صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید کاوا (Kava) ، فروش کاوا - بهترین قیمت KAVA

روز
Kava (KAVA)
USDT

فروش و خرید کاوا با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید کاوا

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید کاوا بپردازید.

kava
کاوا (kava) :

خرید کاوا و فروش کاوا با بهترین قیمت Kava در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود. نحوه خرید کاوا به این شرح است: در سه مرحله: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید کاوا با ریال یا تتر.

 

مقدمه

کاوا (KAVA) یک پلتفرم برای دریافت انواع وام‌های کریپتویی و استیبل کوین‌ بوده که بر بستر بلاک چین کازماس (Cosmos Blockchain) اجرا شده است. این پلتفرم به کاربران خود اجازه می‌دهد انواع رمزارزها؛ مانند اتم (ATOM)، بایننس کوین (BNB)،‌ ریپل (XRP)، بیت کوین (BTC) و … را به عنوان وثیقه در این پلتفرم قرار داده و به ازای آن استیبل کوین USDX دریافت کنند. سیستم Collateralized Debt Position یا به اختصار CDP، همان پلتفرم دریافت وام به شکل USDX با وثیقه گذاشتن دارایی‌های کریپتویی است.

 

این ویژگی قابلیت‌های جذابی دارد که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. هدف نهایی کاوا این است که تبدیل به بهترین پلتفرم وام‌‎دهی ‌غیر متمرکز شده و استیبل کوین این شبکه با تعداد زیادی از دارایی‌های رمزارزی موجود سازگار گردد.

کاوا چگونه کار می‌کند؟

برای تفهیم بهتر سیستم CDP، فرض کنید که شما یک عدد بیت کوین در اختیار دارید. این بیت کوین را در app.kava.io که نرم‌افزار تحت وب این شبکه است قفل کرده و 67 درصد ارزش روز بیت کوین خود، استیبل کوین USDX دریافت می‌کنید. حال می‌توانید این پروسه را چندین بار تکرار کرده و به اندازه چند بیت کوین، USDX قرض بگیرید. در صورتی که نوسانات بازار به گونه‌ای پیش رود که ارزش وثیقه شما، از مقدار وامی که گرفتید کمتر شود، بیت کوین شما وارد فرآیند حراج شده و فروخته می‌شود و به نوعی سرمایه شما لیکویید خواهد شد. البته می‌توانید با افزایش وثیقه از این امر جلوگیری کنید. هر زمان که شما USDX های وام گرفته شده را به شبکه کاوا برگردانید، این استیبل کوین‌ها سوزانده شده و بیت کوین شما پس داده خواهد شد.

 

بلاک چین کاوا توسط ابزار توسعه ATOM ساخته شده و با الگوریتم اثبات سهام (Proof Of stake) کار می‌کند. کاربران می‌‌توانند با استیک کردن توکن کاوا در تصمیم‌گیری‌های مربوط به بلاک چین این رمز ارز سهیم شوند؛ اما فقط 144 نود برتر که به آن‌ها اعتبارسنج گفته می‌شود، برای بلاک‌ها پاداش دریافت می‌کنند. داشتن بلاک چین اختصاصی یکی از نقاط قوت کاوا است. سرعت نهایی کردن تراکنش‌‌های آن بسیار بالا و مدت زمان میانگین برای تولید هر بلاک فقط 6.5 ثانیه است.

 

شبکه کاوا سه کاربرد اصلی دارد:

  1. دریافت وام
  2. ایجاد پوزیشن خرید با لوریج
  3. دریافت سود سالانه با استفاده از استیبل کوین‌ها
  4.  

پلتفرم کاوا دارای دو توکن مخصوص شبکه خود است. کوین اصلی شبکه با نام KAVA و دیگری استیبل کوین USDX که هر توکن آن برابر با یک دلار آمریکا است.

خرید کاوا

خرید کاوا از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید کاوا به صورت آنلاین است. برای خرید کاوا به کیف پول کاوا نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی کاوا به شما اختصاص داده می‌شود و کاوا خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید کاوا

.

...

