صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید آواکس (Avax) ، فروش آوالانچ - بهترین قیمت Avalanche

روز
Avalanche (Avax)
USDT

نحوه فروش و خرید رمز ارز آواکس با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

خرید و فروش AVAX

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید آواکس و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

AVAX
آواکس (AVAX) :

خرید آواکس ، فروش آوالانچ با بهترین قیمت در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است.

آواکس، پلتفرمی با کاربردهای وسیع. آوالانچ پلتفرم قرارداد هوشمند انعطاف‌پذیر برای ساخت شبکه بلاک چین سفارشی و نرم افزارهای غیر متمرکز (dApps) است. آوالانچ به طور خاص بر روی حوزه امور مالی غیر متمرکز (Defi) فعالیت می‌کند. در سال 2020 آوالانچ توسط شرکت اوا لبز (AVA Labs) راه اندازی شد. آوالانچ را می‌توان رغیب اتریوم دانست، زیرا ساخت بلاک چین‌های سفارشی (مانند بلاک چین‌های خصوصی) و برنامه‌های غیر متمرکز (dApp) را تسهیل می‌کند. 

اتریوم در یک نگاه :

مقدمه

کوین AVAX رمزارز این شبکه بوده که برای پرداخت کارمزدها در آوالانچ و سپرده‌گذاری برای شرکت در ساخت بلاک‌های این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولانج سعی کرده است با توسعه اکوسیستم دیفای خود با اتریوم به عنوان بزرگترین بستر فعلی پروژه‌های دیفای رقابت کند. ضمن اینکه توانسته اخیرا پلی بین آوالانچ و شبکه اتریوم راه‌اندازی کند که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را بین دو بلاک چین انتقال دهند. آوالانچ گفته است این پروژه قابلیت انجام 4500 تراکنش در ثانیه را بدون هیچ مشکلی دارد که سرعت بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

نکات کلیدی

  1. آوالانچ ساخت بلاک چین‌های سفارشی و برنامه‌های غیرمتمرکز را تسهیل می‌کند.
  2. شبکه آوالانچ دارای سه زنجیره با وظایف جداگانه می‌باشد.
  3. در آوالانچ هر نود می‌تواند در چند سابنت عضو باشد.

آوالانچ چیست و چگونه کار می‌کند؟

هسته اصلی آوالانچ گرو‌هی از نودهای تایید کننده تراکنش است. این نودها سه زنجیره داخلی آوالانچ را ایمن می‌کنند. زنجیره مبادله (Exchange Chain) به اختصار X-Chain، زنجیره پلتفرم (Platform Chain) به اختصار P-Chain و زنجیره قرارداد (Contract Chain) به اختصار C-Chain نامیده می‌شوند.

  • زنجیره X-Chain : برای ساخت و مبادله دارایی‌های کریپتویی از جمله رمز ارز AVAX است.
  • زنجیره P-Chain: اعتبار سنجی تراکنش‌ها را هماهنگ کرده و ایجاد بلاک چین‌های جدید در بستر این شبکه را فراهم می‌کند.
  • زنجیره C-Chain: ساخت قرارداد هوشمند (Smart Contract) را تسهیل می‌کند.

سابنت (Subnet)

همان‌طور که پیشتر گفتیم یکی از قابلیت‌های اصلی شبکه آوالانچ ساخت بلاک چین بر روی این شبکه است. سابنت به گروهی از نودها گفته می‌شود که وظیفه تایید تراکنش‌ها در یک بلاک چین را بر عهده دارند. هر بلاک چین دارای یک سابنت است اما هر سابنت می‌تواند وظیفه تایید تراکنش‌ها در چند بلاک چین را برعهده گیرد. هر نود نیز می‌تواند در چند سابنت به خواسته خود عضو باشد.

