صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید نیر پروتکل (NEAR Protocol) ، فروش نیر پروتکل - بهترین قیمت NEAR

روز
NEAR Protocol (NEAR)
USDT

فروش و خرید نیر پروتکل با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید نیر پروتکل

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید نیر پروتکل بپردازید.

NEAR
نیر پروتکل (NEAR) :

خرید نیر پروتکل NEAR Protocol و فروش ارز دیجیتال نیر پروتکل با بهترین قیمت NEAR در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید نیر پروتکل: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ارز نیر پروتکل با ریال یا تتر.

 

نیر پروتکل در یک نگاه :

مقدمه

نیر پروتکل (Near Protocol) یک بلاک چین است که برنامه‌‌های غیر متمرکز (DApps)‌ بر آن اجرا می‌شوند. این بلاک چین به عنوان یکی از رقبای اتریوم، قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد و یک بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام (PoS) محسوب می‌شود. 

 

هدف این شبکه،‌ ایجاد فضایی مقیاس‌پذیر و قابل دسترس در ابعاد وسیع است. علاوه بر این، نیر پروتکل سعی دارد مجموعه امکاناتی را ارائه دهد که مشکلات حاضر در بیشتر بلاک چین‌ها مانند سرعت پایین، مقیاس پذیری و عدم ارتباط بلاک چین‌ها با یکدیگر  را برطرف کند. 

 

توکن بومی این شبکه، نیر (NEAR) نام دارد. برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها از این توکن استفاده می‌شود. اعتبار سنج‌ها (Validators)، وظیفه تشکیل بلاک در بلاک چین‌های که از الگوریتم اجماع اثبات سهام  استفاده می‌کنند را برعهده دارند. اعتبار سنج‌ها باید توکن نیر استیک کنند.

 

برخلاف بیشتر بلاک چین‌ها، توجه به تجربه‌ی کاربری، بخشی اساسی از استراتژی نیر پروتکل را در بر می‌گیرد؛ به طور مثال اسامی حساب‌های کاربری آن به جای آدرس‌های رمزنگاری شده‌ی کیف پول، اسامی است که به راحتی قابل خواندن است.

 

به عنوان مثال، آدرس یک کیف پول بیت کوین را در نظر بگیرید. این آدرس ممکن است مطابق زیر باشد: 

 

«1Awyd1QWR5gcfrn1UmL8dUBj2H1eVKtQhg»

 

 اما برای نیر می‌توانید عنوانی همچون «Rabex.near» برای کیف پول خود انتخاب کنید.

 

پلتفرم نیر پروتکل علاوه بر اجرای قراردادهای هوشمند، طیف وسیعی از ابزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی را در پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم اثبات سهام در سال 2021 توانست نشان Climate Neutral Product را به خاطر استفاده از الگوریتم اثبات سهام و عدم انتشار کربن کسب کند.

تاریخچه‌ی نیر پروتکل

شبکه‌ی نیر پروتکل در آپریل 2020 راه‌اندازی شد. در سپتامبر همان سال شبکه اصلی در دسترس عموم قرار گرفت. عرضه اولیه توکن نیر بر روی شبکه اتریوم صورت گرفت. در اکتبر 2020 برای انتقال انتقال توکن‌ها از شبکه اتریوم بر روی شبکه اصلی نیر رای‌گیری انجام شد. از آن زمان تا به امروز،‌ نیر پروتکل در دنیای ارزهای دیجیتال توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

 

شبکه اصلی نیر (Near Mainnet) توسط «نیر کالکتیو» (Near Collective) در با هدف میزبانی از برنامه‌های غیر متمرکز شکل گرفت؛ اما ظهور آن به چندین سال قبل بازمی‌گردد.

 

نیر پروتکل ابتدا به شکل یک شرکت فعال پیرامون حوزه‌ی ماشین لرنینگ (Machine Learning) در اکتبر 2017 توسط الکس اسکیدانوف (Alex Skidanov) و ایلیا پولوسوکین (Illia Polosukhin) شکل گرفت. به مرور زمان، الکس و ایلیا به هنگام تحقیقات خود با قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال آشنا شده و به این مفاهیم علاقمند شدند.

