صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید تزوس (Tezos) ، فروش تزوس - بهترین قیمت XTZ

روز
Tezos (XTZ)
USDT

فروش و خرید تزوس با بهترین قیمت XTZ

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید تزوس

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید تزوس و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

Tezos
تزوس (Tezos) :

خرید تزوس Tezos ، فروش تزوس با بهترین قیمت XTZ در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است.

 

تزوس یک بلاکچین خود اصلاح کننده است که می‌تواند با ارتقاء خود تکامل یابد. ذینفعان و کاربران خود شبکه هستند که می‌توانند در مورد اصلاحات پروتکل، از جمله اصلاحات در روش رای گیری، رای دهند و در نهایت به یک توافق جمعی برسند. تزوس از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و یک بستر برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز است.

ارز دیجیتال تزوس

تزوس(Tezos)، بلاک‌چینی است که اصطلاحا به آن بلاک‌چین خود اصطلاحگر(self-amending blockchain) نیز گفته می‌شود. این بلاک چین عملکردی مشابه اتریوم دارد؛ اما با اتریوم تفاوت‌هایی نیز دارد. مثلا در این پلتفرم سهامداران می‌توانند بدون نیاز به ایجاد فورک‌های مختلف و یا چند قسمت کردن سیستم اصلی شبکه، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنند و هر زمان که بخواهند تزوس را بروزرسانی کنند.

 

تزوس یک اکوسیستم ارز دیجیتال و بلاک چین است که به افراد اجازه می‌دهد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) ایجاد کنند. تزوس از رمز ارز‌های "tez" یا "tezzie" برای پاداش دادن به استیک کنندگان استفاده می‌کند؛ اما خود پروژه دارای ارز دیجیتال اصلی شبکه، XTZ است.

تاریخچه پروژه تزوس

بلاک چین تزوس توسط زن و شوهر آرتور و کاتلین بریتمن (Arthur and Kathleen Breitman) در سال 2014 از طریق Dynamic Ledger Solutions، استارت آپی که آنها برای توسعه‌ی تزوس تأسیس کردند، ایجاد شد. تیم تزوس پیشنهاد اولیه ICO را در ژانویه 2017 برگزار کرد و معادل 232 میلیون دلار، بزرگترین ICO در آن زمان، جمع آوری کرد. 

خرید تزوس

خرید تزوس در رابکس به راحتی و در سه مرحله قابل انجام است. (۱) ثبت نام و احراز هویت کنید، (۲) کیف پول ریالی خود را شارژ کنید و (۳) با استفاده از مبدل به خرید تزوس با ریال بپردازید. برای نگهداری از تزوس خرید شده به کیف پول تزوس نیاز دارد. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به شما اختصاص داده می‌شود. هرچند شما می‌توانید تزوس خرید شده را از کیف پول رابکس خود برداشت کرده و به کیف پول شخصی خود ببرید.

.

...

تبدیل تزوس

تبدیل تزوس به ریال و تتر در رابکس ممکن است. برای تبدیل تزوس به ریال یا همان فروش تزوس، کافی است پس از شارژ کیف پول تزوسی به مبدل و تب فروش بروید و مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای تبدیل تزوس به تتر نیز کافی است پس از شارژ کیف پول تزوسی خود از قسمت مبدل تب تبدیل را انتخاب کرده و دو رمز ارز تزوس و تتر را انتخاب کنید.

.

خرید تزوس

خرید تزوس در ایران با ریال

خرید تزوس در ایران با ریال یا تومان چند سالی است در پلتفرم های معامله ارز دیجیتال ایرانی ممکن شده است. افراد می‌توانند از طریق صرافی ها بعد از ثبت نام و احراز هویت، به خرید تزوس با ریال یا تومان و حتی تتر بپردازند. رابکس از اولین صرافی‌های ایرانی برای خرید تزوش است که امکان خرید تزوس با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید تزوس با نزدیک‌ترین قیمت به قیمت جهانی تزوس در صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

.

فروش تزوس

فروش تزوس و تبدیل تزوس به تومان علاوه بر خرید این رمز ارز در صرافی رابکس امکان پذیر است. به صورت لحظه ای می‌توانید تزوس خود را به رابکس بفرستید و در قسمت مبدل به فروش تزوس و تبدیل آن به تومان یا تتر اقدام کنید.

.

خرید تزوس بدون احراز هویت

خرید تزوس بدون احراز هویت در صرافی و پلتفرم های معامله رمز ارزهای معتبر ایرانی امکان پذیر نمی‌باشد. این موضوع برای جلوگیزی سوء استفاده های برخی از سودجویان و برخی موارد همچون پولشویی است. رابکس با آنلاین کردن فرآیندها و افزایش سرعت احراز هویت، تایید حساب‌های کاربری را تسریع کرده و از راحت‌ترین روش های خرید تزوس برای تریدرها است.

.

قیمت تزوس

قیمت تزوس را می‌توانید در بالای این صفحه از طریق نمودار یا مبدل مشاهده کنید. قیمت جهانی تزوس نیز در داخل نمودار قسمت بالا راست آمده است. علاوه بر این می‌توایند قیمت جهانی تزوس را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. قیمت خرید تزوس و قیمت فروش تزوس در صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس به طور جداگانه آمده است.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید دوج کوین

خرید اتم

خرید زیلیکا

خرید زی کش

خرید اتریوم کلاسیک

نحوه عملکرد تزوس

پلتفرم تزوس به گونه‌ای طراحی شده است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای اجرای برنامه‌های خود مانند اسمارت کانترکت‌ها (قراردادهای هوشمند) و طراحی برنامه‌های غیرمتمرکز(dApps) استفاده کنند. بلاک‌چین تزوس به دو بخش تقسیم می‌شود؛

 

شل (Shell):

این بخش را می‌توان پوسته‌ی سیستم تزوس نامید. در این قسمت اطلاعات و داده‌ها جمع‌آوری می‌شود و تطبیق داده می‌شود. شِل، مسئولیت تفسیر تراکنش‌ها و همچنین پردازش اطلاعات برای اصلاح پروتکل بر اساس رای سهامداران را نیز بر عهده دارد.

 

پروتوکل (Protocol): 

این بخش مسئول ارسال پیشنهادات به پوسته‌ی شبکه برای بررسی تغییرات ارسال شده است. این پوسته به سه زیر مجموعه تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  1. پروتکل شبکه
  2. پروتکل تراکنش
  3.  پروتکل اجماع

 

در پروتکل شبکه، نودها می‌توانند راجب نحوه انجام تراکنش‌ها و مشارکت در شبکه با یکدیگر به تفاهم برسند. هرگونه مدیریت بلاکچین تزوس در مورد فعالیت نودها با این پروتکل امکان پذیر است. پروتکل تراکنش نیز با استفاده از زبان اسکریپت‌نویسی رمز ارز تعریف می‌شود و برای بیت‌کوین همان مدل خروجی خرج نشده یا UTXO است. هر تغییری که در این پروتکل انجام گیرد یک سافت ورک محسوب می‌شود.

 

 پروتکل اجماع نیز همانطور که از اسمش می‌توان برداشت کرد به معنی رسیدن به یک توافق جمعی است. این پروتکل برای پایداری یک بلاک چین بسیار مهم و حیاتی است و از خطراتی مثل دوبار خرج شدن یک تراکنش‌ (Double Spending) و … جلوگیری می‌کند.

بلاک‌چین تزوس و پروتکل LPOS

تزوس برای همگام نگه داشتن شبکه خود، از یک پروتکل اثبات سهام (PoS) به نام liquid proof-of-stake) LPoS) استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانید POS یا همان PROOF OF STAKE الگوریتم اجماع اثبات سهام نام دارد. در این سیستم سهامداران با استیک کردن و وام‌دهی رمز ارزهای خود به استخرهای نقدینگی، از شبکه سود دریافت می‌کنند. در این سیستم استخراج کردن وجود ندارد و اعتبارسنجان با تایید تراکنش‌های ارسال شده از سوی کاربران بلاک ایجاد می‌کنند.

 

مشابه مکانیسم‌ اثبات سهام، LPOS الگوریتمی است که توسط رایانه‌هایی که نرم‌افزار Tezos را اجرا می‌کنند برای ایمن‌سازی شبکه، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و توزیع XTZ جدید استفاده می‌شود.

