خرید استلار ، فروش استلار ( stellar )

پرداختهای فوق العاده سریع،
با هزینه‌های فوق العاده کم.

بهترین قیمت استلار را از رابکس بخواهید
خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار

استلار; ارز استلار; خرید استلار; فروش استلار; قیمت استلار; رابکس , ارز xlm , ارز stellar , stellar , xlm , stellar lumens , خرید xlm و فروش xlm , قیمت xlm

خرید استلار ، فروش استلار ( stellar )

پرداختهای فوق العاده سریع،
با هزینه‌های فوق العاده کم.

بهترین قیمت استلار را از رابکس بخواهید
خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار

ارز دیجیتال استلار یا stellar چیست ؟

در ابتدا باید بگوییم که استلار (stellar) خودش یک ارز دیجیتال نیست. stellar نوعا یک شبکه متن باز است که خودش یک ارز بومی دارد. این ارز بومی stellar lumens با نماد اختصاری xlm است. البته معمولا زمانی که کسی می‌گوید استلار، منظورش همان ارز دیجیتال این شبکه یعنی xlm است. اما باید گفت که این شبکه می‌تواند از سایر ارزهای دیجیتال و توکن‌ها نیز پشتیبانی کند. (درست مثل شبکه اتریوم. شبکه اتریوم از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌کند. در واقع توکن‌های بسیاری هستند که بر روی شبکه اتریوم بالا آمده‌اند. اما اتریوم نیز ارز بومی خود، یعنی ether با نام اختصاری ETH را دارد).  در ادامه به طور خلاصه درباره شبکه و ارز دیجیتال استلار صحبت می‌کنم.

 

شکبه استلار

شبکه Stellar یک شبکه منبع باز برای ارزها و پرداخت‌ها است. استلار این امکان را ایجاد می‌کند تا، نماینده دیجیتالی (یا توکن token) فرم‌های مختلف پول را، از دلار و پزوس و ریال و حتی بیت کوین گرفته تا هرچیز دیگری، ایجاد کنید، برای دیگران ارسال کنید و یا آن را با سایر ارزهای تبدیل کند. برای مثال ما ارزی داریم به نام فرانک. حال می‌توان با استفاده از استلار یک نماینده دیجیتال از این ارز ساخت و آن را برای دیگران فرستاد و یا به ارزهای دیگر تبدیل کرد. هدف نهایی استلار آن است که روزی، تمامی سیستم‌های مالی جهان بتوانند با هم در یک شبکه واحد کار کنند.

استلار، هیچ مالکی ندارد. این نرم افزار بر روی یک شبکه باز و غیر متمرکز کار می‌کند و روزانه میلیون‌ها تراکنش در آن انجام می‌شود. مانند بیت کوین و اتریوم، استلار هم هر روز میلیون ها تراکنش انجام می دهد. مانند Bitcoin و Ethereum ، استلار نیز به فناوری بلاکچین (blockchain) تکیه دارد، با این تفاوت که کاربران در این شبکه بیشتر با چیزی شبیه پول نقد سر و کار دارند. چرا که Stellar نسبت به سیتسم‌های نوعی بلاکچین بسیار سریعتر و ارزان تر است و بنابراین انجام تراکنش‌های کوچک به صرفه و سریع‌تر خواهد بود.

 

کاربردهای شبکه استلار

شبکه Stellar به هر کاربری اجازه می‌دهد تا یک نماینده دیجیتالی قابل معامله، از دارایی خودش ایجاد کند. به این نماینده‌ها، توکن (token) گفته می‌شود. توکن ها هنگامی که به ارزهای واقعی گره می‌خورند بسیار مفید هستند. برای مثال اگر برای دلار، یورو، یوان و یا هر ارز دیگری یک نماینده دیجیتالی داشت، آنگاه دیگر مرزی برای این ارزها نخواهد بود. و به راحتی می‌توان در هر لحظه‌ای به طور آنی آن‌ها را به هر جایی از دنیا انتقال داد.

