صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید یرن فایننس (Yearn Finance) ، فروش یرن فایننس - بهترین قیمت YFI

روز
Yearn Finance (YFI)
USDT

فروش و خرید یرن فایننس با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید یرن فایننس

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید یرن فایننس و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

YFI
یرن فایننس (YFI) :

خرید یرن فایننس Yearn Finance و فروش یرن فایننس با بهترین قیمت YFI در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است.

 

یرن فایننس اکوسیستمی غیرمتمرکز برای بهینه‌سازی سودمندی وام‌دهی (Lending yields) است. رمزارز YFI، توکن حکومتی (Governance Token) یرن فایننس (Yearn.Finance)‌ است. سایت یرن فایننس، عملکردهای متنوعی را برای کاربران اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) اجرا می‌کند و جابجایی دارایی کاربران به‌داخل یا بیرون از استخرهای نقدینگی به‌منظور پیدا کردن بهترین سودمندی فراهم آورده است.

یرن فایننس در یک نگاه :

مقدمه

یرن فایننس یک اکوسیستم غیرمتمرکز(DeFi) برای افزایش سوددهی و وام‌دهی (Lending yields) بوده و ادعا دارد سود بسیار خوبی را برای وام‌دهندگان اتر و سایر کوین‌ها اختصاص می‌دهد. این پلتفرم بر بستر اتریوم اجرا شده و ارز دیجیتال بومی آن YFI‌ نام دارد. این رمز ارز یک توکن حاکمیتی (Governance Token) است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا درباره‌ی تغییرات مختلف شبکه تصمیم‌گیری کنند. 

محصولات اصلی یرن فایننس

یرن فایننس یک پروژه‌ی دیفای است که با هدف بالا بردن بازده و بالا بردن سودهای استخرهای نقدینگی روی کار آمده است. طبق وایت پیپر، این پروژه سه محصول اصلی را ارائه می دهد: Earn، Vaults و Iron Bank؛ که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

والت (Vault)

والت (Vault) یکی از مهمترین محصولات پروژه‌ی یرن فایننس است. کاربران با استفاده از این ویژگی، رمز ارزهای خود با ریسک بسیار پایینی ذخیره می‌کنند و سود دریافت می‌کنند. در ابتدای رونمایی از این پروژه و کیف‌پول‌های آن، تمرکز اصلی شبکه بر روی استیبل کوین‌ها بوده است؛ اما بتدریج محصولات بیت کوین توکنیزه شده و چین لینک و سایر کوین‌ها نیز توسعه یافته‌اند.

 

اِرن (Earn)

این محصول پلتفرمی است که کاربران می‌توانند برای کسب سود در این شبکه سپرده‌گذاری کنند. قراردادهای هوشمند این محصول تضمین می‌کند که کاربران همیشه بالاترین نرخ بهره را دریافت می‌کنند. این محصول نسخه‌ی کوچک‌تر والت‌های یرن فایننس است؛ اما با این تفاوت که فقط از استیبل‌کوین‌ها و بیت‌کوین توکنیزه شده پشتیبانی می‌کند. کاربران می توانند دارایی‌های خود را مدیریت کنند و بهترین استراتژی‌ها را برای به حداکثر رساندن بازده خود انتخاب کنند.


آیرن بانک (Iron Bank)

آیرون بانک، سرویس وام دهی هم برای کاربران و هم برای پروتکل‌ها است. این سرویس امکان استقراض با استفاده از رمز ارز را به عنوان وثیقه فراهم می‌کند.( وثیقه یک دارایی با ارزش است که به عنوان تضمین برای بازپرداخت وام تعهد شده است). البته برای پروتکل‌های خاص، این سرویس وام‌های بدون وثیقه را نیز ارائه می‌دهد.


زپ (Zap)

این سرویس که برای اکسچنج توکن‌های ERC-20 طراحی شده است به کاربران اجازه می‌دهد استیبل کوین‌های مرسوم را با توکن‌های تأمین‌کنندگان نقدینگی (توکن های LP) به نمایندگی از استیبل کوین‌ها معامله کنند. البته محصولات yInsure (یک پروتکل بیمه غیر متمرکز برای کاربران دیفای) و StableCredit (تسهیل‌کننده وام‌دهی و قرض‌دهی در بسترهای غیر متمرکز) نیز دو مورد از پروژه‌‌های جدیدی هستند که در حال حاضر یرن فایننس بر روی آن‌ها کار می‌کند.