 

مفهوم بیکر در تزوس

در شبکه‌ی تزوس به نودهایی که کاربران بیش از ۸۰۰۰ تزوس را برای استیک کردن در اختیارشان گذاشته باشند baker گفته می‌شود. در این شبکه هر رول معادل هشت هزار تزوس است و هر اعتبارسنجی که یک رول داشته باشد به همان میزان حق رای دارد. کاربران بلاک چین تزوس می‌‌توانند براحتی در مورد استیک کردن رمز ارزهای خود توسط نودها صمیم‌گیری کنند و وام‌دهی ارزهای دیجیتال خود را به نودهای  خاصی بسپرند. اعمال تغییرات و ارتقا در این شبکه منوط به آن است که بِیکِرها ایده‌های خود را برای ایجاد تغییرات و توسعه‌ی آن ارائه دهند و اگر مقبول باشد در مرحله‌ی بعد، آن ایده وارد بخش تست و امتحان کردن می‌شود. در این مرحله اگر با حفظ امنیت همه‌ی مراحل به درستی پیش برود بیکرها می‌توانند برای تصویب آن ایده رای دهند.

عرضه اولیه تزوس

تزوس با داشتن یک شبکه قدرتمند و انعطاف پذیر، در عرضه اولیه توجه زیادی را به خود جلب کرد. این ICO به درآمد 232 میلیون دلاری رسید و آن را به یکی از بزرگترین ICOهای تمام دوران تبدیل کرد. با این حال، پس از موفقیت ICO، اختلاف مهمی بین یوهان گیورز، رئیس تزوس و آرتور و کاتلین بریتمن، صاحبان حقوق مالکیت معنوی تزوس در گرفت. در نتیجه، راه‌اندازی پلتفرم تزوس برای مدت نامحدودی به تعویق افتاد. از اوایل مارس 2018، شبکه Tezos هنوز راه اندازی نشده بود، اگرچه کاتلین بریتمن قبلاً پیشنهاد کرده بود که این راه اندازی ظرف چند هفته پس از کنفرانسی در UCLA در فوریه انجام شود. تاخیر در لانچ یکی از دلایلی بود که تزوس با مشکل قانونی مواجه شد. سرمایه‌گذاران با این استدلال که اوراق بهادار ثبت نشده است، مجموعه ای از شکایت‌ها را آغاز کردند. این شکایت‌ها به دنبال این بود که به سرمایه‌گذاران اجازه داده شود تا برای خریدهایی که در ICO انجام داده‌اند، بازپرداخت دریافت کنند. با این حال، تزوس در نهایت در سال 2018 راه‌اندازی شد.

مایکلسون و کاربرد آن

یکی از تفاوت‌های کلیدی دیگری که تزوس را از شبکه اتریوم متمایز می‌کند، Michelson است، زبان منحصر به فردی که برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. این زبان توسط تیم توسعه‌ی تزوس برای تسهیل فرآیندی به نام تأیید رسمی اختراع شد. راستی‌آزمایی رسمی فرآیند جدیدی نیست؛ در واقع، سال‌هاست که در صنایعی مانند پزشکی، راکتورهای هسته‌ای و صنعت هوانوردی استفاده می‌شود. این فرآیندی است که از الگوریتم‌های ریاضی برای اثبات درستی منطق پشت یک قرارداد هوشمند خاص و همچنین کاهش باگ‌ها و آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌کند. با به کارگیری این تکنیک، تزوس می‌تواند امنیت بیشتری ارائه دهد و از اشکالات پرهزینه جلوگیری کند.

کیف پول‌های تزوس

کیف پول‌های ارز دیجیتال، فضایی دیجیتالی هستند که از آن‌ها برای نگهداری و خرید و فروش رمز ارزها استفاده می‌شود. این کیف‌پول‌ها (والت‌‌ها) در جزییات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند؛ اما هدف نهایی همه‌ی آن‌‌ها یکسان است. برای انتخاب یک کیف پول خوب بهتر است که  به دستگاه‌های پشتیبانی شده توسط والت، ارزهای‌دیجیتال پشتیبانی شده، سطح امنیت و… دقت کنید. کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 

کیف‌پول‌‌های تحت وب (آنلاین)

والت‌های تحت وب کیف پول‌هایی هستند که توسط خود سایت صرافی نیز ارائه می‌شوند. این کیف پول‌ها بصورت آنلاین فعالیت می‌کنند و بهتر است بجای اینکه برای هولد کردن و نگهداری طولانی مدت رمز ارزهای زیاد استفاده شوند، از آن‌ها برای معامله‌ی رمزارزها استفاده کنید. مثلا سیمپل هولد (SimpleHold) یکی از والت‌های آنلاین ارز دیجیتال تزوس است.

