صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید پکس گلد (Pax Gold) ، فروش پکسوس گلد - بهترین قیمت PAXG

روز
پکس گولد (PAXG)
USDT

فروش و خرید پکس گلد با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید پکس گلد

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید پکس گولد بپردازید.

PAXG
پکس گلد (PAXG) :

پکسوس (Paxos) زیرساختی برای حرکت بین
دارایی‌های فیزیکی و دیجیتال است. پکسوس (Paxos) یک موسسه مالی مطابق با قوانین اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS)‌ است که در پی ایجاد زیرساختی برای امکان‌پذیری جابجایی بین دارایی‌های و فیزیکی دیجیتال است. 

پکسوس گلد (PAXG)

پکسوس گلد (PAXG) یک دارایی دیجیتال است و هر توکن آن برابر با یک اونس طلا شناخته می‌شود. این مقدار طلا به‌ازای هر توکن پکسوس گلد در یک خزانه نگهداری می‌شود. هرکس که پکسوس گلد داشته باشد، حق مالکیت مقدار معادل توکن پکسوس گلد را دارد. این طلا در امانت شرکت تراست پکسوس (Paxos Trust Company) است. چون پکسوس گلد معادل طلای فیزیکی است، ارزش آن به‌طور مستقیم با ارزش روز طلای فیزیکی ارتباط دارد.

 

پکسوس گلد (PAXG) مزایای مالکیت شمش طلای فیزیکی را با سرعت و قابلیت جابجایی ارزهای‌دیجیتال به دارندگانش ارائه می‌دهد. دارندگان پکسوس گلد، مالکیت کسری از شمش‌های فیزیکی طلا را دارند. در پلتفرم پکسوس، دارندگان توکن پکسوس گلد می‌توانند توکن‌هایشان را به مقدار طلای اختصاص‌داده‌شده یا مقدار طلای جدا از آن یا ارزهای‌فیات (و برعکس) تبدیل کنند. پکسوس گلد به‌جز صرافی مشهور، در صرافی خود شرکت پکسوس به نام itBit هم در دسترس و قابل مبادله است.

 

دارندگان پکسوس گلد، هرزمان که بخواهند می‌توانند با تنها وارد کردن آدرس کیف اتریوم در ابزار لوکاپ (lookup) وبسایت پکسوس گلد شماره سریال، ارزش و مشخصات فیزیکی طلای خودشان در خزانه را ببینند. 

 

مزیت برخورداری از دارایی فیزیکال در بستر بلاکچین چیست؟

طلای فیزیکی در بلاکچین، مزایای مالکیت قانونی طلای فیزیکی اختصاص‌داده‌شده را دارد. در عین حال، معایب و محدودیت‌های جابجایی یا هزینه‌های بالای ذخیره مرتبط با طلای فیزیکی را ندارد. به‌معنای دیگر، این نوع از دارایی، بخش‌پذیری، انعطاف‌پذیری و قابلیت مبادله سایر دارایی‌های دیجیتال مثل بیت‌کوین را دارد. به‌نوعی، این از دارایی، مزایای دارایی‌های فیزیکی و دیجیتال را هم‌زمان دارد.

 
چه مقدار طلا از پکسوس گلد (PAXG) پشتیبانی می‌کند؟

مقدار طلایی که نماینده تامین کلی پکسوس گلد باشد، با تعداد توکن‌ها نسبت ۱ به ۱ دارد. هر یک توکن پکسوس گلد نماینده یک اونس طلا است. تامین کلی طلایی که نماینده پکسوس گلد است، به‌طور پیوسته با تغییرات سرمایه‌گذاری در پکسوس گلد، تغییر می‌کند.

 

آیا من می‌توانم کسری از یک توکن پکسوس گلد (PAXG)‌ را داشته باشم؟

بله. شما می‌توانید کسری از یک توکن پکسوس گلد را خریداری کنید؛ این توکن قابلیت بخش‌پذیری دارد. در برخی سایت‌ها این بخش قابل خریداری، یک صدم یک توکن اعلام شده است.

