صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید ریپل (Ripple) ، فروش ریپل - بهترین قیمت XRP

روز
Ripple (XRP)
USDT

فروش و خرید ریپل xrp با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید ریپل

کیف پولتان را شارژ کنید و به خرید و فروش ریپل و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

Ripple
ریپل (Ripple) :

 شرکت ریپل (Ripple) یک مجموعه‌ی ‌بسیار بزرگ واقع در سانفرانسیسکوی آمریکا می‌باشد. هدف اصلی این مجموعه ارائه‌ی خدمات مالی غیرمتمرکز برای بانک‌ها، موسسات و نهادهای مالی و برطرف کردن مشکلاتی است که در روش‌های پرداخت سنتی مانند سوئیفت (SWIFT) وجود دارد. XRP یا ریپل، رمزارز ساخته شده توسط این شرکت است.

اهداف ریپل

شرکت ریپل با ارائه سه محصول اصلی سعی داشته تا مشکل هزینه و زمان بالای انجام پرداخت‌های بزرگ بین سازمانی را حل کند. این سه محصول عبارتند از: ایکس کارنت (xCurrent)، ایکس رپید (xRapid) و ایکس ویا (xVia).

 

منظور از ریپل دو چیز می‌تواند باشد، یکی شرکت ریپل و یکی رمز ارز ایکس آر پی (XRP). رمزارز XRP، تنها در محصول ایکس رپید (xRapid) شرکت ریپل کاربرد دارد.

 

پروژه‌ی ایکس رپید

این پروژه یکی از محصولات ریپل است که از رمز ارز XRP استفاده می‌کند. برای انجام پرداخت‌های مالی با استفاده از محصول ایکس‌رپید، ابتدا ارز فیات «الف» به توکن XRP تبدیل می‌شود، سپس XRPها منتقل شده و به ارز فیات «ب» تبدیل می‌شوند و در نهایت به مقصد تحویل داده می‌شود.

 

انجام پرداخت مالی با استفاده از Xrapid:

1- تبدیل ریال به XRP
2- انتقال XRP از مبدا به مقصد
3- تبدیل XRP به دلار
4- تحویل دلار به مقصد

 

برای مثال فرض کنید شرکت A در کشور ایران قصد خرید محصولی را از شرکت B در کشور ترکیه دارد. برای انجام انتقال ارز بوسیله‌ی رپید این محصول به این صورت عمل می‌کند: ایکس رپید ابتدا، ریال ایران را به توکن XRP تبدیل می‌کند، سپس توکن را به لیر (واحد پول کشور ترکیه) تبدیل کرده و آن را به بانک ترکیه انتقال می‌دهد. این محصول به گونه ای طراحی شده است که بهترین قیمت را برای تبدیل ارزها پیشنهاد می‌کند.

 مزایای شبکه‌ی ریپل

سرعت بالا: پرداخت هایی که از طریق این شبکه انجام می‌شود در 3-5 ثانیه تسویه می‌شوند.
مقیاس پذیر: شبکه‌ی ریپل از نظر فنی، بیش از 1500 معامله را در ثانیه تایید می‌کند.
توزیع شده: XRPL دارای بیش از 140 اعتبارسنج در سراسر جهان است.
سازگار با محیط زیست: از آنجا که XRPL بر اساس مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) ساخته نشده است ، منابع کمتری نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال PoW برای عملیات خود مصرف می‌کند.
شفافیت: به روز رسانی دائمی جهت کنترل و بهبود و اطلاع رسانی از سرعت تسویه شبکه و هزینه‌های تراکنش ها و تعداد معاملات انجام شده در واحد ثانیه انجام می‌شود.

ارز دیجیتال  XRP و شرکت ریپل، خرید ریپل انتخاب مناسبی است؟

فرض کنید قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت بر روی شبکه اتریوم را دارید. از آنجایی که شبکه اتریوم بهترین بستر برای بالا آوردن قراردادهای هوشمند است، احتمال می‌دهید که در آینده با استقبال بیشتری مواجه شود. در نتیجه حدس می‌زنید که ارزش شبکه اتریوم در بلندمدت بالاتر رود. حال برای سرمایه‌گذاری بر روی این شبکه توکن بومی آن یعنی ETH را خریداری می‌کنید و امیدوارید که با بالا رفتن ارزش شبکه اتریوم، قیمت رمزارز خریداری شده شما نیز بالاتر رود.