 

محصولات دیگر

اکوسیستم یرن‌فایننس شامل محصولات جانبی دیگری نیز است:

 

 یرن فایننس (Yearn.finance): جابجایی دارایی وام‌دهندگان برای بهینه‌سازی سودمندی وام
 وای ترِید فایننس (ytrade.finance): مبادلات لوریج شده (در مرحله تست)
 وای لیکوییدِیت فایننس (yliquidate.financce): تسویه اتوماتیک سرمایه برای ارز‌دیجیتال Aave (در مرحله تست)
 صرافی وای سواپ (yswap.exchange): بازارساز اتوماتیک یک‌طرفه
آی بارو فایننس (iborrow.finance): صندوق نمایندگی اعتبار برای وام‌دهی در قرارداد هوشمند (در مرحله تست)

خرید یرن فایننس

خرید یرن فایننس یا خرید رمز ارز YFI چند سالی است که در صرافی های ارز دیجیتال در ایران امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از اولین سایت های خرید یرن فایننس است و در حال حاضر امکان خرید رمز ارز YFI با ریال و حتی تتر در این صرافی امکان پذیر است. برای نگهداری از این رمز ارز باید یک کیف پول اختصاصی داشته باشید. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به شما داده می‌شود و شما می‌توانید یرن فایننس خرید شده را در کیف پول رابکستان نگهداری کنید. خرید یرن فایننس

.

...

خرید رمز ارز YFI

خرید رمز ارز YFI در رابکس در سه گام انجام خواهد شد. (۱) ثبت نام و احراز هویت که به صورت آنلاین و به سرعت انجام می‌شود. (۲) شارژ کیف پول تومانی یا تتری. در این مرحله باید تومان یا تتر خود را به کیف پولتان در رابکس منتقل کنید. (۳) در نهایت در مبدل به خرید رمز ارز YFI بپرداید. کافی است در مبدل در تب خرید، رمز ارز YFI را انتخاب کرده، مقدار مورد نظرتان را وارد کنید و در نهایت خرید یرن فاینن را تایید کنید.

.

خرید یرن فایننس در ایران با ریال

خرید یرن فایننس در ایران می‌تواند در سایت های ارز دیجیتال انجام شود. پلتفرم معاملاتی رابکس نیز یکی از قدیمی ترین سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی برای خرید یرن فایننس یا رمز ارز YFI است. این پلتفرم از سال ۹۶ امکان خرید یرن فایننس با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. در رابکس، خرید یرن فایننس با نزدیک‌ترین قیمت جهانی این رمز ارز انجام می‌شود.

.

فروش یرن فایننس

فروش یرن فایننس و تبدیل رمز ارز YFI به ریال یا تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس علاوه بر خرید این رمز ارز انجام می‌شود. برای این کار ابتدا باید یرن فایننس خود را به کیف پول رابکستان متنقل کنید. سپس در مبدل به تب فروش بروید و این رمز ارز را انتخاب کنید. در نهایت با وارد کردن مقدار، فروش یرن فایننس خود را تایید کنید. تسویه های ریالی رمز ارز YFI فروش رفته نیز به صورت لحظه‌ای به حساب بانکی افراد ارسال می‌شود.

.

خرید یرن فایننس بدون احراز هویت

خرید یرن فایننس بدون احراز هویت در رابکس امکان پذیر نیست. خرید رمز ارز YFI همچون خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال در صرافی‌های معتبر با احراز هویت انجام می‌شود. این کار برای جلوگیری از اموری همچون پولشویی می‌باشد. کاربران برای خرید یرن فایننس از تمامی پلتفرم‌های معامله رمز ارز ها باید احراز هویت کنند. رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید یرن فایننس را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت یرن فایننس

قیمت یرن فایننس را می‌توانید در بالای همین صفحه و با نگاه کردن به نودار مشاهده کنید. قیمت جهانی یرن فایننس در این نمودارد و در قسمت بالا سمت چپ نشان داده شده است.

.

قیمت خرید رمز ارز یرن فایننس

قیمت خرید یرن فایننس و قیمت فروش یرن فایننس در صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس قابل مشاهده است. علاوه بر قیمت خرید و فروش یرن فایننس، قیمت جهانی این رمز ارز نیز در همین صفحه آمده است. قمیت جهانی رمز ارز YFI را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ نیز مشاهده کنید.

.

قیمت رمز ارز YFI

قیمت رمز ارز YFI را می‌توانید به طور جهانی در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید. این قیمت در سایت رابکس نیز در دو جا نمایش داده می‌شود. یکی در بالای همین صفحه و در نمودار این رمز ارز. یکی در صفحه قیمت ارز های دیجیتال رابکس.

.