 

کیف‌پول‌ های نرم‌افزاری

 کیف‌پول‌های نرم افزاری نیز والت‌های نرم‌افزاری هستند که بر روی کامپیوتر یا موبایل یا … قابل نصب و اجرا هستند. این کیف‌پول‌ها سیستم‌عامل‌های IOS و Android و … را پشتیبانی می‌کند. اتمیک والت (Atomic Wallet) یکی از والت‌های نرم‌افزاری است.

 

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری دسته‌ای از والت‌‌هایی هستند که بصورت قطعات فیزیکی (فِلَش مانند) قابل خریداری از فروشگاه‌‌های معتبر هستند. این کیف‌پول‌‌ها از نظر نوع امنیت در رده‌ی بسیار ایمنی قرار دارند  که برای نگهداری ارزهای دیجیتال بسیار زیاد گزینه‌ی بسیار خوبی هستند. کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X, ترزور(Trezor One) را می‌توان دو مورد از بهترین والت‌های سخت‌افزاری دانست.

آینده تزوس

یکبار دیگر در فوریه 2020 نگاه‌ها به آینده تزوس مثبت شد. با رسیدن تزوس به بیشترین قیمت خود، برخی از مشکلات برطرف شده است. به ویژه آنکه تمامی کسانی که در ضرر بودند می‌توانند با فروش تزوس خود سرمایه اولیه خود را برگردانند و شاید سود هم بکنند.

 

مهمتر از همه این که تزوس توانست در بازار خرسی ارزهای دیجیتال زنده باقی بماند و پس از آن نیز به بالاترین قمیت‌های خود برسد. همانطوری که وارن بافت، منتقد ارزهای دیجیتال می‌‌گوید: «فقط وقتی جزر و مد از بین برود، متوجه می‌شوید که چه کسی برهنه است.» حال که جو خرسی بازار از بین رفته باید دید تزوس چه عملکردی خواهد داشت. با این حال، سرنوشت نهایی این رمزارز بستگی به نوآوری‌های آن در آینده دارد.

 

تزوس بخریم یا نه؟

آینده رمز ارز تزوس را هیچ کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند، جرا که علاوه بر پروژه‌های رقیب و اقبال از سمت جامعه، به طور کلی جایگاه تکنولوژی بلاکچین و کاربردهای آن و همینطور رمزارزها با قطعیت در آینده مشخص نیست. خرید تزوس اگرچه شاید نسبت به خرید سایر ارز های دیجیتال کم ریسک تر به نظر بیاید (چرا که پروژه مربوط به این رمز ارز نسبتا قدیمی است)، اما به هر حال این پروژه نیز تحت تاثیر آینده نامشخص تکنولوژی بلاکچین و رمز ارزها است. 

 

به هنگام خرید تزوس علاوه بر موارد بالا، باید پروژه‌های رقیب، بروزرسانی‌های شبکه، پذیرش این رمز ارز و کاربردهای آن در اکوسیستم و ... نیز توجه کنید.

جمع‌بندی

پروژه‌ی تزوس با مقاومت در بازارهای نزولی و پیشرفت‌های دوباره و اوج گرفتن های پرقدرت‌تر، ماندگار بودن خود را ثابت کرد. همانطور که وارن بافت با وجود بدبینی به بازار ارزهای دیجیتال می گوید: «فقط زمانی که جزر و مد از بین می‌رود، متوجه می‌شوید که چه کسی برهنه شنا کرده است.»

 

با توجه به عملکرد این پروژه اینطور به نظر می‌رسد که تزوس از آن چیزی که تصور می‌کردند بسیار بهتر عمل کرده است. با این حال، سرنوشت نهایی تزوس به ارزش نوآوری‌های تکنولوژیکی آن و توانایی آن برای جلب حمایت‌های کاربران بستگی دارد.

برخی از سوالات متداول درباره تزوس

خیر. خرید و فروش تزوس در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله تزوس با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت تزوس را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

فروش و خرید تزوس با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید تزوس، سایت رابکس را انتخاب کنید.