صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید جاست (Just) ، فروش جاست - بهترین قیمت JST

روز
JUST (JST)
USDT

فروش و خرید ارز دیجیتال جاست

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید ارز دیجیتال جاست

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید ارز دیجیتال جاست بپردازید.

JST
جاست (JST) :

خرید جاست Just و فروش جاست با بهترین قیمت JST در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید جاست: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید جاست با ریال یا تتر.

 

جاست، «استیبل‌کوینی برای همه» است. توکن حاکمیتی پلتفرم جاست در سال ۲۰۲۰ در صرافی Poloniex عرضه شد. جاست بر آن است تا سیستم مالی غیرمتمرکز و عادلانه‌ای برای وام‌دهی استیبل‌کوین برای کاربران سراسر دنیا ایجاد کند. 

 

جاست در یک نگاه :

ارز دیجیتال جاست

جاست سواپ (JustSwap) یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) با توکن بومی (JST) است. این پروژه یکی از مهمترین پلتفرم‌های مالی برای وام‌دهی استیبل کوین‌هاست که بر روی بلاک چین ترون اجرا شده است. 

 

پلتفرم جاست که توسط جاستین سان در سه ماهه سوم سال 1399 (2020) راه‌اندازی شده، نام خود را از ابتدای نام موسس خود یعنی آقای جاستین سان (Justin Sun) گرفته است. جاست دو توکن به نام‌های USDJ و JST دارد.

 

این پروژه با ارائه‌ی محصولاتی مانند JustStable، JustLend، JustSwap، JustLink و توکن‌های زنجیره‌ای سعی دارد تا بهترین خدمات را برای کاربران فراهم سازد و بر جامعه‌ی کاربران خود بیفزاید. کاربران با استیک‌کردن توکن جاست (JST)، می‌توانند در نظرسنجی فضای شبکه شرکت کنند. 

ویژگی‌های جاست

توکن USDJ یک استیبل‌کوین به قیمت یک دلار آمریکا است. این توکن با وثیقه‌گذاری توکن ترون (TRX) در پورتال CDP تولید می‌شود. (CDP مخفف Collateralized Debt Positions به‌صورت لغوی به‌معنی موقعیت بدهی وثیقه‌دار است). کاربران می‌توانند استیبل‌کوین‌های USDJ را با قفل‌کردن توکن‌های تتر (TRX) در پورتال CDP تولید کنند.

وقتی یک کاربر تصمیم می‌گیرد USDJ سپرده‌اش را به کیف‌پول منتقل کند و وثیقه‌اش را پس بگیرد، باید بهره یا کارمزد ثبات را به‌شبکه پرداخت کند. توکن جاست (JST) یک توکن حاکمیتی است که کاربرد آن، پرداخت بهره، نگهداشت پلتفرم، شرکت‌کردن در نظرسنجی و سایر فعالیت‌ها است.

 

سیستم دارای دو رمز ارز

پروژه‌ی جاست توسط دو توکن شبکه اداره می‌شود. در این شبکه توکن JST به عنوان یک توکن حاکمیتی و USDJ به عنوان محصول اصلی این پلتفرم عمل می‌کند.

محصولات متعدد

جاست محصولات و خدمات مختلفی مانند JustStable و JustLend را ارائه می‌دهد و به کاربران، سرمایه‌گذاران، معامله‌گران، توسعه‌دهندگان DApp،  گزینه‌های زیادی برای انتخاب می‌دهد.

اعتماد و بدون مجوز

همه‌ی تراکنش‌ها به طور خودکار توسط قراردادهای هوشمند و بدون حضور شخص ثالث انجام می‌شوند و این دسترسی راحت به  خدمات مختلف، یکی از ویژگی‌های این پلتفرم محسوب می‌شود.

امنیت

تمام فرایند‌های این سیستم به گونه‌ای اجرا شده است که صحت تراکنش‌ها را تایید کند و امنیت شبکه را بالا ببرد.

غیر متمرکز

دارندگان ارز دیجیتال JST می‌توانند در تصمیمات شبکه نظر بدهند و مشارکت کنند. همین موضوع باعث غیر متمرکز شدن شبکه می‌شود.

