صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید رمز ارز نانو (Nano) ، فروش ارز دیجیتال نانو - بهترین قیمت XNO

روز
Nano (XNO)
USDT

فروش و خرید رمز ارز نانو با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید رمز ارز نانو

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید رمز ارز نانو با بهترین قیمت بپردازید.

Nano
نانو (Nano) :

خرید ارز نانو Nano و فروش ارز دیجیتال نانو با بهترین قیمت XNO در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید ارز نانو: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ارز نانو با ریال یا تتر.

 

ارز دیجیتال نانو چه ویژگی‌های خاصی دارد؟

نانو طبق گزارش‌ها به‌دلیل بلاک لَتیس (Block Lattice) قادر به عرضه معاملات سریع و بدون کارمز نسبت به سایر رمزارزها (که یک زنجیره مرکزی دارند) است. بلاک لتیس یک ساختار داده است که در آن هر حساب کاربری، بلاکچین خودش را دارد. توافق در نانو با رأی‌گیری نمایندگان تولید می‌شود. حساب‌های کاربری می‌توانند آزادانه نماینده خودشان را در هر زمانی با به‌روزرسانی زنجیره حساب‌کاربری‌شان انتخاب کنند. به این صورت، کاربران، کنترل بیشتری خواهند داشت که تصمیم بگیرند چه کسی معاملات را راستی‌آزمایی کند.

 

هر جزء از پروتکل، با اهداف بلندمدت غیرمتمرکزسازی و دسترسی ایجاد شده است. به‌دنبال ایجاد سیستمی که نمایندگان برای انجام کار، کارمزد دریافت نمی‌کنند؛ مزیت شرکت در این شبکه به‌سمت پس‌انداز هزینه عملیاتی و غیرمستقیم پیش خواهد رفت. تیم نانو ادعا دارد که این تغییر در مدل انگیزه، کارآمدتر است و یکی از فاکتورهایی که سایر سیستم‌ها را به سمت متمرکزسازی می‌برد را حذف می‌کند. این حذف به این دلیل است که شرکت‌کنندگان تشویق به تعامل فراتر از نیازهای مستقیمشان و حمایت از شبکه نمی‌شوند و در نتیجه اقتصاد مقیاس‌ها کمتر بحرانی خواهد بود.

 

نانو یک تجربه شهودی را فراهم می‌آورد که ارزهای دیجیتال باید بدون سروصدا، بدون کارمزد و بدون معطلی کار کنند. طبیعت کارآمد و سَبُک نانو به همه از جمله اشخاص در کشورهای نوظهور این امکان را می‌دهد که به‌آسانی در اقتصادهای محلی و جهانی با موانع کمتری برای ورود شرکت کنند. سرعت معاملات نانو، سودمندی گسترده‌ای در طیف وسیعی از اپلیکیشن‌های مالی را فراهم می‌آورد. با تامین کاملا متمرکز فرصت‌های اتصال مثل معاملات صرافی خارجی و جابجایی‌های سریع فرامرزی می‌توانند در یک شبکه غیرمتمرکز امکان‌پذیر شوند.

ارز دیجیتال نانو

نانو در سال ۲۰۱۵ لانچ شده و خود را به‌عنوان یک ارز دیجیتال نسل بعدی منبع باز، پایدار و امن معرفی کرده است. هدف نانو حذف ناکارآمدی‌های رمزارزهای موجود است. این ارز دیجیتال که برای انتقال ارزش کاربر به کاربر (peer-to-peer) طراحی شده، بر آن است تا با یک شبکه بسیار سریع و بدون کارمزد که برای همه باز و قابل دسترس است، انقلابی در دنیای اقتصاد ایجاد کند.


پروژه‌ی نانو(NANO) قبلا RaiBlocks نام داشته و بعدا به این نام، تغییر پیدا کرده است. رمز ارز بومی این شبکه XNO نام دارد. نانو یک پلتفرم طراحی شده برای انجام پرداخت‌های ایمن و فوری، بدون کارمزد است. این آلت کوین که با عنوان «پول دیجیتال برای دنیای مدرن» نام‌گذاری شده و قصد دارد تا برخی از محدودیت‌های اصلی زیرساخت‌های مالی قدیمی و بسیاری از ارزهای دیجیتال مدرن را برطرف کند. از جمله مهمترین اهداف این پروژه، انجام تراکنش‌هایی بدون کارمزد، سرعت بالای تایید تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری هستند.

