آکادمی رابکس
آموزش خرید ارز دیجیتال
قیمت لحظه ای بیت کوینو قیمت لحظه ای تتر را کجا ببینم

قیمت لحظه ای بیت کوین و قیمت لحظه ای تتر را از کجا ببینم؟

  • مبتدی
  • 1دقیقه
  • 08 اسفند 1402
5
5

فهرست مطالب

  • قیمت لحظه ای بیت کوین
  • قیمت لحظه ای تتر را از کجا ببینم؟
  • جمع‌بندی

شاید شما هم به دنبال مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین یا قیمت لحظه ای تتر برای انجام معاملات خود باشید اما وجود قیمت‌های مختلف باعث سردرگمی شما شده باشد. در چنین حالتی برای انتخاب بهترین سایت مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هدف شما از انجام این کار مهم خواهد بود. اگر هدف شما از مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین تنها گرفتن اطلاعات است، تفاوت قیمت موجود در سایت‌های مختلف تاثیری روی کار شما نخواهد داشت.

 

اما اگر شما به دنبال مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین یا قیمت لحظه ای تتر برای انجام معامله یا خرید و فروش هستید، در اینصورت سایتی که از آن استفاده می‌کنید در میزان سودآوری معامله شما موثر خواهد بود. در این مقاله با بررسی موقعیت‌های مختلف به سوال قیمت لحظه ای بیت کوین و قیمت لحظه ای تتر را از کجا ببینم پاسخ می‌دهیم و نکات مهم آن را بررسی می‌کنیم.

 

قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت تمام دارایی‌های قابل معامله در بازارهای مالی بر اثر تغییرات عرضه و تقاضا انجام می‌شود. قیمت لحظه ای بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نیز از معامله کاربران و تغییرات عرضه و تقاضا در صرافی‌های ارز دیجیتال نشات می‌گیرد. از آنجایی که بازار بیت کوین بازار  ساعته است تغییرات قیمت بیت کوین نیز دائمی بوده و در هر لحظه در نوسان است. هر چند این تغییرات بیشتر در ساعات کاری بین‌المللی اتفاق می‌افتد و معمولا در دیگر ساعات کاری نوسانات کمتری دارد.

 

قیمت لحظه ای بیت کوین در هر صرافی ارز دیجیتال از معامله کاربران در آن صرافی تعیین می‌شود. این به این معنی است که لزوما قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های مختلف با یکدیگر یکسان نیست. هر چه حجم معامله در یک صرافی بیشتر باشد، قیمت لحظه ای در آن واقعی‌تر خواهد بود زیرا در نتیجه حجم عرضه و تقاضای بیشتری ایجاد شده است. در حال حاضر قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌هایی مانند Binance و Coinbase که بزرگترین حجم معاملات را دارند به عنوان قیمت لحظه ای بیت کوین به صورت جهانی معرفی می‌شود.

 

قیمت لحظه ای بیت کوین را کجا ببینم

 

وجود این تفاوت قیمت در صرافی‌های ارز دیجیتال مختلف موقعیت‌های آربیتراژگیری را برای کاربران ایجاد می‌کند تا با خرید از صرافی با قیمت کمتر و فروش آن در صرافی با قیمت بالاتر بتوانند سود کسب کنند. این فعالیت آربیتراژگیری در نهایت باعث می‌شود که تفاوت قیمت در بازارهای مختلف با یکدیگر کاهش پیدا کند و شاهد قیمت لحظه ای بیت کوین نزدیک به هم در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز باشیم.

 

قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان از طریق معامله کاربران در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی تعیین می‌شود زیرا امکان معامله بیت کوین با تومان در صرافی‌های بین‌المللی وجود ندارد. این قیمت نیز در صرافی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما با ایجاد فرصت‌های آربیتراژگیری، این قیمت‌ها به یکدیگر نزدیک می‌شوند. معامله بیت کوین در صرافیهای ایرانی با تتر نیز انجام می‌شود که قیمت لحظه ای بیت کوین در چنین شرایطی علاوه بر عرضه و تقاضای خود صرافی، تحت تاثیر قیمت جهانی است.

 

مدل تعیین قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های غیرمتمرکز با صرافی‌های متمرکز متفاوت است. این صرافی‌ها از الگوریتم‌ها بازارساز خودکار و نقدینگی موجود در استخرهای نقدینگی برای تعیین قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال موجود در استخر استفاده می‌کنند و تغییرات شدید حجم موجود در یک استخر ممکن است تاثیر زیادی رو قیمت داشته باشد. با این حال فرصت‌های اربیتراژی ایجاد شده در این استخرها و همچنین استفاده از اوراکل‌های تعیین قیمت، قیمت لحظه ای بیت کوین را نزدیک قیمت معامله در صرافی‌های بین‌المللی نگه می‌دارد.

 

قیمت لحظه ای بیت کوین را از کجا ببینیم؟

اگر با بررسی قیمت لحظه ای بیت کوین به دنبال خرید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستید بهترین گزینه صرافی ارز دیجیتالی خواهد بود که از آن برای معاملات خود استفاده می‌کنید زیرا این کار باعث می‌شود که تحلیل دقیقتری از قیمت لحظه لحظه ای بیت کوین داشته باشید. البته در خرید از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهتر است به قیمت لحظه ای بیت کوین در صرافی‌های بین‌المللی نیز توجه داشته باشید تا دچار ضرر ناشی از نقدینگی کم نشوید.

 

اگر تنها برای بررسی وضعیت کلی بازار به دنبال قیمت هستید می‌توانید از پلتفرم‌های تحلیل تکنیکال قیمت لحظه ای بیت کوین مانند Tradingview استفاده کنید. سایت تریدینگ ویو نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین را با جفت‌های فیات و ارز دیجیتال مختلف در بسیاری از صرافی‌های معتبر برای کاربران ارائه می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین به ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز دسترسی داشته باشند.

 

سایت‌های عمومی دیگری نیز وجود دارند که اطلاعات بنیادی و قیمت لحظه ای بیت کوین را در صرافی‌های بین‌المللی به کاربران ارائه می‌کنند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به Coinmarketcap و Coingecko اشاره کرد. توجه داشته باشید که قیمت لحظه ای بیت کوین در معاملات فیوچرز مممکن است با قیمت لحظه ای ان در پلتفرم‌های اسپات تفاوت داشته باشد زیرا معاملات آن‌ها از همدیگر جدا است. بنابراین، برای معاملات فیوچرز بهتر است قیمت را از طریق نمودارهای مربوطه بررسی کنید.

 

قیمت لحظه ای تتر به تومان

 

قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان

صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی تنها صرافی‌هایی هستند که از خرید و فروش بیت کوین با استفاده از تومان پشتیبانی می‌کنند و به همین دلیل مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان بهتر است از طریق این صرافی‌ها انجام شود. اگرچه می‌توان با صرب قیمت لحظه ای بیت کوین به تتر در قیمت تتر و قیمت دلار معادل قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان را به دست آورد اما لزوما این قیمت برابر قیمت بیت کوین به تومان در صرافی‌ها نیست.

 

برای قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان می‌توان دو نوع پلتفرم معامله حرفه‌ای و معامله سریع را در نظر گرفت. در معامله سریع کاربران به طور مستقیم با خود صرافی معامله می‌کنند و قیمت لحظه ای بیت کوین براساس قیمت‌های جهانی و نرخ‌‌های تبدیل مشخص می‌شود. در معامله حرفه‌ای کاربران با یکدیگر معامله می‌کنند و قیمت لحظه ای بیت کوین براساس عرضه و تقاضا ایجاد می‌شود.

