صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید اتم (Cosmos)، فروش کاسموس، بهترین قیمت Atom

روز
ATOM (ATOM)
USDT

فروش و خرید اتم Atom با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید اتم

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید اتم (Atom) و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

ATOM
اتم (ATOM) :

خرید اتم Atom فروش کاسموس (Cosmos) با بهترین قیمت Atom در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان‌پذیر است.

 

شبکه کازماس (Cosmos) یا اتم (Atom) یک اکوسیستم غیر متمرکز بلاک چین‌های مستقل است که خالق آن، بر آن است تا بنیادی برای نسل بعدی تکنولوژی اینترنت پایه‌گذاری کند. به‌جای شرکت در تقسیم‌بندی رمز ارزها، کازماس تمام رمز ارزها و قابلیت تعامل آن‌ها، مبادلات ارزهای دیجیتال و اینترنت بلاک چین (IoB) را در یک‌جا جمع کرده است.

رمز‌ارز اتم

کازماس بالغ بر ۲۳۷٫۹۲۸٫۲۳۱ موجودی توکن اتم را تامین کرده است. عرضه اولیه کازماس در ۶ آوریل ۲۰۱۹ صورت گرفته و ۱۷٫۳ میلیون دلار اتریوم، بیت‌کوین و دلار جذب کرده است. حدود ۷۵٪ توکن‌های اتم در زمان عرضه اولیه به‌فروش رفته، حدود ۵٪ برای سرمایه‌گذاران خُرد نگهداشته شده است.


اتم قابل استخراج نیست و با یک الگوریتم اثبات سهام (PoS) ترکیبی به‌دست می‌آید. هرچقدر سهم اتم بیشتری داشته باشید، با احتمال بیشتری به تاییدکننده گره‌ها (nodes) برای راستی‌آزمایی تراکنش‌ها تبدیل خواهید شد و به‌این‌صورت توکن‌های بیشتری به‌دست می‌آورید. همین‌طور می‌توانید توکن‌های خودتان را به اعتبارسنج دیگری محول کنید و مقداری پاداش نیز دریافت نمایید (برای درک بهتر موضوع، شکل زیر را ببینید).

 

 

اگر یک گره در راستی‌آزمایی تراکنش‌ها، صادقانه عمل نکند؛ بلافاصله از شبکه حذف خواهد شد و بالانس توکن‌های آن تا ۲۱ روز به‌حالت تعلیق درخواهد آمد. در حمله تابستان ۲۰۱۹، این تعلیق ۲۱ روزه حذف شد و به این‌صورت کاربران سودجو نوانستند توکن‌ها را قبل از اینکه نابود شوند، برداشت کنند.


ارز دیجیتال اتم توسط بازه گسترده‌ای از صرافی‌های رمزارز مثل بایننس (Binance)، بیت فارکس (BitForex)، هوبی گلوبال (Huobi Global)، دی کوین (DCoin)، کراکن (Kraken)، بی‌باکس (Bibox) و اوکس (OKEx) پذیرفته شده است. رمزارز اتم بر روی شبکه‌های بیت‌کوین، اتریوم، تتر قابل دسترسی و به ارزهای‌فیات مثل یورو و یون (واحد پول کشور کره) قابل تبدیل است.

درباره کازماس

تیم کازماس برای تحقق بخشیدن به‌ اهداف خود، دو جزء را برای تشکیل شبکه کازماس ایجاد کرده: هسته تندرمینت (Tendermint Core) و پروتکل ارتباطات بین بلاکچینی (Inter-Blockchian Commiunications Protocol).

 

۱. هسته تندرمینت: تندرمینت یک لایه پایه منبع باز است که به‌صورت پلتفرم توسعه بلاکچین عمل می‌کند. هر کسی با یک اپلیکیشن می‌تواند از این پیاده‌سازی جعبه بلاکچین (blockchian-in-a-box) برای ادغام شبکه غیرمتمرکز/توزیع‌شده خودش با مدل توافق سازگار با تحمل خطای بیزانس (BFT) استفاده کند.

 

۲. ارتباطات بین بلاکچینی (IBC): لایه بعدی، لایه به‌هم‌پیوسته‌ای است که ارتباط بین تمام زنجیره‌های افراد را مقدور می‌سازد. این لایه، سری‌های هاب‌ها و مناطق به‌‌هم‌پیوسته را به‌وجود می‌آورد که به‌طور مستقل عمل می‌کنند ولی ساختار سیستمی یکسانی دارند (برای درک بهتر مفاهیم هاب و منطقه شکل زیر را ببینید). این یک لایه کلیدی برای مبادلات توکن، داده و سرمایه دیجیتالی در زنجیره‌ها است.