 

این موضوع درباره رمزارز XRP به این شدت صحیح نمی‌باشد. چرا که رمز ارز XRP تنها بر روی محصول Xrapid کار می‌کند. درست است که با بالا رفتن ارزش محصولات دیگر این شرکت، ارزش محصول Xrapid و در ادامه قیمت رمزارز XRP نیز احتمالا بالا برود، اما این تاثیر به طور غیرمستقیم خواهد بود و شاید در مواردی تاثیر زیادی هم نداشته باشد. به طور خلاصه، با بالا رفتن ارزش شرکت ریپل، لزوما قیمت رمزارز XRP بالا نمی‌رود، چرا که این ارزش ممکن است برای سایر محصولات این شرکت باشد.

خرید ریپل

 

ریپل نت (RippleNet)

شبکه‌ی ریپل ۳ محصول اصلی، برای استفاده‌ی مراکز مالی ارائه داده است:

ایکس کارنت (xCurrent)
ایکس رپید (xRapid)
ایکس ویا (xVia)

 

این ۳ محصول، با یک نام جامع ریپل‌نت (RippleNet) نام‌گذاری شده است. ارز دیجیتال XRPفقط بر روی شبکه‌ی ایکس رپید کاربرد دارد و در بین محصولات دیگر جایگاهی ندارد. امروزه بیشتر شرکت‌ها تحت قرارداد ایکس کارنت فعالیت می‌کنند و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند. پس زمانی که شرکت ریپل با یک شرکت معتبر و بزرگ همکاری می‌کند نمی‌توان نتیجه گرفت که ارزش ارز دیجیتال  XRP  در حال افزایش است.

 

پروژه‌ی ایکس کارنت (xCurrent)

همانطور که در بالا اشاره شد ایکس کارنت یکی از محصولات شرکت ریپل است که بانک‌ها و موسسات مالی مختلف با استفاده از این پلتفرم، پرداخت‌های برون مرزی خود را برای شرکت‌های بین المللی طرف حساب، انجام می‌دهند. این محصول با بهره‌گیری از یک دفتر کل توزیع‌شده به نام  اینترلجر (Interledger) که توسط مهندسان شبکه‌ی ریپل طراحی شده است، کار می‌کند. با وجود اینکه این دفتر توسط خود شرکت ریپل طراحی شده است اما این مجموعه هیچ‌گونه نظارت و کنترلی بر روی آن ندارد. بررسی و مدیریت این دفتر توسط کنسرسیوم جهانی وب (W3C) انجام می‌شود. ( W3C  یک سازمان غیر انتفاعی است که استاندارد‌های جهانی شبکه‌ی وب را تعیین و کنترل می‌کند). هدف اصلی این محصول، ایجاد پلتفرمی جهت انجام تمامی تراکنش‌ها و صورتحساب‌های مالی، نه فقط با استفاده از ارزهای دیجیتال، بلکه با استفاده از همه‌ی ارزها است.

 

نحوه‌ی عملکرد این شبکه به این صورت است که مثلا بانکی در کشور A می‌خواهد مبلغی را به بانکی در کشور B ارسال کند، در این حالت بانک A مبلغ مورد نظر را با استفاده از ایکس کارنت بصورت دلار به بانک B ارسال می‌کند و بانک B می‌تواند معادل همین مبلغ دلار را بصورت ارز دلخواه خود (مثلا یورو) دریافت کند. اما نکته‌ی قابل توجه این است که با وجود اینکه اکثر شرکت‌ها در حال حاضر از محصول xCurrent استفاده می‌کنند، برای استفاده از این پلتفرم، نیازی به داشتن ارز دیجیتال  xrp نیست.

 

پروژه‌ی ایکس ویا (xVia)

این محصول برای بهبود فرایند استفاده از خدمات ایکس کارنت و ایکس رپید بعنوان یک رابط طراحی شده است. ایکس ویا در سال 2018 طراحی شده و هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است.

پروتکل اجماع شبکه ریپل

هر کدام از اعتبار سنج‌ها تمام تراکنش‌های معتبری را که قبلا در بلاک‌ها گنجانده نشده است، دریافت می‌کند و آن را بعنوان تراکنش‌های منتخب ‌(candidate set) در شبکه پخش می‌کند.


هر اعتبارسنجی مجموعه های نامزد و منتخب سایر اعتبارسنجان را (Unique Node Lists - UNL) بررسی می‌کند و به معاملاتی رای می‌دهد که براساس مجموعه‌ای از قوانین قطعی باید در دفتر کل بعدی گنجانده شود.