فروش و خرید یرن فایننس به صرفه است یا خیر؟

فروش و خرید یرن فایننس به امید کسب درآمد از طریق رشد ارزش این رمز ارز در آینده به عوامل مختلفی وابسته است. این که چه اتفاقی برای پروژه مربوط به این رمز ارز در آینده بیافتد واقعا نامشخص است. اما می‌توان گفت که این پروژه از پروژه‌های معتبر است و همین موضوع ریسک سرمایه گذاری روی این رمز ارز را تا حدی معقول می‌کنید. اما اینکه خرید یرن فایننس کار درستی هست یا نه یا در حال حاضر فروش یرن فایننس است که مناسب است قابل پیش بینی نیست.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید پنکیک سواپ

خرید آوه

خرید سوشی سواپ

خرید یونی سواپ

توکن یرن فایننس یا رمز ارز YFI

در سال 1399 (2020) آقای آندره کرونیه (Andre Cronje) پروژه‌ی یرن فایننس (Yearn.finance) را با نام yEarn راه‌اندازی کرد. در تیرماه 1399 (جولای 2020) بعد از بهره‌برداری پروژه و سقوط بازار رمز ارز، کاربران تمایل زیادی به استفاده‌ی مجدد از این پروژه نداشتند و نسبت به پلتفرم بروزرسانی شده‌ی آن‌ تردید داشتند. اما با معرفی رمز ارز YFI توسط آندره کورنیه در سایت مدیوم، وضعیت تغییر کرد. حالا کاربران می‌توانستند تا با استفاده از این توکن، در تصمیم‌‌گیری‌های شبکه، مشارکت کنند و رای بدهند و همین اعتماد دوباره آ‌ن‌ها را به خود جلب کرد.

 

بدست آوردن این رمز ارز از طرق مختلفی امکان‌پذیر است. تامین نقدینگی صرافی غیر متمرکز بالانسر و سپرده‌گذاری در یرن فایننس از جمله روش‌های بدست آوردن این توکن است. طراح این پروژه در سایت مدیوم گفت: " این ارز دیجیتال ارزش خاصی ندارد! " اما با این وجود، سرعت رشد این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال بسیار زیاد بود. در ابتدای شروع فعالیت این توکن، قیمت آن ۳ دلار بود. اما ارزش آن کم کم بیشتر و بیشتر شد و به شدت صعود کرد. مدتی بعد تیم اداره‌ کننده‌ی یرن فایننس عنوان کردند که می‌خواهند موجودی این توکن 30.000 باقی بماند تا کمیاب و با ارزش باشد. عده‌ای از کاربران موافق و بعضی مخالف بودند که نتیجه‌ی مخالفت دسته‌ی دوم این شد که فورک جدید بنام DFI.money یا YFII ایجاد شد.

غیر متمرکز شدن یرن فایننس

ارائه‌ی ارز دیجیتال YFI برای پروژه‌ی یرن فایننس امری بسیار مهم بود. سرمایه‌گذاران و کاربران مختلفی  توجهشان به این پلتفرم جلب شد و سرمایه‌های خود را سپرده‌گذاری کردند؛ اما این همه‌ی هدف یرن فایننس از ارائه‌ی این توکن نبود. غیرمتمرکز کردن پلتفرم یرن فایننس یکی دیگر از اهداف مهمی بود که با ارائه‌ی این رمز ارز تا حد زیادی محقق شد. سازوکار فارمینگ این سیستم به شما اجازه می‌دهد تا با هر میزان سرمایه‌ای که دارید امکان سرمایه‌گذاری داشته باشید و در ازای آن YFI دریافت کنید. دریافت این توکن حاکمیتی که به سرمایه‌گذاران اجازه‌ی تصمیم‌گیری در مورد تغییرات شبکه را داده بود، باعث شد تا کاربران در مورد استخدام بازاریاب‌‌ها و طراحان و اضافه کردن ویژگی‌های مختلف به کیف‌پول نظر بدهند. البته این همه‌ی تغییرات نیست؛ سرمایه‌گذاران تصمیم گرفتند تا هر کسی که دارنده‌ی این توکن است بتواند به سودهای پروتکل دسترسی داشته باشد و کارمزدهای دریافت شده توسط شبکه‌ی یرن فایننس بعدا بین دارندگان توکن آن توزیع شود.

ریسک‌های خرید ارز‌دیجیتال YFI

این مهم است که بدانید یرن فایننس در حال آزمایش و یک کار در حال پیشرفت است (در زمان انتشار مقاله) و هیچ تضمینی نیست که این توکن با ارزش باقی بماند یا خروجی موفقی داشته باشد. مهم‌تر از آن این است که بدانید، یرن فایننس یک پروژه عمومی و منبع باز است که هرکسی می‌تواند در هر زمانی آن را کپی کند. پروژه‌های زیادی هستند و خواهند بود که از یرن تقلید و یا با آن رقابت می‌کنند و یرن هیچ ویژگی فنی اختصاصی برای حذف رقبا ندارد.