البته بر روی کاغذ و در تئوری، شما می‌توانید برای هر چیزی یک نماینده دیجیتال بسازید. برای مثال اگر مشاور هستید، می‌توانید برای  یک ساعت از وقت که در اختیار دیگران قرار می‌دهید، یک توکن ایجاد کنید. به یک معنا، استلار یک ابزار است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا همان کاری که Tether و کوین بیس با ارز دلار (Dollar) کردند را بکند. تتر و کوین بیس برای ارز دلار، یک نماینده دیجیتال با نام‌های USDT و USDC ساخته‌اند. استلار خودش برای استیبل‌کوین‌ها (stablecoins) طراحی شده بود، قبل از این که استیبل کوین بودن مد باشد! ( به گفته خود استلار :)‌ )

خرید استلار , فروش استلار , استلار چیست ؟ , قیمت استلار , خرید ارز دیجیتال استلار

شبکه Stellar برای پشتیبانی از نماینده‌های دیجیتال (یا توکن‌ها) ارزها (مانند دلار) ساخته شده است. اما خود آن نیز یک توکن بومی به اسم لومن (lumen) دارد. هر کسی که بخواهد در شبکه استلار فعالیت کند، باید مقدار کمی لومن داشته باشد. اما چرا؟

چرا برای فعالیت در شبکه استلار، حتما باید مقداری لومن (ارز بومی این شبکه) را داشته باشید؟

علت این امر، در طراحی سیستم لجر (یا دفتر کل) استلار نهفته است. همانطور که گفته شد هر کسی می‌تواند یک توکن برای خود بسازد. این کار به سادگی و بدون هزینه ممکن است. در نتیجه خیلی راحت است که دفتر کل استلار را با داده‌های بی‌معنا و اسپم پر کرد! بنابراین نیاز است تا با استفاده از برخی استراتژی‌ها و ابزارها جلوی این کار را گرفت. یکی از این ابزار، لحاظ کردن هزینه برای انجام تراکنش‌ها و ثبت داده در دفتر کل است. این هزینه با لومن یا lumenهایی که افراد باید همیشه داشته باشند پرداخت می‌شود.

بنابراین، هر کسی که می‌خواهد در شبکه استلار فعالیت کند بای مقداری از ارز بومی این شبکه را داشته باشد. در حال حاضر در حال حاضر، حداقل مقداری که باید استلار داشته باشید، 1 لومن است. و حداقل هزینه هر تراکنش 0.00001 لومن است. این مقدار آن قدر کم است که افراد هنوز هم به فعالیت در این شبکه تمایل داشته باشند. و آنقدر برای خرابکاران زیاد است تا آن‌ها را از انجام رفتارهای مخرب باز دارد.

همانطور که در زیر می بینید، در حال حاضر حدود 4.3 میلیون حساب استلار وجود دارد. هر کدام از این حساب‌ها مقداری لومن در حساب خود نگهداری می‌کنند تا از پس هزینه‌های شبکه برآیند.

خرید استلار , فروش استلار , استلار چیست ؟ , قیمت استلار , خرید ارز دیجیتال استلار

 

 فروش و خرید استلار به چه شکل است؟ چگونه استلار بخرم ؟ آیا می‌توانم استلار خود را بفروشم ؟

باید گفت که استلار در صرافی‌های بزرگ و معتبر زیادی پشتیبانی می‌شود. یکی از راه‌های به دست آوردن استلار، تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به این ارز در این صرافی‌ها است. برای مثلا در بایننس می‌توان این ارز را به بیت کوین و برخی از ارزهای دیگر تبدیل کرد. اما خرید استلار با ریال هم ممکن است. اگر قصد خرید استلار یا قصد فروش استلار دارید، می‌توانید در رابکس این کار را بکنید.

کیف پول‌های استلار

کیف پول‌های معرفی شده در سایت استلار برای نگه‌داری این ارز به این شرح است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری: لجر نانو اس ، ترزور

کیف پول‌های دسکتاپی یا اپلیکیشن موبایل: keybase، سولار والت، لابستر

این‌ها صرفا کیف‌پول‌های پیشنهادی در خود سایت استلار است. بهتر است خودتان تحقیقات کاملتری انجام داده و کیف پول مناسب خودتان را پیدا کنید.

شباهت استلار و ریپل در چیست؟

بر خلاف توکن‌های سایر بلاکچین‌ها، لومن‌ها (lumens) قابل استخراج نیستند. در عوض، ۱۰۰ میلیارد لومن در همان ابتدا و زمانی که شبکه استلار شروع به فعالیت کرد، ایجاد شده است.  از این نظر استلار به ریپل شباهت دارد. چرا که ریپل نیز قابل استخراج نیست. همه‌ی ریپل‌های موجود نیز در همان ابتدا با شروع به کار شبکه ایجاد شده‌اند.

جالب است که حتی می‌توان استلار را شاخه یا فورک ریپل دانست! جد مک کالب، بنیانگذار ریپل با چندین نفر از توسعه دهندگان، بر سر برخی از مسائل به اختلاف میخورند. این اختلاف باعث می‌شود جد مک کالب در نهایت ریپل را رها کند و به سراغ استلار برود. هدف ریپل ارائه یک راه حل برای انتقال بین بانک‌های سراسر جهان است، و هدف استلار، تسهیل پرداخت‌ها بین افراد (در سطح خرد). اما باید گفت که تقریبا شیوه کار هر دو ارز به یک شکل است (منبع: ویکیپدیا).

رویدادهای مهم استلار

۳۱ جولای ۲۰۱۴  | شروع به کار شبکه استلار، ایجاد بنیاد غیر انتفاعی توسعه استلار برای کمک به توسعه این شبکه
نوامبر ۲۰۱۵ | اجرای الگوریتم جدید اجماع (SCP)
ماه می ۲۰۱۷ | راه اندازی Lightyear.io (بازوی سودآور Stellar، اکنون با نام Interstellar شناخته می‌شود)

خرید استلار , فروش استلار , استلار چیست ؟ , قیمت استلار , خرید ارز دیجیتال استلار

استلار در یک نگاه

بیشترین مقدار عرضه
100,000,000,000

پروتکل توافقی
Stellar Consensus Protocol

تاریخ عرضه
۲۰۱۴-۸-۱

نوع
کوین (coin)

قیمت عرضه اولیه

وایت پیپر

وب سایت رسمی

ویژگی های قابل توجه استلار

حریم شخصی، سرعت بالا و هزینه پایین

در شکبه استلار، حریم شخصی افراد حفظ می‌شود. ارزهای دیجیتال میان آدرس‌ها جابه‌جا می‌شود و هیچ اطلاعاتی از صاحب آن حساب‌ها فاش نخواهد شد. در عین حال شفافیت هم وجود دارد و می‌توان تمامی سابقه یک آدرس را در دفتر کل مشاهده کرد.
سرعت انجام تراکنش‌ها در این شبکه بالا است.
هزینه انجام این تراکنش‌ها تنها مقدار ۰.۰۰۰۰۱ لومن است.
همه کاربران می‌توانند در این شبکه توکن خود را داشته باشند.
غیر متمرکز و متن باز بودن از ویژگی‌های دیگر استلار است.

خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار

برخی از سوالات متدوال درباره استلار؟

خرید استلار در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

همانطوری که گفته شد خرید و فروش استلار در رابکس ممکن است. علاوه بر این می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگر خود را در برخی صرافی‌ها به استلار تبدیل کنید. برای مثال در بایننس این امر ممکن است. می‌توانید در بایننس بیت کوین یا تتر خود را به استلار تبدیل کنید. در واقع می‌توانید با خرید بیت کوین و سپس تبدیل آن به استلار، استلار داشته باشید. البته در این صورت باید یک هزینه تبدیل را هم بدهید.

stellar چیست و stellar lumens چیست ؟

ارز دیجیتال stellar lumens، ارز بومی شبکه stellar است. در واقع، stellar یک شبکه است که می‌تواند از توکن‌های دیگری هم پشتیبانی کند. اما این شبکه یک ارز بومی هم دارد که stellar lumens نام دارد. نماد اختصاری این ارز xlm است. (دقیقا مانند شبکه اتریوم که از ارزهای بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند. در واقع بسیاری از ارزها بر روی شبکه اتریوم بالا آمده‌اند. ارزهایی که نوع آن‌ها توکن است. و اصطلاحا به آن‌ها توکن‌های ERC20 می‌گویند. اما باید گفت که شبکه اتریوم نیز ارز بومی خود را دارد. اسم این ارز ether با نماد اختصاری ETH است.)

 

خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار

منبع:
استلار
بایننس

بیشتر بخوانید …

۱. ارز دیجیتال بیت کوین
۲. ارز دیجیتال اتریوم
۳. ارز دیجیتال تتر
۴. ارز دیجیتال تزوس
۵. ارز دیجیتال کاردانو
۶. ارز دیجیتال وی چین
۷. ارز دیجیتال ایاس

خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار

تنها در چند دقیقه استلار (xlm) بخرید و یا استلار (xlm) خود را بفروشید

خرید استلار | فروش استلار | استلار چیست ؟ | قیمت استلار | خرید ارز دیجیتال استلار