صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید پنکیک سواپ (PancakeSwap) ، فروش رمز ارز کیک - بهترین قیمت CAKE

روز
Pancake Swap (CAKE)
USDT

فروش و خرید پنکیک سواپ با بهترین قیمت Cake

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید پنکیک سواپ

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به فروش و خرید پنکیک سواپ بپردازيد.

Pancake Swap
پینکیک سواپ (Pancake Swap) :

خرید پنکیک سواپ PancakeSwap و فروش پنکیک سواپ با بهترین قیمت Cake در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است.

پنکیک سواپ یک صرافی غیر متمرکز (Decentralized Exchange) است که بر بستر اسمارت چین بایننس (‌SmartChain Binance) توسط گروهی ناشناس در سپتامبر 2020 ساخته شد. کاربران می‌توانند با انتقال توکن‌های خود به این صرافی بدون دخالت هیچ فرد یا سازمانی به معامله بپردازند.

پنکیک سواپ در یک نگاه :

کاربردهای پروژه پنکیک سواپ

پنکیک سواپ در حوزه دیفای (Defi) یا امور مالی غیر متمرکز (که در ارزهای دیجیتال رشد چشمگیری هم داشته است) قرار می‌گیرد. دیفای شامل خدمت مالی مانند مبادلات، وام‌دهی و بیمه می‌باشد. پنکیک سواپ نیز در حوزه دیفای و به عنوان یک صرافی که خدمات مبادله توکن‌ها را ارائه می‌دهد فعال است. عملکرد پنکیک سواپ مانند یونی سواپ (Uniswap) و سوشی سواپ (SwshiSwap) است. با این تفاوت که آن‌ها بر بستر اتریوم قرار دارند و پنکیک سواپ بر بستر اسمارت چین بایننس راه‌اندازی شده است.

پنکیک سواپ چگونه کار می‌کند؟

این صرافی از مدل بازار ساز خودکار (Automated Market Maker) و استخرهای نقدینگی برای تامین نقدینگی در معاملات همتا به همتا در پروتکل استفاده می‌کند. از طریق بازار ساز خودکار، پنکیک سواپ سفارشات خرید و فروش کاربران مختلف را مستقیماً در یک استخر نقدینگی (Liquidity Pool) مطابقت داده و انجام می‌دهد.

 

استخر نقدینگی فضایی است که به یک جفت رمز ارز اختصاص می‌یابد به عنوان مثال CAKE/BNB. مثلا اگر کاربری بخواهد با ارز دیجیتال BNB خود رمز ارز CAKE بخرد. رمزارز ‌BNB خود را به این استخر ارسال کرده و بازار ساز خودکار معادل آن برایش ارز دیجیتال CAKE ارسال می‌کند. نقدینگی در این پروتکل از طریق سپرده‌های کاربران در فرآیندی به نام استیکینگ (Staking) که در واقع سپرده‌گذاری توکن‌‌های کاربران است،‌ تامین می‌شود. برای استفاده از خدمات این صرافی می توانید به سایت آن pancakeswap.finance مراجعه کنید.

 

تامین کنندگان نقدینگی (Liquidity Providers) با توجه به میزان توکن‌هایی که یک در یک استخر نقدینگی سپرده گذاری کرده است، پاداش دریافت می‌کند. این پاداش‌ها از محل کارمزدهای معاملات انجام شده در صرافی تامین می‌شود. پاداش‌ در واقع به عنوان مشوقی برای استیک توکن‌ها و تامین نقدینگی پلتفرم می‌باشد.

 

چندین استخر نقدینگی در پنکیک سواپ فعال بوده که کاربران می‌توانند در آن‌ها توکن‌های خود را استیکینگ کنند. از جمله این استخرها می‌توان به CAKE-BNB، BUSD-BNB، BETH-ETH، USDT-BUSD، USDC-BUSD، DAI-BUSD LINK-BUSD، TWT-BNB اشاره کرد.