 
فرق طلای اختصاص داده شده (allocated) و طلای اختصاص داده نشده (unallocated) چیست؟

وقتی یک مشتری با شمش طلای اختصاص داده شده تبادل می‌کند، حق مالکیت مقدار مشخصی شمش طلا را که در خزانه دلالان فلزات گرانبها نگهداری می‌شود، دریافت می‌کند. طلای اختصاص داده شده با شماره سریال، درجه خلوص و وزن مشخص برای هر شمش، قابل شناسایی است.

 

وقتی یک مشتری با طلای اختصاص داده نشده تبادل می‌کند، مالکیت واقعی برای شمش طلای خاصی ندارد؛ در عوض، این مشتری‌ها استحقاق کلی یک مقدار کمّی خاصی از طلایی را دارند که یک موسسه به آن‌ها قول تحویل می‌دهد. این، یک مقدار طلای فرضی است و برای آن موسسه مثل یک بدهی است و دارندگان توکن می‌توانند نسبت به آن ادعا داشته باشند. این حالت شبیه به عملکرد بانک‌های سنتی است که افراد یادداشت خاصی ندارند اما اعتباری دارند که در صورت درخواستشان می‌توانند دریافت کنند.

 
کارمزدهای مربوط به پکسوس گلد چه هستند؟

هر زمانی که شما از طریق اکانت پکسوس خودتان، پکسوس گلد را بخرید یا بفروشید، پکسوس کارمزد کمی را برای فرایند ایجاد یا از بین‌بردن توکن‌های پکسوس گلد مطالبه می‌کند. این شامل تمام خریدها و تبدیل‌های پکسوس گلد به یا از دلار، پکسوس استاندارد (PAX)، شمش طلا یا طلای اختصاص‌داده‌نشده است. این کارمزدها در صرافی itBit یا هیچ‌جای دیگری بیرون از کیف‌پول پکسوس به‌کار گرفته نمی‌شوند. 

 

کارمزدهای درون‌زنجیره‌ای چه هستند؟ آیا چیزی شبیه «گاز» هستند؟

ارسال یک توکن پکسوس گلد از یک آدرس ERC-20 به دیگری، مثل وقتی که سرمایه از یک کیف‌پول به یک صرافی جابجا می‌شود، یک تراکنش درون‌زنجیره‌ای (on-chain) است. در این حالت مالکیت توکن، جابجا شده و در بلاکچین اتریوم ثبت و ضبط می‌شود.

 

در حالتی که یک پکسوس گلد را در بلاکچین ارسال می‌کنید، دو نوع کارمزد وجود دارد:

 

کارمزد استاندارد «گاز»: ارسال دارایی‌های دیجیتال در اتریوم، نیازمند قدرت محاسباتی یا «گاز» است. دقیقا شبیه هر توکن اتریوم دیگری، پکسوس گلد نیاز به کارمزد استاندارد گاز دارد که در اتریوم (ETH) برای محاسبات تراکنش پرداخت می‌شود.


کارمزد تراکنش درون‌زنجیره‌ای پکسوس گلد: پکسوس گلد، یک کارمزد اضافه را مطالبه می‌کند. این کارمزد برابر با ۰٫۰۲ درصد از مقدار پکسوس گلد فرستاده شده در بلاکچین است.


مثلا، وقتی شما می‌خواهید ۱۰ پکسوس گلد را از یک آدرس اتریوم به یک آدرس دیگر انتقال دهید و می‌خواهید مطمئن باشید که دریافت‌کننده حداقل ۱۰ پکسوس را بعد از کسر کارمزد دریافت می‌کند؛ باید حداقل مقدار ۱۰٫۰۰۲۰۰۰۴۰۰۱ پکسوس گلد را انتقال دهید. این مقدار اضافه، کارمزد تراکنش درون‌زنجیره‌ای است. اگر شما با ۱۰ پکسوس گلد شروع کنید، دریافت‌کننده پس از کسر کارمزد، مقدار ۹٫۹۹۸ پکسوس گلد دریافت خواهد کرد.

