صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید زیرو ایکس (0x) ، فروش زیرو ایکس - بهترین قیمت ZRX

روز
0x (ZRX)
USDT

فروش و خرید زیرو ایکس (0x) با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید زیرو ایکس (0x)

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید زیرو ایکس (0x) بپردازید.

ZRX
زیرو ایکس (ZRX) :

خرید زیرو ایکس 0x و فروش ارز دیجیتال زیرو ایکس با بهترین قیمت ZRX در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید زیرو ایکس : (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ارز زیرو ایکس با ریال یا تتر.

 

زیرو ایکس در یک نگاه :

مقدمه

پروژه‌ی 0x، نوعی صرافی غیرمتمرکز است که بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند و با استفاده از سیستم‌های جدید سعی دارد تا به بهترین نحو خریدار و فروشنده را به یکدیگر وصل کند. در این شبکه معاملات بصورت همتا به همتا (PEER TO PEER) انجام می‌شوند و عملکرد آن بر اساس قراردادهای هوشمند است. رمز ارز بومی پلتفرم ,0x ZRX نام دارد. در این پروژه از دو نوع فناوری (AMM وState channel) استفاده شده است که در ادامه‌ی مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

تاریخچه پروژه 0x

 ارز دیجیتال 0x محصول شرکتی به نام ZeroEx Inc است که در سال 2016 توسط ویل وارِن (Will Warren) و امیر بندِلی (Amir Bandeali) تأسیس شد. در جولای 2017، ZeroEx Inc یک فروش عمومی برگزار کرد که در آن 24 میلیون دلار اتر در ازای توکن‌های ZRX جمع آوری کرد.

 

حمایت از این پروژه از سوی شرکت‌های Polychain Capital، Blockchain Capital و Pantera Capital، در میان دیگران انجام شد. از زمانی که این صرافی غیرمتمرکز شروع به کار کرد چندین صرافی غیرمتمرکز دیگر ایجاد شدند، صرافی‌هایی مانند Nuo ،Zerion ،DeFi Saver ،Radar Relay.

ارز دیجیتال زیرو ایکس (0x)

همانطور که بیان شد کاربران با استفاده از از این پلتفرم می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را اجرا کنند و یا به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. در این پروتکل افرادی هستند که سفارش‌هایی را در دفتر رمزنگاری شده قرار می‌دهند (مثلا فروش رمز ارز A) که به آن‌ها Makers گفته می‌شود و افرادی  نیز سفارش‌هایی را در مقابل شخص میکر قرار می دهند (مثلا خرید رمز ارز A) که به ‌آن‌ها Takers یا گیرنده‌‌ها گفته می‌شود.

 

سفارشات هر دو گروه توسط رله‌‌ها (Relayers) در دفتر سفارشات ثبت و نگهداری می‌شود. وظیفه‌ی رله‌ها تطبیق سفارشات و ارتباط‌دهی بین خریداران و فروشندگان است.

 

زمانی که کاربری سفارشی را انجام می‌‌دهد، اینگونه است که او به عنوان یک Maker، سفارش رمزنگاری‌شده و امضاشده‌ی خود را به یک رله ارسال می‌کند. هنگامی که یک سفارش آماده اجرا شد، رله‌‌ها بعنوان یک تطبیق‌دهنده، از قراردادهای هوشمند در حال اجرا در اتریوم برای مطابقت با تقاضای گیرنده با سفارشات سازنده استفاده می‌کنند و توکن‌ها را بین کاربران منتقل می کنند.


State channels و AMMs چیست؟

شبکه‌ی State channels با انجام تراکنش‌ها در یک فضای آفلاین موجب کاهش هزینه‌های تراکنش‌هایی می‌شود که در صورت انجام تراکنش‌ها در شبکه اتریوم باید پرداخت شوند.

 

عملکرد شبکه‌ی AMMs به این صورت است که اگر قیمت ارز دیجیتال شما به مقدار مشخصی برسد، برای سهولت معامله به شما شخص سومی را معرفی می‌کند. بعبارت دیگر AMMs کمک می‌کند تا معاملات بین دو طرف خریدار و فروشنده انجام شود (بجای اینکه خود طرفین به دنبال شخص خریدار یا فروشنده باشند).

 

طراحان ارز دیجیتال ZRX از آن بعنوان یک سیستم سفارش‌گذاری معاملات off-chain که بر پایه‌ی on-chain فعالیت می‌کند یاد می‌کنند و آن را یک Craigslist (یک سایت تبلیغاتی آمریکایی که افراد می‌توانند تمامی تبلیغات کسب و کار خود را به صورت طبقه‌بندی شده در آن قرار بدهند) می‌دانند. بستری که در آن افراد می‌توانند معاملات خودشان را انجام بدهند و صرافی شخصی خودشان را بسازند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

کاربردهای توکن ZRX

این توکن کاربردهای مختلفی دارد؛ از جمله:

 1. پرداخت هزینه‌ی معاملات به Relayerها (واسطه‌های میان خریدار و فروشنده)
 2. ساخت اپلیکیشن‌های صرافی
 3. لغو یا اجرای تراکنش‌ها
 4. توکن ZRX برای حکمرانی استفاده می شود و به مالکان اجازه می دهد متناسب با دارایی های خود بر پروتکل تأثیر بگذارند

پرژه زیرو ایکس (0x)

دغدغه‌‌های اصلی پروژه‌ی ارز دیجیتال  ZRX

یکی از بزرگترین دغدغه‌هایی که در مورد پروژه‌ی 0X وجود دارد این است که این پلتفرم بتواند در این بازار بشدت رقابتی موفق شود. از طرفی یکی دیگر از چالش‌های این شبکه این است که شما نمی‌توانید معاملات خود را با ارزهای فیات انجام بدهید و برای انجام تراکنش باید حتما اتریوم داشته باشید. یکی دیگر از نقاط منفی این پروژه این است که زمان انجام تراکنش‌ها در این شبکه بسیار آهسته و زمانبر است.

