آکادمی رابکس
آموزش کیف‌پول‌ها، صرافی و پلتفرم‌های ارز دیجیتال

بهترین کیف پول ارز دیجیتال چیست ؟ بررسی مزایا و معایب ولت ها

  • مبتدی
  • 1دقیقه
  • 20 آذر 1401

کیف پول ارز دیجیتال ابزاری برای دسترسی کاربران به دارایی‌های خود در بلاک چین است. کیف پول ارز دیجیتال شامل کلید عمومی و کلید خصوصی است که در آن کلید عمومی برای ساخت آدرس کاربر در بلاک چین استفاده می‌شود و کلید خصوصی امکان دسترسی کاربر به آدرس را فراهم می‌کند.

 

آدرس کاربر در فهرست بهترین کیف پول ارز دیجیتال به صورت عمومی در اختیار تمامی کاربران است و برای دریافت کریپتوکارنسی استفاده می‌شود اما کلید خصوصی تنها در اختیار مالک حساب است و برای خرج کردن دارایی‌ها به کار گرفته می‌شود. در فضای بلاک چین کیف پول، تنها ابزار ایجاد حساب کاربری و دسترسی به دارایی‌های کاربران است. به همین دلیل، امنیت کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران بسیار مهم و حیاتی است.

 

در روزهای ابتدایی پیدایش رمز ارزها، هر بلاک چین کیف پول مخصوص خود را داشت و تنها کاربرد کیف پول در ایجاد حساب و انتقال آن‌ها بود. امروزه انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال ایجاد شده است که بسیاری از آن‌ها چند زنجیره‌ای هستند و کاربردهای دیگری چون استیکنیگ و تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیز با استفاده از آن‌ها قابل انجام است. برای آشنایی با بهترین کیف پول ارز دیجیتال، مقاله بهترین کیف پول ارز دیجیتال چیست ؟ بررسی مزایا و معایب ولت ها را بخوانید.

 

مقاله آموزش تراست والت: آموزش کیف پول تراست والت ( Trust Wallet ) + ویدئو

مقاله آموزش کوینومی: آموزش کیف پول کوینومی ( Coinomi ) + ویدئو

مقاله آموزش اتمیک: آموزش کیف پول اتمیک ( Atomic ) + ویدئو

 

 

برچسب های مرتبط

امتیاز دهید

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *