صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید سولانا (Solana) ، فروش سولانا - بهترین قیمت SOL

روز
SOLANA (SOL)
USDT

فروش و خرید سولانا SOL با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

خرید و فروش سولانا

کیف پولتان را شارژ کنید و به خرید و فروش سولانا و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

SOLANA
سولانا (SOLANA) :

وقتی صحبت از فناوری بلاک چین می‌شود، مقیاس پذیری یکی از بزرگترین چالش‌های موجود است. با رشد این شبکه‌ها، آن‌ها اغلب از نظر سرعت معامله و زمان تأیید با محدودیت‌هایی روبرو هستند. هدف سولانا مقابله با این محدودیت‌ها همراه با امنیت بالا و تمرکززدایی است. هدفی که تاکنون به نظر می‌رسد سولانا با همه فراز و نشیب‌‌هایی که تجربه کرده، به خوبی به سمت آن رفته است.

سولانا در یک نگاه :

مقدمه

بلاک چین سولانا در سال 2017 در شرکت سولانا لبز (Solana Labs) توسط آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko) تاسیس شد. هدف سولانا آن است تا مشکلاتی همچون مقیاس پذیری و سرعت پایین را در شبکه‌هایی مانند بیت کوین، اتریوم و بسیاری از پروژه‌های دیگر حل کند. برای حل این مشکل، سولانا از الگوریتم جدیدی برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند، الگوریتم Proof Of History یا تایید تاریخچه. با استفاده از این الگوریتم، هزاران تراکنش تنها در یک ثانیه می‌توانند بررسی شود.

 

امکان ایجاد قراردادهای هوشمند، ساخت توکن بر بستر این شبکه و همچنین ایجاد نرم افزارهای غیر متمرکز (dApp) ویژگی‌هایی است که سولانا را به یک رقیب سر سخت برای شبکه‌هایی مانند اتریوم و ترون تبدیل می‌کند. مانند همه شبکه‌ها سولانا نیز دارای کوین اختصاصی خود با نام SOL‌ بوده که در این شبکه از آن استفاده‌های مختلفی می‌شود. برای مثال از این ارز‌دیجیتال برای پرداخت هزینه‌ها در شبکه استفاده می‌شود.

 

نکات کلیدی سولانا

  1. هدف اصلی بلاک چین سولانا حل مشکل مقیاس پذیری است که در بلاک چین‌هایی مانند اتریوم مشکلاتی جدی برای کاربران به وجود آورد.
  2. سولانا با الگوریتم اجماع اثبات تاریخچه که ابداعی این پروژه است برای افزایش سرعت در بلاک چین کار می‌کند.

سولانا با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند (Smart Contract) فضای مناسبی را توانسته برای پروژه‌های دیفای فراهم کند.

سولانا چگونه کار می‌کند؟

سولانا نسل سوم بلاک چین است که از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده (DPOS) استفاده می‌کند. در کنار این روش اجماع، الگوریتم دیگری نیز به نام Proof Of History برای تعیین زمان تراکنش‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که تعیین زمان تراکنش‌ها در شبکه امری بسیار حیاتی است. به طور خاص این موضوع به جلوگیری از دوبار خرج کردن دارایی‌ها یا Double Spending و به طور کلی به حفظ امنیت شبکه کمک می‌کند.

 

در شبکه بیت کوین، زمان هر تراکنش برابر است با زمان تایید آن بلاکی که آن تراکنش در آن قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که در شبکه بیت کوین، در هر بلاک ممکن است تعداد زیادی تراکنش وجود داشته باشد. با تایید هر بلاک، زمان تمامی تراکنش‌های موجود در آن بلاک نیز تعیین می‌شود و همه این زمان‌ها برابر با یکدیگر و زمان تایید بلاک است. اما باید گفت که این فرآیند زمان انتظار قابل توجهی را برای هر تراکنش به دنبال دارد. این در حالی است که سولانا از روش دیگری برای مرتب کردن تراکنش‌ها بر اساس زمان ایجاد شدن آن‌ها استفاده می‌کند.

 

اثبات تاریخچه (Proof of History)

در شبکه بلاک چین یکی از نکات مهم ترتیب زمانی انجام تراکنش‌ها است. در صورتی که ساز و کار مناسبی برای این مسئله وجود نداشته باشد به راحتی می‌توان در شبکه تقلب کرد. الگوریتم اثبات تاریخچه در شبکه سولانا این وظیفه را بر عهده دارد. داده‌های هر تراکنش و زمان ثبت آن به همراه هش تراکنش قبلی توسط اثبات تاریخچه هش می‌شوند. اینگونه زنجیره‌ای از تراکنش‌ها تشکیل شده که ترتیب رخ داد آ‌ن‌ها مشخص است.