 

اسکیدانوف و پولوسوکین برای ایجاد اپلیکیشن‌های خود به تحقیق در زمینه‌ی تکنولوژی بلاک چین ادامه دادند، اما نهایتاً به این نتیجه رسیدند که هیچ پلتفرم بلاک چینی نمی‌تواند نیازها و اهداف آن‌ها را برآورده کند؛ بنابراین نیر پروتکل را با هدف برآورده کردن این اهداف به وجود آوردند. 

 

هدف این دو بنیان‌گذار، ایجاد یک پلتفرم بلاک چین بسیار مقیاس‌پذیر بود که به توسعه‌دهندگان امکان دهد برنامه‌های غیر متمرکز خود را راه‌اندازی کنند. به این منظور دستیابی به این اهداف، مکانیسم اثبات سهام (Proof-of-Stake) را به جای اثبات کار (Proof-of-Work) برگزیدند. 

 

نیر پروتکل از دیدگاه سرمایه‌گذاران پتانسیل بالایی داشت، به طوری که در عرضه اولیه نیر بیش از 33 میلیون دلار جمع آ‌وری شد. در ابتدا اعضای تیم نیر پروتکل تنها محدود به اسکیدانوف و پولوسوکین می‌شد،‌ اما تنها چند روز پس از راه‌اندازی پروژه،‌ تعداد اعضای تیم به ده نفر رسید. 

خرید نیر پروتکل

خرید نیر پروتکل از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید نیر پروتکل به صورت آنلاین است. برای خرید نیر پروتکل به کیف پول نیر پروتکل نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی نیر پروتکل به شما اختصاص داده می‌شود و نیر پروتکل خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید نیر پروتکل

.

...

خرید نیر پروتکل در ایران با ریال

مشتاقان خرید نیر پروتکل در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید نیر پروتکل اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید نیر پروتکل است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید نیر پروتکل با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید نیر پروتکل با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری نیر پروتکل خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال نیر پروتکل به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش نیر پروتکل

فروش نیر پروتکل و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، نیر پروتکل خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش نیر پروتکل و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید نیر پروتکل بدون احراز هویت

خرید و فروش نیر پروتکل همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید نیر پروتکل از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید نیر پروتکل را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید نیر پروتکل در ایران

بهترین سایت خرید نیر پروتکل در ایران کجاست؟ خرید نیر پروتکل در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش نیر پروتکل معرفی نشده‌اند. قیمت خرید نیر پروتکل در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید نیر پروتکل با ریال، نگهداری نیر پروتکل و فروش نیر پروتکل را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت نیر پروتکل

قیمت نیر پروتکل را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت نیر پروتکل و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید نیر پروتکل

قیمت خرید نیر پروتکل در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید نیر پروتکل، قیمت جهانی نیر پروتکل و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی نیر پروتکل و قیمت خرید نیر پروتکل را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید نیر پروتکل از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید شیبا اینو

خرید دوج کوین

خرید ترون

نیر پروتکل چگونه کار می‌کند؟

برنامه‌های غیر متمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال رونق فراوانی پیدا کرده‌اند و گستره‌ی وسیعی از بازی‌ها تا ارائه‌ی خدمات مالی را در بر می‌گیرند. با این وجود، مقیاس‌پذیری کماکان در بیشتر بلاک چین‌ها به صورت یک مشکل باقی مانده است. این مشکل به‌خصوص در بلاک چین‌های قدیمی‌تری همچون بیت کوین و اتریوم دیده می‌شود. مقیاس پذیری، اشاره به مشکلات بلاک چین در رسیدگی به تعداد بالای تراکنش‌ها با سرعت بالا و هزینه‌ی مناسب دارد.