تراکنش هایی که بیشترین آرای "بله" را دریافت می‌کنند، به مرحله‌ی بعدی منتقل می‌شوند. در حالی که تراکنش‌هایی که رای کافی دریافت نکرده اند یا کنار گذاشته می‌شوند و یا در کاندیدای تعیین شده برای بلوک بعدی قرار می‌گیرند.


اگر حداقل 80٪ اعتبارسنجان در UNL سرور در مورد یک تراکنش توافق کنند، معامله به "مجموعه اجماع" اضافه می‌شود که مجموعه ای از همه معاملات است و باید در دفتر بعدی وارد شود. همه معاملات در مجموعه اجماع به ترتیب بر روی دفتر کل اعمال می‌شوند و نتیجه‌ی آن (که ممکن است موفقیت آمیز باشد یا نباشد) دفتر کل بعدی را ایجاد می‌کند.

توکن‌سوزی ارز دیجیتال  XRP

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، بیان کرده است که جامعه می‌تواند میلیاردها توکن XRP  را که به صورت سپرده نگهداری می‌شوند، بسوزاند تا از کاهش قیمت آن جلوگیری کند و باعث افزایش ارزش این توکن شود. یکی از کاربران توییتر از  CTO پرسید که اگر نودهای شبکه، اعتبارسنجان و جامعه به طور کلی با هم جمع شوند و ما موافقت کنیم که بهتر است جامعه 50 میلیارد XRP Ripple را بسوزاند ، آیا این امکان پذیر است؟

 

در پاسخ به این توییت ، دیوید شوارتز اشاره کرد که در چنین تصمیمی رای اکثریت برنده خواهد شد. شوارتز در پاسخ اظهار داشت: "بله. ریپل هیچ کاری برای جلوگیری از این تصمیم انجام نمی‌دهد. این بلاک چین عمومی بسیار دموکراتیک است. یعنی اگر اکثریت بخواهند قوانین تغییر کند، اقلیت نمی‌تواند برای جلوگیری از آنها کاری انجام دهد. CTO در ماه دسامبر گفت که 80 درصد تصمیم جامعه می تواند منجر به سوزاندن تمام 49 میلیارد سکه ذخیره شده شود.

 

آقای جوکر (یک تحلیلگر بازارهای مالی) ۳ پیشنهاد را برای افزایش ارزش شبکه‌ی ریپل بیان کرده است:

پیروزی در دادگاه SEC
انتقال پایگاه ریپل به یک کشور دیگر
سوزاندن 50 میلیارد توکن امانی XRP

سوزاندن اتوماتیک رمز ارز ریپل  موجودی این توکن را کاهش می‌دهد، باعث کمیاب شدن ریپل و در نتیجه ارزشمندتر شدن آن می‌شود.

خرید ریپل

خرید ریپل از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید ریپل به صورت آنلاین است. برای خرید ریپل به کیف پول ریپل نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی اتریوم به شما اختصاص داده می‌شود و ریپل خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست.

.

...

خرید ریپل در ایران با ریال

خرید ریپل در ایران با ریال از طریق پلتفرم های معامله ارز دیجیتال فراهم است. کافی است در صرافی ارز دیجیتال رابکس ثبت نام کنید و سپس با شاژ ریالی کیف پولتان به خرید ریپل در ایران بپردازید. فروش و خرید ریپل با بهترین قیمت

.

خرید ریپل ارزان

آینده قیمت ریپل کمی پیچیده تر از رمزارزهای دیگر است. شرکت مادر این رمز ارز چند سالی است که درگیر دادگاه شده است و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. البته ریپل تا کنون در این دادگاه‌ها هیچ گاه بازنده نبوده است. اما همین که پای یک شرکت به دادگاه کشیده می‌شود ارزش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینکه آینده قیمت ریپل چه می‌شود هم به این دادگاه‌ها هم به آینده شرکت مادر آن وابتسه است.

.

آینده قیمت ریپل

آینده قیمت ریپل کمی پیچیده تر از رمزارزهای دیگر است. شرکت مادر این رمز ارز چند سالی است که درگیر دادگاه شده است و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. البته ریپل تا کنون در این دادگاه‌ها هیچ گاه بازنده نبوده است. اما همین که پای یک شرکت به دادگاه کشیده می‌شود ارزش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینکه آینده قیمت ریپل چه می‌شود هم به این دادگاه‌ها هم به آینده شرکت مادر آن وابتسه است.

.

فروش ریپل

فروش ریپل در رابکس علاوه بر خرید ریپل نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید قیمت ریپل را از قسمت مبدل رابکس مشاهده کنید و سپس به فروش ریپل و تبدیل ان به ریال بپردازید.