 

باید توجه کرد که اثبات تاریخچه، الگوریتم اجماع نیست. اثبات تاریخچه راهی برای بهبود زمان لازم برای تأیید ترتیب تراکنش‌ها است. هنگامی که این روش با الگوریتم اجماع اثبات سهام ترکیب شود، انتخاب اعتبارسنج (Validator) بعدی برای یک بلاک بسیار آسان‌تر است. ولیدیتورها برای تأیید ترتیب معاملات به زمان کمتری نیاز دارند، به این معنی که شبکه سریع‌تر اعتبار سنج جدید را انتخاب می‌کند. این ویژگی و دیگر اجزایی که در ادامه این متن به آن‌ها خواهیم پرداخت باعث می‌شوند در این شبکه هر 400 میلی ثانیه یک بلاک تشکیل شود.

 

ویژگی‌های سولانا

کارمزد پایین

کارمزد در این شبکه بسیار پایین است به طوری که تخمین زده می‌شود برای هر یک میلیون تراکنش ده دلار کارمزد دریافت شود.

 

سرعت بالا

این شبکه بلاک چین مدعی است که می‌تواند 50,000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند که رقم بسیار خوبی محسوب می‌شود.

اجزا شبکه سولانا

بلاک چین سولانا برای دستیابی به سه مزیت سرعت بالا، امنیت مناسب شبکه و کارمزد پایین برای تراکنش‌ها، علاوه بر اثبات تاریخچه از اجزای مختلفی دیگری نیز تشکیل شده است، در ادامه به معرفی این اجزا می‌پردازیم.

 

الگوریتم اجماع تحمل خطای بیزانس تاور (TBFT)

پیش از اجماع اصلی از طریق الگوریتم تحمل خطای بیزانس، الگوریتم PoH اجرا می‌شود و به همین خاطر، تاخیر در شبکه سولانا کاهش پیدا می‌کند. سپس از طریق این الگوریتم اجماع برای تشکیل بلاک‌ها صورت می‌گیرد.

 

توربین (Turbine)

در شبکه‌های توزیع شده، افزایش نودها معمولا با افزایش زمان مورد نیاز برای انتشار داده‌ها  همراه است. با استفاده از توربین، یک نود نیازی به ارسال حجم زیادی داده به همه نودها ندارد. در عوض داده‌ها به صورت چند بسته کوچک به نودها ارسال و هر نود با دریافت داده‌ها مجدد آن‌ها را به دیگر نودهای نزدیک خود ارسال می‌کند.

 

گلف استریم (Golfstream)

بر خلاف شبکه بیت کوین، این ماینرها نیستند که انتخاب می‌کنند کدام تراکنش را در بلاک خود قرار دهند. در شبکه سولانا، روشی به اسم گلف استریم وجود دارد که زودتر خود تعیین می‌کند کدام ماینرها (اعتبارسنج‌ها) بلاک بعدی را تایید کنند. در واقع همزمان با اینکه یک بلاک در حال بررسی شدن توسط اعتبارسنج‌ها است، گلف استریم تعیین می‌کند کدام اعتبارسنج‌ها بلاک بعدی را تایید کنند. ملاک تعیین اعتبارسنج‌های بلاک بعدی، میزان سهام سپرده‌گذاری شده آن‌ها است (همان الگوریتم DPOS).

 

سی لول (Sealevel)

سی لول یک موتور پردازش فوق موازی (Hyper-Parallelized) است که با استفاده از گرافیک و هارد SSD‌ کار می‌کند. سی لول می‌تواند همه تراکنش‌هایی که با یکدیگر همپوشانی ندارند را در یک بلاک پیدا کرده و به صورت همزمان اجرا کند.

 

پایپ لاین (Pipeline)

در پردازش تراکنش‌های شبکه‌ سولانا از یک روش بهینه سازی رایج بر مبنای CPU، به نام پایپ لاین استفاده می‌شود. این مکانیزم، استفاده از تمام قسمت‌های سخت افزاری را به صورت موثر و مداوم تضمین می‌کند.

 

کلود بریک (Cloudbreak)

کمبود حافظه و سرعت دسترسی می‌تواند عملکرد هر شبکه‌ای را تحت تاثیر قرار دهد. مکانیزم کلود بریک به منظور بهینه‌سازی خواندن و نوشتن همزمان، توسط تیم سولانا طراحی شده است.

