صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید ریون کوین (Ravencoin) ، فروش ریون کوین - بهترین قیمت RVN

روز
RavenCoin (RVN)
USDT

فروش و خرید ریون کوین با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید ریون کوین

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید ریون کوین بپردازید.

RavenCoin
ریون کوین (RavenCoin) :

خرید ریون کوین Ravencoin و فروش ارز دیجیتال ریون کوین با بهترین قیمت RVN در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید ارز ریون کوین: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ریون کوین با ریال یا تتر.

 

ریون کوین در یک نگاه :

چرا ریون کوین پدید آمد؟

ریون کوین بلاک چینی است که به طور خاص برای انتقال دارایی‌ها به صورت همتا به همتا به وجود آمده است. اگرچه شما می توانید دارایی خود را با بلاک چین‌های دیگر مانند بیت کوین و اتریوم منتقل کنید، اما هدف این پروژه فراتر از این است. ریون کوین به شما این قابلیت را ارائه می‌دهد که توکن‌‌های دارایی‌های دنیای واقعی (به عنوان مثال، شمش‌های طلا و اسناد زمینی) یا دیجیتال (به عنوان مثال، آیتم‌های بازی و مجوزهای نرم افزار) را ایجاد کرده و بدون واسطه‌ برای دیگران ارسال کنید.

 

ریون کوین از کدهای بیت کوین استفاده کرده و مانند بیت کوین از مدل UTXO استفاده می‌کند. مدل UTXO یک متد فنی برای برای پیگیری معاملات و دارایی‌های هر حساب در بلاک چین است. اما قبل از اینکه بیشتر به معماری آن بپردازیم، ابتدا باید بررسی کنیم که محدودیت‌های بلاکچین‌های فعلی چه چیزهایی هستند و ریون کوین چه مشکلاتی را حل میکند.

 

یک. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، قرار دادن دارایی در بلاک چین چیز جدیدی نیست. از قبل شبکه‌هایی بوده که چنین امکانی را فراهم می‌کرده‌اند. ضمیمه کردن یک دارایی به بلاک چین امنیت آن دارایی را بهبود می‌بخشد. اما از طرفی، برای مبادله آن دارایی باید کارمزد شبکه بلاک چین را پرداخت کرد و در صورتی که کارمزد بالا باشد، مبادله نیز هزینه‌بر می‌شود. بنابراین یکی از نقطه ضعف‌های بلاکچین‌های فعلی می‌تواند کارمزد بالای آن باشد.

 

دو. در دیگر شبکه‌های بلاک چین، احتمال خطای کاربر و مثلا انتقال اشتباه دارایی به یک مقصد اشتباه وجود دارد. این بلاکچین ها در برابر اشتباهاتی که ممکن است توسط کاربر رخ دهد ایمن نیستند. بنابراین اگر یک دارایی بر روی بلاک چین باشد و اشتباهی در انتقال آن رخ دهد، ممکن است برای همیشه از بین برود. ریون کوین با ارائه پروژه خود سعی بر مرنفع نمودن این نواقص دارد.

 

ساخت توکن در ریون کوین

برای ایجاد توکن دارایی، باید 500 رمز ارز RVN به عنوان کارمزد پرداخت کنید و یک نام برای آن توکن مشخص نمایید. این نام باید منحصر به فرد باشد. بعد از آن باید تعداد توکن‌ها، میزان بخش‌پذیریی آن‌ها (هر توکن به چه تعداد واحدهای کوچک‌تر تقسیم شود) و آیا اینکه در آینده تعداد بیشتری صادر کنید یا نه را پاسخ داد. قوانینی برای نام‌گذاری‌ها و دیگر موارد وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان به راحتی توکن‌‌های خود را بسازید.

 
انواع توکن در ریون کوین

ساخت این توکن‌ها شاکله اصلی پلتفرم ریون کوین هستند. بر این اساس، دو نوع توکن مختلف ریون کوین ارائه می‌دهد که در ادامه به ‌آن‌ها خواهیم پرداخت.


توکن‌‌های جایزه

شما می‌توانید به کسانی که توکن‌های شما را دارند رمز ارز RVN دهید. این مورد استفاده به عنوان مثال می‌تواند برای جایزه وفادارای مشتریان شرکت یا پرداخت سود سهام یک سازمان استفاده شود.


توکن‌های منحصر به فرد

توکن‌های منحصر به فرد یا NFT نوع دیگر توکن‌هایی است که کاربران می‌توانند در ریون کوین بسازند. این توکن‌ها تکرارناپذیر هستند. این نوع توکن در مواردی که نیاز به اثبات مالکیت باشد کاربرد دارند. صدور لایسنس نرم‌افزارها، کلکسیون کردن آثار هنری دیجیتال مانند موزیک یا تصاویر می‌تواند از جمله کاربردهای آن باشد.