 

نیر پروتکل برای دستیابی به مقیاس‌پذیری از نوعی تکنولوژی شاردینگ (Sharding Technology) به نام «نایت‌شید» (Nightshade) استفاده می‌کند. طبق گفته‌های خود کمپانی، نیر پروتکل می‌تواند 100,000 تراکنش را بر ثانیه انجام دهد.  در اتریوم،‌ این عدد معادل 15 تراکنش بر ثانیه و در بلاک چین‌هایی همچون بیت کوین، معادل ‌5-7 تراکنش بر ثانیه است.

 

علاوه بر مقیاس‌پذیری، پروژه‌هایی همچون نیر پروتکل برای این که بتوانند با سایر بلاک چین‌های اجراکننده‌ی قراردادهای هوشمند (مانند اتریوم،‌ ایاس و پولکادات) رقابت کنند، باید امکانات و ویژگی‌های خاصی ارائه دهند. در ادامه،‌ نحوه‌ی کارکرد نیر پروتکل به تفکیک شرح داده می‌شود.

 

شاردینگِ نایت‌شید

گره‌ها (Nodes) در هر بلاک چین به طور معمول سه کارکرد اصلی پردازش تراکنش‌ها،‌ برقراری ارتباط بین تراکنش‌های معتبر با بلاک‌های تکمیل‌شده و در نهایت ذخیره‌ی تاریخچه‌ی تراکنش‌های شبکه را دارند.  با رشد شبکه و شلوغ‌تر شدن آن، مدیریت این فعالیت‌ها برای گره‌ها دشوارتر می‌شود.

 

نایت‌شید هسته‌ی اساسی تکنولوژی بلاک چین نیر پروتکل است. با بهره‌گیری از نایت‌شید، نیر پروتکل قادر است بلاک چین را به بخش‌های کوچکتر و قابل مدیریت‌تری تقسیم کرده و عملیات پردازش تراکنش‌ها را میان تعداد زیادی گره‌ی اعتبارسنج پخش کند. این کار باعث می‌شود هر گره تنها بخشی از تراکنش‌های شبکه را انجام داده و سرعت انجام تراکنش‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد. 


در نیر پروتکل، نایت‌شید از سازندگان بلاک و ولیدیتورها استفاده کرده تا داده‌های تراکنش را در چندین شارد موازی پردازش کنند. شارد در لغت به معنای تکه یا قطعه است و کلمه‌ی شاردینگ،‌ اشاره به همین فعالیت دارد. هر شارد تنها بخشی از بلاک بعدی را ایجاد می‌کند. این بخش‌ها سپس پردازش شده و بر بلاک چین نیر پروتکل ذخیره می‌گردند تا تراکنش‌های موجود در بلاک کامل شوند. با کمک نایت‌شید، دیگر نیازی نیست که هر گره تمام کد شبکه را اجرا کند (اتفاقی که در گره‌های ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین رخ می‌دهد) و تنها بخشی از کد اجرا می‌شود که مرتبط با همان شارد است.


در تئوری، نایت‌شید به بلاک چین نیر این امکان را می‌دهد که میلیون‌ها تراکنش را بر ثانیه اجرا کند،‌ بدون این که بر عملکرد آن تأثیری بگذارد. با توجه به شرایط شبکه، نایت‌شید به صورت پویا شاردها را بنا به ترافیک و میزان نیاز تقسیم و ادغام می‌کند. هنگامی که ترافیک شبکه بالا باشد، تعداد گره‌ها افزایش می‌یابد. در این حالت راندمان کلی را می‌ توان حفظ کرد و کارمزد تراکنش‌ها را پایین نگه داشت. 


بر خلاف سایر شبکه‌های اثبات سهام،‌ در نیر پروتکل ولیدیتورها برای ایجاد بلاک بعدی با یکدیگر رقابتی بر مبنای میزان استیک خود ندارند و خود شبکه آن‌ها را با استفاده از روشی گزینشی به نام اثبات سهام آستانه‌ای ((Thresholded Proof of Stake (TPoS)،‌ انتخاب می‌کند. این روش، تقریبا مشابه یک حراج است که هر 12 ساعت یکبار انجام شده و اعتبارسنج‌های جدید انتخاب می‌شوند.


