صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید استلار (Stellar) ، فروش استلار - بهترین قیمت XLM

روز
Stellar (XLM)
USDT

فروش و خرید استلار با بهترین قیمت XLM

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید استلار

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید استلار و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

Stellar
استلار (Stellar) :

خرید استلار و فروش استلار با بهترین قیمت XLM در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان‌پذیر است. در ابتدا باید بگوییم که استلار (Stellar) یک ارز دیجیتال نیست. استلار یک شبکه متن باز است و رمزارز بومی آن Stellar Lumens با نماد اختصاری XLM است. البته معمولا زمانی که کسی می‌گوید استلار، منظورش همان ارز دیجیتال این شبکه یعنی XLM است. اما باید گفت که این شبکه می‌تواند از سایر ارزهای دیجیتال و توکن‌ها نیز پشتیبانی کند. (درست مثل شبکه اتریوم. شبکه اتریوم از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌کند).

استلار در یک نگاه :

ماجرای ساخت استلار

یک

جد مک کالب (Jed McCaleb) نامی آشنا در دنیای ارزهای دیجیتال است. او موسس شرکت ریپل، صرافی مت گاکس (Mt.Gox) و شبکه استلار است. او یکی از اصلی‌ترین ارکان شرکت و رمزارز ریپل بود؛ اما اتفاقی که برای صرافی مت گاکس افتاد، باعث جدا شدن او از پروژه ریپل شد. صرافی مت گاکس مورد حمله هکرها قرار گرفت و تعداد زیادی بیت‌کوین از این صرافی به سرقت رفت که هنوز هم این بیت کوین‌ها به صاحبانشان بازگردانده نشده است. بعد از این اتفاق برای آنکه ریپل از آن ضربه نخورد، هیئت مدیره ریپل از جد مک کالب درخواست کرد که از این پروژه جدا شود.

 

از طرفی او بر سر مباحثی مانند انتفاعی بودن ریپل نیز با بقیه موسسان این رمزارز به مشکل بر خورده و یکی دیگر از دلایل جدایی او همین موضوع بود. جد مک کالب بعد از این جدایی در سال 1392 (2014) از روی کد اصلی رمزارز ریپل، پروژه استلار را ساخت. هدف استلار و مک کالب از ابتدا ایجاد یک سیستم مالی آزاد برای تمام مردم دنیا بود که به دور از محدودیت‌های دنیای متمرکز، در یک شبکه غیرمتمرکز پرداخت‌هایشان به راحتی انجام شود. استلار بیشتر شبیه به یک نرم‌افزار پرداخت خرد است که در یک شبکه بلاکچینی کار می‌کند و هزینه‌ای نزدیک به صفر دارد؛ زیرا هدف غیرانتفاعی بودن پروژه، از اصلی ترین نکات استلار است.

 

دو

استلار در ابتدا با استفاده از کد منبع ریپل ساخته شد. در فضای کریپتوکارنسی گفته می‌شد که این شبکه، یک فورک از ریپل است. مدتی بعد از شروع به کار استلار، جد مک کالب اعلام کرد که استلار دیگر از کد منبع ریپل استفاده نمی‌کند و دیگر بحث فورک بودن این رمزارز مطرح نبود. تفاوت عمده ریپل و استلار در این است که جامعه هدف استلار افراد نیازمند به خدمات روزانه بانکی هستند و به نوعی شخص محور است. ریپل بر روی بانک‌ها، موسسات مالی و خدمات بانکی ما بین آن‌ها تمرکز دارد.

 

رمز ارز XML با جذب سرمایه 3 میلیون دلاری در آن زمان تاسیس شد و از آن موقع تا حالا با شرکت‌های بزرگی؛ همچون IBM ( آی بی ام)، Deloitte (دیلویت) و Samsung (سامسونگ) همکاری داشته است.

