صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید آوه (Aave) ، فروش آوه - بهترین قیمت AAVE

روز
AAVE (AAVE)
USDT

فروش و خرید آوه با بهترین قیمت AAVE

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید آوه

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به فروش و خرید آوه بپردازيد.

AAVE
آوه (AAVE) :

خرید آوه Aave و فروش رمز ارز آوه با بهترین قیمت AAVE در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه‌ای با حداقل خرید ۱۰۰ هزار تومان انجام می‌شود.

 

آوه Aave

ارز دیجیتال آوه یک پروتکل منبع باز و غیرامانی (غیرکاستدی یا non-custodial) برای ایجاد بازارهای پولی است. آوه (aave)‌ یک توکن در بلاکچین اتریوم است. آوه، پروتکل قرض‌دادن (lending) دیفایی است که کاربران را قادر به قرض گرفتن یا قرض دادن بازه گسترده‌ای از رمزارزها با نرخ بهره ثابت و هم با نرخ بهره متغیر می‌کند. علاوه بر امکانات معمولی پروتکل‌ها، آوه، ویژگی‌های متمایز قابل توجهی مثل وام‌های بی‌طرفانه، «نرخ تعویض»، وام فلاش (Flash Loan) و انواع وثیقه منحصربفرد را داراست. آوه، توکن بومی خود به نام آوه (AAVE) را همراه با کارمزدهای دارای تخفیف برای دارندگانش فراهم آورده است. گفته می‌شود که در آینده‌ای نزدیک، لند پرچم دار پروژه‌های دریافت و پرداخت وام خواهد بود.

 

بسیاری از افراد از معامله‌ی دارایی‌های خود کسب درآمد می‌کنند، اما این که بتوانیم از نگهداری این دارایی‌ها نیز درآمد به دست آوریم، رویای شیرینی است. پروژه‌ی آوه (Aave)، پروتکل غیر متمرکزی است که راه‌حلی برای دستیابی به این رویا به ما ارائه می‌کند.

 

نام آوه از یک کلمه‌ی فنلاندی به معنای «روح» ریشه گرفته است. این نام، هدف پروتکل در نامرئی بودن و داشتن زیرساخت‌های باز در فضای دیفای را به تصویر می‌کشد. آوه یک پلتفرم دیفای مبتنی بر اتریوم است و توکن بومی‌ای با همین نام (AAVE) نیز دارد که یکی از کوین‌های مطرح در فضای دیفای به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاران اتریوم می‌توانند به وسیله‌ی آوه، ارزهای دیجیتال را به روش‌های غیر متمرکز قرض داده یا قرض بگیرند.

 

درباره آوه

در هر فضای مالی مدرن، به پلتفرم‌هایی نیاز است که در آن افراد بتوانند دارایی‌ها را قرض داده یا قرض بگیرند. قرض گرفتن به افراد کمک می‌کند سرمایه‌ی لازم برای انجام فعالیت‌های خود را به دست آورند و قرض دادن کمک می‌کند تا بازدهی منظم و مطمئنی از سرمایه‌های بلااستفاده‌ی خود کسب کنند. چنین نیازهایی باعث ایجاد بازارهای مالی شده است که آوه یکی از بزرگترین و موفق‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. 

 

آوه یک بازار مالی غیر متمرکز است که که فعالیت خود را در ابتدا با نام اتلند و با ارز دیجیتال لِند ((ETHLend (LEND) آغاز کرد. آوه بر شبکه‌ی اتریوم بنا شده و کاربران در آن می‌توانند طیف گوناگونی از دارایی‌های دیجیتال (از استیبل‌کوین تا آلت‌کوین) را با نرخ بهره‌ی ثابت یا متغیر، قرض داده یا بگیرند. علاوه بر امکانات معمولِ پروتکل‌ها، آوه، ویژگی‌های متمایز قابل توجهی مثل وام‌های بی‌طرفانه، «نرخ تعویض»، وام آنی (Flash Loan) و انواع وثیقه منحصربه‌فرد را داراست.

 

پروتکل آوه توسط نگهدارندگان توکن آوه اداره می‌شود. تیم آوه بر آن است تا خلأهای بزرگان صنعت فین‌تک (fintech) متمرکز مثل پی پل (PayPal)، اسکریل (Skrill) و کوین‌بیس (Coinbase) را پر کند. هدف اصلی این پروژه، خلق بازارهای پولی در بلاک چین اتریوم است.

 

ظهور و تاریخچه‌ی آوه

ظهور آوه به حوالی سال 1396 (2017 میلادی) بازمی‌گردد؛ زمانی که استانی کولچوف (Stani Kulechov) به همراه تیمی از توسعه‌دهندگان، آوه را در یک رویداد عرضه اولیه کوین ((Initial Coin Offering (ICO) و با نام اتلند منتشر کرد. ایده‌ی نخستین این بود که امکانی برای کاربران فراهم شود تا ارزهای دیجیتال را با اعلام درخواست یا پیشنهاد، به یکدیگر قرض دهند. 

 

با وجود بدیع بودن ایده‌ی آوه، این پلتفرم به همراه توکن خود به بازار نزولی سال 1397 (2018 میلادی) برخورد کرد و دو مشکل اساسی آن، خود را نشان دادند: عدم وجود قابلیت نقدشوندگی، و دشواری در ایجاد ارتباط بین درخواست‌کنندگان و پیشنهاد دهندگان وام‌ها. به همین دلیل در بازار نزولی سال‌های 1397 و 1398 (2018 و 2019 میلادی)،‌ تیم آوه تغییراتی اساسی در محصول خود به وجود آورد آن را با نام جدید خود در سال 1398 (2020 میلادی) منتشر کرد. 

 

کولچوف بعدها در یک پادکست اعلام کرد که بازار نزولی، یکی از بهترین اتفاق‌هایی بود که می‌توانست برای آوه رخ دهد. حق با او بود، زیرا این واقعه در نهایت باعث ایجاد تغییراتی در آوه شد که در نهایت به تحولی در وام‌دهی غیر متمرکز ارزهای دیجیتال انجامید. 

خرید آوه

خرید آوه یا خرید رمز ارز AAVE در پلتفرم های معامله ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از قدیمی‌ترین سایت های فروش و خرید آوه به صورت آنلاین است. برای خرید آوه کافی است در رابکس ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از احراز هویت، کیف پول تومانی خود را شارژ کنید یا تتر به کیف پولتان ارسال کنید. سپس در مبدل و در تب خرید، با انتخاب آوه به خرید این رمز ارز بپرداید. علاوه بر خرید آوه با ریال یا تومان، خرید آوه با تتر نیز امکان پذیر است.

.

... خرید آوه

خرید آوه در ایران با ریال

خرید آوه در ایران با ریال از طریق صرافی های رمز ارز در ایران انجام می‌شود. صرافی ارز دیجیتال رابکس از اولین صرافی‌های ایرانی است که امکان خرید آوه را از سال ۹۶ در این بازار فراهم کرده است و امکان خرید آوه با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار ایرانیان قرار داده است. در رابکس، خرید آوه با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

.

فروش آوه

فروش آوه و تبدیل رمز ارز آوه به ریال یا توممان علاوه بر خرید این رمز ارز در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است. برای فروش رمز ارز AAVE کافی است این رمز ارز را به کیف پو لرابکستان متنقل کرده و سپس در مبدل و تب فروش با وارد کردن مقدار مورد نظراتان فروش آوه خود را نهایی کنید.

.

خرید آوه بدون احراز هویت

خرید آوه بدون احراز هویت در صرافی ارز دیجتیال رابکس امکان پذیر نمی‌باشد. خرید و فروش آوه همانند خرید و فروش همه ارز های دیجتیال بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر ایرانی امکان پذیر نیست. این امر برای جلوگیری از سودجویان و خلافکاران و سوء استفاده‌هایی احتمالی همچون پولشویی است. بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این امور فرایند احراز هویت خود را برای کاربران اجباری کرده‌اند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیندهای احراز هویت، راحت‌ترین روش خرید آوه برای تریدرها است.