.

خرید ریپل بدون احراز هویت

خرید ریپل بدون احراز هویت در رابکس امکان پذیر نیست. همانند خرید و فروش سایر رمزارزها، فروش و خرید ریپل بدون احراز هویت نیز در پلتفرم‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برای جلوگیری از سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی تنها با استفاده از احراز هویت امکان پذیر است. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید ریپل را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت ریپل

قیمت ریپل را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. علاوه بر این قیمت جهانی ریپل را می‌توانید از صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس نیز مشاهده کنید.

.

قیمت خرید ریپل

قیمت خرید ریپل را از مبدلی که در همین صفحه در بالا آمده است مشاهده کنید. کافی است تب خرید را انتخاب کرده، رمزارز ریپل را انتخاب کنید و قیمت خرید ریپل را به ازای هر واحد مشاهده کنید. قیمت فروش ریپل نیز از تب فروش قابل مشاهده است.

.

نحوه خرید ریپل

نحوه خرید ریپل در صرافی های مختلف ارز دیجیتال متفاوت است. هرچند این روش معمولا در همه سایت های شبیه به یکدیگر است. نحوه خرید ریپل در سایت ارز دیجیتال رابکس به این شکل است: اول ثبت نام و احراز هویت کنید. سپس کیف پول تومانی خود را شارژ کنید و در اخر در مبدل به خرید این ارز دیجیتال بپردازید.

.

خرید و فروش ریپل

نه تنها امکان خرید ریپل با تومان و فروش آن و تبدیلش به تومان در رابکس وجود دارد، بلکه امکان خرید و فروش ریپل با تتر و بیت کوین نیز در وجود دارد. کافی است بجای تومان تتر به کیف پولتان ارسال کنید و به تب تبدیل بروید و جفت ارز ریپل و تتر را انتخاب کنید.

.

آموزش خرید و فروش ریپل

آموزش خرید و فروش ریپل در صرافی ارز دیجیتال رابکس را می‌توانید در صفحه راهنما و قسمت فروش ارز دیجیتال ببیند. این فرایند به طور کلی چند گام دارد. گام اول: ثبت نام و احراز هویت (که در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام می‌شود.). گام دوم: شارژ کیف پول رابکس. اگر قصد خرید ریپل دارید باید تومان به کیف پولتان بفرستید و اگر قصد فروش آن را دارید باید ریپل خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید. گام سوم: رفتن به مبدل و استفاده از تب خرید و فروش برای خرید و فروش ریپل استفاده کنید.

.

خرید ریپل با تومان

خرید ریپل با تومان و تتر هر دو در رابکس امکان پذیر است. از آنجایی که ریپل یکی از اولین ارزهای دیجیتال محبوب در بین ایرانی ها بوده است، سایت ها و صرافی های زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. رابکس نیز از اولین سایت هایی بود که از رییپل پشتیبانی کرد و علاوه بر تومان امکان خرید آن با تتر را نیز فراهم کرده است.

.

خرید ریپل با تومان

خرید ریپل با تومان و تتر هر دو در رابکس امکان پذیر است. از آنجایی که ریپل یکی از اولین ارزهای دیجیتال محبوب در بین ایرانی ها بوده است، سایت ها و صرافی های زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. رابکس نیز از اولین سایت هایی بود که از رییپل پشتیبانی کرد و علاوه بر تومان امکان خرید آن با تتر را نیز فراهم کرده است.

.

نحوه فروش ریپل

نحوه فروش ریپل مانند نحوه خرید ریپل است. با این تفاوت که بجای شارژ تومانی کیف پول، باید ابتدا ارز دیجیتال ریپل خود را به کیف پول رابکس انتقال دهید و سپس در مبدل بجای تب خرید به تب فروش بروید و با وارد کردن مقدار فروشتان را تایید کنید.

.

قیمت آنلاین ریپل

قیمت آنلاین ریپل به صورت لحظه ای در صرافی های ارز دیجیتال مختلف فرق می‌کند. برای مشاهده این قیمت هرچند می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ که به نوعی به عنوان یک مرجع در این حوزه شناخته می‌شود استفاده کنید. در سایت رابکس نیز در بالای همین صفحه هم نمودار هم قیمت آنلاین ریپل نمایش داده می‌شود.

.