خرید کاوا در ایران با ریال

مشتاقان خرید کاوا در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید کاوا اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید کاوا است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید کاوا با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید کاوا با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری کاوا خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال کاوا به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش کاوا

فروش کاوا و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، کاوا خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش کاوا و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید کاوا بدون احراز هویت

خرید و فروش کاوا همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید کاوا از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید کاوا را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت کاوا

قیمت کاوا را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت کاوا و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید کاوا

قیمت خرید کاوا در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید کاوا، قیمت جهانی کاوا و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی کاوا و قیمت خرید کاوا را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید کاوا از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید متیک

خرید الگوراند

خرید کرو دائو

خرید الروند گلد

کاربردهای توکن کاوا

توکن حاکمیتی

توکن کاوا (KAVA) یک توکن حاکمیتی بوده که با دارا بودن ان در تصمیم‌گیری‌های شبکه دارندگان آن حق رای خواهند داشت.

اعطای پاداش

شبکه کاوا بر اساس الگوریتم POS کار می‌کند که در آن چندین اعتبارسنج، تراکنش‌ها را تایید می‌کنند. اعتبار‌سنج‌ها با تولید بلاک‌ها به عنوان پاداش، توکن کاوا دریافت می‌کنند.

امنیت

تامین امنیت شبکه کاوا بر عهده اعتبارسنج‌ها است که اجازه ندهند تراکنش‌های اشتباهی تایید شوند و برای این کار میبایست توکن کاوا استیک کنند.

وام دادن

توکن کاوا به عنوان ارز دیجیتال ذخیره برای مواقعی که میزان منابع سیستم کم است، استفاده می‌شود. در چنین مواقعی یک توکن کاوای جدید استخراج شده و با آن از بازار USDX خریداری می‌شود.

رمز ارز USDX

استیبل کوین شبکه کاوا همیشه ارزشی برابر یک دلار ندارد و دائم در حال نوسان است؛ زیرا ارزش آن توسط ارزهای فیات و یا دیگر دارایی‌های کم نوسان پشتیبانی نمی‌شود. این استیبل کوین توسط دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود؛ اما نکته مهم اینجاست که در شبکه کاوا، رمز‌ارز USDX همیشه برابر با یک دلار در نظر گرفته می‌‌شود؛ به عنوان مثال فرض کنید بیت کوینی به ارزش 30 هزار دلار به حراج گذاشته شده است. شما برای خرید این بیت کوین باید 30 هزار USDX پرداخت کنید و مهم نیست که این رمزارز خود را حتی به قیمت 0.5 دلار خریده باشید. یکی از دلایل تقریبا ثابت ماندن USDX در حوالی یک دلار همین سیستم است. خریداران هیچگاه فرصت خرید USDX زیر یک دلار نداشته و تمایلی هم به خرید آن بالای یک دلار ندارند!

رمز ارز USDX در همان فرآیند سیستم CDP تولید می‌شود؛ در واقع استخراج USDX با پشتوانه همان رمزارزهایی است که به وثیقه گذاشته می‌شود و بعد از به وثیقه گذاشته شدن، USDX برای پرداخت وام ایجاد شده و پس از بازگرداندن آن، USDX ها سوزانده می‌شوند.

کاربردهای استیبل کوین کاوا

معامله با استفاده از اهرم: شما می‌توانید کاوا یا هر ارز دیجیتال تحت پشتیبانی این پلتفرم را به عنوان وثیقه قرار داده و به ازای آن USDX دریافت کنید؛ سپس از همان USDX برای خرید رمزارز و وثیقه گذاشتن دوباره آن‌ها برای دریافت USDX های بیشتر استفاده کنید. با انجام چند باره این فرآیند کاربران به نوعی یک پوزیشن خرید با اهرم خواهند داشت.
پوشش ریسک نوسانات با دریافت سود: معامله گران می‌توانند USDX های خود را نگه داری کرده و به ازای آن سود سالانه دریافت کنند.
پرداخت: زمان ساخت پایین بلاک‌ها و سرعت بالای انجام تراکنش‌ها در بلاکچین کاوا، USDX را تبدیل به ارز دیجیتال مناسب برای پرداخت‌های معمول نموده است.

توزیع توکن کاوا و جذب سرمایه

سهامداران شرکت: 25 درصد از توکن‌های کاوا در اختیار سهامداران شرکت صاحب پروژه؛ یعنی kava Labs است.