کاربرپسندی

سرویس انتقال سریع، کارآمد و تقریبا رایگان بر شبکه ترون.

ثبات

توکن USDJ با حجم زیادی از ذخایر دارایی پشتیبانی می‌شود و این موضوع باعث نگهداشت ثبات قیمت است.

عدالت

همه دارندگان ارز‌دیجیتال جاست (JST) می‌توانند در حکومت (Governance) سیستم رمز‌ارزی USDJ شرکت کنند و استقلال غیرمتمرکز برسند.

سوددهی

سیستم جاست (JUST) با دسترسی به اکوسیستم موفق ترون و تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps)، شانس هر کسی را برای کسب سود، بیشتر می‌کند.

خرید جاست

خرید جاست از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید جاست به صورت آنلاین است. برای خرید جاست به کیف پول جاست نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی اتریوم به شما اختصاص داده می‌شود و جاست خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید جاست

.

...

خرید جاست در ایران با ریال

خرید جاست در ایران با ریال از طریق پلتفرم های معامله ارز دیجیتال فراهم است. کافی است در صرافی ارز دیجیتال رابکس ثبت نام کنید و سپس با شاژ ریالی کیف پولتان به خرید جاست در ایران بپردازید.

.

خرید جاست ارزان

آینده قیمت جاست کمی پیچیده تر از رمزارزهای دیگر است. شرکت مادر این رمز ارز چند سالی است که درگیر دادگاه شده است و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. البته جاست تا کنون در این دادگاه‌ها هیچ گاه بازنده نبوده است. اما همین که پای یک شرکت به دادگاه کشیده می‌شود ارزش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینکه آینده قیمت جاست چه می‌شود هم به این دادگاه‌ها هم به آینده شرکت مادر آن وابتسه است.

.

آینده قیمت جاست

آینده قیمت جاست کمی پیچیده تر از رمزارزهای دیگر است. شرکت مادر این رمز ارز چند سالی است که درگیر دادگاه شده است و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. البته جاست تا کنون در این دادگاه‌ها هیچ گاه بازنده نبوده است. اما همین که پای یک شرکت به دادگاه کشیده می‌شود ارزش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینکه آینده قیمت جاست چه می‌شود هم به این دادگاه‌ها هم به آینده شرکت مادر آن وابتسه است.

.

فروش جاست

فروش جاست در رابکس علاوه بر خرید جاست نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید قیمت جاست را از قسمت مبدل رابکس مشاهده کنید و سپس به فروش جاست و تبدیل ان به ریال بپردازید.

.

خرید جاست بدون احراز هویت

خرید جاست بدون احراز هویت در رابکس امکان پذیر نیست. همانند خرید و فروش سایر رمزارزها، فروش و خرید جاست بدون احراز هویت نیز در پلتفرم‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برای جلوگیری از سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی تنها با استفاده از احراز هویت امکان پذیر است. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید جاست را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت جاست

قیمت جاست را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. علاوه بر این قیمت جهانی جاست را می‌توانید از صفحه قیمت ارزهای دیجیتال رابکس نیز مشاهده کنید.

.

قیمت خرید جاست

قیمت خرید جاست را از مبدلی که در همین صفحه در بالا آمده است مشاهده کنید. کافی است تب خرید را انتخاب کرده، رمزارز جاست را انتخاب کنید و قیمت خرید جاست را به ازای هر واحد مشاهده کنید. قیمت فروش جاست نیز از تب فروش قابل مشاهده است.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید اتریوم

خرید چیلیز

خرید بیت تورنت

خرید استپن

خرید سندباکس

تاریخچه پروژه جاست

پروژه‌ی جاست توسط بنیاد JUST مدیریت می‌شود که شامل افرادی از Alibaba، Tencent، IBM و "سایر شرکت های اینترنتی در سطح جهانی" می‌شود، در حالی که تیم تحلیل مالی JUST از "چند بانک سرمایه‌گذاری جهانی" بر اساس وب سایت پروژه تشکیل شده است.