 

مرسوم‌ترین نوع استیبل کوین‌ها، آن‌هایی هستند که پشتوانه ارز واقعی را دارند. تتر نیز از همان دسته است.

خرید پنکیک سواپ

خرید پنکیک سواپ یا رمز ارز کیک در صرافی ارز دیجیتال رابکس به راحتی و در سه گام امکان پذیر است. کافی است ابتدا ثبت نام و احراز هویت کنید و سپس کیف پول تومانی خود را شاٰرژ کنید. سپس با استفاده از مبدل می‌توانید به خرید رمز ارز کیک و تبدیل تومان به پنکیک سواپ بپردازید.

.

...

نحوه خرید رمز ارز کیک یا پنکیک سواپ

خرید پنکیک سواپ یا رمز ارز کیک چند سالی است که در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال امکان پذیر شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس نیز از اولین سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال است که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنید. شما در رابکس علاوه بر تومان، با استفاده از رمز ارز تتر نیز می‌توانید به خرید رمز ارز کیک بپرداید. علاوه بر خرید، امکان فروش رمز ارز کیک و تبدیل آن به تومان نیز وجود دارد.

.

خرید پنکیک سواپ در ایران با ریال

خرید پنکیک سواپ در ایران با ریال و حتی تتر در صرافی ارز دیجیتال رابکس به راحتی امکان پذیر است. کاربران رابکس می‌توانند با شارژ کیف پول تومانی یا تتری خود به معامله آن‌ها و تبدیل تتر یا تومان به پنکیک سواپ بپردازند.

.

خرید پنکیک سواپ Cake

فروش پنکیک سواپ

فروش پنکیک سواپ و تبدیل آن به تومان علاوه بر خرید پنکیک سواپ، در رابکس پشتیبانی می‌شود. کافی است ابتدا پنکیک سواپ خوپد را به کیف پول رابکس نتقل کنید و سپس با استفاده از مبدل به فروش پنکیک سواپ و تبدیل آن به تتر و ریال بپرداید.

.

تبدیل پنکیک سواپ به ریال یا تومان

تبدیل پنکیک سواپ به ریال یا تومان در صرافی ارز دییتال رابکس و از طریق مبدل امکان پذیر است. به قسمت مبدل بروید، تب فروش را انتخاب کنید و سپس جفت رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال، برای تبدیل پنکیک سواپ به تومان، در تب فروش رمز ارز تومان و پنکیک سواپ را انتخاب کنید، مقدار مورد نظرتان برای تبدیل را وارد کرده و دکمه تایید معامله را بزنید.

.

خرید پنکیک سواپ بدون احراز هویت

خرید پنکیک سواپ بدون احراز هویت در صرافی های ارز دجیتیال معتبر ایرانی امکان پذیر نیست. نه تنها در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی، بلکه خرید رمز ارز کیک در صرافی های معتبر خارجی نیز امان پذیر نیست. این امر برای جلوگیری از سوء استفاده ‌های احتمالی همچون پولشویی می‌باشد. صرافی ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرایند احراز هویت و استفاده از یک تیم بزرگ احراز هویت، خرید پنکیک سواپ را برای کاربران راحت کرده است.

.

قیمت پنکیک سواپ (Cake)

قیمت پنکیک سواپ یا قیمت رمز ارز کیک را می‌توانید در بالای همین صفحه و با نگاه کردن به نمودار مشاهده کنید. قیمت جهانی پنکیک سواپ در بالا سمت چپ نمودار آورده شده است. علاوه بر قیمت جهانی پنکیک سواپ، قیمت خرید و فروش پنکیک سواپ را نیز با استفاده از مبدل می‌توانید مشاهده کنید.

.