.

قیمت آوه AAVE

قیمت رمز ارز آوه را می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید. قیمت جهانی آوه در نمودار بالای این صفحه و در قسمت بالا سمت چپ آن مشخص است. قیمت خرید آوه و قیمت فروش آوه را نیز می‌توانید در صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس مشاهده کنید. قیمت جهانی آوه در سایت کوین مارکت کپ نیز قابل مشاهده است.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید اتریوم

خرید یرن فایننس

خرید پنکیک سواپ

خرید سوشی سواپ

خرید یونی سواپ

پروتکل آوه چگونه کار می‌کند؟

اول

ایده ی آوه به این شکل است که به کاربران اتریوم اجازه می‌دهد تا وام‌های ارزهای دیجیتال دریافت کرده یا با وام دادن دارایی‌های خود، سود کسب کنند. علاوه بر این، آوه یک بازار مالی دارای الگوریتم است؛ یعنی در آن وام‌ها به جای این که مستقیم از یک وام‌دهنده گرفته شوند، از یک استخر به دست می‌آیند.

 

پیش از آن که به نحوه‌ی کارکرد پروتکل آوه بپردازیم، اجازه دهید تفاوت مفهوم وام‌دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر (Decentralized p2p lending) و وام‌دهی استخری را بیان کنیم. 

 

تفاوت مفهوم وام‌دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر و وام‌دهی استخری

در وام‌دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر، شخص وام‌دهنده رمز ارز مورد نظر خود را به طور مستقیم به وام‌گیرنده قرض می‌دهد؛ درحالی‌که در نوع دیگر وام‌دهی چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. در وام‌دهی استخری، کاربرانی که قصد وام دادن دارند، وجوه خود را در استخر سپرده‌‌گذاری کرده تا کاربرانی که قصد وام گرفتن دارند، این وجوه را از استخر دریافت کنند. در واقع نقدینگی لازم در آوه،‌ با واریز رمز ارزها به استخرهای وام‌دهی توسط سپرده‌گذاران فراهم می‌شود. 

 

شاید مهم‌ترین ویژگی ارز دیجیتال آوه، استفاده از شیوه‌ی وام‌دهی استخری باشد.  پروتکل آوه با تغییر شیوه از وام‌دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر به استراتژی مبتنی بر استخر وام‌دهی (Pool-based strategy)، تبدیل به یک پروتکل منبع باز و غیر امانی (Non-custodial) شده است که به کاربران اجازه می‌دهد بازارهای پولی غیر متمرکز خودشان را در بلاک چین اتریوم ایجاد کنند.

 

رمز ارز آوه

 

در این شیوه‌ی وام‌دهی، نرخ بهره‌ای که به وام‌گیرندگان تعلق می‌گیرد، به میزان استفاده از دارایی‌های درون استخر بستگی دارد. اگر تمام دارایی‌های درون یک استخر با تقریب خوبی استفاده شوند،‌ نرخ بهره بالا خواهد بود تا تأمین‌کنندگان نقدینگی را به سپرده‌گذاری بیشتر ترغیب کند. اگر تقریباً‌ هیچ دارایی از استخر استفاده نشود، نرخ بهره پایین خواهد بود تا وام گرفتن را برای افراد جذاب‌تر کند. 

 

دوم

علاوه بر این،‌ آوه به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتالی متفاوت از آن‌چه سپرده‌گذاری کرده‌اند، وام بگیرند. به عنوان مثال،‌ یک کاربر ممکن است اتر (رمز ارز بومی اتریوم) را سپرده‌گذاری کرده باشد، اما مقادیری استیبل کوین باز پس گیرد تا آن‌ها را در یرن فایننس (YFI) سپرده‌گذاری کند. 

