صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش چیلیز با بهترین قیمت

روز
Chiliz (CHZ)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

Chiliz

چیلیز (Chiliz) :

پلتفرم چیلیز توانسته با استفاده از امکاناتی که فناوری‌های حوزه ارز دیجیتال فراهم آورده، انجمن‌های طرفداری باشگاه‌‌های ورزشی را با امکاناتی بیشتر در قالب ارزهای دیجیتال پیاده‌سازی کند.

چیلیز در یک نگاه :

رمز ارز چیلیز

در سراسر دنیا داشتن انجمن‌های طرفداری امری مرسوم برای باشگاه‌ها است. افراد با عضویت در این انجمن‌ها از تیم محبوب خود حمایت کرده و متقابلا مزایایی مانند دریافت بلیط با تخفیف، جایگاه ویژه استادیوم، اجازه ورود به برخی مراسمات باشگاه و یا دیگر امکانات دریافت می‌کنند. پلتفرم چیلیز توانسته با استفاده از امکاناتی که فناوری‌های حوزه ارز دیجیتال فراهم آورده، انجمن‌های طرفداری باشگاه‌‌ها را با امکاناتی بیشتر در قالب ارزهای دیجیتال پیاده‌سازی کند. این پلتفرم طی مذاکره با باشگا‌ه‌های مختلف، اقدام به صدور توکن‌های آن‌ها می‌کند و علاقمندان می‌توانند با استفاده از رمز‌ارز این شبکه یعنی رمز ارز چیلیز (CHZ)، اقدام به خرید این توکن‌ها کنند. با دارا بودن این توکن‌های طرفداری که فن توکن (Fan Token) نامیده می‌شوند می‌توان از مزایایی که باشگاه قرار می‌دهند، استفاده کرد. از همین توکن‌ها می‌توان برای رای‌گیری بین طرفداران در نظرسنجی‌های مرتبط با تیم‌های مورد علاقه استفاده کرد. مثلا در آینده ممکن است باشگاهی برای ماندن یا اخراج مربی خود از فن توکن استفاده کرده و بین طرفداران رای‌گیری کند. همچنین با موفقیت‌های احتمالی هر چه بیشتر باشگاه،‌ ارزش رمز ارز آن نیز بیشتر شده و به این صورت نیز کسب سود کرد.

کیف پول چیلیز

با توجه به اینکه رمز ارز CHZ یک توکن با استاندارد ERC-20 بوده و بر بستر بلاک چین اتریوم است. شما می‌توانید از هر والتی که از این شبکه پشتیبانی می‌کند استفاده نمائید.

کیف پول تحت وب: متاماسک (Metamask) کیف پول تحت وب مناسب ذخیره سازی رمز ارز چیلیز است.

کیف پول نرم افزاری: تراست والت (Trust Wallet) یا کیف پول کوینومی (Coinomi) .

کیف پول سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger Wallet).

بخش‌های اصلی اکوسیستم چیلیز (Chiliz)

سایت Socios.com: فضایی که در آن توکن‌های طرفداری ساخته و در ازای رمز ارز CHZ فروخته می‌شوند.
سایت Chiliz.net: اولین صرافی کریپتویی مخصوص ورزش، که به علاقمندان و معامله‌گران امکان خرید و فروش فن توکن‌ها را می‌دهد.
رمز ارز CHZ: رمز ارز پایه شبکه بوده و کاربران برای خرید فن توکن از آن استفاده می‌کنند.

سازنده پلتفرم چیلیز

ایده پلتفرم اصلی Chiliz و Socios توسط بنیان‌گذار آن الکساندر دریفوس (Alexandre Dreyfus) در سال 2016 داده شد، اما این پروژه به صورت رسمی در سال 2019 شروع بکار کرد. دریفوس بنیان‌گذار و مدیرعامل Chiliz می‌باشد. او سابقه طولانی در رسانه‌های اینترنتی و بازی دارد و از سال 1995 شروع به فعالیت کرده است. اکنون بیش از 80 متخصص از 25 کشور دنیا در حال کار بر روی این پلتفرم هستند.

پلتفرم Socios چیست؟

پلتفرم Socios به منظور ارائه فن توکن‌ها به کاربران ایجاد شده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت Socios.com لیست فن توکن‌هایی که تاکنون ارائه شده و توکن‌هایی که در آینده نزدیک ارائه خواهند شد را مشاهده کنید.

کاربردهای مختلف پلتفرم Socios

FTO: عرضه فن توکن (Fan Token Offering) جدید توسط این پلتفرم امکان‌پذیر خواهد شد.
حق رای: با استفاده از این پلتفرم دارندگان فن توکن‌ها می توانند در تصمیم‌گیری برای باشگاه‌ها شرکت کنند.
خرید و فورش فن توکن: این پلتفرم مانند بازاری برای خرید و فروش فن توکن‌ها نیز عملکرده و این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
البته به این مسئله توجه کنید که فن توکن‌ها در واقع مجوزی برای شرکت در رای‌گیری‌ها بوده و کاربران با رای دادن توکنی از دست نمی‌دهند. کاربران تا زمانی که مالک فن توکن‌ها باشند در تصمیم‌گیری‌ها حق رای خواهند داشت.

