صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش تزوس با بهترین قیمت

روز
Tezos (XTZ)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

Tezos

تزوس (Tezos) :

تزوس یک بلاکچین خود اصلاح کننده است که می‌تواند با ارتقاء خود تکامل یابد. ذینفعان و کاربران خود شبکه هستند که می‌توانند در مورد اصلاحات پروتکل، از جمله اصلاحات در روش رای گیری، رای دهند و در نهایت به یک توافق جمعی برسند. تزوس از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و یک بستر برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ارائه می‌دهد.

رمز ارز تزوس

تزوس یا Tezos با نماد XTZ، یک شبکه بلاکچینی است که به یک توکن دیجیتالی با نام tez یا tezie متصل شده است. تزوس مبتنی بر استخراج tez نیست. در عوض، دارندگان این توکن بخاطر مشارکت در مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake یا PoS) پاداش دریافت می‌کنند.

تزوس پس از یک شروع امیدوارکننده و ارائه موفق کوین اولیه خود (ICO)، با تاخیرها و مسائل حقوقی زیادی مواجه شد. با این حال، این ارز‌دیجیتال به دلیل مکانیسم منحصر به فرد اثبات سهام خود، توانست از بازار خرسی آن موقع ارزهای دیجیتال جان سالم به در ببرد. قیمت تیز در فاصله اکتبر 2019 و فوریه 2020 بیشتر از سه برابر افزایش یافت و به بیشترین مقدار خود رسید. از فوریه سال 2020، تزوس دوباره توجه افراد را به خود جلب کرده است.

ویژگی‌های شبکه تزوس

  1. تزوس یک شبکه بلاکچینی است که به یک توکن دیجیتالی به آن tez یا tezie لینک شده است.
  2. تزوس مبتنی بر استخراج نیست و به مکانیسم اثبات سهام متکی است.
  3. تزوس عرضه اولیه کوین بسیار موفقی داشت، اما پس از آن با پرونده‌های دادرسی و کاهش قیمت‌های زیادی روبه‌رو شد.
  4. قیمت XTZ در اوایل سال 2020 به رکورد رسیده و منجر به تجدید نظر در مورد پتانسیل سرمایه گذاری در آینده خواهد شد.
  5. شبکه تزوس یک شبکه خود اصلاح کننده است.
  6. این کاربران خود شبکه (نه استخراج کنندگان) هستند که می‌توانند درباره قوانین و فرایندهای توسعه آن تصمیم‌گیری کنند. تصمیم‌گیری جمعی از ویژگی‌های این شبکه است.

تفاوت تزوس با بقیه

یکی از عناصر متمایز کننده تزوس، حاکمیت آن است. اکثر بلاکچین‌ها برای تدوین گزینه‌های جدید طراحی، به تیم های توسعه و جوامع استخراج کننده متکی هستند. با این حال، تزوس تلاش می‌کند تا فرایند تصمیم‌گیری را در شبکه کاربران خود نگه دارد.رتوسعه‌دهندگان تزوس ادعا می‌کنند: «تزوس با ایجاد قوانین حاکمیتی مبتنی بر ذینفعان خود، رویکرد اساسا متفاوتی را اتخاذ کرده است. در این رویکرد، هر گونه ارتقا پروتکل باید توسط ذینفعان تایید شود.»

بنابراین در این سیستم این استخراج کنندگان نیستند که پاداش می‌گیرند. در واقع استخراج کننده‌ای وجود ندارد. این خود کاربران شبکه هستند که در فرایند توسعه اصلی شبکه مشارکت می‌کنند و در ازای آن پاداش هم می‌گیرند. در عین حال، توسعه دهندگان تزوس آگاه بودند که ویژگی‌های مهم شبکه باید مدام و با گذشت زمان بهبود یابند. آن‌ها از اثبات ریاضی برای حفظ ویژگی‌های مهم شبکه و ارتقا آن‌ها استفاده می‌کنند.

در نهایت تزوس علاوه بر این که شبکه‌ای غیر متمرکز است، مکانسیم دیگری که اجازه تصمیم‌گیری‌های جمعی را فراهم می‌کند هم دارد. به دارندگان توکن‌های Tezos اجازه داده می‌شود که در مورد روند توسعه پروتکل این شبکه رای دهند.

آینده تزوس

یکبار دیگر در فوریه 2020 نگاه‌ها به آینده تزوس مثبت شد. با رسیدن تزوس به بیشترین قیمت خود، برخی از مشکلات برطرف شده است. به ویژه آنکه تمامی کسانی که در ضرر بودند می‌توانند با فروش تزوس خود سرمایه اولیه خود را برگردانند و شاید سود هم بکنند.

مهمتر از همه این که تزوس توانست در بازار خرسی ارزهای دیجیتال زنده باقی بماند و پس از آن نیز به بالاترین قمیت‌های خود برسد. همانطوری که وارن بافت، منتقد ارزهای دیجیتال می‌‌گوید: «فقط وقتی جزر و مد از بین برود، متوجه می‌شوید که چه کسی برهنه است.» حال که جو خرسی بازار از بین رفته باید دید تزوس چه عملکردی خواهد داشت. با این حال، سرنوشت نهایی این رمزارز بستگی به نوآوری‌های آن در آینده دارد.

ویژگی های تزوس

امنیت قراردادهای هوشمند این شبکه بالا است و احتمال وجود کدهای نادرست پایین است.

الگوریتم اجماع اثبات سهام منحصر به فرد تزوس این امکان را به همه ذینفعان و کاربران شبکه می‌دهد تا در اعتبارسنجی معاملات در شبکه مشارکت داشته باشند و از این طریق پاداش بگیرند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله تزوس با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت تزوس را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش تزوس در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.