 

در آوه وثیقه‌گذاری باید بیشتر از حد معمول انجام شود؛ یعنی اگر فردی بخواهد معادل 100 دلار ارز دیجیتال را از طریق آوه وام بگیرد، باید مقداری بیشتر از این میزان را سپرده‌گذاری کند. این کار به علت نوسانات ارزهای دیجیتال انجام می‌شود.

 

به دلیل نوسان رمز ارزها،‌ آوه یک فرآیند نقدشوندگی نیز ارائه می‌دهد. اگر وثیقه‌ی کاربر به میزانی کمتر از نرخ وثیقه‌گذاریِ مشخص‌شده کاهش یابد/سقوط کند، آن وثیقه ممکن است نقد شود. البته کارمزدی برای این فرآیند نقدشوندگی باید پرداخت گردد؛ بنابراین قبل از ارسال هر گونه وثیقه در آوه،‌ همواره تمامی خطرات احتمالی واریز وجوه به این پروتکل را در نظر داشته باشید. در حال حاضر، دو صرافی غیر متمرکز وجود دارد که کاربران می‌توانند به آن وارد شوند: یکی آوه و دیگری یونی سواپ (Uniswap).

ویژگی‌های آوه

پروتکل آوه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که آن را از سایر پروتکل‌ها متمایز می‌کند؛ در ادامه، تعدادی از این ویژگی‌ها معرفی می‌شوند.


وام‌های آنی (Flash Loans)

وام‌های آنی،‌ یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی آوه محسوب می‌شوند. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد بدون سپردن وثیقه، وام دریافت کند. در واقع، تنها با استفاده از یک قرارداد هوشمند و به کمک یک تراکنش، می‌توان دارایی‌ها را از استخرهای رزرو آوه وام گرفت. وام‌های آنی برای توسعه‌دهندگان و افراد دارای دانش فنی طراحی شده و کارمزدی ۰.۰۹ درصدی دارد.


تغییر نرخ (Rate Switching)

یکی دیگر از نقاط قوت منحصربه‌فرد آوه، تغییر نرخ است. تغییر نرخ به وام‌گیرندگان اجازه می‌دهد تا بین نرخ بهره‌ی ثابت و شناور جابه‌جا شوند؛ این کار برای فرار از بازار غیر متمرکز استفاده می‌شود.


کاربران اغلب برای نرخ بهره‌های بالا، نرخ بهره‌ی ثابت را انتخاب می‌کنند و زمانی که نرخ بهره پایین‌تری مورد انتظار است، برای کاهش هزینه‌های وام گرفتن، نرخ بهره شناور را ترجیح می‌دهند؛ اما نرخ بهره‌ی ثابت نیز ممکن است تغییر کند. این اتفاق تنها هنگامی رخ می‌دهد که نرخ سود سپرده تا مقداری بالاتر از نرخ وام ثابت افزایش پیدا کند و سیستم با پرداخت بیش از آن‌چه دریافت کرده، در خطر ناپایداری قرار گیرد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، نرخ ثابت در حالت جدیدی دوباره به تعادل خواهد رسید. 


وثیقه‌های منحصربه‌فرد

یکی دیگر از ویژگی‌های آوه،‌ ارائه دادنِ طیف وسیعی از انواع وثیقه‌های دیفای است. برخی از این انواع عبارت‌اند از: DAI, ETH, BAT, LINK, MANA, MKR, SNX, USDT, USDC, TUSD, USDT, sUSD, BUSD, KNC, LINK, wBTC, ZRX, AAVE


توجه داشته باشید که هر سرمایه، نیاز به وثیقه‌ی متفاوتی دارد. استیبل کوین‌ها به طور طبیعی، نسبت وام به ارزش (Loan-to value ratios) را به دلیل پایداری قیمت ارائه می‌دهند.

لند و آوه

توکن بومی آوه، توکنی با همین نام است و گیرندگان وام می‌توانند از این توکن به عنوان وثیقه‌ای برای بالا بردن حداکثر میزان وام دریافتی خود و گرفتنِ تخفیف بر کارمزدها استفاده کنند. عرضه‌ی توکن‌های آوه، به میزان حداکثر 16 میلیون است. نام این توکن قبل ها لند (Lend) بود.

ویژگی‌های نسخه ۲ آوه

نسخه ۲ آوه در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ (۱۴ آگوست ۲۰۲۰) رونمایی شد. برخی از ویژگی‌های کلیدی نسخه‌ی ۲ آوه در ادامه بررسی شده است. 

 

پرداخت با وثیقه

پیش‌تر اگر کاربران می‌خواستند وام را با بخشی از وثیقه‌‌ی خود پرداخت کنند، باید چهار تراکنش مختلف را در پروتکل‌های گوناگون انجام می‌دادند: صرف نظر کردن از وثیقه، خرید رمز ارزی که قرض گرفته شده، پرداخت دوباره‌ی بدهی و گشایش همه‌ی وثیقه‌ی سپرده‌گذاری‌شده. در نسخه‌ی جدید آوه، کاربران می‌توانند به جای مبلغ سود، وام خود را مستقیما از وثیقه پرداخت کنند. 

 

نرخ وام پایدار بهبود یافته

این ویژگی، قابلیت پیش‌بینی نرخ بهره را با بستن نرخ بهره‌ی وام در یک مدت زمانی مشخص، تضمین می‌کند.

 

بهینه‌سازی هزینه تراکنش

نسخه‌ی جدید آوه، کاهش چشمگیری در هزینه‌های تراکنش برای اغلب معاملات آوه به همراه دارد. برای برخی معاملات، هزینه‌ی تراکنش حتی ممکن است تا ۵۰٪ کاهش پیدا کند.

کیف پول‌های آوه

کیف پول‌های بسیاری از رمز ارز آوه پشتیبانی می‌کنند که در ادامه به تفکیک عنوان خواهند شد.


کیف پول‌های سخت‌افزاری 

کیف پول ترزور مدل تی (Trezor Model T): ترزور مدل تی در سال ۲۰۱۸ تولید شده و از تعداد زیادی رمز ارز و تمامی توکن‌های ERC20‌ حمایت می‌کند. این کیف پول با داشتن یک صفحه‌ی نمایش لمسی، درخواست تأیید دوباره برای تراکنش‌ها و محافظت از طریق پین، یکی از امن‌ترین کیف پول‌های ارز‌‌‌ دیجیتال آوه محسوب می‌شود. 


کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X): کیف پول لجر نانو ایکس، نسل جدیدی از کیف پول لجر نانو اس است و از بیش از ۱۲۵۰ کوین و دینامیت و توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند. این کیف پول از طریق بلوتوث به تلفن همراه نیز متصل می‌شود. نانو ایکس در سال ۲۰۱۹ تولید شده و یکی از رایج‌ترین انواع کیف پول‌ است. 


کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S): لجر نانو اس، کیف پولی است که از ارزهای دیجیتال بسیاری مثل بیت کوین، اتریوم، زی کش و حدود ۱۰ آلت کوین دیگر پشتیبانی می‌کند.


کیف پول کیپ‌کی (KeepKey): کیپ‌کی یکی دیگر از کیف‌پول‌های رمز ارز است و از حدود ۴۰ ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، بیت کوین کش، اتر، لایت کوین و … حمایت می‌کند.


کیف پول‌های نرم‌افزاری

کیف پول کوینومی (Coinomi): یک گزینه مناسب برای نگهداری رمز ارز آوه بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی، کیف پول کوینومی است. کوینومی کیف پولی‌ست که امنیت مناسبی دارد و از تعداد قابل توجهی رمز ارز پشتیبانی می‌کند.

برخی از سوالات متدوال درباره آوه

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله آوه با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت آوه را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش آوه در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

فروش و خرید آوه

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید آوه، رابکس را انتخاب کنید.