 

هسته مرکزی آوالانچ سابنت اصلی بوده که در واقع شامل همه نودهای شبکه می‌شود. این سابنت شبکه اولیه (Primary Network) نامیده می‌شود. به زبان ساده همه نودها در ابتدا باید عضو سابنت شبکه اولیه بوده و سپس می‌تواند در دیگر سابنت‌ها به دلخواه عضو شوند. سابنت‌ها برای تعیین نودهای خود می‌توانند قوانین و ویژگی‌های مختلفی را مشخص کنند. به عنوان مثال یک سابنت می‌تواند تعیین کند که همه نودهای آن می‌بایست احراز هویت نمایند و یا در کشور خاصی زندگی کنند.

 

زیر ساخت‌ها در شبکه آوالانچ به نحوی طراحی شده است که بلاک چین‌های مختلف در این شبکه در صورت نیاز بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند. البته شبکه آوالانچ در پی ایجاد ارتباط با دیگر بلاک چین‌ها نیز بوده و تاکنون توانسته پلی با شبکه اتریوم بسازد. با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را از بلاک چین اتریوم به آوالانچ و بالعکس، منتقل کنند. روش کار بسیار راحت است. کاربران می‌توانند به آدرس bridge.avax.network مراجعه و پس از اتصال کیف پول خود به این پلتفرم انتقال‌های خود را انجام دهند. البته کاربران باید به این مسئله توجه داشته باشند که این پلتفرم هنوز در مرحله آزمایشی است.

الگوریتم اجماع آوالانچ

پروٰژه آوالانچ از الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof Of Steak) برای پایداری شبکه خود استفاده می‌کند. الگوریتم اجماع در هر شبکه در واقع به ساز و کاری که باعث تایید تراکنش‌ها و پایداری شبکه است. الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) اولین نوع الگوریتم اجماع محسوب می‌شود که با  معرفی بیت کوین ابداع شد. چندین سال این روش تنها نوع الگوریتم اجماع میان پروژه‌های ارزهای دیجیتال بود تا اینکه انواع دیگری معرفی شدند. یکی از این الگوریتم‌ها اثبات سهام بود که طی سال‌‌های اخیر با تغییرات مختلف در پروژه‌های متنوعی استفاده شده‌ است.

 

در آوالانچ برای تبدیل شدن به یک اعتبار سنج (Validator) می‌بایست 2000 کوین آواکس استیک (Steak) یا در واقع نزد شبکه به عنوان وثیقه گذاشت. همچنین کاربرانی که علاقمند باشند به سهمی در این فرآیند داشته اما می‌خواهند سرمایه کمتری را درگیر کنند می‌توانند با استیک 25 توکن آواکس به یک اعتبار سنج متصل شده و در عوض قسمتی از پاداش آن اعتبار سنج را نیز دریافت کنند. در این مکانیزم هر چه تعداد توکن‌‌های استیک شده اعتبارسنج بیشتر باشد شانس بیشتری برای تایید تراکنش‌ها و به تبع آن دریافت پاداش بیشتر پیدا می‌کند. عوامل دیگری همچون سرعت پاسخ‌دهی در شبکه و مدت زمان استیک شده توکن‌ها از جمله آن‌ها هستند. در صورتی که یک اعتبار سنج رفتار مخربی داشته باشد بر خلاف بسیاری از شبکه‌ها پاداش آن کم نمی‌شود بلکه هیچ پاداشی به او تعلق نمی‌گیرد. پروژه آوالانچ نام گلوله برفی (Snowball)‌ بر روی الگوریتم اجماع خود گذاشته است.

کیف پول آواکس

در صورتی که تصمیم به خرید رمزارز آواکس و ذخیره سازی آن داشته باشید چند کیف پول مناسب برای این امر وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کیف پول تحت وب:‌ کیف پول رسمی شبکه، آوالانچ والت (Avalanch Wallet) بوده که می‌توانید با مراجعه به سایت آن اقدام به ساخت این کیف پول کنید.

کیف پول نرم‌افزاری:‌ برای ذخیره‌سازی رمزارز آواکس می‌توانید از کیف پول کوینومی (Coinomi Wallet) نیز استفاده کنید. این کیف پول علاوه بر پشتیبانی از ارز دیجیتال آواکس از بسیاری از رمزارزهای دیگر نیز پشتیبانی می‌‌کند. ضمن اینکه می‌توانید این کیف پول را بر روی انواع دستگا‌ه‌های مختلف با سیستم عامل‌های گوناگون نصب کنید.