 

برخی از برجسته‌ترین افراد عبارتند از ترنس اف (کارشناس بلاک چین و کارمند سابق Barclays و IBM)، الویس ژانگ ( توسعه‌دهنده‌ی ارشد و محقق باتجربه بلاک چین)، سی وو (متخصص در کیف پول و صرافی) و GL Kong (فردی با تجربه، مهندس بلاک چین و اولین پذیرنده رمز ارز).

 

نام کامل و مشخصات بیشتر اعضای تیم JUST عمومی نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که پروژه با تیم توسعه TRON شباهت دارد، زیرا این پلتفرم توسط مدیر عامل و بنیان‌گذار ترون، جاستین سان اعلام شد و پشتیبانی فنی و مالی از TRON دریافت کرد.

منحصر به فرد کردن جاست

پروژه‌ی جاست فقط این نیست تا با ایجاد خدمات محدود عده‌ای از کاربران را مجذوب کند. این پلتفرم قصد دارد تا مجموعه‌ی کاملی از محصولاتی را بساز تا طیف وسیعی از نیازهای کاربران را در حوزه‌ی دیفای پاسخگو باشد و پایه‌های یک اکوسیستم کامل DeFi را در TRON تشکیل می‌دهد.

 

از بهمن ماه 1399 (ژانویه 2021)، اکوسیستم JUST از پنج محصول مجزا تشکیل شده است که همه آنها برای همکاری و ارائه‌ی خدمات بیشتر به کاربران طراحی شده اند.

 

این محصولات به نام  JustStable ،JustLend ،JustSwap ،JustLink ،Cross-chain tokens هستند. در ادامه به هر کدام از آن‌ها به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

 

JustStable: جاست پرچمدار استیبل کوین‌ها برای وام دهی در فضای غیرمتمرکز

JustLend: یک پروتکل بازار پول مبتنی بر ترون،  که به کاربران اجازه می‌دهد نقدینگی را به استخرهای وام‌دهی اضافه کنند و وام‌های ارزهای دیجیتال با بهره‌ی کم دریافت کنند.

JustSwap: یک پلتفرم سازنده بازار خودکار (AMM) که برای مبادله توکن‌های TRC-20 و ایجاد استخرهای نقدینگی بدون مجوز استفاده می شود.

JustLink: اولین سیستم اوراکل غیر متمرکز برای شبکه‌ی ترون که برای تامین امنیت قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی استفاده می‌شود.

 

توکن‌های بین زنجیره ای

دارایی‌های سایر بلاک‌چین‌ها، از جمله بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و لایت‌کوین (LTC)، که در بلاک چین ترون توکن‌سازی شده‌اند و می‌توانند در اکوسیستم JUST استفاده شوند.

برقراری امنیت شبکه‌ی جاست

امنیت پلتفرم جاست به عنوان یک توکن TRC-20، توسط بلاک چین ترون ایجاد می‌‌شود. برخلاف سایر پلتفرم‌ها که از مکانیزم اجماع اثبات کار (POW) برای حفظ یکپارچگی بلاک چین و دفع حملات احتمالی استفاده می‌کنند، ترون از سیستم اثبات سهام (dPOS) با مصرف انرژی کارآمد استفاده می‌کند. دارندگان توکن TRX نمایندگانی را انتخاب می‌کنند که وظیفه تولید بلاک‌ها ودسته‌بندی و تایید تراکنش‌ها را دارند.

جمع‌بندی

پروژه‌ی جاست توسط آقای جاستین سان در سال 1399(2020) اختراع شد. ارز دیجیتال این شبکه JST و USDJ نام دارد. رمز ارز USDJ یک استیبل کوین به قیمت حدودا ۱ دلار و رمز ارز JST یک توکن حاکمیتی است. جاست یکی از بهترین پلتفرم‌های وام‌دهی استیبل کوین‌ها است که سعی دارد تا با توسعه‌ی پلتفرم خود، خدمات کاربری بهتری را ارائه کند.

برخی از سوالات متدوال درباره جاست

خیر. خرید و فروش رمز ارز جاست در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله ارز دیجیتال جاست با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت جاست را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

فروش و خرید جاست

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید جاست، رابکس را انتخاب کنید.