صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید استپن (STEPN) ، فروش ارز دیجیتال استپن - بهترین قیمت GMT

روز
STEPN (GMT)
USDT

فروش و خرید استپن با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید استپن

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید استپن بپردازید.

GMT
استپن (GMT) :

خرید استپن Stepn و فروش ارز دیجیتال استپن با بهترین قیمت GMT در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید استپن: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید استپن با ریال یا تتر.

 

استپن (STEPN) اپلیکیشنی است که در بلاک چین سولانا راه‌اندازی شده و در حوزه‌ی سلامت و تناسب اندام فعالیت می‌کند. ایده‌ی استپن ساده است: راه برو و پول در بیار! 

 

اتریوم در یک نگاه :

رمز ارز GMT - STEPN

استپن (STEPN) اپلیکیشنی است که در بلاک چین سولانا راه‌اندازی شده و در حوزه‌ی سلامت و تناسب اندام فعالیت می‌کند. ایده‌ی استپن ساده است: راه برو و پول در بیار! 

 

برای شروع کار با استپن، کاربر باید یک NFT کفش کتانی خریداری کند؛ سپس با فعالیت‌های فیزیکی همچون راه رفتن یا دویدن، توکن‌های بازی را پاداش می‌گیرد. توکن‌های به‌دست‌آمده در یک کیف پول درون‌برنامه‌ای ذخیره شده و کاربر می‌تواند با استفاده از آن‌ها کفش خود را ارتقا داده یا فروخته و تبدیل به ریال کند. 

 

توکن‌های استپن

استپن دارای دو توکن است:گرین متاورس توکن (Green Metaverse Tokens) یا جی‌ام‌تی (GMT) که توکنی حاکمیتی است و گرین ساتوشی توکن (Green Satoshi Token) یا جی‌اس‌تی (GST) که به عنوان توکن بازی استفاده می‌شود.

 

خاستگاه استپن

استپن توسط یک استودیوی فین‌تک واقع در استرالیا ابداع شد که به آزمایشگاه فایند ساتوشی (Find Satoshi) معروف است. مؤسسان استپن جری هوانگ (Jerry Huang) و یان رانگ (Yawn Rong) بودند و این برنامه در دی ماه 1400 (دسامبر 2021) راه‌اندازی شد. 

 

اهداف استپن

استپن قصد دارد افراد را به سمت سبک زندگی سالم‌تر و تحرک بیشتر ترغیب کرده و در این راه، با تغییرات اقلیمی نیز مبارزه کند. 

 

این برنامه برای به دست آوردن سود، به میزان شش درصد از فعالیت‌های درون برنامه کارمزد دریافت می‌کند. این فعالیت‌ها شامل تبادل NFT، ایجاد توکن‌های کفش کتانی و اجاره دادن کفش‌ها است. تمامی دارایی‌های درون برنامه،‌ متعلق به کاربران است و بخش عمده‌ی درآمدهایی که در بازی به دست می‌آید، توسط آن‌ها ایجاد می‌شود. 

 

علاوه بر این، بخشی از سود به‌دست‌آمده در استپن به هدف مبارزه با تغییرات آب و هوایی، برای خرید مجوز ایجاد کربنی (Carbon Removal Credit) صرف می‌شود که تأسیسات گوناگونی که تولیدکننده هستند،‌ باید آن را خریداری کنند.

استپن چگونه کار می‌کند؟

استپن را می‌توان به صورت اپلیکیشن تلفن همراه، از اپ‌استور یا گوگل پلی استور دانلود کرد. پس از دانلود و نصب برنامه، کاربر می‌بایست کیف پول خود را به آن متصل کرده یا کیف پول جدیدی در برنامه ایجاد کند و سپس مقادیری از ارز دیجیتال سولانا (SOL) را برای خریدن NFT کفش‌های کتانی انتقال دهد. از آن‌جا که برنامه‌ی استپن بر روی شبکه‌ی سولانا ایجاد شده، برای کاربر ضروری‌ست که حتماً‌ این رمز ارز را در کیف پول خود داشته باشد.


برای استفاده از استپن، حتماً به توکن‌های کفش کتانی احتیاج داریم. کفش‌های کتانی در نوع، کیفیت، ویژگی‌ها و حتی میزان درآمد خود با هم متفاوت‌اند. کاربران می‌توانند با خرج کردن پاداش‌های خود، کفش‌ها را ارتقا داده یا کفش جدیدی بخرند. برای خرید توکن‌های کفش کتانی، آن‌ها را از بازاری درون برنامه خریداری می‌کنیم. این بازار،‌ فضایی داخل برنامه است که کاربران در آن می‌توانند کفش‌های خود را معامله کنند. در این فضا امکان فروش یا اجاره‌‌ی کفش‌های کتانی نیز وجود دارد.

