صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش اتریوم کلاسیک با بهترین قیمت

روز
Ethereum Classic (ETC)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

Ethereum Classic

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) :

اتریوم کلاسیک یک پلتفرم ارز‌دیجیتال توزیع شده مبتنی بر بلاکچین است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. قراردادهای هوشمند، برنامه‌های دیجیتالی مستقلی هستند که قادرند خودشان را بر اساس برنامه‌ای که برایشان نوشته شده اجرا کنند.

اتریوم کلاسیک در یک نگاه :

قرارداد هوشمند در اتریوم کلاسیک

قراردادهای هوشمند، پروتکل‌های کامپیوتری برای ایجاد و بهبود قراردادها هستند. این نوع قرار دادها امکان ایجاد تراکنش‌های معتبر را بدون هیچ واسطی فراهم می‌کند. تراکنش‌هایی که قابل پیگیری و غیرقابل برگشت هستند. اصطلاح قرارداد هوشمند اولین بار در سال ۱۹۹۴ توسط Nick Szabo استفاده شد.

قراردادهای هوشمند می‌توانند بدون نیاز به هیچ فرد یا نهاد خاصی اجرا و اعمال شود. بنابراین امنیت این نوع قراردها بیشتر و هزینه آن‌ها کمتر خواهد بود. البته باید گفت که مواردی همچون خطای انسانی (در هنگام نگارش کدهای قرارداد) وهزینه بالای نگارش آن توسط برنامه‌نویس‌ها از بزرگترین معایب قراردادهای هوشمند است. برخی از انواع ارز‌‌دیجیتال پیاده‌سازی‌هایی را برای قراردادهای هوشمند ارائه کرده‌اند، مانند اتریوم.

اتریوم و اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک یک فورک از اتریوم است. در ابتدا تنها یک اتریوم وجود داشت. اما در سال ۲۰۱۶ یک فورک از آن به وجود آمد. فورک جدید اتریوم، و قبلی اتریوم کلاسیک نام گرفت. این فورک به دنبال هک شدن اتریوم در ژوئن سال 2016 اتفاق افتاد، زمانی که 50 میلیون دلار سرمایه به سرقت رفت.

این فورک با هدف برگرداندن وجوه دزدیده شده به صاحبان اصلی آنها، بر اساس تاریخچه یا سوابق حساب‌ها قبل از رخ دادن هک انجام شد.

با این کار، تراکنش‌هایی که هکرها انجام داده بودند باطل شد. از آن موقع دو نسخه از اتریوم به طور همزمان وجود دارد. نسخه جدیدتر اتریوم یا Ethereum نام گرفت، و نام نسخه قدیمی‌تر نیز به اتریوم کلاسیک یا Ethereum Classic تغییر کرد.

برخی از سوالات متدوال درباره اتریوم کلاسیک؟

رابکس در حال حاضر از رمزارز اتریوم کلاسیک و بیش از 300 ارز‌دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌تواند خرید اتریوم کلاسیک خود را در رابکس انجام دهید بلکه فروش اتریوم کلاسیک نیز در رابکس ممکن است.

خیر. خرید و فروش اتریوم کلاسیک، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی صرافی‌های ارزهای‌دیجیتال معتبری که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.