانو و تیمش مقداری با بقیه پروژه‌ها متفاوت‌اند و شدیدا آکادمیک کار می‌کنند. آن‌ها از زمان شروع پروژه وقت فوق‌العاده زیادی صرف مطالعه و پژوهش کرده‌ند تا بهترین پلتفرم برای توسعه و استفاده از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را بسازند. کاردانو برای هرکدام از مراحل پیشرفت پروژه نام خاصی را در نظر گرفته است که در ادامه به ترتیب آن‌ها را می‌خوانیم.

 

بایرون (دوران تاسیس)

بایرون نام پدر آدا لاولیس، همان ریاضیدان معروف است. دوران بایرون (Byron) در کاردانو از سپتامبر سال 2017 (شهریور 1396) همزمان با شروع به کار اولین نسخه کاردانو آغاز شد. در این دوره امکان خرید و فروش توکن ADA به وجود آمد. کاردانو در آن زمان اولین شبکه اثبات سهام (pos) بود که بعد از یک کار پژوهشی گسترده و آکادمیک عرضه شد.

 

شلی (دوران غیر متمرکزسازی)

شبکه اصلی Shelly در تاریخ 29 جولای 2020 (8 مرداد 1399) راه‌اندازی شد. شلی از نام Mary Shelley، نویسنده کتاب تخیلی فرانکشتاین الهام گرفته شده است. شبکه‌ای که در آن مانند شخصیت اصلی این کتاب، افراد مستقل و خودمختار هستند. هرچه تعداد کاربرانی که نود خود را راه‌اندازی می‌کنند، بیشتر می‌شود، امنیت و عملکرد کاردانو بهتر خواهد شد.

 

هسته اصلی بروزرسانی shelly، نگه‌دارندگان توکن آدا هستند که همزمان به عنوان اعتبارسنج‌های شبکه کاردانو فعالیت می‌کنند. تیم کاردانو این امید را دارد که 50 تا 100 برابر دیگر شبکه‌های مشابه غیرمتمرکز باشد و این کار را با پاداش‌های مناسب و افزایش استخر‌های استیک تا 1000 عدد انجام می‌دهد.

 

باشو (دوره مقیاس‌پذیری)

بسیاری از پروژه‌های رمزارزی که شاید قصد دارند رقیبی برای اتریوم بوده و مشکلات آن را حل کننند؛ از همان ابتدا سراغ بحث مقیاس‌پذیری می‌روند. مقیاس‌پذیر نبودن اتریوم باعث می‌شود سرعت تراکنش‌ها پایین و هزینه آن‌ها گاهی به طرز سرسام‌آوری بالا برود. پروژه‌های بلاکچینی متعدد وجود دارند که با فدا کردن غیرمتمرکز بودن، سعی کرده‌اند مقیاس‌پذیری را به شبکه خود بیاورند. کاردانو هم همین قصد را دارد؛ اما به هیچ عنوان در این کار عجله نمی‌کند. او تا کنون بحث غیرمتمرکز بودن، امنیت و قراردادهای هوشمند را برای خودش حل کرده است و در دوره بعدی که هیچ زمان مشخصی ندارد، به سراغ مقیاس‌پذیری و همگام بودن با دیگر شبکه‌ها خواهد رفت.

 

دوره باشو(Basho) که نامش از روی نام شاعر معروف ژاپنی در قرن 17، ماتسو باشو (Matsuo Bashõ) برداشته شده است، برای حل همین موضوع است.

 

ولتر (دوران مدیریت)

ولتر(Voltaire)، شاعر و فیسلوف قرن 17 فرانسوی بوده است. در دوره ولتر، کاردانو تلاش خود را خواهد کرد که همه تغییرات و بروزرسانی‌هایی را که قصد انجام آن را دارد، نهایی کرده و یک شبکه فوق‌العاده غیرمتمرکز که به بهترین شکل کار می‌کند را تحویل جامعه کریپتو دهد.

 

در دوره ولتر سیستم رای‌دهی و خزانه کاردانو معرفی خواهد شد که در آن کاربران می‌توانند با آداهای استیک شده خودشان، در مورد تغییرات و توسعه شبکه رای بدهند. در این دوره تمام تصمیم‌گیری‌های فنی و مالی کاملا بر عهده کاربران خواهد بود. در این دوره، سفر کاردانو به سمت غیرمتمرکز بودن کامل به اتمام رسیده و مدیریت آن تماما از IOHK به کاربرانش منتقل خواهد شد.

برخی از سوالات متدوال درباره کاردانو؟

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله کاردانو با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت کاردانو را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش کاردانو در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید کاردانو در پلتفرم های مختلف متفاوت است. در حال حاضر حداقل خرید کاردانو در صرافی رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید کاردانو با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش خرید و فروش Ada ، رابکس را انتخاب کنید.