 

آینده رمز ارز ZRX چگونه است؟

پروژه‌ی 0x یکی از پرکاربردترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز معاملاتی رمز ارزها است که به صورت گسترده‌ای استفاده می‌شود. سوالات زیادی در مورد پایداری و عملکرد این پروتکل در آینده وجود دارد اما آنچه مشخص است این است که افراد همیشه بدنیال تمرکز بر روی پروژه‌هایی هستند که بتواند امنیت زیادی را برایشان فراهم کند. از آنجایی که پلتفرم0x از امنیت بسیار خوبی برخوردار است پس می‌توان به آینده‌ی این پروژه بسیار امیدوار بود.


هدف اصلی پلتفرم ZRX

هدف اصلی  0x “ایجاد یک پلتفرم درست معاملاتی، نقدینگی بیشتر و توانمندسازی تیم های کارآفرین در سراسر جهان برای ایجاد یک سیستم مالی جدید” است.


این شبکه قصد دارد تا سازنده‌ی یکی از کارآمدترین ، شفاف ترین و عادلانه ترین سیستم‌های مالی تاریخ باشد و با شعار ” ایجاد جهانی توکنی شده که در آن همه ارزش‌ها می توانند آزادانه جریان داشته باشد.” گام‌های پیشرفت را به سرعت طی می‌کند.


ویژگی‌های شبکه (0x (ZRX

نوعی صرافی غیرمتمرکز است

 1. این شبکه به نوعی صرافی غیرمتمرکز شباهت دارد که به افراد این امکان را می‌دهد تا صرافی‌های شخصی خود را در این بستر راه‌اندازی کنند.
 2. بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند
 3. این سیستم بر روی بلاکچین اتریوم(ERC-20) راه‌اندازی شده است.
 4. کارمزد این شبکه به صورت توکن ZRX پرداخت می‌شود
 5. این توکن کاربردهای مختلف و زیادی داد اما از اصلی‌ترین اهداف این توکن می‌توان به پرداخت تراکنش شبکه اشاره کرد.
 6. امنیت بالا
 7. یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته و کاربرپسند این شبکه، امنیت بسیار بالای این سیستم است.

خرید زیرو ایکس (0x)

خرید زیرو ایکس (0x) از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید زیرو ایکس (0x) به صورت آنلاین است. برای خرید زیرو ایکس (0x) به کیف پول زیرو ایکس (0x) نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی زیرو ایکس (0x) به شما اختصاص داده می‌شود و زیرو ایکس (0x) خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید زیرو ایکس

.

...

خرید زیرو ایکس (0x) در ایران با ریال

مشتاقان خرید زیرو ایکس (0x) در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید زیرو ایکس (0x) اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید زیرو ایکس (0x) است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید زیرو ایکس (0x) با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید زیرو ایکس (0x) با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری زیرو ایکس (0x) خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال زیرو ایکس (0x) به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش زیرو ایکس (0x)

فروش زیرو ایکس (0x) و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، زیرو ایکس (0x) خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش زیرو ایکس (0x) و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید زیرو ایکس (0x) بدون احراز هویت

خرید و فروش زیرو ایکس (0x) همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید زیرو ایکس (0x) از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید زیرو ایکس (0x) را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید زیرو ایکس (0x) در ایران

بهترین سایت خرید زیرو ایکس (0x) در ایران کجاست؟ خرید زیرو ایکس (0x) در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش زیرو ایکس (0x) معرفی نشده‌اند. قیمت خرید زیرو ایکس (0x) در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید زیرو ایکس (0x) با ریال، نگهداری زیرو ایکس (0x) و فروش زیرو ایکس (0x) را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت زیرو ایکس (0x)

قیمت زیرو ایکس (0x) را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت زیرو ایکس (0x) و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید زیرو ایکس (0x)

قیمت خرید زیرو ایکس (0x) در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید زیرو ایکس (0x)، قیمت جهانی زیرو ایکس (0x) و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی زیرو ایکس (0x) و قیمت خرید زیرو ایکس (0x) را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید زیرو ایکس (0x) از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید شیبا اینو

خرید دوج کوین

خرید ترون

برخی از سوالات متدوال درباره زیرو اکیس

حداقل خرید زیرو ایکس (0x) در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید زیرو ایکس (0x) ۱۰۰ هزار تومان است.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله زیرو ایکس (0x) با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت زیرو ایکس (0x) را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش زیرو ایکس (0x) در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

توکن ZRX یک توکن قابل استخراج نیست. این پلتفرم بر اساس  مکانیزم اثبات کار (PROOF OF WORK) فعالیت می‌کند.

توکن 0x یک پروتکل منبع باز است که برای تبادل غیرمتمرکز توکن‌ها در بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

ZRX در چندین صرافی ارز رمزنگاری شده از جمله Coinbase ،Gemini و Binance در دسترس است.

فروش و خرید زیرو ایکس (ox)

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید زیرو ایکس (0x)، رابکس را انتخاب کنید.