صرافی ارز دیجیتال رابکس
نکته‌ : ارز دیجیتال ای تو سی (E2C) کلاهبرداری است. این ارز دیجیتال در رابکس پشتیبانی نمی‌شود. پیش از سرمایه‌گذاری مطالعات و ملاحظات لازم را انجام دهید.
E2C
ای تو سی (E2C) :

در این مقاله ارز دیجیتال E2C را به طور کامل بررسی می‌کنیم. همراه با ظهور یک تکنولوزی جدید یا به وجودن آمدن صنایع و حوزه های جدید شیوه های جدید دیگری نیز برای کلاهبرداری به وجود میاید. این موضوع بخصوص در سالهای ابتدایی آن صنعت امری رایج تر است. چرا که از طرفی هنوز آن صنعت به بلوغ نرسیده، مشکلات آن برطرف نشده و مکانیسم های مقابله با کاربردهای غیرقانونی آن تکنلوژی به وجود نیامده. از طرفی، باید گفت که خلاف کاران همیشه جلوتر از دیگران حرکت می کنند و هوش زیادی نیز دارند.

ایی‌توسی در یک نگاه :

ارز دیجیتال E2C (ای تو سی) چیست ؟

مدتی است که ارز دیجیتال e2c، در کنار ارزهای کلاهبرداری دیگری مانند فوین کوین (Foin) یا بیلیون کوین (tbc) در میان کاربران ایرانی محبوب شده. متاسفانه افراد بدون آگاهی و تحقیق درباره این ارزها به خرید آن ها اقدام می کنند. در صورتی که با یک جست و جوی ساده در گوگل (مثلا جست و جوی عبارت e2c scam) احتمالا از خرید این ارزها پشیمان شوید.

هشدار!

رابکس به هیچ عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال E2C را پیشنهاد نمی‌کند. در عوض می‌توانید برای خرید و فروش ارز های دیجیتال معتبر به لینک‌های زیر بروید. با این وجود نحوه اطلاع از قیمت E2C را می‌توانید در پایان این مطلب ببینید.

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید ترون

۱. شرکت ورد واید انرژی (World Wide Energy) و فعالیت های هرمی

شرکت ورد واید انرژی (World Wide Energy) شرکتی است که ارز دیجیتال e2c را ایجاد کرده است. نکته جالب درباره این شرکت هشدارهایی است که سایت های رسمی کشور درباره آن ها به مردم داده اند. بیایید نگاهی به دو مورد از آن ها بیاندازیم.

اطلاعیه وزارت اطلاعات (vaja)

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

«شرکت مذکور با ادعای دروغین سرمایه‌گذاری در ارتقاء و پیشرفت انرژی سبز و سوخت‌ های زیستی و غیرفسیلی، اقدام به جذب سرمایه افراد و انعقاد قرارداد صوری با آنها نموده و از همان سرمایه جمع شده مجدد به سرمایه گذاران سود پرداخت می نمود.

شایان ذکر است استفاده از ارزهای رمز نگار شده جهت امور غیرقانونی و پولشوئی، ترغیب و اغفال افراد از طریق برگزاری همایش‌ ها، سمینارها و دوره‌ های آموزشی در خارج از کشور، خروج ارز از کشور و اقدام به شبکه‌ سازی هرمی، بخشی از فعالیت‌ های غیرقانونی و مخرب این مجموعه کلاهبرداری و اخلال گر اقتصادی است.»

ارز دیجیتال ای تو سی (e2c)

 

اطلاعیه ایران هشدار (iranhoshdar)

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

«مدتی است شرکتی به نام ورد واید انرژی (world wide energy) با ادعای سرمایه گذاری در راستای ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و سوخت های زیستی و غیر فسیلی، اقدام به جذب سرمایه می نماید و با تقلب و نیرنگ، خود را شرکتی قانونی در خرید و فروش سهام در بورس معرفی می کند.

شرکت ادعا می کند که در معاملات فارکس و cfd فعالیت داشته و به سرمایه گذاری در این حوزه می پردازد. این شرکت در واقع در ادامه فعالیت شرکت های هرمی چون unifounds و adrows به فعالیت می پردازد و پس از اینکه این شرکت ها به دلیل کلاهبرداری از قشر بسیار زیادی از مردم، با عدم رغبت و گرایش به آنها کنار رفتند، ظهور پیدا کرد و در واقع می توان گفت ورد واید انرژی همان شرکت های هرمی قبلی با نامی جدید است که به دنبال کلاهبرداری از افراد نا آگاه می باشد.»

ارز دیجیتال e2c

منابع:

برخورد با شبکه هرمی ورد واید انرژی- وزارت اطلاعات
ورد واید انرژی و جذب سرمایه به صورت هرمی – ایران هشدار

2. هشدار درباره ارز دیجیتال e2c در سایت های مربوط به ارز دیجیتال

با جست و جوی عبارت e2c scam ، نام این ارز را به عنوان یک ارز کلاهبرداری در سایت ها خواهید دید. از این میان می توان به سایت های deadcoins.com ، icoholder.com و thestreet.com اشاره کرد.

 

ارز دیجیتال الکترونیک انرژی کوین

منبع: icoholder.com

 

ارز دیجیتال electronic energy coin

منبع: deadcoins.com

3. بسته شدن صفحه مدیوم ، صفحه اینستاگرام و کامنت های ایرانیان!

 یکی از موارد مشکوک درباره ارز دیجیتال e2c بسته شدن حساب آن در medium.com است. این سایت به افراد اجازه می دهد تا مطالب خود را در قالب وبلاگ آپلود کنند و افراد دیگر بتوانند آن را بخوانند. اما زمانی که به صفحه مدیوم e2c (که آدرس آن در سایت قرار دارد) می رویم با این پیغام مواجه می شویم که این: 

این حساب بخاطر نقض قوانین مدیوم تحت بازجویی قرار دارد.

ارز دیجیتال الکترونیک انرژی

نکته دیگر راه های ارتباطی با این شرکت است. هیچ راه ارتباطی دیگری بجز لینکدین افرادی که در صفحه اول سایت آمده است وجود ندارد. همین لینکدین ها هم مشکوک هستند. چرا که به تازگی شکل گرفته اند و به نظر نمیرسد واقعی باشند. آدرس لینکدین مدیر عامل شرکت به این شرح است: Linkedin
 
علاوه بر لینکدین اگر نگاهی به اینستاگرام و کامنت های سایر ایرانیان در آن بیاندازید متوجه مشکوک بودن e2c خواهید شد.

قیمت e2c را از کجا می‌توانیم ببینیم ؟

قیمت e2c را به روش­های زیر می­توانید مشاهده کنید.

سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)
سایت ورد کویندکس (worldcoinindex)

اگر قصد خرید ای تو سی (E2C) ندارید، ثبت نام کنید

برای تجربه لذت بخش خرید و فروش ارز های دیجیتال معتبر همچون بیت کوین، رابکس را انتخاب کنید.