خرید پکس گلد

خرید پکس گلد Pax Gold با نماد اختصاری PAXG با استفاده از صرافی های معامله در ایران امکان پذیر است. پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال رابکس بهترین سایت خرید پکس گلد به صورت آنلاین و لحظه ای در ایران است. برای خرید پکس گلد کافی است در رابکس ثبت نام کنید. به محض ثبت نام، یک کیف پول اختصاصی ارز دیجیتال به شما اختصاص داده میشود که می‌توانید پکس گلد خرید شده را در آن نگه دارید کنید. برای خرید ابتدا باید کیف پول تومانی خودتان را شارژ کنید و سپس با استفاده از مبدل به خرید پکس گلد و تبدیل تومان به پکس گلد بپردازید. علاوه بر خرید پکس گلد، امکان خرید پکس دلار نیز از رابکس امکان پذیر است. پکس گلد یکی دیگر از محصولات شرکت پکسوس است. خرید پکسوس گلد

.

...

خرید پکس گلد در ایران با ریال

برای خرید پکس گلد در ایران می‌توانید از طریق صرافی ارز دیجیتال رابکس اقدام کنید. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید پکس گلد است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید پکس گلد با استفاده از ریال، تومان، پکس گلد و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید پکس گلد با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری پکس گلد خود استفاده کنید.

.

خرید پکس گلد

فروش پکس گلد

فروش پکس گلد و تبدیل پکس گلد به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، پکس گلد خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش پکس گلد و تبدیل آن به ریال یا پکس گلد بپردازید.

.

خرید پکس گلد بدون احراز هویت

خرید پکس گلد بدون احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر نیست. خرید و فروش پکس گلد همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید پکس گلد از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحپکس گلدین روش خرید پکس گلد را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت پکس گلد

برای مشاهده قیمت خرید پکس گلد، قیمت جهانی پکس گلد و قیمت فروش پکس گلد، راحت ترین راه مراجعه به سایت رابکس است. با مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی پکس گلد و قیمت خرید پکس گلد را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید پکس گلد از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید ویوز

خرید انجین کوین

خرید فایل کوین

خرید تتا

شرکت پکسوس

پکسوس (Paxos) به‌دنبال آن است تا اقتصادی جهانی و بدون اصطکاک (frictionless) ایجاد کند. با فراهم‌آوردن زیرساختی برای جابجایی از دارایی‌های فیزیکی به دیجیتال، پکسوس در حال ایجاد آینده‌ای است که تمام دارایی‌ها (از پول تا کالاها تا اوراق بهادار) دیجیتال شده باشند و به‌طور آنی در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعته قابلیت حرکت داشته باشند. امروزه تکنولوژی پکسوس به‌عنوان اولین شرکت Trust برای دارایی‌های دیجیتال، توکن‌سازی، کاستدی و تبادل دارایی‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد.

 

شرکت‌های Trust به‌عنوان یک امانت‌دار برای اشخاص حقیقی یا حقوقی برای فراهم‌آوردن برنامه‌ریزی اموال و سایر خدمات مالی مربوطه عمل می‌کنند. محصولات پکسوس شامل موارد روبرو هستند: خدمات تایید پس از مبادله (Post-Trade Confirmation Service) که برای تایید بیش از ۱ تریلیون کالا استفاده شده، مبادلات فارکس، پکسوس استاندارد که استیبل‌کوینی با بیشترین نقدینگی در دنیا است، سرویس ستلمنت پکسوس (Paxos Settlement Service) که یک بلاکچین خصوصی و مجاز طراحی شده برای ستل کردن اوراق بهادار بین دو طرف و بسیاری محصولات دیگر.