 

 

کازماس، هاب‌های پردازش و بازرسی را برای اجرای همه‌چیز در کنار هم ادغام می‌کند. هاب‌ها از توافق اثبات سهام (Pos) برای راستی‌آزمایی معاملات تندرمینت استفاده می‌کند.

 

شبکه اصلی (Mainnet) کازماس در مارس ۲۰۱۹ لانچ شده است. این پروژه یک پروژه قوی است که مشکلات خودش را نیز دارد. یک حمله در تابستان سال ۲۰۱۹، یک ضعف در کازماس را آشکار ساخته که اگر اصلاح نشود ممکن است هزینه‌بر باشد؛ اما با این وجود، چشم‌انداز این تیم برای اقتصاد جهانی بر بستر رمزارزها توسط بسیاری از تحلیل‌گران متخصص تایید شده است.

خرید اتم

خرید اتم Atom در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از قدیمی ترین سایت های خرید اتم به صورت لحظه ای است. برای خرید اتم کافی است پس از ثبت نام و احراز هویت، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید و سپس با استفاده از مبدل، ریال خود را به اتم تبدیل کنید. خرید اتم

.

...

خرید اتم در ایران با ریال

خرید اتم در ایران با ریال در سایت های ارز دیجیتال به راحتی و لحظه ای امکان پذیر است. دیگر نیازی به استفاده از پلتفرم های خارجی نیست. پلتفرم معاملاتی رابکس نیز یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید اتم Atom است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید اتم با استفاده از ریال، تومان و تتر را در اختیار کاربران خود قرار داده است. در رابکس، خرید اتم با نزدیک‌ترین قیمت اتم به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

.

فروش اتم

فروش اتم و تبدیل اتم به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس علاوه بر خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال انجام می‌شود. معادل ریالی اتم فروش رفته نیز با سیکل های پایا برای افراد و به حساب بانکی آن‌ها ارسال می‌شود. کافی است پس از ثبت نام، اتم خود را به کیف پول منتقل کرده و از طریق مبدل به فروش اتم و تبدیل اتم به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید اتم بدون احراز هویت

خرید اتم بدون احراز هویت در رابکس انجام نمی‌شود. برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی های معتبر ارز دیجیتال نیاز به احراز هویت است. خرید اتم نیز بدون احراز هویت امکان پذیر نیست. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت راحت‌ترین روش خرید اتم را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت اتم

قیمت اتم را می‌توانید در بالای همین صفحه از طریق نمودار و مبدل مشاهده کنید. علاوه بر این، مشاهده قیمت جهانی اتم در صفحه قیمت ارزهای دیجیتال و سایت کوین مارکت کپ امکان پذیر است.

.

قیمت خرید اتم

قیمت خرید اتم را در مبدیل که در همین صفحه است می‌توانید مشاهده کنید. علاوه بر این در صحفحه قیمت ارزهای دیجیتال، قیمت خرید اتم، قیمت فروش اتم و قیمت جهانی اتم قابل مشاهده است.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید اتریوم کلاسیک

خرید زیلیکا

خرید زی کش

خرید تزوس

شبکه کازماس

ایده شبکه کازماس در ابتدا توسط جا کان (Jae Kown) مطرح شد و سپس حدود یک سال بعد، اتان باخمن (Ethan Buchman) به او پیوست. آن‌ها SDK این پلتفرم را برای کاهش موانع ورود به توسعه بلاکچین و ساخت یک زمینه غیرمتمرکز برای زنجیره‌های افراد جهت ارتباط با یکدیگر ایجاد کردند.

 

زنجیره‌های افراد (که در آن می‌توانند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، اینترانت و… داشته باشند) با مناطق از هم جدا شده و با هاب‌های کازماس به هم متصل شده است. این هاب‌ها تراکنش‌ها را راستی‌آزمایی می‌کنند و سازگاری بین زنجیره‌ها را فراهم می‌آورند و به‌این‌صورت انتقال داده و ارزش امکان‌پذیر می‌شود.