چهار تفاوت ریون کوین و بیت کوین

مقدار پاداش بلاک‌هاپاداش استخراج ریون کوین از 5000 رمز ارزRVN آغاز شد در حالی که بیت کوین با 50 رمز ارز BTC شروع به کار

کرد.زمان بلاک

تقریبا هر یک دقیقه یک بلاک ریون کوین تشکیل می‌شود اما در بیت کوین این زمان ده دقیقه است.

الگوریتم استخراج

بیت کوین الگوریتم هش SHA-256 را اجرا می کند در حالی که ریون کوین از X16R استفاده می کند. این الگوریتم از استخراج دستگاه‌های ASIC جلوگیری می‌کند.

عرضه کوین

در کل 21 میلیون رمز ارز BTC وجود خواهد داشت اما این عدد برای ریون کوین 21 میلیارد است.

خرید ریون کوین

خرید ریون کوین از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید ریون کوین به صورت آنلاین است. برای خرید ریون کوین به کیف پول ریون کوین نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی ریون کوین به شما اختصاص داده می‌شود و ریون کوین خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید ریون کوین

.

...

خرید ریون کوین در ایران با ریال

مشتاقان خرید ریون کوین در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید ریون کوین اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید ریون کوین است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید ریون کوین با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید ریون کوین با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری ریون کوین خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال ریون کوین به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش ریون کوین

فروش ریون کوین و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، ریون کوین خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش ریون کوین و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید ریون کوین بدون احراز هویت

خرید و فروش ریون کوین همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید ریون کوین از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید ریون کوین را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید ریون کوین در ایران

بهترین سایت خرید ریون کوین در ایران کجاست؟ خرید ریون کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش ریون کوین معرفی نشده‌اند. قیمت خرید ریون کوین در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید ریون کوین با ریال، نگهداری ریون کوین و فروش ریون کوین را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت ریون کوین

قیمت ریون کوین را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت ریون کوین و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید ریون کوین

قیمت خرید ریون کوین در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید ریون کوین، قیمت جهانی ریون کوین و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی ریون کوین و قیمت خرید ریون کوین را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید ریون کوین از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید کاردانو

خرید سولانا

ریون کوین

کانال ارتباطی ریون کوین

یکی از مشکلاتی که بسیاری از رمزارزها دارند، نداشتن ارتباط بین صادرکنندگان و دارندگان آن رمز ارز است. این در حالی است که وجود چنین کانال‌های ارتباطی برای بسیاری از سیستمهای مبتنی بر توکن ضروری است. برای ایجاد این کانال‌ها، ریون کوین بستری را فراهم آورده است که با استفاده از آن صادرکنندگان یک توکن می‌توانند با دارندگان آن در ارتباط باشند. از آنجا که توکن‌های ارتباطی به دارایی‌ها مرتبط هستند، فقط این دارندگان دارایی‌ها هستند که پیام‌ها را دریافت می‌کنند و فرد دیگری نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. در ریون کوین، رای گیری نیز از طریق همین کانال ارتباطی انجام می‌شود.

 

تیم سازنده ریون کوین

ریون کوین تیم مسقر نداشته و یک پروژه متن باز است که توسط توسعه دهندگان اصلی که ناشناس هستند، جلو برده می‌شود. بروس فنتون (‌Bruce Fenton) عضو هیئت مدیره بنیاد بیت کوین، به این تیم مشاوره می‌دهد. توسعه دهندگان اصلی ریون کوین را در سوم ژانویه 2018 (13 دی 1396)، مصادف با نهمین سالگرد راه اندازی بیت کوین، شروع به کار کرد. فنتون با انتشار یک توییت شروع استخراج به صورت رسمی اعلام کرد. برخلاف اکثر پروژه‌های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال، ریون کوین عرضه اولیه کوین (ICO) نداشت و همچنین هیچ یک از موسسین آن هیچ رمز ارز RVN را در پروژه به خود اختصاص ندادند.


هاوینگ رمز ارز RVN

مانند بیت کوین هاوینگ برای رمز ارز RVN نیز تقریبا هر چهار سال یکبار اتفاق خواهد افتاد و طی آن پاداش استخراج بلاک‌ها نصف خواهد شد. اولین هاوینگ که این شبکه تجربه خواهد کرد به صورت تقریبی در 10 ژانویه 2022 خواهد بود که طی آن پاداش بلاک‌ها از 5000 به 2500 رمز ارز RVN تقلیل خواهد یافت.


