صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش کرومیا با بهترین قیمت

روز
Chromia (CHR)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

Chromia

کرومیا (Chromia) :

فرض کنید که یک شرکت فعال در حوزه بازی‌سازی، امور مالی و یا سلامت بخواهد وارد دنیای بلاکچین شود. برای این کار احتمالا باید چند متخصص بلاکچین استخدام کند و یا دوره‌های آموزشی سنگین و فشرده برای برنامه‌نویسان فعلی خودش بگذارد. اگر پلتفرمی وجود داشت که می‌توانست پل میان این شرکت‌ها و دنیای غیرمتمرکز باشد، چقدر می‌توانست جذاب باشد. کرومیا یا CHR پلتفرمی است که این کار را انجام داده است. هدف کرومیا این است که کسب و کارهایی که هم اکنون در دنیا مشغول به فعالیت هستند را وارد بلاکچین کند، بدون اینکه مشکلی برای سیستم کاری فعلی آن‌ها پیش بیاید.

کرومیا در یک نگاه :

کیف پول CHR

این توکن بر بستر شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 عرضه شده است و در نتیجه همه کیف ‌پول‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند توانایی ذخیره‌سازی این ارزدیجیتال را دارا می‌باشند.

کیف پول نرم افزاری: از جمله کیف پول‌های مناسب می توان به تراست والت (Trust Wallet) و اتمیک والت (Atomic Wallet) اشاره کرد. کیف پول MyEtherWallet نیز از تمام توکن‌های ERC 20 پشتیبانی می‌کند.
کیف پول سخت افزاری: کیف‌پول‌های ساخت ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) برای ذخیره‌سازی سرد و با امنیت بیشتر CHR مناسب هستند.
کیف پول تحت وب: می‌توانید رمز ارز CHR را در کیف پول متاماسک (MetaMask) نیز نگه‌ دارید.

ارز‌دیجیتال CHR چگونه کار می‌کند؟

عبارت رابط دیتابیس شاید برای من و شما آشنا نباشد؛ اما دولوپرها در سراسر دنیا با این مفهوم آشنا هستند و این کلیت ایده شکل‌گیری کرومیا بوده است: “ساخت نرم‌افزارهای غیرمتمرکز، به روشی که همه دولوپرها بلد هستند”. توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز خود را پیاده‌سازی کنند و مشکل مقیاس‌پذیری نیز وجود نداشته باشد.

کرومیا یک بلاکچین و همچنین یک دیتابیس رابط است؛ یعنی شما می‌توانید در این پلتفرم نرم‌افزارهایی را توسعه دهید که تمام دولوپرهای دنیا زبان آن را می‌فهمند. مهم نیست که یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ، بازی‌سازی، فعال در حوزه سلامت و یا یک شرکت کوچک عادی باشید، می‌توانید از کرومیا برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) استفاده کنید. مزیت استفاده از Chromia در این است که دیگر شرکت‌ها نیازی به سرمایه‌گذاری بر روی آموزش و استخدام متخصصین بلاکچین ندارند.

تیم سازنده این رمزارز، یک شرکت تکنولوژی سوئدی به اسم کروما وی (Chroma way) است که از سال 2014 (1393) در دنیای رمزارزها مشغول فعالیت است. تیم اصلی این شرکت در سال 2012 (1391) اولین پلتفرم تولید توکن را نیز با نام بیت کوین 2.0 اجرایی کردند.

طراحی کرومیا به گونه ایست که مشکل مقایس‌پذیری برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را حل می‌کند. اکثر بلاکچین‌ها دقیقا با کپی‌برداری از اتریوم، با استفاده از مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند، نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را می‌سازند؛ اما بلاک چین کرمیا رویکرد جدیدی را در پیش گرفته است. در کرومیا به هرکدام از dApp‌ها یک بلاکچین مخصوص داده می‌شود.