رینبو بریج

رینبو بریج یک برنامه در نیر پروتکل است که به کاربرها اجازه می‌دهد توکن‌های ERC-20،‌ استیبل کوین‌ها (Stablecoins)، رپد توکن‌ها (Wrapped tokens) و حتی توکن‌های بی‌مانند (NFTs) را بین بلاک چین‌های اتریوم و نیر پروتکل انتقال دهند. این برنامه به توسعه‌دهندگان و کاربران امکان می‌دهد از توان عملیاتی بیشتری در نیر پروتکل بهره برده و کارمزدهای کمتری بپردازند. 

 

رینبو بریج کاملاً غیر متمرکز است و کاربران می‌توانند در آن برای انتقال توکن‌ها، دارایی‌های ERC-20 خود به طور مستقیم از طریق متامسک (MetaMask)‌ یا سایر کیف پول‌های Web3 به یک کیف پول نیر منتقل کنند و یا برعکس. برای این انتقال ابتدا باید توکن را بر یک قرارداد هوشمند اتریوم به عنوان وثیقه قرار دهید.

 

از آن‌جا که انتقال مستقیم توکن‌ها بین شبکه‌ها ممکن نیست، توکن‌ها قفل شده و در اتریوم از گردش خارج می‌شوند. حال توکن‌های جدیدی در نیر پروتکل ساخته می‌شود که نماینده‌ی توکن‌های پیشین هستند. به این صورت، عرضه‌ی کلی توکن‌های در حال گردش، در هر دو بلاک چین ثابت باقی می‌ماند. 

 

در بیشتر موارد،‌ تراکنش‌ها در نیر پروتکل در حدود یک تا دو ثانیه تأیید شده و کمتر از یک دلار هزینه دارد. با این وجود، اگر کاربر بخواهد که توکن خود را به شبکه‌ی اتریوم بازگرداند، ممکن است هزینه و زمان بیشتری برای این عملیات صرف شود. کارمزد نهایی بستگی به ترافیک شبکه‌ی اتریوم و هزینه‌های آن دارد. 


آرورا

آرورا (Aurora) یک راه‌حل لایه دوم بر بلاک چین نیر پروتکل است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند برنامه‌های خود را بر یک پلتفرم سازگار با اتریوم که هزینه‌ی تراکنش پایینی دارد، گسترش دهند. آرورا قادر است هزاران تراکنش را در ثانیه انجام دهد و زمان تأیید بلاک آن تقریبا معادل دو ثانیه است. 

 

آرورا از دو بخش «آرورا انجین» (Aurora Engine) و «آروار بریج» (Aurora Bridge) تشکیل شده است. موتور آرورا یک ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine | EVM) بر نیر پروتکل است و با اتریوم و ابزارهای موجود در آن مطابقت دارد.

 

آرورا انجین به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بدون نیاز به بازنویسی برنامه‌های غیر متمرکز خود یا یادگیری ابزارهای توسعه‌ی جدید، بر روی نیر پروتکل فعالیت کنند. این توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از آروار بریج (که تکنولوژی‌ای مشابه رینبو بریج دارد) استفاده کرده تا قراردادهای هوشمند و توکن‌های ERC-20 خود را به صورت یکپارچه بین بلاک چین‌های اتریوم و نیر پروتکل انتقال دهند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند کارمزدهای تراکنش را با اتر (رمز ارز بومی شبکه‌ی اتریوم) در آرورا پرداخت کنند.  

رمز ارز NEAR

نیر (NEAR)، رمز ارز بومی شبکه‌ی نیر پروتکل، حداکثر عرضه‌ای معادل یک میلیارد دارد. این توکن برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و ذخایر در شبکه به کار می‌رود. توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند می‌توانند بخشی از کارمزد تراکنش‌هایی را که قراردادِ آن‌ها تولید می‌شود، دریافت کنند. برای حفظ کمیابی نیر،‌ باقی‌مانده‌ی کارمزدهای تراکنش سوزانده می‌شود. 