کیف پول سخت افزاری: برخی کاربران در جستجوی امنیت بیشتری برای ذخیره‌سازی رمزارزهای خود هستند که کیف پول‌های سخت افزاری گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند. کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) اعلام کرده است از شبکه آوالانچ پشتیبانی می‌کند که بدین معنی است کاربران می‌توانند رمزارز آواکس خود را بر روی این کیف پول ذخیره کنند.

خرید آواکس

خرید آواکس در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی ممکن است. در ایران برای خرید آواکس کافی است در سایت رابکس ثبت نام کرده و پس از احراز هویت به خرید آواکس با ریال یا تتر بپردازید. برای خرید آواکس به کیف پول آن هم نیاز دارید. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به شما اختصاص داده می‌شود. آواکس خرید شده در کیف پول شما نگه داشته می‌شود.

.

...

خرید Avax

خرید Avax مانند بیش از ۳۰۰ رمز ارز دیگر در رابکس امکان پذیر است. شما نه تنها با ریال یا تومان می‌توانید Avax خرید کنید، بلکه سایر رمزارزها را نیز می‌توانید به این رمز ارز تبدیل کنید. کافی است برای مثال کیف پول تتری خود را شارژ کنید، به مبدل بروید و از قسمت تبدیل در بالا رمزارز USDT و در قسمت پایین AVAX را انتخاب کنید. با تایید معامله به تعریفی شما با تتر AVAX خرید کرده‌اید.

.

خرید آواکس در ایران با ریال

خرید آواکس در ایران با ریال یا تومان می‌تواند از طریق سایت های ارز دیجیتال انجام شود. پلتفرم معاملاتی رابکس از بهترین صرافی های ایرانی برای خرید آواکس است که از سال ۹۶ فعالیت می‌کند و امکان خرید آوالانچ با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در رابکس، خرید آواکس با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری اتریوم خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال آواکس به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

خرید آواکس

فروش آواکس

فروش آواکس یا تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس انجام می‌شود. معادل ریالی آواکس فروش رفته در کیف پول رابکس شما شارژ می‌شود شما سپس می‌توانید ریال معادل آواکس فروش رفته را به حساب بانکی خوپد منتقل کنید. تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، اواکس خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش آواکس و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید آوالانچ

خرید آوالانچ یا همان خرید ارز آواکس در رابکس با استفاده از تومان و تتر امکان پذیر است. پس از ثبت نام و احراز هویت، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید و به خرید آوالانچ بپردازید. علاوه بر تومان، با شارژ کیف پول تتری خود نیز می‌توانید به خرید آوالانچ با تتر بپردازید.

.

خرید آواکس بدون احراز هویت

خرید آواکس بدون احراز هویت در رابکس ممکن نیست. همانند خرید و فروش سایر رمزارزها، فروش و خرید آواکس بدون احراز هویت در تمامی صرافی‌های ارز دیجیتالی که معتبر هستند غیرممکن است. این کار برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی مانند پولشویی است. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید آواکس را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت آواکس

قیمت آواکس را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت آواکس و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است. قیمت اواکس در بالای همین صفحه با استفاده از مبدل و نمودار نیز ممکن است.

.

قیمت خرید آواکس

قیمت خرید آواکس در هر پلتفرمی فرق دارد. برای مشاهده قیمت خرید آواکس و قیمت جهانی آواکس و ... می‌توانید به سایت کوین مارکت کپ و یا همین پلتفرم رابکس مراجعه کنید. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی آواکس و قیمت خرید آواکس را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید آواکس از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

اینده ارز Avax

آینده ارز AVAX را به طور قطع نمی‌توان در اینده پیش‌بینی کرد. اما مطمئنا این پروژه یکی از معتبرترین پروژه‌های حال حاضر در بین رمزارزها است. همین موضوع کمی باعث ثبات ارزش این رمزارز در طول زمان می‌شود. هرچند هر اتفاقی ممکن است باعث تغییراتی در قیمت آواکس شود.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین کش

خرید سولانا

خرید دات

خرید استلار

ویژگی‌های شبکه آوالانچ

کاربردهای وسیع

با توجه به اینکه در این شبکه امکان ایجاد بلاک چین‌های سفارشی و هم قراردادهای هوشمند وجود دارد، این شبکه دارای کاربردهای بسیار وسیعی برای کاربران است.

