صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید کرومیا (Chromia) ، فروش کرومیا - بهترین قیمت CHR

روز
Chromia (CHR)
USDT

فروش و خرید کرومیا با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید کرومیا

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید کرومیا بپردازید.

Chromia
کرومیا (Chromia) :

خرید کرومیا Chromia و فروش ارز دیجیتال کرومیا با بهترین قیمت CHR در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید ارز کرومیا: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید رمز ارز کرومیا با ریال یا تتر.

 

کرومیا در یک نگاه :

مقدمه

فرض کنید که یک شرکت فعال در حوزه بازی‌سازی، امور مالی و یا سلامت بخواهد وارد دنیای بلاکچین شود. برای این کار احتمالا باید چند متخصص بلاکچین استخدام کند و یا دوره‌های آموزشی سنگین و فشرده برای برنامه‌نویسان فعلی خودش بگذارد. اگر پلتفرمی وجود داشت که می‌توانست پل میان این شرکت‌ها و دنیای غیرمتمرکز باشد، چقدر می‌توانست جذاب باشد. کرومیا یا CHR پلتفرمی است که این کار را انجام داده است. هدف کرومیا این است که کسب و کارهایی که هم اکنون در دنیا مشغول به فعالیت هستند را وارد بلاکچین کند، بدون اینکه مشکلی برای سیستم کاری فعلی آن‌ها پیش بیاید.

ارز‌دیجیتال CHR چگونه کار می‌کند؟

اول

عبارت رابط دیتابیس شاید برای من و شما آشنا نباشد؛ اما دولوپرها در سراسر دنیا با این مفهوم آشنا هستند و این کلیت ایده شکل‌گیری کرومیا بوده است: “ساخت نرم‌افزارهای غیرمتمرکز، به روشی که همه دولوپرها بلد هستند”. توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز خود را پیاده‌سازی کنند و مشکل مقیاس‌پذیری نیز وجود نداشته باشد.

 

کرومیا یک بلاکچین و همچنین یک دیتابیس رابط است؛ یعنی شما می‌توانید در این پلتفرم نرم‌افزارهایی را توسعه دهید که تمام دولوپرهای دنیا زبان آن را می‌فهمند. مهم نیست که یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ، بازی‌سازی، فعال در حوزه سلامت و یا یک شرکت کوچک عادی باشید، می‌توانید از کرومیا برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) استفاده کنید. مزیت استفاده از Chromia در این است که دیگر شرکت‌ها نیازی به سرمایه‌گذاری بر روی آموزش و استخدام متخصصین بلاکچین ندارند.

 

دوم

تیم سازنده این رمزارز، یک شرکت تکنولوژی سوئدی به اسم کروما وی (Chroma way) است که از سال 2014 (1393) در دنیای رمزارزها مشغول فعالیت است. تیم اصلی این شرکت در سال 2012 (1391) اولین پلتفرم تولید توکن را نیز با نام بیت کوین 2.0 اجرایی کردند.

 

طراحی کرومیا به گونه ایست که مشکل مقایس‌پذیری برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را حل می‌کند. اکثر بلاکچین‌ها دقیقا با کپی‌برداری از اتریوم، با استفاده از مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند، نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را می‌سازند؛ اما بلاک چین کرمیا رویکرد جدیدی را در پیش گرفته است. در کرومیا به هرکدام از dApp‌ها یک بلاکچین مخصوص داده می‌شود.

 

سوم

هر dApp که بر روی کرومیا ساخته می‌شود، تعدادی نود اختصاصی برای خود خواهد داشت و در واقع یک سایدچین ایجاد می‌شود. هرکدام از این نرم‌افزارها می‌توانند توکن، سیستم مالی و نحوه مدیریت شبکه مخصوص خود را داشته باشند. دولوپرها می‌‌توانند تعیین کنند که تراکنش‌ها در dApp خودشان چگونه انجام شود.

 

با این روش، مقیاس‌پذیری بسیار افزایش می‌یابد و هر نرم‌افزار نیز می‌تواند با اضافه کردن نودهای بیشتر، سایدچین خود را گسترش دهد. علاوه بر این در کرومیا دیگر نگران کندی dapp ها بخاطر تراکم و شلوغی کاربران نخواهید بود و CHR برای این موضوع راه‌حل دارد:

تراکش‌های سریع یکی از اهداف CHR است که در نسخه نهایی می‌تواند به هدف خود برسد. 50 میلیون انتقال توکن در روز که هرکدام در عرض دو ثانیه تایید شوند، CHR را به بستری فوق‌العاده برای dApp‌ها تبدیل می‌کند.