قیمت لحظه ای ریپل

قیمت لحظه ای ریپل علاوه بر نمودار بالا، در مبدل و با انتخاب ریپل در تب های خرید و فروش و تبدیل قابل مشاهده است. توجه کنید که قیمت لحظه ای ریپل برای خرید و فروش با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این قیمت لحظه ای ریپل در سایت ها و صرافی های ارز دیجتیال مختلف نیز متفاوت است.

.

بهترین سایت فروش و خرید ریپل

بهترین سایت خرید و فروش ریپل برای هر شخصی و با توجه به اینکه چه چیزی برای او مهم است متفاوت است. فاکتورهایی که افراد به هنگام خرید ریپل به آن‌ها توجه می‌کنند به این شکل است: امنیت، سرعت معاملات، سرعت تراکنش‌ها، پشتیبانی خوب، ویژگی‌های محصول زیاد، قیمت مناسب، تجربه کاربری راحت و لذت بخش و غیره. رابکس همواره سعی دارد تا با توجه به همه این فاکتور ها از بهترین سایت های خرید و فروش ریپل باشد.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بایننس کوین

خرید شیبا

خرید لایت کوین

خرید ترون

خرید کاردانو

دادگاه ریپل

دادگاه‌های ریپلی یکی از موضوعات مهمی است که درباره این رمزارز مطرح است. اولین دادگاه ریپل حدود یک سال پیش برگزار شد و همچنان نیز پرونده این رمزارز باز مانده است. در این قسمت مروری سریع بر تمامی دادگاه‌های ریپل از ابتدا تا الان خواهیم داشت.

 

۱ دی ۱۳۹۹

در این تاریخ برای اولین بار کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از ریپل شکایت کرد. 

 

۸ دی ۱۳۹۹

صرافی Coinbase، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال، توکن XRP را از لیست ارزهای دیجیتال لیست شده‌ی صرافی خود حذف کرد.

  

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مدیران Ripple، لارسن (Larsen) و گریلینگوس (Garlinghouse)، نامه‌هایی را به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک فرستادند تا از قاضی سارا نتبورن (Sarah Netburn) بخواهند شکایت Ripple vs SEC  کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل را رد کند. آنها “عدم  آگاهی و عدالت در روند قانونی” را مطالبه کردند.

 

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با ارسال نامه‌ای به قاضی مبنی بر اعتراض " اطلاع عادلانه " به دادگاه پاسخ می‌دهد و بلافاصله به دنبال جلسه است.

 

۲  فروردین ۱۴۰۰

قاضی نتبورن به سازمان SEC اعلام کرد که درک او از توکن XRP این است: "... نه تنها ارزش پولی دارد، بلکه توکنی بسیار کاربردی است و همین ویژگی آن را از بیت کوین و اتریوم متمایز می کند."

 

۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خانم کمیسر هستر پیرس  ( Hester M. Peirce ) در جلسه‌ی کمیسیون SEC  طبق بیانیه‌ی Token Safe Harbour 2.0 به اعضای ریپل ۳ ماه مهلت داد تا بتوانند راهی را برای ساده شدن مشارکت در شبکه‌ی غیرمتمرکز بیابند که در آن از قانون اوراق بهادار معاف شوند.

 

۲۴ خرداد  ۱۴۰۰

دادگاه، پیشنهاد SEC را مبنی بر، به تعویق انداختن افشای ارتباطات داخلی SEC در مورد بیت کوین ، اتریوم و XRP تا 31 آگوست (۹ شهریور) را پذیرفت.

 

 ۹ شهریور ۱۴۰۰

مهلت افشای اسناد داخلی SEC فرا رسید و تمام واقعیت‌ها باید تا این تاریخ مشخص شوند.

پیش بینی آینده دادگاه‌های ریپل

توضیحات و ادعاهای ریپل که در تاریخ سپتامبر 2019 به دادگاه ارائه شد توسط دادگاه رد شد. آقای جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) یکی از وکلایی که بصورت تخصصی در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند گفت : دادگاه ۱۲ دلیل جداگانه را برای رد کردن ادعاهای ریپل اعلام کرده است و اگر XRP بعنوان یک اوراق بهادار طبقه‌بندی شود، پیامد‌های آن بسیار فاجعه بار است. پرونده‌ی ریپل یک مرحله جلوتر رفته، اما تحلیلگران بازارهای مالی و کریپتوکارنسی معتقدند که این شرکت  به احتمال زیاد تبرئه خواهد شد.