قیمت خرید پنکیک سواپ Cake

قیمت رمز ارز cake را می‌توانید در بالای این صفحه در نمودار و مبدل مشاهده کنید. علاوه بر این، قیمت جهانی پنکیک سواپ در سایت کون مارکت کپ نیز قابل مشاهده است. اما برای مشاهده قیمت خرید پنکیک سواپ و قیمت فروش رمز ارز cake، به صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس بروید. در آن صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای خرید و فروش رمز ارز کیک را مشاهده کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید یرن فایننس

خرید آوه

خرید سوشی سواپ

خرید یونی سواپ

ارز دیجیتال CAKE

توکن بومی پلتفرم پنکیک سواپ ارز دیجیتال کیک (CAKE) است. کاربران با استیکینگ توکن‌های خود به عنوان پاداش رمز ارز CAKE دریافت خواهند کرد. رمز ارز کیک یک توکن حاکمیتی (Governance) نیز می‌باشد. به این معنی که در رای گیری‌هایی که در این پلتفرم برای اخذ تصمیمات مختلف انجام می‌شود؛ دارندگان این ارز دیجیتال با توجه به مقدار دارایی خود حق رای خواهند داشت.

 

تا زمان نگارش این مطلب کمترین قیمتی که این ارز دیجیتال کیک تجربه کرده است 0.198 دلار بوده و بیشترین قیمت 44.18 دلار. این ارز دیجیتال دارای مارکت کپی نزدیک به 3 میلیارد دلار بوده که از این نظر جایگاه 33 ارزهای دیجیتال را تصاحب کرده است.

استخرهای سیروپ در پنکیک سواپ

استخرهای سیروپ (Syrup Pools) به صاحبان پروژه‌ها این امکان را می‌دهد با کمک این استخرها توکن‌های خود را راه‌اندازی کنند. آن‌ها می‌توانند، توکن‌های مخصوص پروژه خود را بین دارندگان رمز ارز CAKE توزیع کنند. پروژه‌های پشتیبانی شده توسط این استخرها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: پروژه‌های Core و Community. پروژه‌های Core، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم پنکیک سواپ بررسی و تایید شده اند. اما پروژه‌های Community در رای گیری‌های پلتفرم بین دارندگان رمز ارز کیک شرکت داده شده رای آورده‌اند. در واقع هر کسی می تواند از طریق این استخرها توکن‌های خود را بین دارندگان رمز ارز CAKE توزیع کنند اما فقط پروژه‌هایی که رای بیاورند در رابط پلتفرم لیست می‌شوند.


پروژه‌های اصلی پروژه هایی هستند که توسط تیم پشت PancakeSwap بررسی شده اند. پروژه های عمومی آن دسته از پروژه هایی هستند که دارندگان CAKE در تصمیم گیری های حکومتی رای داده اند. با وجود این، هر کسی می‌تواند توکن‌های خود را از طریق استخر سیروپ بین دارندگان CAKE توزیع کند. با این حال، فقط پروژه‌هایی که رای جامعه را به دست می‌آورند می‌توانند در رابط سیستم عامل لیست شوند.

کارمزد معاملات در صرافی پنکیک سواپ

صرافی‌های غیر متمرکزی که از بازار ساز خودکار استفاده می‌کنند نیز برای تراکنش‌ها کارمزدی دریافت می‌کنند. همان‌طور که گفته شد این کارمزدها بین کسانی که تامین نقدینگی استخر‌ها را انجام داده‌اند تقسیم می‌شود. کارمزد تراکنش در پلتفرم پنکیک سواپ 0.2٪ رمز ارز معامله است. از این مقدار 0.17٪ به تامین کنندگان نقدینگی اختصاص یافته و 0.03٪ دیگر توسط پلتفرم سوزانده می‌شود. البته این برنامه سوزاندن توکن‌ها می‌تواند با رای‌گیری در جامعه پنکیک سواپ تغییر یابد.

قرعه‌ کشی در پنکیک سواپ

پنکیک سواپ قرعه کشی در پلتتفرم خود برگزار می‌کند.هر قرعه کشی 6 ساعت یکبار انجام می‌شود و طی آن 10 رمز ارز کیک تقسیم می‌شود. کاربران با دریافت هر بلیط قرعه کشی یک کد تصادفی چهار رقمی که ترکیبی از اعداد 1 الی 14 است، دریافت خواهند کرد. اگر شماره قرعه کشی شده دقیقا با یک بلیط مطابقت داشته باشد به آن بلیط 50٪ توکن‌ا رسیده و مابقی ببین دیگر شرکت کنندگان تقسیم می‌شود. همچنین اگر حداقل دو شماره از شماره‌های بلیط شما مطابقت داشته باشد با توجه به بلیط‌های موجود در آن قرعه کشی مقداری رمز ارز CAKE دریافت خواهید کرد.

