logo

خرید ارز دیجیتال

راهنما

درباره رابکس

ارز دیجیتال TBC چیست؟

مراقب ارزهای کلاهبرداری باشید ...
scam

تی بی سی:

The Billion Coin

()

لینک‌های مفید:
سایت تی بی سی
شبکه‌های اجتماعی:

ارز دیجیتال TBC ادعا دارد که یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین است، اما با ساختار و فرمول خاص خود که به رشد خود جامعه بیلیون کوین وابسته است، عمل می‌کند! اما به حرف آن گوش نکنید! بیلیون کوین با استفاده از همین توضیح و شبیه خواندن خود به بیت کوین به قانع کردن و فریب افراد می‌پردازد. اما باید گفت که ارز دیجیتال TBC هیچ شباهتی به بیت کوین ندارد و مانند آن نیست! چگونه می‌توانید مثل بیت کوین باشید وقتی رشد ارز شما مبتنی بر رشد جامعه (که اتفاقا متمرکز نیست!) و تعداد افرادی است که از آن استفاده می‌کنند؟ همین نکته ساده ایده اولیه و اصلی بیت کوین برای یک سیستم پولی غیرمتمرکز را که در وایت پیپر آن نیز آمده نقض می‌کند. هشدار! رابکس به هیچ عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال TBC را پیشنهاد نمی‌کند. در عوض می‌توانید برای خرید و فروش ارز های دیجیتال معتبر به لینک‌های زیر بروید.

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید ترون

ارز دیجیتال TBC و بیت کوین

قبل از آنکه به سراغ ارز دیجیتال TBC برویم به طور خلاصه کمی درباره بیت کوین صبحت کنیم. به نقل از کالب آدیکونل (Caleb Adekunle)، ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر بیت کوین توضیح می‌دهد که: یک نسخه کاملا همتا به همتا از پول نقد الکترونیکی این امکان را فراهم می‌کند که بتوانیم به طور آنلاین پرداخت‌های خود را به طور مستقیم انجام دهیم. بدون آنکه نیاز باشد ابتدا پول را به یک طرف سوم (مانند موسسات مالی و بانک‌ها) ارسال کنیم و آن طرف سوم پول را برای  شخص مورد نظر ما بفرسد. امضاهای دیجیتال بخشی از راه حل و یکی از مزیت‌های چنین سیستمی است. مزیت اصلی سیستم غیر متمرکز بودن آن است. بنابراین اگر این سیستم دوباره به شخص ثالثی برای جلوگیری از مشکل دوباره خرج کردن (double-spending) نیاز پیدا کند، مزیت اصلی خود را از دست خواهد داد. حال ممکن است که همچنان امضای دیجیتال نیز داشته باشد، اما این امضای دیجیتال دیگر فایده‌ای نخواهد داشت. این سیستم بر روی معاملاتی که انجام می‌شود نشان زمانی می‌زند (به این صورت که آن‌ها را بر روی یک زنجیره اثبات از طریق انجام کار مبتنی بر هش، هش می‌کند) و با ثبت یک تاریخچه از آن‌ها این اجازه را که کاربران آن معاملات را تغییر دهند نمی‌دهد، مگراینکه دوباره الگوریتم اثبات از طریق انجام کار را تکرار کنند. درباره بیت کوین بیشتر بخوانید …

اما TBC چه می‌گوید؟ برخی از ادعاهای این ارز به این شرح است:

بیلیون کوین ادعا دارد ارز دیجیتال است و در مارس ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده، نام بنیان‌گذاران و چگونگی ایجاد این ارز نامعلوم است. آن‌ها ادعا می‌کنند ارزش و قیمت TBC همیشه افزایش خواهد یافت. به این معنا که تحت تاثیر منطق بازار قرار نخواهد گرفت! ادعای دیگر آن است که قیمت بیلیون کوین وابسته به کاربران و جامعه این ارز است. در واقع هر چه کاربران بیلیون کوین بیشتر شود، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. البته باید این اعضا تایید شوند (توسط چه کسی، معلوم نیست). قیمت TBC = تعداد اعضای تایید شده *یک یورو شعار TBC یعنی بیلیون کوین نیز از همینجا می‌آید. آن‌‌ها امیدوارند تا با رسیدن تعداد اعضای جامعه خود به یک میلیون، قیمت هر TBC به یک ملیون یورو برسد! حال با توجه به این ادعاها و مقایسه آن با بیت کوین به بررسی برخی از ابهاماتی که درباره بیلیون کوین وجود دارد می‌پردازیم. تی بی سی (TBC) یا بیلیون کوین (billion coin)  

۱. TBC غیرمتمرکز نیست !

چند ابهام بزرگ درباره ارز دیجیتال TBC برای اثبات تقلبی بودن آن! ارز دیجیتال TBC ادعا دارد که شبیه به بیت کوین است و با استفاده از همین ادعا افراد را فریب می‌دهد. اما باید گفت که چنین چیزی درست نیست. این ارز هیچ شباهتی به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری ندارد. به اولین نکته درباره تی بی سی می‌پردازیم.


TBC هیچ امضای دیجیتالی ندارد. علاوه بر این طبق گفته آقای ساتوشی اگر به شخص ثالث دیگری برای جلوگیری از دوبار خرج کردن (double-spending) نیاز باشد، دیگر شبکه بیت کوین کاربردی ندارد. چیزی که در ارز دیجیتال  TBC یا بیلیون کوین نمی‌توانید پیدا کنید. این ارز توسط مدیران شخص ثالث کنترل می‌شود، آنها نیجریه‌ای‌ها را کنترل می کنند و به آن‌ها هشدار می‌دهند که هیچ چیز بدی درباره TBC نگویند. آنها با به وجود آوردن کوین‌های تقلبی بیلیون کوین را شبیه به ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین نمایش می‌دهند. در حالی که واقعا اینگونه نیست. با همین کوین‌های تقلبی است که تلاش می‌کنند ارز TBC را مانند ارزی همتا به همتا نشان دهند. آن‌ها حتی به نیجریه‌ای‌ها اینگونه گفته‌اند که سوالات بیشتری درباره این ارز نپرسند. چرا که در غیر این صورت حساب‌های TBC آن‌ها بلاک شده و پولشان را از دست می‌دهند! آیا با همین منطق می‌خواهند مانند بیت کوین سیستم پولی غیرمتمرکز داشته باشند؟ آیا اینگونه می‌خواهند با یک سیستم پولی جدید برای آینده پای فقر را از کشورهای جهان سوم کوتاه کنند؟ آیا تاکنون به بانک مراجعه کرده‌اید و به شما گفته شده است که اگر سوالات زیادی راجع به حسابتان بپرسید حسابتان را مسدود می‌کنند؟  

۲. در TBC همه چیز دستی است و خبری از الگوریتم اثبات از طریق انجام کار وجود ندارد!

در TBC خبری از الگوریتم اثبات از طریق انجام کار (Proof of Work) نیست! همانطوری که گفته شد تمامی معاملات در شبکه بلاک چین بیت کوین توسط ماینرها و از طریق محاسبات پیچیده ریاضی تایید و ثبت می‌شوند. این در حالی است که شرکت تبهکار TBC همه‌ی این کارها را خودش انجام می‌دهد. آن‌ها فقط از شما می‌خواهند تا کوین های تقلبی آنان را بخرید و نگهش دارید. جالب آن است که این کوین ها قابل تبدیل شدن به هیچ ارز دیجتال دیگری نیستند! TBC توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یعنی SEC (U.S. Securities and Exchange Commission) نیز به رسمیت شناخته نمی‌شود. البته خود TBC ادعا دارد که از PoW استفاده می‌کند. اما نکته جالب آن است که اجازه نمی‌دهد استخراج کنندگان در دفتر عمومی نشان داده شود! در واقع شاید اصلا استخراج کننده‌ای وجود ندارد که نمایش داده شود.