آیا شبکه‌ی ریپل غیر متمرکز است؟

طرفداران ارز دیجیتال XRP معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول گروهی هستند که شبکه‌ی ریپل را غیرمتمرکز می‌دانند و دسته‌ی دوم هم افرادی هستند که مخالف غیر متمرکز بودن ریپل هستند و این شبکه را متمرکز می‌دانند. هرکدام از این گروه‌ها، استدلال‌های مخصوص به خودشان را دارند . تعداد نود‌های شبکه‌ی ریپل بسیار کم است و گفته می‌شود که هر کسی که بخواهد می‌تواند بعنوان نود در اجماع ریپل (Server) شرکت کند. اما برای تبدیل به نود شدن در این شبکه، قانون و قوانین بسیار زیادی وجود دارد که بعید است کسی بتواند براحتی شرایط تبدیل به نود شدن را داشته باشد. تایید تراکنش‌های شبکه‌ی ریپل توسط نودهایی خاص به نام Unique Node Lists انجام می‌شود. در صورت از بین رفتن شرکت ریپل، می‌توان گفت که دفتر کل XRP Ledger  و ارز دیجیتال XRP بکار خود ادامه خواهند داد.

 

ریپل با وجود اینکه اعلام می‌کند هرکسی می‌تواند یک سرور یا نود درشبکه باشد اما آنچنان قوانین و شرایط سختی برای سرور شدن گذاشته است که عملا کسی نمی‌تواند به این راحتی به یک سرور تبدیل شود و به همین علت از Ripple بعنوان یک شبکه‌ی نیمه متمرکز و غیر شفاف یاد می‌شود. احتمالا اهداف شبکه‌ ریپل در گرو متمرکز بودن یا غیر متمرکز بودن آن نیست.

آیا ارز دیجیتال XRP قابلیت استخراج دارد؟

ارز دیجیتال XRP قابلیت استخراج ندارد و 100 میلیارد از آن در سال 2013 توسط شرکت ریپل استخراج شده است. 20 ٪ این ارز دیجیتال متعلق به بنیان‌گذاران این شرکت است و 80٪ ما بقی توسط یک سپرده غیرمتمرکز نگهداری می‌شود تا بتدریج به بازار ارائه شود. در هر ماه 1.000.000.000 میلیارد توکن XRP به بازارمالی وارد می‌شود.   فروش و خرید ریپل با بهترین قیمت

کیف پول ریپل ( XRP)

ارز دیجیتال XRP برخلاف سایر ارزهای دیجیتال کیف پول مخصوص به خود را ندارد. وبسایت ریپل هیچ والتی(Wallet)  را جهت پشتیبانی از این ارز دیجیتال در نظر نگرفته است و این کار را بعهده‌ی خود کاربران گذاشته است. تعدادی از کیف‌پول‌هایی که می‌توانید از آن‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال XRP استفاده کنید.

 

کیف پول نرم افزاری:

کیف پول کوینومی (coinomi)، تراست والت (Trustwallet) و کیف پول اتمیک (Atomic) گزینه‌های مناسبی برای کیف پول نرم‌افزاری است.

کیف پول سخت افزاری:

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) گزینه ذخیره‌سازی رمز ارز XRP به صورت سرد می‌باشد.

برخی از سوالات متدوال درباره ریپل

باید دید که نتیجه دادگاه های ریپل چه می‌شود. تاکنون می‌توان گفت که شرکت این رمرارز در هیچ دادگاهی شکست نخورده است، هرچند همینکه پای این شرکت به دادگاه کشیده شده است روی قیمت آن تاثیر گذاشته است. از طرفی این تنها دادگاه های ریپل نیست که بر روی قیمت آن تاثیر دارد و باید عوامل دیگر مانند آینده پروژه این رمزارز، آینده پروژه های دیگر این شرکت و فضای حاکم بر ارزهای دیجیتال را در نظر گرفت.

آخرین اخبار ریپل را می‌توانید از فضاهای اجتماعی این رمز ارز که در ابتدای متن معرفی شدند دنبال کنید.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله ریپل با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت ریپل را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش ریپل در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خرید ریپل ارزان کمی واقعی به نظر نمی‌رسد. به هر حال رمزارزها هر یک ارزشی دارند و اینطور نیست که ارز آن‌ها با یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشند. با این حال در هر پلتفرمی می‌توان با قیمت مختص به همان پلتفرم رمزارزها را خریداری کرد. رابکس همواره سعی دارد تا بهترین قیمت را برای خرید ریپل ارائه کند.

خرید و فروش ریپل XRP

برای تجربه لذت بخش خرید و فروش ریپل، رابکس را انتخاب کنید.