 

سرعت بالای شبکه

قابلیت پردازش 4500 تراکنش در ثانیه شبکه آوالانچ به یکی از شبکه‌های سریع ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

 

تطبیق پذیری بلاک چین‌ها

در شبکه آوالانچ می‌توان بلاک چین خصوصی یا عمومی خود را ساخت و بلاک چین‌های ساخته شده در شبکه آوالانچ می‌توانند به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

عدم نیاز به دانش فنی

سادگی در طراحی پلتفرم آوالانچ، امکان ساخت بلاک چین را بدون نیاز به دانش فنی بالا به کسب و کارها یا افراد می‌دهد.

تیم آوالانچ

امین گن سیرر (Emin Gun Sirer) متخصص ترک تبار علوم کامپیوتر، در سال 2018 شرکت آوا لبز را در شهر نیویورک تاسیس کرد. این شرکت در سال 2020 پلتفرم آوالانچ را به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کرد. در حال حاضر ان شرکت دارای متخصیصن مختلفی در حوزه‌های مالی، حقوق، علوم کامپیوتر و … بوده که در جهت پیش برد پروژه آوالانچ تلاش می‌کنند. تاکنون پروژه توانسته موفقیت‌‌هایی جالب توجهی کسب کند از جمله اینکه 72 میلیون کوین آواکس در عرضه عمومی آن در کمتر از 4.5 ساعت به فروش رفت و درآمد 42 میلیون دلاری برای این پروژه رقم زد.

امین گن سیرر، موسس شرکت آوا لیز

امین گن سیرر، موسس شرکت آوا لیز

 

آینده ارز AVAX چگونه است؟ آیا خرید آواکس منطقی است؟

قیمت رمز ارز AVAX و تمامی رمزارزها به عوامل مختلفی وابسته است. از پذیرفته شدن آن ها توسط دولت‌ها و قانون‌ها گرفته تا پذیرفته شدن توسط اکوسیستم های مالی و اقتصادی. علاوه بر این، پروژه های این رمزارزها و آینده آن‌ها نیز بسیار تعیین کننده هستند. بنابراین به هنگام تحلیل رمزارزها باید به عوامل گوناگونی دقت کرد. از این نظر پیش بینی آینده ارز AVAX یا تصمیم درباره خرید آواکس یا هر رمزارز دیگری خیلی نمیتواند تصمیم مشخص و قطعی باشد. طبیعی است که سرمایه گذاری در هر حوزه‌ای ریسک‌هایی داشته باشد. این ریسک در رمزارزها بخاطر نو بودن و نواسان بالای قیمت‌ها بیشتر هم هست. از این رو به یک موضوع نباید کفایت کرد و تمامی شرایط و عوامل را باید در نظر گرفت.

برخی از سوالات متدوال درباره آواکس

قیمت آواکس در هر پلتفرمی متفاوت است. اما می‌توان از برخی پلتفرم‌ها یا سایت‌هایی که بیشتر توسط افراد استفاده می‌شود استفاده کرد. مانند سایت‌ Coinmarketcap که به مرجعی برای رمزارزها تبدیل شده است. قیمت آواکس را در صرافی رابکس نیز می‌توانید مشاهده کنید.

آوالانچ پلتفرمی برای نوشتن قرارداد هوشمند انعطاف‌پذیر و بخصوص برای ساخت شبکه بلاک چین سفارشی سازی شده و نرم افزارهای غیر متمرکز (dApps) است

فروش و خرید آواکس با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید آواکس، رابکس را انتخاب کنید.