 

سازنده استلار بنیادی به نام بنیاد توسعه استلار (Stellar Development Foundation) از سال 1392 (2014) مشغول کار است. هدف این بنیاد توانبخشی و دادن خدمات مالی به بخش‌هایی از جهان است که برای مدتی طولانی از این خدمات محروم بوده‌اند.

استلار چیست؟

بنیاد توسعه استلار(SDF) در سن فرانسیسکو و نیویورک واقع شده و تیمی از متخصصان حوزه‌های مختلف را جمع آوری کرده است. این رمزارز کار خود را در سال 1392 (2014) شروع کرد تا شبکه‌ای غیرمتمرکز برای انتقال و ذخیره‌سازی پول بسازد. استلار تمام ابزارها و پشتیبانی‌های مورد نیاز برای ساخت یک پروژه و آماده به کار کردن آن را دارد؛ در ضمن با استفاده از این رمزارز می‌توانید پول‌های مختلف را در فرم دیجیتالی‌شان به هرجایی ارسال کنید. دلار، پزو، لیر، اتریوم، بیت‌کوین و غیره.

 

استلار در واقع آمده است تا تمام سیستم مالی جهان را در یک شبکه‌ی غیرمتمرکز بدون مرز و تطبیق‌پذیر جمع‌‌آوری کند. ابزارهای توسعه نرم‌افزار استلار به کسب و کارهای کوچک و بزرگ اجازه می‌دهد بر روی پول خود کنترل کامل داشته باشند. رابط کاربری استلار شبیه به اکثر نرم‌افزارهای پرداخت است؛ با این تفاوت که در بلاکچین ساخته شده و افراد بدون مشکل فنی خاصی می‌توانند به راحتی خدمات مالی دریافت کنند.

 

در استلار کسب و کارها می‌توانند با نوشتن چند خط کد ساده اپلیکیشن‌های پرداخت جهانی، مرکز تبادل دارایی و خدمات پرداخت خرد بسازند. در کنار همه این مزایا، هزینه تراکنش‌های XLM بسیار پایین بوده و سرعت انجام آن‌ها بالا؛ پس هم کاربران و هم توسعه‌دهندگان از این ویژگی‌ها بهره می‌برند.

 

استلار چگونه کار می‌کند؟

استلار از یک سیستم اجماع خاص به نام پروتکل اجماع استلار (Stellar Consensus Protocol) استفاده می‌کند. استلار مشکلات اثبات کار (POW) و اثبات سهام (POS) را دید و تصمیم گرفت سیستم اجماع مخصوص خودش با نام SCP را به کار بگیرد.

 

خود این مکانیسم یک برداشت از مکانیسمی به نام “توافق بیزانسی فدراسیونی” است. بر خلاف سیستم اثبات کار که نیازمند سخت‌افزارهای قدرتمند بوده و اثبات سهام که نیازمند سرمایه‌گذاری زیاد است، در SCP هزینه‌ها پایین آمده و سعی شده است همه به یک سیستم مالی آزاد دسترسی داشته باشند.

 

در این روش، هر نود در شبکه‌ی استلار، لیستی از نودهایی که می‌خواهد به آن‌ها اعتماد کند را تهیه می‌کند. طبق مکانیسم SCP، هر نود اعلام می‌کند تا زمانی که X تعداد از نودهای مورد نظر در لیست من با این تراکنش موافق باشند، من هم موافق هستم. در استلار نود شدن آزاد است و هرکس می‌تواند تبدیل به نود شده و لیستی از نودهای مورد اعتمادش را تهیه کند و این لیست می‌تواند شامل نودهای شرکت مرکزی نباشد. این موضوع استلار را غیرمتمرکزتر از نئو و یا ریپل می‌کند.

 

در استلار نودها پاداش چندانی دریافت نمی‌کنند و همان‌طور که گفته شد در نظر گرفته شده است. این تصمیم باعث کاهش شدید هزینه‌های انتقال شده است؛ اما اثر جانبی منفی آن نیز کم بودن تعداد نود هاست. شبکه استلار در حال حاضر بین 20 تا 30 نود فعال دارد. هرکس که می‌خواهد در این شبکه فعالیت کرده و منابع خود را در اختیارش بگذارد تنها به دلیل اهداف خود شبکه و فراهم کردن آزادی مالی برای دنیا است.

