صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش کرو دائو با بهترین قیمت

روز
CURVE (CRV)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

CRV

کرو (CRV) :

ارز دیجیتال کرو دائو که به اختصار CRV نامیده می‌شود، توکن صرافی کرو فایننس (Curve Finance) است که برای اولین بار در تاریخ 1399/05/24 (2020/08/14) ارائه شد. کرو فایننس یک صرافی غیرمتمرکز (Decentralized Exchange) بوده که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مخصوصا استیبل‌ ‌کوین‌ها (Stable Coin) استفاده می‌شود. صرافی‌های غیر متمرکز یا DEX بستری برای انجام معاملات بین کاربران بوده که هیچ نهاد مرکزی آن‌ها را کنترل نمی‌کند. پروژه‌ی کرو در سال 2020 طراحی شد و توانست تا به سرعت به یکی از بزرگترین سیستم‌های مالی غیر متمرکز تبدیل شود. این پروژه بر بستر شبکه اتریوم (Ethereum) فعالیت می‌کند.

 

نحوه عملکرد صرافی کرو دائو

صرافی های ارزهای دیجیتال، مدتی است که از نظر حجم معاملات و تعداد معاملات رشد بسیار خوبی داشته اند؛ کرو نیز از این قاعده مستثنا نیست و اخیرا پیشرفت‌های زیادی داشته است. صرافی غیر متمرکز کرو توسط یک تیم به رهبری مایکل اگوروف (Michael Egorov)، بنیان‌گذار شرکت نوسایفر (NuCypher) طراحی شده است. این پلتفرم در ابتدا StableSwap نام داشت و بعدها به نام کرو دائو تغییر پیدا کرد. این صرافی از بازار ساز خودکار (Automated Market Maker) برای مدیریت نقدینگی و تعیین ارزش بازار استفاده می‌کند. بازار ساز خودکار الگوریتمی برای تعیین ارزش رمزارزها نسبت به یکدیگر است و با استفاده از این الگوریتم قیمت هر رمز ارز مشخص می‌شود. در صرافی‌های غیر متمرکزی که از AMM بهره می‌برند خریداران و فروشندگان قیمت را تعیین نمی‌کنند و الگوریتم AMM تعیین کننده قیمت است.

پلتفرم کرو یک سازمان خودگردان غیر متمرکز (Decentralized Autonomous Organizations) است. سازمان‌‌های خودگردان غیر متمرکز پلتفرم‌هایی هستند که در آن تصمیم گیری در رابطه با آینده پروژه و یا تصمیم گیری‌های مختلف توسط یک فرد یا مجموعه انجام نمی‌شود. معمولا در این پلتفرم‌ها با توجه به تعداد کوین افراد حق رای به آن‌ها تعلق می‌گیرد. به این دلیل به این نوع توکن‌ها، توکن‌های حاکمیتی (Governance Token) نیز می‌گویند. ارزدیجیتال CRV یک توکن حاکمیتی است. به عنوان مثال اگر پشتیبانی از رمزارزی بخواهد به این صرافی اضافه شود این تصمیم به رای گذاشته می‌شود.

کاربران می‌توانند علاوه بر استفاده از این صرافی برای انجام معاملات خود، از آن کسب در آمد کنند. برای انجام معامله در هر صرافی نقدینگی نیاز است. بدین معنی که با مراجعه کاربر برای تبدیل رمزارز خود باید ارزدیجیتال مورد نظر او در صرافی موجود باشد. در صرافی‌های غیر متمرکز با توجه به اینکه نهاد متمرکزی وجود ندارد تامین نقدینگی توسط هر فردی می‌تواند انجام شود و در ازای آن از پلتفرم پاداش دریافت کند. کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را به استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) این شبکه بسپارند و کارمزد معاملات انجام شده در آن استخر به تامین کنندگان نقدینگی اختصاص یابد.

 

ویژگی‌های کرو دائو

کارمزد کم

کارمزد معاملات در این صرافی حدود 0.04 دلار است.

صرافی با تمرکز بر استیبل کوین‌ها

صرافی کرو از بسیاری از استیبل کوین‌‌های مختلف پشتیبانی می‌کند.

بر اساس پلتفرم AMM فعالیت می‌کند

AMM یا همان (بازار ساز خودکار) همان ویژگی است که موجب ارزش‌گذاری اتوماتیک بر روی ارزهای دیجیتال می‌گردد.

برخی از سوالات متداول درباره گرو دائو؟

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله کرو دائو با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت کرو دائو را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش کرو دائو در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.