 

۳. هیچ اثری از بیلیون کوین در کوین مارکت کپ یا ورد کوین ایندکس وجود ندارد!

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) یکی از سایت‌های معتبر در دنیای ارزهای دیجیتال است. این سایت معتبر تحلیل‌هایی را درباره ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. علاوه بر این حجم بازار و تاریخچه ارزها را نیز نشان می‌دهد. برای بررسی یک ارز دیجیتال این سایت منبع معتبری برای بررسی آن است. اما اگر در این سایت این ارز را جست و جو کنید، اثری از آن نخواهید یافت! حتی در سایت‌های دیگر نیز نمی‌توان اثری از این ارز پیدا کرد. با جست و جو در ورد کوین ایندکس (WorldCoinIndex) باز هم نتیجه‌ای پیدا نخواهید کرد. برای ارزی که ادعا می‌کند 1000 درصد سوددهی خواهد داشت خیلی عجیب است که در هیچ سایت معتبری اثری از آن نباشد.  

۴. بیلیون کوین در هیچ یک از صرافی های معتبر دنیا لیست نشده!

بیلیون کوین یا ارز دیجیتال TBC در هیچ یک از صرافی های بزرگ دنیا لیست نشده. در نتیجه نمی‌توانید این ارز را به ارزهای دیگرتبدیل کنید! فروش TBC (بیلیون کوین) ناممکن است. در واقع فقط خرید TBC و نگهداری آن ممکن است!  

۵. مگر می‌شود ارزش یک ارز برای همیشه افزایش پیدا کند؟

بیلیون کوین ادعا می‌کند که بدون توجه به بازار ارزش و قیمت آن مدام افزایش پیدا می‌کند. این برخلاف اصول و قواعد بازار و منطق عرضه و تقاضا است.  

۶. اثری از بیلیون کوین در دفتر عمومی نیست!

ارز دیجیتال TBC بر خلاف ارزهای دیجیتال دیگر نه وایت پیپر دارد و نه منبع کد (SOURCE)! این در حالی است که حتی ارزی مانند فوین که مشکوک به کلاهبرداری است هم وایت پیپر دارد. علاوه بر این استخراج کننده‌گان آن در دفتر عمومی نمایش داده نمی‌شود. که نشان از یک مخفی کاری دیگر و دلیلی برای تقلبی بودن آن است. اگر هنوز قانع نشدید که خرید TBC اشتباه است، پیشنهاد می‌کنیم در گوگل عبارت “TBC scam” را جست و جو کنید. به یاد داشته باشید که در صورت خرید، فروش TBC به این سادگی‌ها نخواهد بود! فهرست مطالب


خرید سایر ارز های دیجیتال

اگر قصد خرید تی بی سی ندارید، ثبت نام کنید

برای تجربه لذت بخش خرید و فروش ارز های دیجیتال معتبر همچون بیت کوین، رابکس را انتخاب کنید.

ورود همین الان شروع کنید 

سوالات متداول

لیستی از پرسش و پاسخ‌های که شاید با آن مواجه شوید

بله. ارز به اصطلاح دیجیتال تی بی سی کلاهبرداری است. پیشنهاد می‌شود اکیدا از آن خودداری کنید.

مراقب این ارزهای دیجیتال باشید …

درباره ارزهای اسکم نیاز هست توضیحات مختصری رو در این قسمت گفته باشیم.

rabex
رابکس (شرکت دانش بنیان تجارت بین‌الملل رابین)پلتفرم جامع خرید و فروش ارز های دیجیتال در ایران است که می‌توانید در آن با امنیتی بالا و با بهترین قیمت به معامله بپردازید. حفظ دارایی‌های مشتریان اولویت رابکس است.


qrcode

برای دریافت اپلیکیشن، اسکن کنید

برای دریافت اپلیکیشن، از طریق لینک زیر اقدام کنید

danesh
fintech
danesh
fintech

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به رابکس(شرکت دانش‌بنیان تجارت بین‌الملل رابین) است.