 

بنیاد توسعه استلار

بنیاد استلار به دنبال آزادی مالی و کمک به افرادی است که در برابر سانسور مقاومت کرده و خدمات مالی به صرفه برای آن‌ها فراهم می‌آورد. از طرفی افراد کم برخوردار و محروم، تنها هدف استلار نیستند و این بنیاد با شرکت‌ها، موسسات و قانون‌گذاران نیز ارتباط دارد.

خرید استلار

خرید استلار لومنز در صرافی ارز دیجیتال رابکس ، از قدیمترین و بهترین سایت های خرید استلار به صورت آنلاین امکان پذیر است. برای خرید استلار لومنز به کیف پول استلار نیاز است. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به شما اختصاص داده می‌شود و استلار خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید استلار

.

...

خرید استلار در ایران

خرید استلار در ایران با ریال یا تومان در سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. شما می‌توانید از طریق صرافیی ارز دیجیتال رابکس برای خرید استلار اقدام کنند. پلتفرم رابکس از معتبرترین صرافی های ایرانی برای خرید استلار است که علاوه بر ریال، امکان خرید استلار با تتر را نیز فراهم می‌کند. در رابکس، خرید استلار با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

.

فروش استلار

فروش استلار و تبدیل استلار به تومان و حتی تتر در صرافی ارز دیجیتال رابکس راحتی انجام می‌شود. دیگر لازم نیست استلار خود را به ریال تبدیل کرده و ریالتان را تتر کنید. به صورت مستقیم می‌توانید با فروش استلار و تبدیل آن به تتر، در کیف پول خود معادل تتری رمزارز فروخته شده را نگه داری کنید. تسویه های ریالی نیز با سیکل های پای انجام می‌شود. بنابراین پس از فروش استلار و تبدیل آن به تومان، کیف پول تومانی شما شارژ شده و می‌توانید تومان خود را به حساب بانکیتان منتقل کنید. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، استلار خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش استلار و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید استلار بدون احراز هویت

خرید استلار بدون احراز هویت در صرافی ارز دجیتال رابکس و مابقی صرافی‌های معتبر امکان پذیر نیست. این امر برای جلوگری از سوء استفاده‌های احتمالی همچون پولشویی است. پلتفرم ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و سرعت بالای تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید استلار را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت استلار

قیمت استلار به صورت لحظه ای و آنلاین در بالای همین صفحه با مشاهده نمودار قابل دیدن است. علاوه بر این صفحه، قیمت استلار و سایر ارزهای دیجیتال را می‌توانید در صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس مشاهده کنید. قیمت جهانی استلار نیز در سایت کوین مارکت کپ نیز قابل پیگیری است.

.

قیمت خرید استلار

قیمت خرید استلار در هر پلتفرم و سایتی متفاوت است. قیمت خرید استلار در رابکس را می‌توانید در مبدل بالای این صفحه مشاهده کنید. کافی است از تب خرید رمز ارز استلار را انتخاب کرده و قیمت یک واحد خرید استلار را مشاهده کنید. قیمت خرید استلار و قیمت فروش استلار در صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس نیز قابل دیدن است.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید دوج کوین

خرید بیت کوین کش

خرید آواکس

خرید دات

خرید سولانا

استلار، پی پل دنیای بلاکچین

پی پل (Paypal) یک شرکت پرداخت است که بیشتر برای انتقالات خرد استفاده می‌شود. استلار را شاید بتوان به نوعی پی پل دنیای بلاکچین دانست. برای کار با استلار ابتدا مقداری پول از طریق یک واسطه معتبر؛ مانند بانک به استلار می‌فرستید و سپس می‌توانید آن پول را به هرکسی در شبکه ارسال کنید.