 

ذخیره: 28.5 درصد از توکن‌ها به عنوان ذخیره در نظر گرفته شده است تا در صورت کمبود وثیقه در سیستم، به فروش برسند.

 

فروش خصوصی: 40 درصد نیز در فروش خصوصی جهت جذب سرمایه به فروش رفته است.

عرضه اولیه: 6.25 درصد از کل توکن‌های kava در عرضه اولیه در صرافی بایننس، به فروش عمومی رسیده است.

 

در زمان نگارش این مطلب 140 میلیون kava استخراج شده و ارزش بازار این رمزارز با قیمت فعلی 880 میلیون دلار است.

 

جذب سرمایه این پروزه به صورت خصوصی انجام شده و تمام آن به شکل دلار آمریکا به عنوان پشتیبان توکن کاوا ذخیره شده است. برای استفاده از این سرمایه‌ نیاز به حداقل 2 امضا از 3 امضای بنیانگذاران بوده و نحوه استفاده از آن‌‌ها نیز توسط هیئت مدیره کاوا لبز تعیین می‌شود.

 

از این سرمایه طبق گزارش‌ها تاکنون به شکل زیر استفاده شده است:

  • 45 درصد در توسعه پلتفرم
  • 25 درصد در توسعه کسب و کار و تبلیغات و بازاریابی
  • 10 درصد هزینه عملیاتی
  • 10 درصد موارد قانونی و حسابداری
  • 10 درصد دیگر موارد

تیم سازنده و شریکان کاوا

سازنده و پشتیبان ارز دیجیتال کاوا مجموعه Kava Labs به مدیریت برایان کر (‌‌Brian kerr) است. برایان کر مدرک لیسانس مدیریت خود را از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو (San Fransisco State University) دریافت کرده است. بعد از دانشگاه در برخی پروژه‌‌های مالی سرمایه‌گذاری کرده و در کنار مدیریت مجموعه کاوا لبز، برایان کر مشاور چندین پروژه رمزارزی دیگر هم هست.

مدیر پروژه بلاک چین این رمز ارز اسکات استوارت (scott stuart)، فوق لیسانس خود در رشته فیزیک را از دانشگاه گلاسگو (University of Glasgow) دریافت کرده است. وی قبل از کاوا حضور در Levelworks به عنوان مهندس و تحلیل گر داده را در کارنامه کاری خود دارد.
تیم سازنده پروژه ارتباط فعالانه‌ای با جامعه کاوا دارند و شما می‌توانید عضو گروه تلگرام آن‌ها شده و از آخرین اتفاقات خبردار و یا به صفحه توییتر آن‌ها مراجعه کرده تا از برنامه‌های آینده پروژه کاوا مطلع شوید.

اگر به قسمت همکاران کاوا در وبسایت Kava.io مراجعه کنید، نام‌های بزرگی را خواهید دید. صرافی‌های بزرگی  همچون بایننس (Binance)، هوبی (Houbi) و پروژه‌‌های رمزارزی معروفی؛ مانند چین لینک (Chainlink)، ریپل (Ripple) و اتم (ATOM).

کیف پول‌های کاوا

هر کیف پولی که از بلاک چین COSMOS پشتیبانی کند، قابلیت پشتیبانی از KAVA را نیز دارد. بسته به نیاز خود می‌توانید یکی از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری را انتخاب کنید.

کیف پول‌ نرم‌افزاری: گزینه‌های مناسبی در این نوع کیف پول برای ذخیره کاوا وجود دارد. کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول کازموتیشن (Cosmotation Wallet) از جمله آن‌ها هستند.

کیف پول‌ سخت‌افزاری: اگر علاقمند به ذخیره سازی سرد کاوا باشید می‌توانید از کیف پول لجر (Ledger Wallet) استفاده کنید.

برخی از سوالات متدوال درباره کاوا

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید KAVA کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز ارز کاوا پشتیبانی می‌کند داشته باشید. که از متن بالا می‌توانید به دلخواه کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، از هویت واقعی کاربران خود مطلع می‌شوند.

حداقل خرید کاوا در صرافی رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید کاوا با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید کاوا، رابکس را انتخاب کنید.