 

محصولات پکسوس (Paxox)

کارگزاری رمزارزها: یک راه مطمئن برای اضافه کردن رمزارزها به اپلیکیشن خودتان

خدمات ستلمنت (Settlement Services): تسویه حقوق صاحبان سهام ایالات متحده با سیستم تحویل در مقابل پرداخت (delivery-vs-payment)
خدمات پس از مبادله: اتوماسیونی برای کالاها و بازارهای فارکس
استیبل‌کوین به‌عنوان یک خدمت: استیبل‌کوین پشتیبانی‌شده با دلار آمریکا برای به‌کاراندازی یک کسب‌وکار جهانی
پکس گلد (PAXG): مالکیت و مبادله طلا، مثل بیت‌کوین

پکس دلار (USDP): هر پکس دلار معادل یک دلار است، مانند تتر
ایت بی (itBit): تبادل دارایی‌های ارزهای دیجیتال برای مبادله‌گران و موسسات مالی

ویژگی‌های پکس گلد

هر یک توکن پکسوس گلد (PAXG) توسط یک اونس طلا که به آن اختصاص داده شده، پشتیبانی می‌شود. پکسوس گلد در واقع یک دارایی دیجیتال است که توسط طلای فیزیکی پشتیبانی می‌شود. اگر شما صاحب پکسوس گلد باشید، صاحب طلای فیزیکی زیرساختی آن که در امانات شرکت پکسوس تراست (Paxos Trust Company) نگهداری می‌شود، نیز هستید.  
 

دسترسی بالا

پکسوس گلد، یک توکن ERC-20 است و بر بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این توکن، به‌سادگی به‌طور ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته در هرجای دنیا قابل جابجایی یا تبادل است.


قابلیت اعتماد

پکسوس گلد توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک پذیرفته شده و به‌طور کامل توسط طلای اختصاص داده شده که در امن‌ترین خزانه در دنیا نگهداری می‌شود، پشتیبانی می‌شود. یک بازرس رتبه‌بندی ملی در ایالات متحده به‌طور ماهانه، مقدار برابر طلای نگهداری‌شده با توکن‌های پکسوس گلد را کنترل می‌کند.


قابلیت رهاسازی (redeemable)

مشتریان پکسوس می‌توانند در هر زمانی، پکسوس گلد (PAXG) را به دلار با در نظر گرفتن قیمت طلا در آن زمان تبدیل کنند.


انعطاف‌پذیری

پکسوس گلد (PAXG) را به‌راحتی می‌توانید در پلتفرم پکسوس به پول فیزیکی، یا طلا تبدیل کنید. پکسوس گلد را می‌توانید در صرافی‌های رمزارزها با سایر دارایی‌های دیجیتال تبادل کنید. از پکسوس گلد می‌توانید در هر جایی که توکن‌های ERC-20 ساپورت شوند، استفاده کنید.


کارمزد پایین

ساختار کارمزد برای ایجاد و رهاسازی توکن‌های پکسوس گلد در کیف‌پول‌های آن بسیار رقابتی است. این مقدار بین ۰٫۰۳ تا ۱ درصد، بسته به حجم مبادله متغیر است. کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره اتریوم، ۰٫۰۲ درصد و کارمزد ذخیره‌سازی آن، صفر است. مثل سایر توکن‌های ERC-20، کارمزدهای اسمی گاز اتریوم، برای تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای استفاده می‌شوند.

پکس دلار یا پکس استاندارد قدیمی

پکسوس دلار (Pax Dollar) با نماد USDP یا همان پکس استداندار (PAX) قدیمی، یک استیبل کوین است که با ارزهای‌ فیات کنترل می‌شود. پکسوس دلار، مزایای معامله کردن با دارایی‌های مبتنی بر بلاکچین را دارد و در عین حال، ریسک قیمت را کاهش می‌دهد. توکن‌های پکسوس دلار بر روی شبکه اتریوم و تحت عنوان توکن‌های ERC-20 ارائه شده‌اند و با مقیاس یک به یک ۱:۱ نسبت به دلار در حساب‌های بانکی متعلق به پکسوس در آمریکا کنترل می‌شوند. پکسوس دلار همین‌طور، یکی از سه استیبل‌کوین پذیرفته‌شده توسط مقامات وال استریت است. دو استیبل کوین دیگر، BUSD و جمینی دلار (GUSD) هستند.