 

چهارم

هر کدام از بلاکچین‌های CHR، اعتبارسنج‌های مخصوص خود را دارند و این اعتبارسنج‌ها، خود زیرمجموعه تمام نودهای موجود در کرومیا هستند. در کرومیا هر نرم‌افزاری که ساخته می‌شود، بلاکچین مخصوص به خود را دارد. هرکدام از این بلاکچین‌ها نیز اعتبارسنج‌های اکوسیستم خود را دارند و تمام این اعتبار سنج‌ها زیرمجموعه‌ای از نودهای اصلی کرومیا هستند؛ یعنی نودهای کرومیا هم می‌توانند نود این شبکه باقی مانده و هم اعتبار سنج یک پروژه زیرمجموعه باشند.

 

کرومیا برای امنیت شبکه نیز از الگوریتم تحمل خطای بیزانس (BFT) استفاده می‌کند. علاوه بر این استیک کردن نیز نقشی در امنیت شبکه دارد؛ اما این سیستم شبیه دیگر POS‌ها نیست. در CHR داشتن توکن بیشتر، پاداش بیشتر برای تراکنش‌ها و یا کنترل بیشتر روی شبکه را به ارمغان نخواهد آورد. استیک‌ کردن در CHR به نوعی شبیه حساب سپرده است، شما حتما باید این کار را انجام دهید تا به برخی ویژگی‌ها همچون راه‌اندازی نود یا Dapp دسترسی داشته باشید.

 

کاربردها

توکن شبکه CHR از نوع ERC-20 و بر روی شبکه اتریوم است. نرم‌افزارهای غیرمتمرکز نیز می‌توانند توکن مخصوص خود را با پشتوانه CHR تولید کنند. کرومیا در حال حاضر یک زبان برنامه‌نویسی به نام Rell را توسعه داده است. این زبان بسیار شبیه SQL بوده و کتابخانه کاملی نیز دارد که دولوپرها برای نوشتن برنامه‌ها، دچار مشکل نشوند.

 

در حال حاضر سرویس‌هایش در حوزه بازی‌ کامپیوتری، بهداشت و سلامت و امور مالی فعال است. بازی بلاکچینی معروف MY Neighbour Alice با توکن Alice نیز یکی از معروف‌ترین پروژه‌های ساخته شده در CHR است. در آینده کرومیا قرار است در حوزه‌های زنجیره تامین و اینترنت اشیا نیز فعالیت کند.

 

ویژگی‌های ارز دیجیتال CHR

سرعت بالا

سرعت بالای تایید و نهایی شدن تراکنش‌ها در کرومیا، آن را برای dAPP ها مطلوب کرده است.

دوست‌دار تمام برنامه‌نویسان

کرومیا با ارائه زبانی که برای تمام توسعه دهندگان قابل فهم است، پلی به بلاکچین شده است.

کیف پول CHR

این توکن بر بستر شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 عرضه شده است و در نتیجه همه کیف ‌پول‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند توانایی ذخیره‌سازی این ارزدیجیتال را دارا می‌باشند. کیف پول نرم افزاری: از جمله کیف پول‌های مناسب می توان به تراست والت (Trust Wallet) و اتمیک والت (Atomic Wallet) اشاره کرد. کیف پول MyEtherWallet نیز از تمام توکن‌های ERC 20 پشتیبانی می‌کند. کیف پول سخت افزاری: کیف‌پول‌های ساخت ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) برای ذخیره‌سازی سرد و با امنیت بیشتر CHR مناسب هستند. کیف پول تحت وب: می‌توانید رمز ارز CHR را در کیف پول متاماسک (MetaMask) نیز نگه‌ دارید.

خرید کرومیا

خرید کرومیا از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید کرومیا به صورت آنلاین است. برای خرید کرومیا به کیف پول کرومیا نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی کرومیا به شما اختصاص داده می‌شود و کرومیا خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید کرومیا

.

...

خرید کرومیا در ایران با ریال

مشتاقان خرید کرومیا در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید کرومیا اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید کرومیا است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید کرومیا با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید کرومیا با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری کرومیا خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال کرومیا به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش کرومیا

فروش کرومیا و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، کرومیا خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش کرومیا و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید کرومیا بدون احراز هویت

خرید و فروش کرومیا همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید کرومیا از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید کرومیا را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید کرومیا در ایران

بهترین سایت خرید کرومیا در ایران کجاست؟ خرید کرومیا در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش کرومیا معرفی نشده‌اند. قیمت خرید کرومیا در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید کرومیا با ریال، نگهداری کرومیا و فروش کرومیا را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت کرومیا

قیمت کرومیا را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت کرومیا و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید کرومیا

قیمت خرید کرومیا در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید کرومیا، قیمت جهانی کرومیا و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی کرومیا و قیمت خرید کرومیا را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید کرومیا از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید شیبا اینو

خرید دوج کوین

خرید اتریوم

برخی از سوالات متدوال درباره کرومیا

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله کرومیا با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت کرومیا را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش کرومیا در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید کرومیا در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید کرومیا ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید کرومیا

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید کرومیا، رابکس را انتخاب کنید.