صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش کاوا با بهترین قیمت

روز
Kava (KAVA)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

kava

کاوا (kava) :

کاوا (KAVA) یک پلتفرم برای دریافت انواع وام‌های کریپتویی و استیبل کوین‌ بوده که بر بستر بلاک چین کازماس (Cosmos Blockchain) اجرا شده است. این پلتفرم به کاربران خود اجازه می‌دهد انواع رمزارزها؛ مانند اتم (ATOM)، بایننس کوین (BNB)،‌ ریپل (XRP)، بیت کوین (BTC) و … را به عنوان وثیقه در این پلتفرم قرار داده و به ازای آن استیبل کوین USDX دریافت کنند. سیستم Collateralized Debt Position یا به اختصار CDP، همان پلتفرم دریافت وام به شکل USDX با وثیقه گذاشتن دارایی‌های کریپتویی است. این ویژگی قابلیت‌های جذابی دارد که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. هدف نهایی کاوا این است که تبدیل به بهترین پلتفرم وام‌‎دهی ‌غیر متمرکز شده و استیبل کوین این شبکه با تعداد زیادی از دارایی‌های رمزارزی موجود سازگار گردد.

 

کاوا چگونه کار می‌کند؟

برای تفهیم بهتر سیستم CDP، فرض کنید که شما یک عدد بیت کوین در اختیار دارید. این بیت کوین را در app.kava.io که نرم‌افزار تحت وب این شبکه است قفل کرده و 67 درصد ارزش روز بیت کوین خود، استیبل کوین USDX دریافت می‌کنید. حال می‌توانید این پروسه را چندین بار تکرار کرده و به اندازه چند بیت کوین، USDX قرض بگیرید. در صورتی که نوسانات بازار به گونه‌ای پیش رود که ارزش وثیقه شما، از مقدار وامی که گرفتید کمتر شود، بیت کوین شما وارد فرآیند حراج شده و فروخته می‌شود و به نوعی سرمایه شما لیکویید خواهد شد. البته می‌توانید با افزایش وثیقه از این امر جلوگیری کنید. هر زمان که شما USDX های وام گرفته شده را به شبکه کاوا برگردانید، این استیبل کوین‌ها سوزانده شده و بیت کوین شما پس داده خواهد شد.

بلاک چین کاوا توسط ابزار توسعه ATOM ساخته شده و با الگوریتم اثبات سهام (Proof Of stake) کار می‌کند. کاربران می‌‌توانند با استیک کردن توکن کاوا در تصمیم‌گیری‌های مربوط به بلاک چین این رمز ارز سهیم شوند؛ اما فقط 144 نود برتر که به آن‌ها اعتبارسنج گفته می‌شود، برای بلاک‌ها پاداش دریافت می‌کنند. داشتن بلاک چین اختصاصی یکی از نقاط قوت کاوا است. سرعت نهایی کردن تراکنش‌‌های آن بسیار بالا و مدت زمان میانگین برای تولید هر بلاک فقط 6.5 ثانیه است.

کیف پول‌های کاوا

هر کیف پولی که از بلاک چین COSMOS پشتیبانی کند، قابلیت پشتیبانی از KAVA را نیز دارد. بسته به نیاز خود می‌توانید یکی از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری را انتخاب کنید.

کیف پول‌ نرم‌افزاری: گزینه‌های مناسبی در این نوع کیف پول برای ذخیره کاوا وجود دارد. کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول کازموتیشن (Cosmotation Wallet) از جمله آن‌ها هستند.

کیف پول‌ سخت‌افزاری: اگر علاقمند به ذخیره سازی سرد کاوا باشید می‌توانید از کیف پول لجر (Ledger Wallet) استفاده کنید.

شبکه کاوا سه کاربرد اصلی دارد:

  1. دریافت وام
  2. ایجاد پوزیشن خرید با لوریج
  3. دریافت سود سالانه با استفاده از استیبل کوین‌ها
    پلتفرم کاوا دارای دو توکن مخصوص شبکه خود است. کوین اصلی شبکه با نام KAVA و دیگری استیبل کوین USDX که هر توکن آن برابر با یک دلار آمریکا است.

کاربردهای توکن کاوا

توکن حاکمیتی

توکن کاوا (KAVA) یک توکن حاکمیتی بوده که با دارا بودن ان در تصمیم‌گیری‌های شبکه دارندگان آن حق رای خواهند داشت.

اعطای پاداش

شبکه کاوا بر اساس الگوریتم POS کار می‌کند که در آن چندین اعتبارسنج، تراکنش‌ها را تایید می‌کنند. اعتبار‌سنج‌ها با تولید بلاک‌ها به عنوان پاداش، توکن کاوا دریافت می‌کنند.

امنیت

تامین امنیت شبکه کاوا بر عهده اعتبارسنج‌ها است که اجازه ندهند تراکنش‌های اشتباهی تایید شوند و برای این کار میبایست توکن کاوا استیک کنند.

وام دادن

توکن کاوا به عنوان ارز دیجیتال ذخیره برای مواقعی که میزان منابع سیستم کم است، استفاده می‌شود. در چنین مواقعی یک توکن کاوای جدید استخراج شده و با آن از بازار USDX خریداری می‌شود.