 

صرافی ارز دیجیتال رابکس از هر دو نوع پلتفرم معامله حرفه‌ای و معامله سریع برای خرید و فروش بیت کوین استفاده می‌کند و کاربران می‌توانند با مراجعه به صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین قیمت آن را در هر دو پلتفرم مشاهده کنند. در صفحه قیمت بیت کوین رابکس ابزارهای تحلیل تکنیکال نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است تا کاربران بتوانند از آن‌ها برای بررسی شرایط تکنیکال استفاده کنند.

 

قیمت لحظه ای تتر را از کجا ببینم؟

تتر یک استیبل کوین با ارزش ثابت یک دلار است که به پشتوانه دارایی‌های شرکت تتر ایجاد شده است. با این تعریف قیمت لحظه ای تتر همواره باید برابر با یک دلار باشد اما به دلیل وجود عرضه و تقاضا برای این رمز ارز قیمت آن نیز اندیک حول یک دلار نوسان می‌کند. برای مشاهده قیمت لحطه ای تتر به دلار می‌توان از صرافی‌هایی که از جفت معاملاتی تتر/دلار پشتیبانی می‌کنند استفاده کرد.

 

قیمت لحظه ای تتر به تومان نیز در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی قابل مشاهده است. این قیمت به طور مستقیم به قیمت لحظه ای دلار به تومان، قیمت لحظه ای تتر به دلار و عرضه و تقاضای موجود برای تتر در بازار ایران بستگی دارد. در بررسی قیمت لحظه ای تتر به تومان توجه به چند نکته مهم است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

  • قیمت لحطه ای تتر به تومان معمولا اندیک بیشتر از قیمت محاسبه شده تتر با نرخ‌های دلار به تومان و تتر به دلار است.
  • قیمت لحظه ای تتر برای حالت خرید با حالت فروش متفاوت است و ممکن است در صرافی‌های مختلف این اختلاف متفاوت باشد.
  • در پنل‌های معامله حرفه‌ای قیمت لحظه ای تتر به تومان از معامله کاربران به دست می‌آید و عرضه و تقاضا نیز در آن موثر است.
  • در پنل معامله سریع قیمت لحظه ای تتر توسط خود صرافی تعیین می‌شود و معمولا با تغییرات قیمت دلار به تومان نوسان می‌کند.

 

توجه داشته باشید که قیمت لحطه ای تتر تنها یکی از عوامل مهم در خرید و فروش تتر است و شبکه‌هایی که صرافی از انتقال تتر در آن پشتیبانی می‌کند و کارمزد دریافتی صرافی از دیگر عوامل موثر برای کاربران است. در صرافی رابکس شما می‌توانید تتر را از طریق پنل‌های معامله حرفه‌ای یا پنل تبدیل سریع خریداری کرده و در 10 شبکه بلاک چینی انتقال دهید.

 

قیمت لحظه ای تتر را از کجا ببینم

 

جمع‌بندی

قیمت لحظه ای بیت کوین براساس عرضه و تقاضای شکل گرفته در صرافی‌های ارز دیجیتال تعیین می‌شود. بهترین سایت برای مشاهده قیمت لحطه ای بیت کوین سایتی است که با آن معامله خود را انجام می‌دهید اما معمولا قیمت معتبر قیمت بیت کوین در صرافی های با حجم معاملات بالا است. برای مشاهده قیمت لحطه ای بیت کوین به تومان می‌توان به صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی مراجعه کرد.

 

در صفحه قیمت لحطه ای بیت کوین رابکس شما می‌توانید قیمت خرید و قیمت فروش بیت کوین را به تومان و دلار و در هر دو نوع پلتفرم معامله حرفه‌ای و معامله سریع مشاهده کنید. همین امکان برای مشاهده قیمت لحظه ای تتر نیز فراهم است و شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای ترسیمی به تحلیل نمودار آن‌ها نیز بپردازید. رابکس با ارائه بهترین قیمت، کمترین کارمزد و پشتیبانی از تعداد زیادی شبکه برای انتقال بهترین تجربه خرید و فروش بیت کوین،‌تتر و بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر را برای کاربران فراهم می‌کند.

برچسب های مرتبط

آموزش خرید ارز دیجیتال

امتیاز دهید

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *