صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید مونرو (Monero) ، فروش مونرو - بهترین قیمت XMR

روز
Monero (XMR)
USDT

فروش و خرید مونرو با بهترین قیمت XMR

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید مونرو

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید مونرو و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

Monero
مونرو (Monero) :

خرید مونرو Monero و فروش مونرو با بهترین قیمت XMR در صرافی ارز دیجیتال رابکس ، معتبر ترین سایت تبدیل مونرو به تومان در ایران انجام می‌شود.

مونرو یکی از معروف‌ترین پرایوسی کوین‌های بازار رمزارزها است. شما در شبکه بیت کوین می‌توانید موجودی آدرس‌ها یا جزئیات تراکنش‌ها را مشخص کنید. مونرو این قابلیت را دارد که حریم شخصی این اطلاعات را نیز حفظ کند.

مقدمه

ناشناس بودن کامل در فضای رمزارزها یکی از چالش‌های پروژه‌های رمزارز است. بسیاری اعتقاد دارند یکی از اهداف ساتوشی ناکاموتو خالق بیت‌کوین همین مورد بوده است. در واقع گویی ناشناس بودن کامل، یکی از سنگ‌بناها و از اصلی‌ترین ایدئولوژی‌های دنیای کریپتو است. در بیت کوین و اکثر رمزارزها، هیچکس نمی‌تواند از روی یک تراکنش متوجه شود که طرفین تراکنش چه کسانی هستند. در بیت کوین وقتی هر فرد یا سازمانی یک تراکنش انجام می‌دهد، اطلاعاتش مانند آدرس فرستنده و گیرنده در بلاکچین ثبت شده و همه می‌توانند آن را ببینند اما برخی منتقدان، اعتقاد دارند در این حد اطلاعات هم به دور از آرمان‌ها و هویت رمزارزها است. برای حل این مشکل بسیاری از پروژه‌ها دست به کار شدند و بخش جدیدی را در دنیای رمزارزها به نام پرایوسی‌کوین‌ها (Privacy Coins) به وجود آوردند. مونرو و زی کش از معروف‌ترین رمز ارزهای این حوزه هستند.

تاریخچه مونرو

آمدن مونرو دقیقا برای افزایش حریم خصوصی تراکنش‌های بلاکچینی بود. حریم شخصی و ناشناس بودن در بلاکچین، اصلی‌ترین هدف این رمزارز است.

 

در سال 2012 (1391) پروژه‌ای به نام بایت‌کوین راه‌اندازی شد، اکثر افراد امید زیادی به این رمزارز داشتند؛ اما رفته رفته، مشخص شد این پروژه باگ‌‌های زیادی دارد. به عنوان مثال مردم متوجه شدند 80 درصد کوین‌های این پروژه از قبل منتشر شده است. بعد از این اتفاق، در آپریل 2014 (فروردین 1393) قرار بر این شد که بایت‌کوین توسعه یافته یک بلاکچین جدید به نام Bitmonero ایجاد شود. این پروژه بعدا به مونرو تغییر نام داد. مونرو در زبان اسپرانتو (یک زبان ابداعی) به معنی سکه است.

 

در بلاکچین جدید هر دو دقیقه یک بلاک جدید استخراج می‌شود. مونرو 7 توسعه‌دهنده دارد که 5 نفر از آن‌ها ترجیح داده‌اند ناشناس باقی بمانند.

خرید مونرو

خرید مونرو (تبدیل مونرو به تومان) چند سالی است که در صرافی های ارز دجیتال ایرانی انجام می‌شود. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از قدمی ترین و بهترین سایت های خرید مونرو است به صورت آنلاین در آن می‌توانید تبدیل مونرو به تومان را در آن انجام دهید. برای خرید مونرو به کیف پول مونرو نیز نیاز است. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به شما داده میشود و مونرو خرید شده در کیف پول رابکس شما شارژ می‌شود. خرید مونرو

.

...

خرید مونرو در ایران

خرید مونرو در ایران و تبدیل تومان به مونرو در صرافی ارز دیجیتال رابکس در چند قدم انجام می‌شود. در ابتدا باید ثبت نام و احراز هویت کنید. سپس تومان خود را برای تبدیل به مونرو به کیف پول خود در رابکس منتقل کنید. پس از آنکه کیف پول شما شارژ شد به تب معامله بروید. در صورتی که قصد تبدیل تومان به مونرو را دارید، به تب خرید رفته و رمز ارز مونرو را انتخاب کنید. حال با انتخاب مقدار مورد نظر، خرید مونرو خود را انجام داده و تومان را به مونرو تبیدل کنید. در صورتی که قصد تبدیل تتر به مونرو را دارید، به تب معامله بروید، رمزارزهای تتر و مونرو را انتخاب کنید و سپس با انخاب مقدار مورد نظرتان تتر خود را به مونرو تبدیل کنید. در این حالت باید از قبل تتر خود را به کیف پولتان ارسال کرده باشید.

.

فروش مونرو

فروش مونرو و تبدیل مونرو به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس در سه گام انجام خواهد شد. ثبت نام و احراز هویت، شارژ کیف پول مونرو و سپس تبدیل مونرو به تومان در مبدل. شما علاوه بر تبدیل مونرو به تومان، میتوانید مونرو را به تتر تبدیل کنید. تسویه های ریالی معادل مونرو تبدیل شده به تومان نیز به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه با سیکل های پایا به حساب بانکی کاربران ارسال می‌شود. برای مشاهده قیمت فروش مونرو و نرخ تبدیل مونرو به تومان، در بالای همین صفحه با مبدل کار کنید.

.

خرید مونرو بدون احراز هویت

خرید مونرو بدون احراز هویت از صرافی های ارز دیجیتال ممکن نیست. در رابکس،‌خرید مونرو با احراز هویت انجام می‌شود. این امر برای جلوگیری از اتفاق‌های احتمالی مانند پولشویی است. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید مونرو از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید مونرو را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

تبدیل مونرو به تومان

تبدیل مونرو به تومان برای افرادی که در ایران به استخراج مونرو میپردازند بسیار مهم است. خوشبختانه چند است که در صرافی های ارز دیجیتال به راحتی می‌توانید به تبدیل مونرو به تومان بپردازید. رابکس از اولین صرافی های ارز دیجیتال است که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند. تبدیل مونرو به تتر نیز علاوه بر تبدیل مونرو به تومان امکان پذیر است. کافی است ثبت نام و احراز هویت کنید، مونرو خود را به کیف پولتان ارسال کنید و در نهایت به تبدیل مونرو به تومان بپردازد.

.

قیمت مونرو

قیمت مونرو را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ. هر چند سایت کوین مارکت کپ قیمت جهانی مونرو را نشان می‌دهد. در صورتی که می‌خواهید قیمت لحظه ای مونرو و قیمت خرید مونرو را در صرافی ارز دیجیتال رابکس ببینید، به صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس بروید. در این صفحه، هم قیمت جهانی مونرو، هم قیمت خرید مونرو و هم قیمت فروش مونرو نمایش داده می‌شود.

.

پیش بینی قیمت مونرو

پیش بینی قیمت مونرو در آینده واقعا سخت است. چرا که عوامل زیادی بر روی آن تاثیر گذار هستند: دولت‌ها، پروژه‌های رقیب، فضاهای اجتماعی، بروزرسانی‌های مونرو و ... . اما می‌توان گفت که مونرو یکی از قدیمیترین پروژه های موجود است و همین کمی باعث می‌شود سرمایه‌گذاری روی آن کمی ریسک کمتری داشته باشد. هر چند مونرو نسبت به برخی رمز ارزها مثل بیت کوین و اتریوم ناشناخته تر است. به هر حال پیش بینی قیمت مونرو در آینده وابسته به عوامل مختلی است که به هنگام خرید باید حتما مد نظر داشته باشید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید دوج کوین

خرید ایاس

خرید چین لینک

خرید دش

خرید وی چین

چه چیزهایی مونرو را خاص کرده است؟

اگر ما پروژه‌های رمزارزی را به عنوان یک محصول در نظر بگیریم، باید ببینیم مزیت رقابتی آن‌ها چیست؟

 

1. حریم خصوصی

پول شما در شبکه مونرو کاملا متعلق به خودتان است. شما کنترل کامل بر روی کوین‌ها و تراکنش‌های خود دارید؛ زیرا هویت شما، حتی آدرس کیف پولتان، مخفی است. هیچکس نمی‌تواند ببیند که شما با پول خود چه کاری انجام می‌دهید.

 

2. برابری

در بیت‌کوین و اکثر رمزارزهای بازار در صورتیکه آدرس شما، به عنوان یک آدرس متخلف شناخته شود، نشانه‌گذاری شده و قابل ردیابی خواهد بود. بیت‌کوینی که در اختیار یک فرد در کره شمالی است، با بیت کوینی که در اختیار فردی در آمریکا است، از نظر فنی تفاوتی ندارند؛ اما عدم وجود حریم خصوصی قوی در بیت کوین (مشابه آنچه در مونرو هست)، باعث می‌شود این دو بیت کوین از هم متمایز باشند. حریم خصوصی قوی و ناشناسی کامل در شبکه مونرو، این مشکل را حل کرده است. اگر بخواهید هیچ ردی از پولی که جابجا می‌کنید وجود نداشته باشد، استفاده از مونرو راه حل شماست.

 

3. مقیاس‌پذیری دینامیک

همان‌طور که گفته شد مقیاس‌پذیری یکی از اصلی‌ترین مسائل در بیت‌کوین بوده است. اندازه هر بلاک بیت کوین 1 مگابایت است؛ اما هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. در واقع خود توسعه‌دهندگان بیت کوین ترجیح دادند که برای جلوگیری از تراکنش‌های اسپم و خرابکاری در شبکه، اندازه یک بلاک را زیاد نکنند.


مونرو از یک مکانیسم خاص برای اندازه بلاک‌ها استفاده می‌کند که طبق آن، هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. با این کار ممکن است ماینرهای خراب‌کار بتوانند با ایجاد تراکنش‌های اسپم، امنیت و کارایی شبکه را به خطر بیندازند؛ اما مونرو فکر حل این مسئله را هم کرده است.

 

در ابتدا میانگین اندازه 100 بلاک قبلی شبکه محاسبه شده و M100 (M مخفف Medium size به معنای سایز میانگین است) نام می‌گیرد. حال یک ماینر، بلاک جدیدی را با اندازه‌ای خاص تولید می‌کند که به آن اندازه، NBS (New Block Size) گفته می‌شود. اگر NBS از میانگین اندازه 100 بلاک قبلی یا M100 کمتر باشد، پاداش تعلق گرفته به ماینر کاهش می‌یابد. مقدار کاهش بستگی به فاصله میان NBS و M100 دارد.

 

4. چند کلیدی

یکی از جنبه‌های گیج‌کننده مونرو همین ویژگی چند کلیدی است. در رمزارزهایی مانند بیت‌کوین و یا اتریوم و… شما فقط یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارید. در مونرو قضیه پیچیده‌تر از این حرف‌ها است.

 

5. کلید مشاهده

View key عمومی یک آدرس یک بار مصرف مخفی برای شما ایجاد می‌کند تا برای دریافت دارایی‌ها از آن‌ها استفاده کنید. View key خصوصی نیز برای مشاهده تراکنش در بلاکچین، توسط دریافت‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.


6. کلید خرج کردن

View key مخصوص دریافت کننده است؛ اما برای فردی که قرار است ارسال دارایی را انجام دهد، یک spend key (کلید خرج کردن) ایجاد می‌شود. مانند view key، اینجا نیز دو نوع spend key داریم: خصوصی و عمومی.
کلی عمومی این امکان را فرستنده می‌دهد که در تراکنش حلقه‌ای (ring transactions) شرکت کند. (در این مورد بیشتر توضیح داده خواهد شد).

 

Spend key خصوصی برای ساخت یک key image و انجام تراکنش مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام این موارد به طور کامل در بخش نحوه کار مونرو توضیح داده خواهد شد.

 

در ضمن آدرس والت‌های مونرو 95 کاراکتر دارد که شامل Spend Key و View Key عمومی شماست.

ارز دیجیتال مونرو چگونه کار می‌کند؟

برای فهمیدن نحوه کار مونرو، ابتدا باید با نحوه انجام شدن تراکنش‌ها در رمزارزها آشنا شوید. فرض کنید که محمد می‌خواهد برای علی مقداری بیت‌کوین بفرستد. برای این کار ما یک ورودی و یک خروجی داریم. محمد برای ارسال بیت‌کوین‌ها باید کوین‌‌هایی که از تراکنش‌های قبلی دریافت کرده است را بگیرد. فرض کنید که محمد قبلا طی سه تراکنش، 0.6 بیت کوین دریافت و اکنون می‌خواهد این مقداری بیت کوین را برای علی بفرستد.

 

نام این سه تراکنش را TX(0)، TX(1) و TX(2) می‌گذاریم. این سه تراکنش به شما TX(Input) به معنی تراکنش ورودی را می‌دهد.

 

مونرو چگونه کار می‌کند؟

 

این مقدار ورودی برای علی فرستاده شده و مقدار خروجی (output) به کیف پول او رسیده و بقیه به والت محمد بازمی‌گردد.

 

نحوه کار ارز دیجیتال مونرو

 

این یک تراکنش بسیار ساده با یک خروجی است؛ اما تراکنش‌های پیچیده‌تری نیز وجود دارند که چندین خروجی داشته باشند. در بیت کوین، کاربر یک کلید خصوصی را انتخاب کرده، از آن کلید خصوصی یک کلید عمومی به دست می‌آید. این کلید عمومی هش شده و آدرس عمومی آن کاربر مشخص می‌شود. پول‌های ارسالی به آدرس عمومی این فرد وارد می‌شود. حال مشکل کجاست؟ این آدرس “عمومی” است؛ یعنی هر فردی در بلاکچین می‌‌تواند این تراکنش را ببیند، تعداد بیت‌کوین داخل کیف پول را بفهمد و حریم خصوصی موضوعی تا حدی تحت الشعاع قرار می‌گیرد! بیت کوین از نظر غیرمتمرکز بودن، فوق‌العاده عمل می‌کند؛ اما در مورد حریم خصوصی چطور؟ گزینه‌های بهتر وجود دارند!

هدف از ایجاد مونرو چیست؟

تیم مونرو ایده‌اش را با یک مثلث ارائه می‌دهد، مثلث پول الکترونیک! اضلاع این مثلث موارد زیر هستند:

  1. باید دیجیتالی باشد.
  2. باید غیرمتمرکز باشد.
  3. باید حریم خصوصی را رعایت کند.

 

آن‌ها تلاش کردند که اضلاع این مثلث را در مونرو داشته باشند. در مونرو حریم خصوصی فرستنده دارایی با استفاده از امضای حلقه‌ای (Ring Signatures) کاملا حفظ می‌شود. در مونرو حریم خصوصی دریافت‌کننده توسط آدرس مخفی (Stealth Addresses) حفظ می‌شود. حریم خصوصی و ناشناسی تراکنش‌ها نیز با استفاده از پروتکل تراکنش محرمانه حلقه‌ای (Ring Confidential Transactions) تامین می‌شود.


در ادامه این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

 

امضاهای حلقه‌ای (Ring Signatures)

یک

به منظور اینکه این بحث فنی را بهتر متوجه شوید، با یک مثال ساده فرضی کار را شروع می‌کنیم. فرض کنید می‌خواهید از یک دختر خواستگاری کنید و تنها چیزی که برای او مهم است، این است که شما قبلا ازدواج نکرده باشید و نیازی به شناختن و دانستن هویت شما نداشته باشد. شما نیز دلتان نمی‌خواهد در این خواستگاری هویت شما آشکار شود. اگر شما مستقیما از او خواستگاری کنید، او شما را خواهد شناخت. چاره چیست؟ 4 نفر غریبه را از خیابان پیدا کرده و با یک سند از دادگاه ثابت می‌کنید که هر 5 نفر شما قبلا ازدواج نکر‌ده‌اید. حال هر 5 نفر به خواستگاری می‌روید و با آن سند، دختر می‌داند که ازدواجی در کار نیست و خواستگارش نیز در بین یکی از این افراد است، پس درخواست را قبول می‌کند!

 

به طور خلاصه امضاهای حلقه‌ای نیز به همین شکل کار می‌کنند! فرض کنید محمد می‌خواهد 1000 عدد XMR(مونرو) برای علی بفرستد. حال سیستم چگونه هویت او را مخفی می‌کند؟ ابتدا محمد باید خود را انتخاب کند. اندازه حلقه بستگی به تعداد مونروی ارسالی او بستگی دارد.

 

دو

هرچه اندازه حلقه بزرگتر شود، هزینه تراکنش نیز بالاتر می‌رود. او باید خروجی‌های به دست امده از مقدار مونرو و اندازه حلقه را با کلید خصوصی خود امضا کرده و به بلاکچین می‌فرستد. در اینجا نیاز به چند آدرس دیگر برای مخفی کردن کامل هویت دیجیتال محمد نیاز است. به این آدرس‌ها اصطلاحا “طعمه” گفته می‌شود. حال خروجی مد نظر محمد، به همراه چهار طعمه دروغین دیگر وارد بلاکچین می‌شود. هیچ‌کس نمی‌تواند بفهمن خروجی اصلی کدام، چه مقدار و یا متعلق به چه کسی است.

 

مشکل بزرگی که در این میان پیش می‌آید چیست؟ ماینرها برای تایید تراکنش‌ها و سالم بودن آن‌‌ها نیاز دارند که اطلاعات تراکنش را ببینند. باید بدانند چه کسی چه کوینی را فرستاده است تا مطمئن شوند که آن آدرس، آن کوین را جای دیگری نیز خرج نکرده باشد؛ اما در مونرو این اطلاعات حتی از چشم ماینرها نیز مخفی است. پس مونرو چه کاری انجام می‌دهد؟

 

هر تراکنش در مونرو یک key image اختصاصی دارد. از آنجایی که key image برای هر تراکنش متفاوت است، ماینرها می‌توانند با استفاده از آن متوجه شوند که کوین ارسالی قبلا خرج شده است یا خیر.

 

signature هویت ارسال کننده کوین را مخفی نگه می‌‌دارد. در مونرو دریافت کننده نیز کاملا ناشناس است. شما نمی‌توانید مانند بیت‌کوین، یک ادرس مونرو را در بلاکچینش جستجو کرده و دارایی آن کیف پول یا آدرس را مشاهده کنید.


آدرس‌های مخفی (Stealth Addresses)

یک

در مثالی که زده شد، فقط محمد می‌داند که دریافت‌کننده مونروها چه کسی است. هیچکس؛ حتی ماینرها نمی‌توانند بفهمد که مونروهای ارسالی به کدام آدرس می‌روند. خوب در شبکه مونرو، حریم خصوصی علی (دریافت‌کننده) چگونه تامین می‌شود؟

 

اگر یادتان باشد، علی دو کلید عمومی دارد، کلید خرج کردن و مشاهده (spend key, view key). کیف پول محمد (ارسال کننده) از این دو کلید عمومی استفاده می‌کند تا یک کلید عمومی یکبار مصرف تولید کند. اکنون این کلید عمومی، یک آدرس عمومی یکبار مصرف نیز تولید می‌کند که به آن “آدرس مخفی” گفته می‌شود که محمد مونروهای مد نظرش را به آن می‌فرستد. حال علی باید مونروهای خود را آزاد کند.

 

علی یک کلید خصوصی خرج کردن هم دارد. علی با استفاده از آن، بلاکچین را برای پیدا کردن دارایی‌های خود اسکن می‌کند. این کلید خصوصی، به آن کلید عمومی یک بار مصرف تولید شده، واکنش نشان می‌دهد و علی مونروهای خود را برمی‌دارد.

 

به این ترتیب محمد مونروها را برای کسی فرستاده است و هیچ‌کس؛ حتی ماینرهای خود شبکه، آن شخص و آدرس را نمی‌بینند.

 

دو

تا اینجا متوجه شدیم که آدرس و هویت دریافت کننده و ارسال کننده مونرو چگونه در شبکه مخفی می‌شود. حال نیاز به ساز و کاری وجود دارد که تمام تراکنش مخفی بماند؟ یعنی نه تنها آدرس دریافت کننده و ارسال کننده مخفی شود، بلکه مقدار کوین جابجا شده در تراکنش نیز توسط هیچکس قابل مشاهده نباشد.

 

تراکنش محرمانه حلقه‌ای چیست؟ در ابتدا فرض کنید که محمد 12.5 مونرو برای علی می‌فرستد. خروجی تبدیل به 3 تراکنش 10، 2 و 0.5 مونرویی شده و هرکدام امضای مخصوص خود را گرفته و به بلاکچین اضافه می‌شود. این کار فرستنده را مخفی می‌کند؛ اما تراکنش برای همگان قابل مشاهده است. برای حل این مشکل از روش تراکنش محرمانه حلقه‌ای (Ring CT) استفاده گردید که اولین بار توسط گرگوری مکسول (Gregory Maxwell) ابداع شد. کار تراکنش محرمانه بسیار آسان است، مقدار تراکنش را در بلاکچین مخفی می‌کند. این سه ویژگی در سیستم مونرو باعث می‌شود مخفی بودن کامل تراکنش‌ها و کاربران تامین شود. در مورد این روش و تراکنش محرمانه می‌توانید در این صفحه بخوانید.

کاربردها و ویژگی‌های مونرو

کاربردها

مونرو (XMR) قصد دارد جایگزین ارز فیات شود. مونرو ویژگی‌های حفظ حریم شخصی افراد، حفظ حریم شخصی معاملات، ویژگی‌های بلاکچین مانند غیرمتمرکز بودن را دارد.

 

با توجه به عدم ردیابی معاملات، نمی‌توان تاریخچه‌ای را به سکه‌ها پیوست داد. بنابراین تمامی سکه‌های مونرو یکسان هستند و با یکدیگر تفاوتی ندارند (اصطلاحا fungible هستند). در آینده حریم شخصی را بیشتر از این هم می‌توان ارتقاء داد (برای مثال با ناشناس کردن آی پی ها).

 

ویژگی‌ها

  1. حفظ حریم شخصی معاملات (پنهان ماندن مقدار معامله و آدرس فرستنده و دریافت‌کننده
  2. امکان فاش شدن اطلاعات یک معامله به اختیار فرد و در صورت تمایل
  3. نامتمایز بودن سکه‌های مونرو (fungible)، هر واحد مونرو با واحد دیگر تفاوتی ندارد (بر خلاف بیت کوین)
  4. دسترسی آزاد و بدون محدودیت بدون نیاز به واسطه شخص ثالث برای تأیید معاملات
  5. میانگین زمان بلاک2 دقیقه؛ کل عرضه 18.4 میلیون XMR (و از آن موقع به بعد 0.3 XMR در دقیقه تا همیشه)، اجماع از طریق اثبات کار

کیف پول‌های مونرو

کیف پول نرم‌افزاری: کیف پول‌های Monerujo Wallet، Freewallet، Monero GUI Wallet و MyMonero Wallet می‌توانند گزینه‌های خوبی برای ذخیره‌سازی مونروهای شما باشند.

کیف پول سخت‌افزاری: Ledger Nano X و Trezor از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره‌سازی مونرو هستند.

کیف پول کاغذی: Monero Paper Wallet نیز یک کیف پول کاغذی برای XMR های شماست.

برخی از سوالات متدوال درباره مونرو

رابکس در حال حاضر از رمزارز مونرو پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌توانید خرید مونرو را در رابکس انجام دهید بلکه فروش مونرو نیز در رابکس ممکن است.

خیر. خرید و فروش مونرو، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

شما می‌توانید در این صفحه قیمت ارز دیجیتال مونرو و سایر رمز ارزها را در رابکس ملاحظه کنید. در رابکس قیمت‌ها به ریال هستند و می‌توانید در صورت تمایل همون لحظه خرید کنید.

فروش و خرید مونرو

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید مونرو، رابکس را انتخاب کنید.