 

دارندگان توکن همچنین می‌توانند برای کسب پاداش،‌ در کیف پول‌های خود نیز عملیات استیک را انجام دهند. این دارندگان، توکن‌های خود را با هدف اعتبارسنجی تراکنش‌ها استیک می‌کنند. میزان 4.5 درصد کل توکن‌های نیر به عنوان پاداش اعتبار سنج‌ها در نظر گرفته شده است.  علاوه بر این، دارندگان توکن نیر حق رای دارند. آن‌ها با رای دادن درباره‌ی تصمیم‌ها و ارائه‌ی پیشنهادات مرتبط با شبکه و محصولات آن، در اداره‌ی شبکه‌ی نیر پروتکل مشارکت نمایند.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیر پروتکل

استراتژی شاردینگ

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد،‌ یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیر پروتکل این است که از یک استراتژی شاردینگ به نام نایت‌شید استفاده می‌کند. با این کار، ظرفیت شبکه به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و در نتیجه آن بهبود عملکرد را به همراه خواهد داشت.

تمرکززدایی

تمرکززدایی در یک شبکه به این معناست که گره‌های بالقوه،‌ بتوانند آزادانه به آن ملحق شوند. نیر از اثبات سهام آستانه‌ای استفاده می‌کند؛ این روش، یک روش استیک کردن عادلانه و قابل پیش‌بینی است و باعث می‌شود ولیدیتورهای قدرتمند سهم بیشتری از شبکه را نتوانند تصاحب کنند.

کاربرپسند بودن شبکه

نیر پروتکل رویکرد مشخصی در ارتباط با کاربران خود دارد و همواره آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. این شبکه به همراه مدل امنیتی پیشرو خود، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا تجربه‌ی کاربری مشابه با تجربه‌ استفاده از وب سایت‌های معمول که با آن همه در ارتباط هستند را ایجاد کنند. نیر پروتکل ثبت‌نام و استفاده‌ آسانی دارد.

اداره‌ی شبکه

شبکه‌ی نیر پروتکل از نظر کنترل، منحصربه‌فرد است،‌ زیرا توزیع منابع در این شبکه به وسیله‌ی سازمان خودگردان غیر متمرکز (DAO) انجام نمی‌شود و به جای آن، این کار توسط پلتفرم به بنیاد نیر سپرده شده است. 

 

بنیاد نیر سازمانی غیرانتفاعی است که در سوئیس پایه‌ریزی شده و مسئولیت نگهداری، تأمین مالی و اداره‌ی شبکه را بر عهده دارد. در اکثر بلاک چین‌ها، گره‌ها نگهدارنده‌ی مرجع را به وسیله‌ی رأی دادن انتخاب می‌کنند؛ اما در نیر پروتکل،‌ این وظیفه بر عهده‌ی هیئت مدیره‌ی بنیاد نیر است.  

 

نیر پروتکل در تلاش است تا استانداردهایی را برای سایر ارائه‌دهندگان زیرساخت وب باز ایجاد کند. این استانداردها شامل ارائه‌ی قابلیت‌های منحصربه‌فردی‌ست که هم برای کاربر و هم توسعه‌دهنده‌ها،‌ به راحتی قابل استفاده است. 

پروژه‌های مطرح بلاک چین نیر

برخی از پروژه‌های مطرحی که بر نیر پروتکل بنا شده‌اند،‌ «مینت‌بیس» (Mintbase)، پاراس (Paras) و «ان پانکس» (NPunks) هستند. در ادامه،‌این پروژه‌ها را به اختصار شرح می‌دهیم.

 

مینت‌بیس

مینت‌بیس (Mintbase) به کاربران خود اجازه می‌دهد توکن‌های بی‌مانند نیر را ضرب کرده و بفروشند. این توکن‌ها طیف وسیعی از دارایی‌ها،‌ از آثار هنری کریپتو گرفته تا تیکت‌ها را فرا می‌گیرند. کاربران می‌توانند این دارایی‌ها را به شکل NFT در شبکه ضرب (مینت) کرده و سپس آن‌ها را برای فروش قرار دهند. 

 

مینت‌کنندگان توکن‌ها می‌توانند یک قرارداد هوشمند بسازند و توسط آن، قابلیت انتقال توکن‌های مینت‌شده را محدود کنند؛ به این ترتیب می‌توانند جلوی کلاهبرداری‌ها و انتقال‌های غیرقانونی را بگیرند. مینت‌بیس برخلاف سایر پلتفرم‌ها که تنها بر یک حوزه تمرکز دارند، ساخت دارایی‌های دیجیتال گوناگون را پشتیبانی می‌کند. 

 

مینت‌بیس به خاطر کارمزد بسیار زیاد ناشی از ازدحام شبکه‌ی  اتریوم، از این شبکه به نیر پروتکل انتقال یافت و باعث ایجاد یک مزیت نیر پروتکل بر اتریوم گردید. این انتقال تراکنش زمانی رخ داد که انجام تراکنش‌ها به صدها دلار رسید و موجب شد که شبکه به کاربران خود توصیه کند که تا زمان پایین آمدن گس فی، از انجام تراکنش خودداری نمایند.

 

Paras پاراس

«پاراس» (Paras) با این هدف ساخته شد که راه‌حل منحصربه‌فردی را ارائه کند:‌ کمک به اعتبارسنجی و تبادل کارت‌های کلکسیونی سنتی و قدیمی. پاراس حق مالکیت را از طریق نیر پروتکل و به وسیله‌ی تراکنش‌های سریع و ارزان امکان پذیر می‌کند.

 

به زبان ساده‌تر،‌ پاراس یک بازار کارت دیجیتال واقع بر نیر پروتکل است که قصد دارد کار کلکسیونرها را آسان کرده و با حفظ و نگهداری آثار جمع‌آوری‌شده‌ی این افراد، به آنان اطمینان دهد که دارایی‌ها به مرور زمان فرسوده نشوند. همچنین به هنرمندان و کلکسیونرها،‌ امکان دسترسی رایگان به بازارهای آثار کلکسیونی دیجیتال داده می‌شود.

 

ان‌پانکز (NPunks)

ان‌پانکز (NPunks) نسخه‌ی مشابه نیر پروتکل از پروژه‌های موفقی همچون کریپتو پانکز (CryptoPunks)، تی‌پانکز (Tpunks) و سول‌پانکز (SolPunks)‌ است. درست مانند پروژه‌ی اصلی پانکز، 10,000 ان‌پانکز منحصربه‌فرد وجود دارد که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. این کلکسیون شامل 111 ربات،‌ 88 زامبی، ‌24 میمون و 9 آدم فضایی است. 

همه‌ی افراد به طور برابر شانس خرید این توکن‌ها را دارند. خریدها به صورت تصادفی انجام شده و هویت خریدار تا پایان معامله مخفی نگه داشته می‌شود. کاربران می‌توانند توکن خود را پس از ضرب شدن، در بازار دیگری بفروشند. 

کیف پول‌های نیر پروتکل

برای ذخیره‌سازی رمز ارز نیر،‌ از انواع کیف پول استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. 

کیف پول نرم‌افزاری

نیر والت (Near Wallet)

کیف پول سخت افزاری

لجر (Ledger)

جمع‌بندی

کاربران معمولا به واسطه‌ی تکنولوژی خاص شاردینگ، به استفاده از نیر پروتکل ترغیب می‌شوند؛ تکنولوژیی که تراکنش‌ها را با سرعت و امنیت بالا و هزینه‌ی اندک انجام می‌دهد. توسعه‌دهندگان نیز از نیر پروتکل برای ساخت برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که حجم زیادی از فعالیت را نیاز دارند.  به همین ترتیب،‌ توسعه‌دهندگان اتریوم که قصد دارند پلی از برنامه‌های خود به شبکه‌ی نیر پروتکل بزنند،‌ می‌توانند از راه‌حل‌های لایه دوم نیر پروتکل استفاده کنند.

برخی از سوالات متدوال درباره نیر پروتکل

حداقل خرید نیر پروتکل در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید نیر پروتکل ۱۰۰ هزار تومان است.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله نیر پروتکل با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت نیر پروتکل را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش نیر پروتکل در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

فروش و خرید نیر پروتکل

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید نیر پروتکل، رابکس را انتخاب کنید.