تاریخچه پکسوس دلار

پکسوس دلار (PAX) در سپتامبر ۲۰۱۸ ( شهریور ۱۳۹۷) بنیان‌گذاری شده و یک استیبل‌کوین است که توسط دلار آمریکا در حساب‌های این شرکت در موسسات سپرده‌گذاری آمریکا پشتیبانی می‌شود.


پکسوس دلار توسط شرکت پکسوس ایجاد شده است. مدیر ارشد و هم‌بنیان‌گذار این شرکت، چارلز کاسکاریلا (Charles Cascarilla) است. تیم پکسوس از افرادی با پیشینه‌ها و تجربیات مختلف از وال استریت و سیلیکون ولی تشکیل شده است. هیچ کارمزدی برای تبدیل‌ها و تراکنش‌های پکسوس دلار (PAX) وجود ندارد.


در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۱۳۹۷) به‌طور عمومی اعلام شده است که پکسوس و جمینی، اولین شرکت‌های ارزهای‌دیجیتال هستند که توسط موسسه خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) امتیاز چارتر Trust دریافت کرده است. با این چارتر، پکسوس می‌تواند خدمات تنظیم شده با رمز‌ارزها و کالاهای مجازی ارائه دهد.


پکسوس دلار برای بهبود اکوسیستم مالی ساخته شده است. این هدف با خلق یک شبکه جهانی بدون اصطکاک که دارایی‌های دیجیتال در آن بتوانند با سرعت، انعطاف‌پذیری و دسترسی بالاتر تجهیز شوند به‌انجام رسیده است. این ارز‌دیجیتال به‌طور رسمی در ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸ شروع به مبادله کرده است. هدف پکسوس، ایجاد آینده‌ای است که در آن دارایی‌های دیجیتال، کالاها و اوراق بهادار بتوانند در هر زمانی و همه جا منتقل شوند.


توکن پکسوس دلار چگونه کار می‌کند؟

پکسوس دلار برای موارد استفاده رو به‌رشدی طراحی شده است. امروزه، پایه‌ای‌ترین مورد استفاده آن، محدود کردن نوسانات ارزهای‌های دیجیتال و حذف اصطکاک از تراکنش‌های فرامرزی است. پکسوس دلار بر آن است تا وسیله پرداخت قابل اطمینانی برای دارایی‌های رمز ارزی و سایر دارایی‌های بلاکچینی باشد. 


در آینده، پکسوس انتظار دارد تا برای پرداخت‌های مصرف‌کنندگان و ذخیره پایدار ارزش برای افراد خارج از ایالات متحده (به‌خصوص در کشورهایی با ارزهای بومی ناپایدار) استفاده شود. 

 

در اینجا بررسی می‌شود که چطور توکن‌سازی دلار آمریکا به پکسوس دلار (PAX) صورت می‌گیرد:

۱. کاربر، دلار آمریکا را به حساب بانکی صادر کننده توکن ارسال می‌کند.
۲. صادرکننده، مقدار برابری از پکسوس را با استفاده از قرارداد هوشمند، ایجاد می‌کند. 
۳. پکسوس‌های تازه استخراج‌شده، به کاربر تحویل داده می‌شوند و در عین حال، دلار او در حساب بانکی نگهداری می‌شود.

 

روند مشابه و برعکس آنچه در بالا توضیح داده شد، برای رهاسازی پکسوس و دریافت دلار صورت می‌گیرد. توکن‌های پکسوس دلار می‌توانند با مراجعه به paxos.com خرید یا رهاسازی شوند. در زمان رهاسازی توکن پکسوس، توکن‌ها در همان لحظه می‌سوزند و از چرخه خارج می‌شوند.
شرکت پکسوس، هیچ کارمزدی برای تبدیل یا رهاسازی توکن‌های پکسوس دریافت نمی‌کند. حداقل تبدیل دلار به پکسوس از ۱۰۰ دلار شروع می‌شود.


پکسوس از بازرسان شخص ثالث (third-party auditors) برای اثبات اینکه مقدار مرتبطی دلار نگهداری می‌کند، استفاده می‌کند.