 

ارزش توکن YFI، اول از همه به جامعه رو به رشد یرن وابسته است و بازتابی است از اطمینان افرادی که با یرن کار می‌کنند. این موضوع، توکن YFI‌ را به‌طور شدیدی غیر قابل پیش‌بینی و  بسیار تئوری می‌سازد. اگر هنوز به‌طور کامل در مورد نحوه سوددهی YFI‌ و ارزش نسبی آن مطمئن نیستید، بهتر است که سرمایه‌تان را در معرض ریسک سرمایه‌گذاری در آن قرار ندهید.

کیف پول ارز دیجیتال YFI

با توجه به اینکه ارز دیجیتال YFI بر روی بستر اتریوم طراحی شده، هر کیف‌پولی که از اتریوم پشتیبانی کند می‌تواند برای نگهداری این رمز ارز استفاده شوند. والت‌های مختلف با یکدیگر مشابه هستند؛ اما در خدمات کاربری و امنیت و رمز ارزهای پشتیبانی شده با یکدیگر متفاوت‌اند.


کیف‌پول‌های آنلاین

این والت‌‌‌ها بصورت آنلاین قابل استفاده هستند؛ اما از نظر امنیت درپایین‌تری قرار می‌گیرند. مانند؛ مای اتر والت (MyEtherWallet)


کیف پول‌‌های نرم‌افزاری

 این دسته از کیف‌پول‌ها تنوع خیلی زیادی دارند و نرم‌افزارهایی هستند که قابل نصب و اجرا بر روی موبایل و کامپیوتر و … هستند؛ مانند: تراست والت(TrustWallet)، اتمیک والت (AtomicWallet) و کوینومی (Coinomi).


کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

والت‌های سخت‌افزاری جزو امن‌‌ترین کیف‌پول‌هایی هستند که بصورت قطعات فیزیکی و قابل خریداری هستند؛ مانند: لجر نانو اس (Ledger Nano S)، لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) و ترزور (TREZOR).

رمز ارز یرن فایننس

آندره کرونجه (Andre Cronje)، موسس YFI در پستی در وبسایت مدیوم نوشته است: «همه سیستم‌های زیرمجموعه یرن فایننس، مکانیزم کنترل، کارمزدهای قابل تنظیم، کنترل‌های نگهداشت و قوانینی دارند که می‌توانند بهبود یابند که تا اینجا همه این‌ها توسط ما مدیریت شده‌اند. در ادامه، برای دست‌کشیدن از این کنترل (چون ما تنبل هستیم نمی‌خواهیم این روند را ادامه دهیم!) ما YFI را که یک توکن کاملا بی‌ارزش با ۰ تعداد توکن عرضه‌شده منتشر کردیم.»

 

کرونجه در ادامه یادآور شده است: «به‌دست آوردن YFI بسیار ساده است. کافی است نقدینگی را برای یکی از پلتفرم‌ها فراهم کنید، توکن‌های خروجی را در قراردادهای توزیع‌شده استیک کنید و سپس به‌طور روزانه مقدار مشخصی کنترل حکومتی (Governance Control) به‌دست خواهید آورد.»


کاربرانی که نقدینگی را در استخرهای Yearn فراهم می‌آورند، متناسب با سپرده‌شان yToken دریافت می‌کنند. این کاری است که فارمرها برای به‌دست‌آوردن YFI باید انجام دهند. بخشی از این فعالیت، در Curve اتفاق می‌افتد. Curve یک بازارساز خودکار (Automated Market Maker) است که بعد از اولین توکن حکومتی کامپاند (Compound) شروع به‌رشد کرد.

جمع‌بندی

یرن فایننس با تمرکز بر رضایت کاربران و پاداش خوب دادن به وام‌دهندگان شبکه قصد دارد تا کاربران بیشتری را جذب کند. زمانی که جامعه‌ای از مشتریان هر سیستمی از شبکه‌ی خود سودهای خوبی دریافت کنند طبیعی است که موفقیت یا شکست پروژه برایشان با اهمیت می‌شود و سعی می کنند تا با معرفی این پروژه به سایر افراد باعث رشد هر چه بیشتر آن سیستم شند. این سیاستی است که یرن فایننس با تمرکز بر آن قصد دارد تا چشم‌انداز روشنی را برای آینده‌ی خود متصور شود.

برخی از سوالات متداول درباره یرن فایننس

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله یرن فایننس با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت یرن فایننس را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش یرن فایننس در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

فروش و خرید یرن فایننس YFI

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید یرن فایننس با بهترین قیمت، سایت رابکس را انتخاب کنید.