توکن NFT پلتفرم چیلیز

توکن NFT یا توکن‌های بی‌مانند گونه متفاوتی از رمز ارزها بوده که بازار آن رشد قابل توجهی در حوزه ارزهای دیجیتال در سال 2020 تجربه کرد. توکن NFT توکنی بوده که دارای ارزش منحصر به فرد خود است. چیلیز تصمیم دارد توکن NFT بازیکنان فوتبال را ارائه دهد. چیلیز به دنبال صدور این توکن‌های NFT در بستر خود بوده تا علاقمندان بتوانند آن‌ها را خرید و فروش کنند.

معماری سیستم در پلتفرم چیلیز

پلتفرم Socios با دو بلاک چین مختلف اجرا می‌شود:

یک زنجیره جانبی
بلاک چین اصلی شبکه اتریوم
در چیلیز یک زنجیره جانبی به دلیل مشکلات احتمالی بلاک چین اصلی (بلاک چین اتریوم) در نظر گرفته شده است. همه رأی‌گیری‌ها و تراکنش‌ها در این زنجیره جانبی رخ می‌دهد و تمام داده‌ها برای همیشه در یک دفتر عمومی ذخیره می‌شوند. با استفاده از این زنجیره جانبی، چیلیز قادر است با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات اعتبار (Proof of Authority) برای تأیید بلوک‌های جدید ایجاد شده، هزینه‌های معامله را به طور چشمگیری کاهش دهد. ویژگی دیگر استفاده از این زنجیره جانبی، مقیاس‌ پذیری بالا است.

بلاک چین اصلی اتریوم برای معاملات رمز ارز CHZ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایجاد و مبادله فن توکن‌ها نیز شامل این موارد بوده و بر بستر شبکه اصلی اتریوم ذخیره می‌شود. پلتفرم Socios به هر دو بلاک چین متصل بوده و در واقع به عنوان یک اوراکل یا رابط عمل کرده و زنجیره جانبی را به بلاک چین اتریوم متصل می‌کند. در واقع رمز ارز CHZ در بلاکچین اتریوم منتشر می‌شود، در حالی که فن توکن‌های NFT در زنجیره جانبی.

هر دو زنجیره حاوی تاریخچه کامل تراکنش‌ها بوده و قابل پاک شدن نیستند. هر کسی در هر زمانی می‌تواند این تراکنش‌ها را بررسی کند.

برنامه سوزاندن رمز ارز CHZ

مانند برخی از ارزهای دیجیتال، رمز ارز CHZ سیاست سوزاندن توکن‌های خود را دنبال می‌کند. برنامه سوزاندن رمز ارز CHZ به شرح زیر است:

20٪ کارمزد معاملات جمع آوری شده در صرافی Chiliz.net
10٪ از درآمد خالص FTO از بستر Chiliz.net جمع آوری شده و به صورت رمز ارز CHZ سوزانده می‌شود. بعلاوه پس از هر FTO تا 3 ماه رمز ارزهای دیجیتال CHZ جمع‌آوری شده در پلتفرم قفل می‌شود.
20٪ از سود خالص توکن‌‌های NFT و کلکسیون‌های صادر شده به شکل رمز ارز CHZ سوزانده می‌شود.

همکاران چیلیز

اولین تیم‌هایی که به پلتفرم Socios پیوستند تیم‌های فوتبال پاری سن ژرمن و یوونتوس بودند که هر دو فن توکن‌هایی برای را‌ی‌گیری بین طرفداران ایجاد کردند.
بسیاری دیگر از تیم‌های ورزشی فوتبال دنیا از جمله بارسلونا، آ اس رم، منچستر سیتی و همچنین دیگر تیم‌هایی در ورزش‌های بیسبال، بسکتبال، راگبی، تیم‌های باشگاهی مسابقات فرمول 1 و ناسکار (NASCAR) نیز به این پلتفرم پیوسته‌اند.
هر تیم در زمان پیوستن به این پلتفرم می‌تواند مشخص کند چه سهمی از حق رای را به طرفدارن اعطا می‌کند.

فن توکن تیم بارسلونا

در ژوئن 2020 (تیر 1399) باشگاه بارسلونا فن توکن Barca را توسط این پلتفرم ایجاد کرد. عرضه اولیه توکن‌ها با قیمت 2 یورو انجام شد و طرفداران در کمتر از دو ساعت بیش 600,000 توکن عرضه شده را خریداری کردند. قیمت این توکن در کمتر از 24 ساعت به بیش از 6 یورو رسید. از آن زمان تاکنون این هواداران در مدیریت تیم بارسلونا مشارکت و فعالیت بیشتری داشته‌اند.

مسابقه رزمی با استفاده از فن توکن

در 23 آوریل 2021 (3 اردیبهشت 1400) یک مسابقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ MMA (یک سبک ورزش رزمی) برگزار شد. فن توکن PFL از دارندگان توکن خود خواسته بود که این مسابقه بین چه کسانی انجام شود و دارندگان این توکن رای به مبارزه بین برندان لوفانی از انگلیس و شیمون موریس از برزیل داده بودند.

برخی از سوالات متداول درباره چیلیز ؟

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز یکی از پلتفرم‌هایی است که برای مدت طولانی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله تتر با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت چیلیز را از رابکس بخوانید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش تتر در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت‌های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارز‌دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.