 

تاریخچه ارز دیجیتال نانو

در سال 1393(2014)، یک مهندس نرم‌افزار به‌نام کالین لماهو (Colin LeMahieu) برای حل مشکلات بلاک‌چین‌های دیگر و ارائه‌ی یک راه‌ حل، تصمیم گرفت تا پروژه‌ی نانو را طراحی کند. نانو در ابتدا RaiBlocks و ارز بومی آن توکن XRB بود؛ اما پس از چند سال نام آن به نانو و توکن بومی آن به XNO تغییر پیدا کرد. همین تغییر نام در عرض 24 ساعت باعث رشد 240 درصدی ارزش این توکن شد.

 

«افزایش مقیاس‌پذیری تراکنش‌‎های کریپتویی همتا به همتا» مهمترین هدف این مهندس از طراحی نانو بود. در سال 1394 (2015) وایت پیپر نانو ارائه شد و این پروژه فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

خرید ارز نانو

خرید ارز نانو از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید ارز نانو به صورت آنلاین است. برای خرید ارز نانو به کیف پول ارز نانو نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی ارز نانو به شما اختصاص داده می‌شود و ارز نانو خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید ارز نانو

.

...

خرید ارز نانو در ایران با ریال

مشتاقان خرید ارز نانو در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید ارز نانو اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید ارز نانو است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید ارز نانو با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید ارز نانو با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری ارز نانو خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال ارز نانو به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش ارز نانو

فروش ارز نانو و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، ارز نانو خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش ارز نانو و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید ارز نانو بدون احراز هویت

خرید و فروش ارز نانو همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید ارز نانو از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید ارز نانو را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید ارز نانو در ایران

بهترین سایت خرید ارز نانو در ایران کجاست؟ خرید ارز نانو در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش ارز نانو معرفی نشده‌اند. قیمت خرید ارز نانو در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید ارز نانو با ریال، نگهداری ارز نانو و فروش ارز نانو را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت ارز نانو

قیمت ارز نانو را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت ارز نانو و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید ارز نانو

قیمت خرید ارز نانو در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید ارز نانو، قیمت جهانی ارز نانو و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی ارز نانو و قیمت خرید ارز نانو را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید ارز نانو از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید بایننس کوین

عملکرد پروژه نانو

نانو از فناوری جدیدی بنام اثبات سهام نمایندگی شده (Delegated Proof-of-Stake) یا DPoS استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانید در الگوریتم اثبات سهام، بلاک‌‌ها استخراج نمی‌شوند؛ بلکه نمایندگانی که به ‌آن‌ها ولیدیتور یا اعتبارسنج می‌گویند تراکنش‌ها را تایید می‌کنند و از شبکه پاداش می‌گیرند. در الگوریتم اثبات کار، ماینرها با انجام محاسبات پیچیده‌ی ریاضی،  تراکنش‌‌ها را تایید می‌کنند و با ایجاد بلاک‌های جدیدی رمز ارز استخراج می‌کنند. در پروتکل DPoS، نمایندگانی هستند که در هنگام بروز ایراد در شبکه (مثلا ارسال یک داده مشکوک و یا احتمال دوبار خرج شدن یک تراکنش) به تراکنش قانونی رای می‌دهند و مورد تقلبی را نمی‌پذیرند.

 

در شبکه نانو اطلاعات تراکنش‌های هر شخصی به صورت کاملا مستقل در بلاک مخصوص به خودش ذخیره می‌شود. بعبارت دیگر هر حساب کاربری در این بلاک چین، بلاک اختصاصی خودش را دارد و همین باعث می‌شود تا دارایی شما در بهترین سطح امنیتی باشد.

 

تراکنش‌های نانو باید توسط گیرنده و  فرستنده تایید شود تا تراکنش انجام شود. زمانی که این تایید دوطرفه صورت گیرد تراکنش تسویه می‌شود؛ اما اگر فقط توسط یک طرف تایید شود این تراکنش تسویه نشده و معلق می‌ماند. ٰتراکنش پس از امضای گیرنده در زنجیره اصلی ثبت می شود و نیازی به بررسی تراکنش ها نیست. در این شبکه با هر تراکنشی، داده‌های جدید شما جایگزین داده‌‌های قبلی در بلاک‌ها می شوند. پروتکل نانو به جای اینکه کل تاریخچه تراکنش را در دفتر اصلی ذخیره کند، فقط موجودی حساب را ثبت می کند.