 

ویژگی‌های پکسوس دلار (PAX)

 1. تراکنش‌های آنی در سطح جهانی
 2. ایمنی
 3. حسابرسی غیرمتمرکز
 4. تراکنش‌های ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

علاوه بر تمام موارد بالا، توکن پکسوس دلار (PAX) توسط مقدار برابری از دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود؛ به‌این معنی که در هر زمانی می‌تواند با دلار بازخرید شود. اما بهر‌حال، طبق قوانین آمریکا پکسوس دلار، جزء اوراق بهادار نیست.

 

تفاوت‌های پکسوس استاندارد با سایر استیبل‌کوین‌ها

مقررات (Regulation)

قوانین و مقررات پکسوس توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم شده است.


ضمانت با سپرده‌های نقدی

همه سپرده‌های وثیقه‌گذاری‌شده در بانک‌های ایالات متحده نگهداری می‌شوند.


بازرسی‌شده

همه حساب‌های بانکی پکسوس استاندارد، توسط شرکت بازرسی Withum نظارت می‌شوند.


ایمنی

پکسوس، دیده‌بانی اضافه‌ای بر تراکنش‌ها دارد و شرکایی را برای بازرسی به‌کار گرفته تا لایه اضافه‌تری را برای جلب اعتماد ایجاد کند.


پنجره‌های خرید و رهاسازی روزانه

درخواست‌های توکن‌‌سازی و رهاسازی پکسوس در پنجره‌های منظمی پردازش می‌شوند. این پنجره‌ها جابجایی رایگان و مکرر سرمایه را امکان‌پذیر می‌سازند. هر عملی اغلب در یک روز کاری صورت می‌گیرد.


بدون کارمزد

توکن‌های پکسوس استاندارد، بدون هیچ هزینه اضافی‌ای صادر و رهاسازی می‌شوند.

 

ویژگی‌های بالا، پکسوس (PAX) را بیشتر شبیه به استیبل‌کوین‌هایی می‌کند که اخیرا پدیدار شده‌اند؛ مثل یو اس دی کوین (USDC)، ترو یو اس دی (TUSD) و جمینی دلار (GUSD). همه این‌ها توکن‌های ERC-20 و قابل رهاسازی با دلار هستند.

این توکن‌ها به‌صورت یک به یک با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند و از قراردادهای هوشمند اتریوم برای صدور و سوزاندن توکن‌ها استفاده می‌کنند. همه توکن‌هایی که در بالا اشاره شد، توسط بازرسان و مقامات آمریکایی نظارت می‌شوند. علاوه بر این، همه این پلتفرم‌ها (به‌جز چند استثنا) هیچ کارمزدی برای تراکنش یا تبدیل دریافت نمی‌کنند.


مهم‌ترین تفاوت پکسوس دلار (PAX) با رقیبانش در سازمان‌های شریک و عملکرد کارآمدتر به دلیل استفاده از آنچه «پنجره‌های فرایند» یا processing windows نامیده می‌شود، است.

کیف پول های پکس گلد

در این کیف پول‌ها می‌توانید پکس گلد خود را نگهداری کنید:

 • کیف پول تراست والت (Trust Wallet)
 • کیف پول کوینومی (Coinomi)
 • کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)
 • کیف پول گواردا (Guarda)
 • فری والت (Free Wallet)
 • کیف پول لومی (Lumi Wallet)
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور (Trezor)
 • کیف پول سخت‌افزاری کیپ کی (Keep Key)

برخی از سوالات متدوال درباره پکس گولد

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید پکس گولد و خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در ایران ممکن شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از قدیمی ترین سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال است که امکان خرید پکس گولد با ریال و تتر را فراهم کرده است.

ارزش هر واحد پکس گولد به یک واحد اونس طلا وابسته است. درست مانند تتر که هر یک واحد آن معادل با یک دلار است.

خیر، فروش و خرید پکس گولد بدون احراز هویت در رابکس و سایر صرافی های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نمبی‌باشد. این امر برای چلوگلیری از سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی می‌باشد.

فروش و خرید پکس گولد

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید پکس گولد، رابکس را انتخاب کنید.