خرید الراند ( elrond ) ، فروش الراند

الروند، بلاکچینی با مقیاس
اینترنت !

بهترین قیمت الروند را از رابکس بخواهید
خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند

خرید الروند , فروش الروند , قیمت الروند , خرید erd , خرید elrond

خرید الروند ، فروش الروند ( elrond )

الروند، بلاکچینی با مقیاس
اینترنت !

بهترین قیمت الروند را از رابکس بخواهید
خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند

الروند (ERD) چیست؟

الروند یک بلاکچین عمومی با توان عملیاتی بالا و با تمرکز بر ایجاد امنیت، کارآمدی و مقیاس‌پذیری است. الروند با به‌کارگیری دو عامل شاردینگ انطباقی (Adaptive State Sharding) و مکانیزم توافقی اثبات سهام امن (Secure Proof of Stake) به این ویژگی‌‌ها دست یافته است.

نسخه آزمایشی الروند در حال حاضر، آماده است و می‌تواند تا ۱۰ هزار تراکنش (و حتی بیشتر) را بر ثانیه و با کمینه هزینه (بر پایه ۵ شارد) انجام دهد. این پروژه با هدف فراهم‌آوردن یک پلتفرم برای گسترش آسان پول و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا dApps ایجاد شده است. از این رو الروند تبدیل به یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد اینترنتی آزاد، بدون نیاز به مجوز، بدون مرز و در دسترس همگان شده است.

هدف الراند، ایجاد یک پلتفرم با توان عملیاتی بالا، سریع در انجام معاملات و هزینه پایین انجام معاملات است. الراند امکان تجربه کاربری کارآمد و رقابتی را برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در دنیای واقعی فراهم می‌آورد.

الراند بر این باور است که مقیاس‌پذیری، سرعت بالای معاملات و هزینه پایین انجام آن‌ها، آن را برای معاملات ماشین به ماشین و اقتصاد اینترنت اشیا یا IoT سازگار می‌سازد.

الروند براساس تکنولوژی شاردینگ (Sharding) یا مقیاس‌گذاری افقی (Horizontal Scalabiling) ساخته شده است تا بتواند هر سه نوع شاردینگ را در بر بگیرد. سه نوع شاردینگ شامل: شبکه‌ای یا ارتباطی (Network/Communication)، معامله ای یا فرایندی (Transaction/Processing) و حالت یا ذخیره (State/Strorage) است. شاردینگ حالت انطباقی برای دستیابی به توان عملیاتی بالا است.

خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند

کیف پول‌های الروند

برای نگهداری الروند روی شبکه اتریوم (ERC20) می‌توانید از کیف پول تراست والت و برای نگهداری آن بر روی شبکه اتریوم (ERC20) و شبکه بایننس (BEP2) می‌توانید از کیف پول‌های تراست والت و کوینومی استفاده کنید. نگهداری این رمزارز روی کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور نیز امکان‌پذیر است. البته با مینیت این رمزارز باید منتظر ماند تا دید از این به بعد این ارز دیجیتال را باید در چه کیف پولی نگه داشت.  

برخی از عناصر کلیدی الروند

۱. الروند یک بلاکچین عمومی با توان عملیاتی بالا با فراهم‌آوری امنیت، کارآمدی و قابلیت همکاری به وسیله شاردینگ حالت انطباقی یا Adaptive State Sharding و مکانیزم توافقی اثبات سهم امن یا SPoS است.
۲. تیم الراند از کارآفرینان، مهندسان و محققان با تجربه کاری در شرکت‌های برتر همچون گوگل، مایکروسافت، اینتل، ان تی تی و با پیش‌زمینه بلاکچینی تشکیل شده است.
۳. الراند فعلا در فاز آزمایشی است و قصد دارد تا پلتفرمی برای گسترش آسان پول و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز قابل برنامه‌ریزی باشد.

الراند یک طراحی مجدد از معماری بلاکچین با قصد رسیدن به مقیاس‌پذیری جهانی و سرعت بالای معاملات است. الراند در صدد ترکیب این نوآوری‌های کلیدی است:

۱. شاردینگ حالت (معامله، شاردینگ داده و شبکه)؛ سازگاری با ادغام‌ها و شکاف‌های شارد.
۲. توافق در دو دور ارتباطی با BLS یا Boneh Lynn Shacham بهبودیافته با چندین امضا.
۳. انعطاف‌پذیری بالا برای حمله‌های مخرب ناشی از اصلاح مجدد گره‌های طولی و عرضی شاردها.
۴. دیده‌بانی کاملا تصادفی امن با امضای BLS.
۵. قراردادهای هوشمند بر معماری شارد حالت با بارگذاری متوازن بر شاردها.
۶. قطعیت سریع برای معاملات در طول شارد.

آمارهای کلیدی برای نسخه آزمایشی الروند

  1. تنظیمات شاردینگ:‌ ۵ شارد + متاچین
  2. گره‌ها در هر شارد: ۸۳
  3. توافق: دور BLS هر ۶ ثانیه در هر شارد
  4. سایر توافق: ۶۳ گره در هر شارد
  5. بیشینه سایز بلاک: حدود ۸۰۰ کیلوبایت
  6. سقف معاملات بر ثانیه: حدود ۱۲۵۰۰

ارقام کلیدی

نام توکن ERD
نوع توکن BEP2 و ERC20 در فاز آزمایشی
تعداد کل توکن ۲۰ میلیارد الراند
تعداد اولیه ۷٫۴۹۸٫۳۳۳٫۳۳۳ الراند (۳۷٫۵٪ از کل تعداد)
فروش لانچ‌پد ۳٫۲۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
تخصیص فروش خصوصی ۳٫۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ الراند (۱۹٪ کل تعداد)
نرخ فروش خصوصی توکن ۱ الراند = ۰٫۰۰۰۵۰ دلار آمریکا
زمان فروش خصوصی آوریل تا می ۲۰۱۹
مقدار فروش خصوصی ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا


خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند

مرور و موارد استفاده توکن الروند

حالات استفاده الراند شامل موارد زیر است (هرچند که محدود به این موارد نیست): ۱. پرداخت مبلغ معامله، ۲. پرداخت هزینه استقرار اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و ۳. پاداش استیکینگ و اعانه‌های مختلف به شبکه.

  1. توکن الراند برای استیک و مشارکت در شبکه توافق SPoS استفاده می‌شود.
  2. علاوه بر آن‌، توکن الراند برای پرداخت معاملات، ذخیره مبالغ و همین‌طور به عنوان پاداش راستی‌آزمایان SPoS استفاده می‌شود.
  3. در الراند، پاداش‌ها با پخش ERD تعریف شده در پروتکل پرداخت می‌شوند. اکثر الراندهای صادر شده به سمت راستی‌آزمایان خواهند رفت و تنها بخش کوچکی از آن‌ها به استخر اندوخته‌ها انتقال می‌یابند. استخر اندوخته برای توسعه سرمایه و بسط اکوسیستم برای افزایش امنیت و ارزش شبکه در طولانی مدت استفاده می‌شود.
  4. هر بار که یک معامله در الراند اتفاق می‌افتد، درصدی از مبلغ معامله به سمت راستی‌آزمایان خواهد رفت، درصدی می‌سوزد و برای بخش کوچک باقیمانده، یکی از دو حالت روبرو اتفاق می‌افتد: ۱. به سرمایه جامعه الراند اهدا می‌شود یا ۲. می‌سوزد. این درصدها به صورت عمومی در نسخه‌های بعدی از تیم الراند اعلام می‌شوند.

مینت Mannet الراند

پروژه بلاکچین الروند، مینت خود را در تاریخ ۳۰ جولای یا ۹ مرداد امسال، همراه با اپلیکیشن دیفای DeFi، استیکینگ و برخی از ویژگی‌های جدید لانچ کرده است. این لانچ با نتایج موفقیت‌آمیز نسخه آزمایشی با بیش از ۱۵۰۰ گره در ۲۹ کشور دنیا، و ۵۰ شارد، که با سرعت بسیار بالا با سقف ۲۶۰ هزار معامله در ثانیه همراه بوده است.  الراند درصدد رسیدن به مقیاس‌پذیری برای بازارهای جابجایی پولی در سطح جهانی است.

چالش امنیت الروند

بنیامین مینکو (Benjamin Minco)، مدیر عامل شبکه الراند، چالشی پانزده روزه را برای مخاطبان به راه انداخته بود که هرکسی بتواند الروند را هک کند، ۶۰ هزار دلار امریکا دریافت می‌کند. مینکو این چالش را با هدف بهبود شبکه بلاکچین برگزار کرد. این چالش که «نبرد گره‌ها» نام گرفته، برای پیدا کردن هرگونه باگ، بردار حمله، آسیب‌پذیری و نقطه شکست در الراند تعریف شده است.

مینکو به سایت کوین دسک CoinDesk گفته است: «وقتی ما ۱۵ روز بدون هیچگونه وقفه‌ای در شبکه با وجود این حمله‌ها و تست تنش، کار کرده‌ایم؛ متوجه می‌شویم که الراند برای لانچ نهایی به اندازه کافی قدرتمند و آماده است.»

الروند در یک نگاه

بیشترین مقدار عرضه
۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

پروتکل توافقی
Secure Proof of Stake

تاریخ عرضه
2019-06-20

نوع
کوین (coin)

قیمت عرضه اولیه
0.000650 دلار آمریکا

وایت پیپر

وب سایت رسمی

سوالات متدوال درباره الروند ؟

خرید الراند در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

همانطور که گفته شد خرید و فروش الراند در رابکس ممکن است. علاوه بر این می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگر خود را در برخی صرافی‌ها به الراند تبدیل کنید. برای مثال در بایننس این امر ممکن است. می‌توانید در بایننس بیت کوین یا تتر خود را به الراند تبدیل کنید. در واقع می‌توانید با خرید بیت کوین و سپس تبدیل آن به الراند، الراند داشته باشید. البته در این صورت باید یک هزینه تبدیل را هم بدهید.

مینیت به چه معنا است؟

زمانی که یک پروتکل بلاکچین کاملا توسعه و استقرار پیدا می‌کند، از اصطلاح Mainnet استفاده می‌شود. با رخ دادن مینت، یک ارز دیجیتال از آن موقع به بعد بر روی شبکه خودش فعالیت می‌کند (معاملات ارزهای دیجیتال از این پس در خود شبکه آن و نه بر روی شبکه‌ی دیگری، و بر روی دفتر کل آن، منتشر، اعتبار سنجی و تایید (verify) و ذخیره (record) می‌شود).

بیشتر بخوانید …

۱. ارز دیجیتال بیت کوین
۲. ارز دیجیتال اتریوم
۳. ارز دیجیتال تتر
۴. ارز دیجیتال تزوس
۵. ارز دیجیتال کاردانو
۶. ارز دیجیتال وی چین
۷. ارز دیجیتال ایاس

خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند

خرید و فروش الروند ( elrond ) در چند دقیقه

خرید الروند | فروش الروند | خرید elrond | قیمت الروند | خرید ارز دیجیتال الروند