رمز ارز USDX

استیبل کوین شبکه کاوا همیشه ارزشی برابر یک دلار ندارد و دائم در حال نوسان است؛ زیرا ارزش آن توسط ارزهای فیات و یا دیگر دارایی‌های کم نوسان پشتیبانی نمی‌شود. این استیبل کوین توسط دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود؛ اما نکته مهم اینجاست که در شبکه کاوا، رمز‌ارز USDX همیشه برابر با یک دلار در نظر گرفته می‌‌شود؛ به عنوان مثال فرض کنید بیت کوینی به ارزش 30 هزار دلار به حراج گذاشته شده است. شما برای خرید این بیت کوین باید 30 هزار USDX پرداخت کنید و مهم نیست که این رمزارز خود را حتی به قیمت 0.5 دلار خریده باشید. یکی از دلایل تقریبا ثابت ماندن USDX در حوالی یک دلار همین سیستم است. خریداران هیچگاه فرصت خرید USDX زیر یک دلار نداشته و تمایلی هم به خرید آن بالای یک دلار ندارند!

رمز ارز USDX در همان فرآیند سیستم CDP تولید می‌شود؛ در واقع استخراج USDX با پشتوانه همان رمزارزهایی است که به وثیقه گذاشته می‌شود و بعد از به وثیقه گذاشته شدن، USDX برای پرداخت وام ایجاد شده و پس از بازگرداندن آن، USDX ها سوزانده می‌شوند.

کاربردهای استیبل کوین کاوا

معامله با استفاده از اهرم: شما می‌توانید کاوا یا هر ارز دیجیتال تحت پشتیبانی این پلتفرم را به عنوان وثیقه قرار داده و به ازای آن USDX دریافت کنید؛ سپس از همان USDX برای خرید رمزارز و وثیقه گذاشتن دوباره آن‌ها برای دریافت USDX های بیشتر استفاده کنید. با انجام چند باره این فرآیند کاربران به نوعی یک پوزیشن خرید با اهرم خواهند داشت.
پوشش ریسک نوسانات با دریافت سود: معامله گران می‌توانند USDX های خود را نگه داری کرده و به ازای آن سود سالانه دریافت کنند.
پرداخت: زمان ساخت پایین بلاک‌ها و سرعت بالای انجام تراکنش‌ها در بلاکچین کاوا، USDX را تبدیل به ارز دیجیتال مناسب برای پرداخت‌های معمول نموده است.

توزیع توکن کاوا و جذب سرمایه

سهامداران شرکت: 25 درصد از توکن‌های کاوا در اختیار سهامداران شرکت صاحب پروژه؛ یعنی kava Labs است.

ذخیره: 28.5 درصد از توکن‌ها به عنوان ذخیره در نظر گرفته شده است تا در صورت کمبود وثیقه در سیستم، به فروش برسند.

فروش خصوصی: 40 درصد نیز در فروش خصوصی جهت جذب سرمایه به فروش رفته است.

عرضه اولیه: 6.25 درصد از کل توکن‌های kava در عرضه اولیه در صرافی بایننس، به فروش عمومی رسیده است.

در زمان نگارش این مطلب 140 میلیون kava استخراج شده و ارزش بازار این رمزارز با قیمت فعلی 880 میلیون دلار است.

جذب سرمایه این پروزه به صورت خصوصی انجام شده و تمام آن به شکل دلار آمریکا به عنوان پشتیبان توکن کاوا ذخیره شده است. برای استفاده از این سرمایه‌ نیاز به حداقل 2 امضا از 3 امضای بنیانگذاران بوده و نحوه استفاده از آن‌‌ها نیز توسط هیئت مدیره کاوا لبز تعیین می‌شود.

از این سرمایه طبق گزارش‌ها تاکنون به شکل زیر استفاده شده است:

  • 45 درصد در توسعه پلتفرم
  • 25 درصد در توسعه کسب و کار و تبلیغات و بازاریابی
  • 10 درصد هزینه عملیاتی
  • 10 درصد موارد قانونی و حسابداری
  • 10 درصد دیگر موارد

تیم سازنده و شریکان کاوا

سازنده و پشتیبان ارز دیجیتال کاوا مجموعه Kava Labs به مدیریت برایان کر (‌‌Brian kerr) است. برایان کر مدرک لیسانس مدیریت خود را از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو (San Fransisco State University) دریافت کرده است. بعد از دانشگاه در برخی پروژه‌‌های مالی سرمایه‌گذاری کرده و در کنار مدیریت مجموعه کاوا لبز، برایان کر مشاور چندین پروژه رمزارزی دیگر هم هست.

مدیر پروژه بلاک چین این رمز ارز اسکات استوارت (scott stuart)، فوق لیسانس خود در رشته فیزیک را از دانشگاه گلاسگو (University of Glasgow) دریافت کرده است. وی قبل از کاوا حضور در Levelworks به عنوان مهندس و تحلیل گر داده را در کارنامه کاری خود دارد.
تیم سازنده پروژه ارتباط فعالانه‌ای با جامعه کاوا دارند و شما می‌توانید عضو گروه تلگرام آن‌ها شده و از آخرین اتفاقات خبردار و یا به صفحه توییتر آن‌ها مراجعه کرده تا از برنامه‌های آینده پروژه کاوا مطلع شوید.

اگر به قسمت همکاران کاوا در وبسایت Kava.io مراجعه کنید، نام‌های بزرگی را خواهید دید. صرافی‌های بزرگی  همچون بایننس (Binance)، هوبی (Houbi) و پروژه‌‌های رمزارزی معروفی؛ مانند چین لینک (Chainlink)، ریپل (Ripple) و اتم (ATOM).

برخی از سوالات متداول درباره کاوا

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید KAVA کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز ارز کاوا پشتیبانی می‌کند داشته باشید. که از متن بالا می‌توانید به دلخواه کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید.

 

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، از هویت واقعی کاربران خود مطلع می‌شوند.