هر dApp که بر روی کرومیا ساخته می‌شود، تعدادی نود اختصاصی برای خود خواهد داشت و در واقع یک سایدچین ایجاد می‌شود. هرکدام از این نرم‌افزارها می‌توانند توکن، سیستم مالی و نحوه مدیریت شبکه مخصوص خود را داشته باشند. دولوپرها می‌‌توانند تعیین کنند که تراکنش‌ها در dApp خودشان چگونه انجام شود.

با این روش، مقیاس‌پذیری بسیار افزایش می‌یابد و هر نرم‌افزار نیز می‌تواند با اضافه کردن نودهای بیشتر، سایدچین خود را گسترش دهد. علاوه بر این در کرومیا دیگر نگران کندی dapp ها بخاطر تراکم و شلوغی کاربران نخواهید بود و CHR برای این موضوع راه‌حل دارد:

تراکش‌های سریع یکی از اهداف CHR است که در نسخه نهایی می‌تواند به هدف خود برسد. 50 میلیون انتقال توکن در روز که هرکدام در عرض دو ثانیه تایید شوند، CHR را به بستری فوق‌العاده برای dApp‌ها تبدیل می‌کند.

هر کدام از بلاکچین‌های CHR، اعتبارسنج‌های مخصوص خود را دارند و این اعتبارسنج‌ها، خود زیرمجموعه تمام نودهای موجود در کرومیا هستند. در کرومیا هر نرم‌افزاری که ساخته می‌شود، بلاکچین مخصوص به خود را دارد. هرکدام از این بلاکچین‌ها نیز اعتبارسنج‌های اکوسیستم خود را دارند و تمام این اعتبار سنج‌ها زیرمجموعه‌ای از نودهای اصلی کرومیا هستند؛ یعنی نودهای کرومیا هم می‌توانند نود این شبکه باقی مانده و هم اعتبار سنج یک پروژه زیرمجموعه باشند.

کرومیا برای امنیت شبکه نیز از الگوریتم تحمل خطای بیزانس (BFT) استفاده می‌کند. علاوه بر این استیک کردن نیز نقشی در امنیت شبکه دارد؛ اما این سیستم شبیه دیگر POS‌ها نیست. در CHR داشتن توکن بیشتر، پاداش بیشتر برای تراکنش‌ها و یا کنترل بیشتر روی شبکه را به ارمغان نخواهد آورد. استیک‌ کردن در CHR به نوعی شبیه حساب سپرده است، شما حتما باید این کار را انجام دهید تا به برخی ویژگی‌ها همچون راه‌اندازی نود یا Dapp دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌های ارز دیجیتال CHR

سرعت بالا

سرعت بالای تایید و نهایی شدن تراکنش‌ها در کرومیا، آن را برای dAPP ها مطلوب کرده است.

دوست‌دار تمام برنامه‌نویسان

کرومیا با ارائه زبانی که برای تمام توسعه دهندگان قابل فهم است، پلی به بلاکچین شده است.

ویژگی‌ها و کاربردها

 

توکن شبکه CHR از نوع ERC-20 و بر روی شبکه اتریوم است. نرم‌افزارهای غیرمتمرکز نیز می‌توانند توکن مخصوص خود را با پشتوانه CHR تولید کنند. کرومیا در حال حاضر یک زبان برنامه‌نویسی به نام Rell را توسعه داده است. این زبان بسیار شبیه SQL بوده و کتابخانه کاملی نیز دارد که دولوپرها برای نوشتن برنامه‌ها، دچار مشکل نشوند.

در حال حاضر سرویس‌هایش در حوزه بازی‌ کامپیوتری، بهداشت و سلامت و امور مالی فعال است. بازی بلاکچینی معروف MY Neighbour Alice با توکن Alice نیز یکی از معروف‌ترین پروژه‌های ساخته شده در CHR است. در آینده کرومیا قرار است در حوزه‌های زنجیره تامین و اینترنت اشیا نیز فعالیت کند.