 

نانو با ترکیب فناوری دَگ (DAG) و بلاک چین سنتی یک سیستم جدیدی ایجاد کرد که Block Lattice نام دارد. این تکنولوژی، امنیت بلاک‌چین و مقیاس‌پذیری دَگ  را یکجا ارائه می‌کند.

 

بلاک لاتیس یا Block-lattice چیست؟

نوآوری کلیدی نانو یک معماری داده جدید است که Block Lattice نام دارد.

 

بلاک لیتیس (Block-lattice)، روشی عالی برای بالا بردن سرعت انجام تراکنش‌ها و کاهش زمان است. این فناوری به نودها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری دگ، زنجیره‌ی دگ مخصوص به خودشان را داشته باشند. بر اساس این طراحی، هر حساب دارای بلاکچین مخصوص به خود است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بلافاصله حساب خود را بدون منتظر ماندن بقیه شبکه به‌روزرسانی کنند؛ به این بلاک چین‌های منفرد «زنجیره حساب» گفته می‌شود. با استفاده از این ویژگی، نودها دیتاهای خود را درون دفتر کل توزیع شده دسته بندی می‌کنند و می‌توانند کاملا بر آن مدیریت داشته باشند. 

 

پردازش اطلاعات با استفاده از سیستم بسیار اسان است. در ابتدا نود، موجودی حساب شما را کسر می‌کند و در دفتر کل خود ثبت می‌کند سپس گیرنده نیز امضای دیجیتال را وارد کرده و تسویه مالی انجام خواهد شد.

ویژگی‌های ارز دیجیتال نانو

کارآمدی: پرداخت آسان و سریع، امنیت بسیار زیاد و…کارآمدی این شبکه را بیان می‌‌کند.

ٰبدون کارمزد: نانو بدون کارمزد است و این موضوع را برای همه در دنیا، عملی و در دسترس ساخته است.

سازگار با محیط زیست: نانو نیاز به استخراج (mining) ندارد و به دلیل  عدم استفاده از منابع طبیعی مثل برق و … دوستدار محیط زیست است.

فوری: پول دیجیتال باید سریع، آسان در استفاده باشد؛ نانو هر زمانی که شما بخواهید آماده‌ی استفاده است.

کیف‌پول‌های ارز دیجیتال نانو

کیف پول نرم‌افزاری: تراست والت (Trust Wallet) و اتمیک والت (Atomic Wallet) گزینه‌های ذخیره‌سازی این کوین به صورت نرم افزاری هستند.

 

کیف پول سخت‌افزاری: کیف پول‌های لجر (Ledger) و ترزور (Trezor)، کیف پول‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را برای ذخیره‌ی نانو استفاده کرد.

برخی از سوالات متدوال درباره ارز نانو

خرید و فروش ارز دیجیتال نانو علاوه بر سایر رمزارزها در وبسایت رابکس، با تومان یا ریال در ایران امکان‌پذیر است.

خیر، به‌دلیل امکان سوء استفاده سودجویان خرید یا فروش رمزارزها در رابکس بدون احراز هویت به‌هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

حداقل خرید ارز نانو در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید نانو۱۰۰ هزار تومان است.

کاربران ممکن است نانو را یک ارز دیجیتال مناسب، برای تسهیل معاملات ارزان تراکنش‌ها بدانند، زیرا به حداقل کار برای پردازش تراکنش بالا نیاز دارد

تراکنش‌های شبکه‌ی نانو بطور میانگین 18 ثانیه زان می‌برد.

نانو یک نوع ارز دیجیتال بر اساس بگیم الگوریتم اثبات سهام است و قابل استخراج نیست.

نانو از نوع جدیدی از معماری پایه الگوریتم گراف جهت دار غیر مدور (DAG) به عنوان شبکه بلاک استفاده می‌کند. این نوآوری کلید ارز دیجیتال نانو است. به دلیل این معماری، افراد، بلاک مخصوص خود را دارند که می‌توانند با استفاده از کلید خصوصی آن را کنترل کنند.

فروش و خرید نانو

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید نانو، رابکس را انتخاب کنید.