 

بعد از اتمام خرید و انجام دستورالعمل‌ها، سفر ورزشکارانه‌ی کاربر با استپن آغاز شده و فرصت کسب روزانه‌ی توکن‌های رایگان جی‌اس‌تی و سایر مزایا برای او فراهم می‌شود. توکن‌های جی‌اس‌تی با انرژی‌ای کسب می‌شوند که از شمارش گام‌های شما در اپلیکیشن به دست می‌آید. نحوه‌ی محاسبه به این شکل است:‌ «یک واحد انرژی،‌ برابر است با پنج دقیقه حرکت.» در صورتی که یک کفش داشته باشید، دو انرژی در 24 ساعت به شما داده می‌شود و تا زمانی که آن‌ها را مصرف نکنید، انرژی جدیدی دریافت نمی‌کنید.


در استپن کاربر می‌تواند شرح وضعیت خود را در بالای صفحه نمایش ببیند. این شرح می‌تواند راه رفتن (Walking) یا دویدن (Running) باشد. اگر کاربر در حال استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه یا هر شرایطی به جز استفاده از عضلات خود باشد، وضعیت به «مون‌واکینگ» (Moonwalking) تغییر خواهد یافت. این وضعیت به این معناست که فرد توکن جی‌اس‌تی یا جی‌ام‌تی به دست نخواهد آورد؛ زیرا هدف اصلی برنامه یعنی ورزش و سلامتی زیر سوال خواهد رفت. 

خرید استپن

خرید استپن از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید استپن به صورت آنلاین است. برای خرید استپن به کیف پول استپن نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی استپن به شما اختصاص داده می‌شود و استپن خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید استپن

.

...

خرید استپن در ایران با ریال

مشتاقان خرید استپن در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید استپن اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید استپن است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید استپن با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید استپن با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری استپن خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال استپن به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش استپن

فروش استپن و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، استپن خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش استپن و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید استپن بدون احراز هویت

خرید و فروش استپن همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید استپن از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید استپن را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید استپن در ایران

بهترین سایت خرید استپن در ایران کجاست؟ خرید استپن در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش استپن معرفی نشده‌اند. قیمت خرید استپن در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید استپن با ریال، نگهداری استپن و فروش استپن را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت استپن

قیمت استپن را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت استپن و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید استپن

قیمت خرید استپن در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید استپن، قیمت جهانی استپن و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی استپن و قیمت خرید استپن را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید استپن از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بایننس کوین

خرید جاست

خرید بیت تورنت

خرید چیلیز

خرید سندباکس

ویژگی‌های منحصربه‌فرد استپن

ویژگی‌های خاصی همچون سازوکار سوزاندن توکن‌ها و مدل توکن دوگانه، استپن را از سایر برنامه‌ها متمایز می‌کند. در ادامه، این ویژگی‌ها به تفکیک شرح داده خواهند شد.

 

سازوکار سوزاندن توکن‌ها

عرضه‌ی محدود توکن‌ها موجب شده تا وجود یک سازوکار برای سوزاندن آن‌ها، ضروری باشد. این ضرورت از این جهت است که کاربران بیشتری بتوانند از استپن استفاده کنند. فرآیند سوزاندن توکن‌ها برای کاهش گردش توکن‌های جی‌ام‌تی و جی‌اس‌تی و از طریق فعالیت‌های مختلف داخل برنامه انجام می‌شود.

 

مدل توکن دوگانه

استپن به دلیل نیاز به جمع‌آوری سرمایه و کسب سود، بر اساس یک مدل اقتصادی توکن دوگانه اجرا می‌‌شود. دو نوع توکن در استپن وجود دارد که هر کدام از طریق روش‌های متفاوتی توسط کاربران قابل دستیابی هستند. در ادامه هر کدام از این توکن‌ها معرفی و تبیین خواهند شد. 

جی‌ام‌تی چیست؟

گرین متاورس توکن یا جی‌ام‌تی،‌ توکن بومی پروژه‌ی استپن است و عرضه‌ی محدودی معادل ۶ میلیارد توکن دارد. جی‌ام‌تی می‌تواند از روش‌های مختلفی به دست آید؛ یکی از این روش‌ها رویداد تولید توکن‌ها (Token Generation Event) است که توکن‌ها در آن ضرب می‌شوند. 