ویژگی‌های Pancakeswap

توکن NFT در پنکیک سواپ

پنکیک سواپ همچنین گزینه‌ای برای تبادل توکن‌های NFT خود ارائه می‌دهد. در این صرافی بخشی برای توکن‌‌های NFT این پروتکل به نام کلکسیون پنکیک وجود دارد که کاربران می‌توانند با ارز دیجیتال CAKE‌ اقدام به خرید آن‌ها کنند. این توکن‌‌ها شامل تصاویر فانتزی با تمی مربوط به لوگوی پنکیک سواپ هستند.

 

عرضه اولیه فارمینگ (IFO)

در صرافی پنکیک سواپ این امکان نیز فراهم است که توکن‌های تازه راه‌اندازی شده سرمایه جمع‌آوری کنند. ابتدا از کسانی که رمز ارزهای خود را به روش IFO راه‌اندازی می‌کنند، در مورد مشخصات پروژه مانند مرحله فعلی توسعه رمز ارز، موارد استفاده، برنامه توزیع، بررسی کدهای برنامه‌نویسی قرارداد هوشمند، ارزیابی پیش‌بینی شده و هدف از جمع آوری کمک مالی، سوال می‌شود. سپس مجاز به فروش این توکن‌ها می‌گردند.

 

 

حریم خصوصی

در این صرافی هیچ گونه فرد یا موسسه‌ای دخالت نداشته و کاربران در واقع با کدهای موجود در قرارداد‌های هوشمند وارد معامله می‌شوند و نیازی به احراز هویت در این پلتفرم نیست.

 

سرعت بالا

همان‌طور که گفته شد پنکیک سواپ بر بستر اسمارت چین بایننس بنا نهاده شده است. این شبکه دارای سرعتی به مراتب بالاتر نسبت به اتریوم است.

کیف پول پنکیک سواپ (Cake)

با توجه به اینکه این پروژه بر روی اسمارت چین بایننس قرار دارد هر کیف پولی که از این شبکه پشتیبانی کند می‌تواند گزینه‌ای برای ذخیره ارز دیجیتال کیک محسوب شود. ما در ادامه به چند گزینه مناسب برای ذخیره سازی امن این رمز ارز می پردازیم.

کیف پول نرم‌افزاری: تراست والت (Trust Wallet) کیف پول محبوب در حوزه ارزهای دیجیتال بوده و می توان در آن به نگه‌داری رمز ارز CAKE نیز پرداخت.
کیف پول تحت وب: کیف پول متا ماسک (Metamask) گزینه دیگری برای این ارز دیجیتال است.
کیف پول سخت افزاری: از کیف پول‌های سخت افزاری سیف پال (Safepal) می‌توان برای نگه‌داری به صورت سرد ارز دیجیتال کیک استفاده کرد. توجه داشته باشید که سیف پال دارای کیف پول‌های نرم افزاری نیز بوده که می‌توان از ‌آن‌ها نیز بهره برد.

برخی از سوالات متداول درباره پنکیک سواپ

خرید رمز ارز کیک یا پنکیک سواپ در صرافی ارز دیجیتال رابکس در سه گام انجام می‌شود: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی و (۳) خرید رمز ارز کیک با ریال یا تومان. رمز ارز کیک خرید شده نیز در کیف پول رابکسی شما ذخیره شده و می‌توانید آن را به کیف پول شخصیتان منتقل کنید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

فروش و خرید پنکیک سواپ با بهترین قیمت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید پنکیک سواپ با بهترین قیمت، سایت رابکس را انتخاب کنید.