مقیاس‌پذیری ریون کوین

مقیاس‌پذیری یا توانایی پردازش داده‌ها در یک زمان مشخص مسئله بسیاری مهمی در ارزهای دیجیتال می‌باشد. به طوری که برخی از ارزهای دیجیتال با داشتن مقیاس پذیری بالا بسیار محبوب شده‌اند. ریون کوین به صورت توانایی پردازش 116 تراکنش بر ثانیه را دارد که عدد مناسبی محسوب می‌شود اما سریع‌ترین شبکه در ارزهای دیجیتال نیست.


مقابله رمز ارز RVN با دستگاه‌های ASIC

پس از رقابت‌هایی که بر سر استخراج بیت کوین بین ماینرها و دریافت پاداش هر بلاک شکل گرفت. شاهد ساخت دستگاه‌‌های ASIC بودیم. این دستگاه‌ها با قدرت پردازش بالای خود تقریبا همه کامپیوترهای معمول را از دور رقابت برای استخراج بیت کوین خارج کردند. نکته‌ای که اینجا وجود دارد، قدرت پردازش بالا تمرکز در شبکه را افزایش می‌دهد و این برخلاف سیاست های بسیاری از شبکه‌ها بوده که ایده تمرکز زدایی را دنبال می‌کنند. ریون کوین نیز برای مقابله با ایجاد تمرکز سعی کرد با الگوریتم X16r این دستگاه‌ها را از فرآیند استخراج خود خارج کند.


شهرت ریون کوین

این پروژه زمانی مشهور شد که مدیر عامل شرکت Overstock، پاتریک بیرن (Patrick Byrne) اعلام کرد که شرکت وی یک سرمایه گذاری چند میلیون دلاری برای تیم انجام داده است. از آن زمان به بعد، تیم در حال ساخت قابلیت های اصلی پشتیبانی دارایی و قابلیت پاداش می‌باشد.

دیگر پروژهای ساخت توکن در ارز دیجیتال

اگر تصمیم داشته باشید به هر دلیلی توکن تولید کنید ریون کوین یکی از گزینه‌ها است. پروژهای مختلفی با ویژگی‌ها و اهداف گوناگون تاکنون معرفی شده‌اند.

  1. پلتفرم‌های اتریوم یا ویوز (Waves) به شما امکان ایجاد توک می‌دهند. با این حال مورد توجه آن‌ها نیست.
  2. کانترپارتی (Counterparty) یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ساخت توکن است اما به شبکه بیت کوین متصل است. پس باید برای ساخت توکن در آن کندی و هزینه‌های نسبتا بالای این شبکه را پذیرفت.
  3. پروژه‌هایی مانند وکس (Wax) و انجین کوین (Enjin Coin) دارایی‌های دیجیتال توکن شده را ارائه می‌دهند اما هدف اصلی آن‌ها صنعت بازی است. پروژه پلیمس (Polymath) نیز مانند آن‌ها است با این تفاوت که اوراق بهادار را هدف قرار داده است.
  4. مشابه‌ترین پروژه به ریون کوین، بیتوم (Bytom) است. هر دو تیم اهداف یکسانی را برای خود تعریف کرده‌اند با این تفاوت که بیتوم برای شروع پروژه خود عرضه اولیه کوین (ICO) برگزار کرد و هچنین بیتوم مشکلی با استخراج رمز ارزهای خود با دستگاه‌های ASIC ندارد.

کیف پول‌ رمز‌ارز RVN

شما برای ذخیره‌سازی رمز ارز RVN انتخاب‌های متنوعی دارید. تیم توسعه دهنده این پلتفرم والت مخصوص خود را هماهنگ با پرکاربردترین سیستم عامل‌ها ارائه داده است.

  1. شما می‌توانید والت رمز‌ارز RVN (RVN Wallet) را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. فقط کافیست اگر سیستم عامل‌های اندروید یا IOS استفاده می‌کنید به اپ استورهای آ‌ن‌ها مراجعه کنید. ضمنا امکان نصب این والت بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مکنتاش نیز فراهم می‌باشد.
  2. طیف وسیعی از والت‌های نرم افزاری که از این کوین پشتیبانی می‌کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به تراست والت (Trust Wallet)، اتمیک والت (Atomic Wallet) و کیف پول اکسودوس (Exodus) اشاره کرد.
  3. امکان پیپر والت (Paper Wallet) یا همان والت کاغذی نیز برای رمز‌ارز RVN فراهم می‌باشد.

برخی از سوالات متدوال درباره ریون کوین

خیر.  خرید و فروش ریون کوین در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به این خاطر همه‌ی پلتفرم‌‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله ریون کوین با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت ریون کوین را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

حداقل خرید ریون کوین در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید ریون کوین ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید ریون کوین

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید ریون کوین، رابکس را انتخاب کنید.