 

بایگانی کنندگان (Archivers)

در شبکه سولانا یک سری نودهای مخصوص بایگانی وجود دارد. این نودها در تایید بلاک‌‌ها شرکت نمی‌کنند و فقط داده‌‌ها را ذخیره‌سازی می‌کنند. گاهی اوقات شبکه از نودهای بایگانی کننده استعلام می‌کند که داده‌ها را به درستی ذخیره کرده‌اند.

خرید سولانا

خرید سولانا با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید سولانا به صورت آنلاین است. برای خرید سولانا به کیف پول سولانا نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی سولانا به شما اختصاص داده می‌شود و سولانا خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید سولانا

.

...

خرید سولانا از صرافی ایرانی

خرید سولانا از صرافی ایرانی ارز دیجیتال رابکس به راحتی در چند گام امکان پذیر است. برای خرید سولانا از صرافی رابکس کافی است پس از ثبت نام و احراز هویت، کیف پول تومانی خود را شارژ کنید و سپس به خرید سولانا بپردازید.

.

خرید سولانا در ایران

خرید سولانا در ایران از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. علاوه بر سولانا، در رابکس شما می‌توانید با تتر هم سولانا بخرید. کافی است کیف پول تتری خود را شارژ کنید و در مبدل آن را تبدیل به سولانا کنید.

.

خرید سولانا در تراست والت

خرید سولانا در تراست والت با اتصال به صرافی‌های غیر متمرکز مانند پنکیک سواپ امکان پذیر است. اما این خرید هزینه بالایی دارد. بنابراین پیشنهاد نمی‌شود که در تراست والت به خرید سولانا بپردازید. به هر حال برای این کار کافی است تا کیف پول خود را به یکی از صرافی‌های غیر متمرکز وصل کنید و یکی دیگر از رمزارزهای خود را به سولانا تبدیل کنید.

.

خرید سولانا SOL

فروش سولانا

فروش سولانا علاوه بر خرید سولانا در رابکس امکان پذیر است. برای تبدیل سولانا به ریال کافی است کیف پول سولانا خود را شارژ کنید و سپس در مبدل آن را به تتر یا ریال تبدیل کنید و سولانا خود را بفروشید.

.

قیمت سولانا

قیمت سولانا را می‌توانید از مبدلی که در بالای همین صفحه قرار دارد مشاهده کنید. برای دیدن قیمت جهانی سولانا هم می‌توانید به سایت کوین مارکت کپ بروید و هم از صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس آن را مشاهده کنید.

.

قیمت خرید سولانا

قیمت خرید سولانا و سایر ارزهای دیجیتال در رابکس را می‌توانید از صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس مشاهده کنید. برای مشاهده قیمت خرید سولانا به تتر نیز می‌توایند سایت کوین مارکت کپ را ببینید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید آواکس

خرید دات

خرید استلار

ارز دیجیتال سولانا چیست؟

در تاریخ 2020.03.16 (26 اسفند 1398) عرضه سولانا به عنوان یک توکن ERC-20 با قیمت 0.22 دلار انجام شد. در زمان نگارش این مطلب به نقل سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com)، کمترین قیمتی که رمزارز تجربه کرده است 0.53 دلار و بیشترین قیمت 58.3 دلار بوده است. در حال حاضر این کوین از جهت ارزش بازار 15 کوین بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

کیف پول سولانا

برای ذخیره‌سازی کوین SOL گزینه‌های مختلفی از کیف پول‌ها برای شما وجود دارد که می‌توانید با توجه به نیاز خود بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

 

کیف پول solflare: این کیف پول، والت رسمی شبکه سولانا بوده که با رفتن به آدرس Solflare.com می‌توانید در زمانی کوتاه اقدام به ساخت کاربری کنید.


کیف پول تحت وب: والت فانتوم (Phantom Wallet) و کیف پول سولت (Sollet Wallet) کیف پول‌های تحت وب بوده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


کیف پول نرم‌افزاری: کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و اکسودوس (Exodus)، کیف پول‌هایی بوده که می‌توانید بر روی اسمارت فون خود نصب کرده و رمزارز SOL را در آن‌ها را ذخیره کنید.


کیف پول سخت افزاری: در صورتی که علاقه به ذخیره‌سازی ارزدیجیتال SOL به صورت سرد داشته باشید، کیف پول لجر در مدل‌هایی لجر نانو اس (Ledger nano S) و لجر نانو ایکس (Ledger nano X) دو گزینه مناسب برای این کار محسوب می‌شوند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله SOL با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت SOL را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش SOL در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید سولانا در رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید سولانا با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش خرید و فروش سولانا ، رابکس را انتخاب کنید.