 

جی‌ام‌تی یک توکن حاکمیتی است و علاوه بر آن می‌تواند با شرکت در چندین فعالیتِ بازی و با دویدن به دست آید. جی‌ام‌تی به شما اجازه می‌دهد کفش خود را ارتقا داده یا نام آن‌ها را عوض کنید. توکن‌های جی‌ام‌تی همچنین برای توزیع سودهای بازی و فعالیت‌های مرتبط با مراحل بالاتر استفاده می‌شوند. در هر زمان که بخواهید، می‌توانید درآمدهای خود را به USDC تبدیل کنید.

جی‌اس‌تی چیست؟

گرین ساتوشی توکن یا جی‌اس‌تی، به عنوان توکن درونِ بازی استفاده می‌شود و برای خرید متعلقات دیجیتال برای کفش‌ها در برنامه به کار می‌رود. برخلاف جی‌ام‌تی،‌ جی‌اس‌تی عرضه‌ی نامحدودی دارد و با فعالیت در بازی توسط کاربران تولید می‌شود؛ با این حال از آن‌جا که برای فعالیت‌های مختلف در بازی نیاز به سوزاندن این جی‌اس‌تی‌‌ها داریم، تعادلی در تولید و مصرف جی‌اس‌تی‌ها اتفاق می‌افتد. 

 

برای به دست آوردن جی‌اس‌تی تنها به راه رفتن، دویدن یا سایر فعالیت‌های درون بازی احتیاج دارید. با کمک جی‌اس‌تی می‌توانید کفش‌های کتانی خود را تعمیر یا ری‌استارت کرده یا ارتقا دهید. علاوه بر این،‌ توکن جی‌اس‌تی به استیبل کوین‌هایی روی شبکه‌ی سولانا قابل تبدیل است. 

 

 موارد استفاده از جی‌ام‌تی

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده،‌ جی‌ام‌تی موارد استفاده‌ی زیر را نیز دارد:

حاکمیت:‌ برای مشارکت در اداره‌ی این توکن، باید عملیات استیک را انجام دهید. هر چه زمان قفل نگه داشتن استیکِ شما بیشتر باشد،‌ قدرت رأی دادن بیشتری خواهید داشت. 

پاداش استیک: استیک‌کنندگان جی‌ام‌تی می‌توانند برای تصمیم‌گیری در مورد توزیع پاداش‌های استیک، رأی دهند.

تعهدی از درآمد پروتکل: برای دستیابی به ویژگی‌هایی مانند ارتقای کفش‌های کتانی و ساخت کفش‌های جدید،‌ باید از جی‌ام‌تی استفاده شود. در واقع برای هر گونه ارتقا، باید این توکن‌ها را بسوزانیم. 

کیف پول‌های استپن (GMT)

از آن‌جا که استپن بر بلاک چین سولانا فعالیت می‌کند، هر کیف پولی که از این شبکه پشتیبانی کند می‌تواند برای ذخیره‌ی جی‌ام‌تی مناسب باشد. البته باید در کیف پول‌های نرم‌افزاری از نسخه‌ی آپدیت‌شده استفاده کنیم تا این رمز ارز جدید به آن‌ها اضافه شده باشد.

 

کیف پول solflare: این کیف پول، والت رسمی شبکه سولانا بوده که با رفتن به آدرس Solflare.com می‌توانید در زمانی کوتاه اقدام به ساخت کاربری کنید.

 

کیف پول تحت وب: والت فانتوم (Phantom Wallet) و کیف پول سولت (Sollet Wallet) کیف پول‌های تحت وب بوده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

کیف پول نرم‌افزاری: کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و اکسودوس (Exodus)، کیف پول‌هایی بوده که می‌توانید بر روی اسمارت فون خود نصب کرده و رمزارز SOL را در آن‌ها را ذخیره کنید.

 

کیف پول سخت افزاری: در صورتی که علاقه به ذخیره‌سازی ارزدیجیتال SOL به صورت سرد داشته باشید، کیف پول لجر در مدل‌هایی لجر نانو اس (Ledger nano S) و لجر نانو ایکس (Ledger nano X) دو گزینه مناسب برای این کار محسوب می‌شوند.

جمع‌بندی

برنامه‌ی استپن قرار است انگیزه‌ای برای تحرک و ورزش باشد. علاوه بر آن، استپن در تلاش است تا با تغییرات اقلیمی و گرمایشی زمین مبارزه کند و جای خود را به شیوه‌ای متفاوت در دنیای ارزهای دیجیتال استحکام بخشد؛ اما این که چقدر در این اهداف موفق خواهد بود، بستگی به مسیری دارد که در آینده خواهد پیمود.

برخی از سوالات متدوال درباره استپن

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله استپن با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت استپن را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش استپن در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید استپن در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید استپن ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید استپن

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید استپن، رابکس را انتخاب کنید.