 

به‌طور خلاصه، کازماس و تندرمینت، شبکه‌ای از بلاکچین‌های بهم‌پیوسته هستند که برای تکنولوژی اینترنت در آینده توسعه داده شده‌اند. این موضوع، ایجاد آسان بلاکچین و توسعه سازگاری میان زنجیره‌ها را به‌وجود می‌آورد. موفقیت این پروژه به عوامل زیر وابسته است:

  1. کازماس یک شبکه دو لایه است که مبادله توکن، داده و سرمایه را بین بلاکچین‌ها امکان‌پذیر می‌سازد. هر زنجیره در شبکه، مستقل عمل می‌کند.
  2. هاب‌های کازماس، معاملات در زنجیره را راستی‌آزمایی و اتم دریافت می‌کنند. اتم، توکن رمزامرز بومی شبکه کازماس است.
  3. بلاکچین‌های جدید با استفاده از SDK کازماس و هسته تندرمینت ایجاد می‌شوند و سپس با لایه آی بی سی (Inter-Blockchain Communications) به‌هم متصل می‌شوند.

کیف پول اتم

تراست والت (Trust Wallet): تراست یک کیف‌پول موبایلی معروف است که هم برای اندروید و هم iOS در دسترس است و به‌عنوان کیف‌پول رسمی اکوسیستم بایننس شناخته می‌شود.

 

کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S): لجر یکی از معروف‌ترین و امن‌ترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری است که علاوه بر ارز دیجیتال اتم، از بیش از ۱۰۰۰ رمزارز حمایت می‌کند و از تایید دو مرحله‌ای برای ایجاد امنیت بیشتر و جلوگیری از حمله هکرها استفاده می‌کند. لجر برای اندروید، iOS، لینوکس، سیستم عامل مایکروسافت، کروم و فایرفاکس در دسترس است.

 

کیف پول لونی (Lunie): لونی کیف وب و موبایل است که توسط تیم کازماس توسعه داده شده است. چون کیف پول لونی، اولین کیف‌پولی است که توسط تیم کازماس ارائه شده، احتمالا بهترین دسترسی را به تمامی مزایای این شبکه دارد. لونی به صورت کیف پول وب، اکستنشن مرورگر، سازگار با اندروید و iOS ارائه شده است. لونی همچنین بر آن است تا کیف‌پولی سازگار با تمام کوین‌های استکینگ بسازد. 

 

کیف پول گواردا (Guarda Wallet): گواردا بر روی دسکتاپ و موبایل در دسترس است و اکثر سیستم‌عامل‌ها را حمایت می‌کند. علاوه بر اتم، بیش از ۱۰۰۰ توکن و کوین دیگر در گواردا قابل ذخیره‌سازی است. ویژگی گواردا نسبت به کیف‌پول‌های دیگر این است که شما می‌تواند اتم خودتان را در این کیف‌پول مبادله و به ارزهای‌دیجیتال دیگر تبدیل کنید.

 

کیف پول کازماتیشن (Cosmotation Wallet): کیف‌پول کازماتیشن برای دستگاه‌های موبایل با سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است و به‌عنوان یک کیف‌پول وب غیرمتمرکز می‌تواند با لجر نانو اس استفاده شود. 

 

کیف پول وتز (Wetez Wallet): وتز که یک کیف‌پول موبایلی است، ابتدا به‌عنوان کیف‌پول تزوس  شروع به‌کار کرد اما در حال حاضر تعدادی از توکن‌های استکینگ دیگر مثل اتم را ساپورت می‌کند. وتز هم برای اندروید و هم iOS در دسترس است و با تایید دو مرحله‌ای، امنیت بیشتری را فراهم می‌آورد. 

 

کیف پول آیم توکن (imToken Wallet): کیف‌پول موبایلی آیم‌توکن علاوه بر اتم، بیت‌کوین، اتریوم و برخی از توکن‌های دیگر را ساپورت می‌کند. آیم‌توکن نیز هم برای دستگاه‌های اندرویدی و هم اپل در دسترس است. 

برخی از سوالات متدوال درباره تتر؟

خرید و فروش ارز دیجیتال Cosmos یا اتم علاوه بر سایر رمزارزها در وبسایت رابکس، با تومان یا ریال در ایران امکان‌پذیر است.

خیر، به‌دلیل امکان سوء استفاده سودجویان خرید یا فروش رمزارزها در رابکس بدون احراز هویت به‌هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

فروش و خرید اتم (Atom)

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید اتم (Atom)، رابکس را انتخاب کنید.