 

تفاوت شبکه پرداخت استلار با امثال پی پل در بلاکچینی بودن آن است. این موضوع باعث می‌شود استلار غیرمتمرکزتر، شفاف‌تر و امن‌تر باشد؛ در ضمن محدودیت‌های سیستم‌های سنتی را نیز ندارد. شما در بسیاری از کشورها نمی‌توانید از پی پل استفاده کنید؛ اما به راحتی می‌‌توانید با استفاده از استلار، پول انتقال دهید.

 

هزینه‌ی تراکنش‌ها نیز در استلار فوق‌العاده پایین و در حد 0.000034 دلار است (با توجه به قیمت XLM در زمان نوشتن این مطلب). این مقدار کم نیز صرفا برای جلوگیری از ایجاد اسپم در شبکه تعیین شده است و نودها پاداش چندانی دریافت نمی‌کنند. این در حالی است که هزینه تراکنش در پی پل، 3.5 درصد مقدار انتقالی بعلاوه یک هزینه ثابت بین 5 تا 49 سنتی می‌باشد که در مقایسه با استلار، بسیار زیاد است.

با حساب بیت کوینی، دلار بفرستید!

یکی از مشکلاتی که از دیرباز در شبکه‌های پرداخت بلاکچینی وجود داشت، بحث ارسال پول به فرم‌های مختلف و حتی فیات بود.

 

این مشکل با تراکنش‌های چند ارزی استلار حل شده است. فرض کنید که شما می‌خواهید با استفاده از حساب دلاری و یا بیت‌کوینی خود، برای فرزندتان در اروپا یورو بفرستید. در اینجا استلار سه راه حل روبروی شما قرار داده است:

تبدیل رمزارز: استلار برای هر جفت ارز یک اردر بوک دارد که با صرافی‌های خارجی مبادله کند. برای این موضوع استلار به دنبال فردی در شبکه می‌گردد که می‌خواهد یورو فروخته و دلار بخرد؛ به این ترتیب این فرد به شما متصل شده و معامله انجام می‌شود.
استفاده از XLM: توکن XLM، مخصوص خود شبکه استلار است. اگر در اردر بوک کسی به دنبال فروش یورو و خرید دلار نباشد، استلار پول شما را به XLM تبدیل کرده و دنبال جفت یورویی XLM می‌گردد.


در صورتی که هیچ راهی باقی نمانده باشد، استلار یک چرخه را طی می‌کند تا شما به هدفتان برسید؛ به عنوان مثال دلار را به دلار استرالیا، دلار استرالیا را به بیت‌کوین، بیت‌کوین را به XLM و آن را به یورو تبدیل می‌کند.


کار تراکنش‌های چند ارزی توسط anchor ها انجام می‌شود. anchor ها در واقع همان واسطه‌های موجود در شبکه هستند که وظیفه تبدیل ارزها به یکدیگر را دارند. اغلب anchor ها در شبکه استلار بانک‌ها و موسسات مالی هستند و بدون آن‌ها و با نداشتن رابطه خوب استلار با بانک‌ها، امکان انجام چنین تراکنش‌‌هایی در مقیاس وسیع وجود نخواهد داشت.

 

فرض کنید می‌خواهید از یک کشور اروپایی یورو برای دوستتان در مکزیک بفرستید و او پول را به شکل پول رسمی کشور مکزیک؛ یعنی پزو، دریافت کند. شما در یک بانک اروپایی همکار استلار پول دارید. یورو را از بانک خود به بانک همکار استلار در مکزیک ارسال می‌کنید. بعد از تطبیق و صحت سنجی مشخصات، بانک واقع در مکزیک به بانک اروپایی سیگنال مثبت داده و یورو ارسال می‌رشود. حال پول به شکل پزو در بانک مکزیکی به دست دوست شما می‌رسد.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله استلار با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت استلار را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش استلار در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

فروش و خرید استلار با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید استلار، رابکس را انتخاب کنید.