صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید فانتوم (Fantom) ، فروش فانتوم - بهترین قیمت FTM

روز
Fantom (FTM)
USDT

فروش و خرید فانتوم با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید فانتوم

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید فانتوم بپردازید.

FTM
فانتوم (FTM) :

خرید فانتوم Fantom و فروش ارز دیجیتال فانتوم با بهترین قیمت FTM در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید فانتوم: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید ارز دیجیتال فانتوم با ریال یا تتر.

 

مقدمه

فانتوم (Fantom) یک شبکه‌ی غیرمتمرکز، متن باز، ایمن و مقیاس‌پذیراست که از قراردادهای هوشمند (Smart Contract) و نرم افزارهای مالی غیر متمرکز Decentralized Finance) Defi) پشتیبانی می‌کند. افراد می‌توانند تراکنش‌ها و معاملات خود را در این بستر انجام داده و یا برنامه‌های طراحی شده‌ی خود را بر روی آن اجرا کنند.

 

همه‌ی بلاکچین‌ها و شبکه‌‌ی ارزهای دیجیتال به دنبال راهکاری برای ایجاد سه عامل مقیاس‌پذیری، امنیت و غیرمتمرکز بودن به صورت همزمان هستند؛ اما ایجاد این سه ویژگی به راحتی امکان‌پذیر نیست و رقابت پروژه‌‌های مختلف، برای ایجاد آن‌ها با یکدیگر بسیار زیاد است. بدست آوردن این سه ویژگی بصورت همزمان و جایگزین اتریوم شدن، مهمترین هدف فانتوم است .

 

 این شبکه برای اجرای پلتفرم خود از فناوری Directed Acyclic Graph) DAG)  یا گراف جهت‌دار غیر مدور استفاده می‌کند و با عملکرد بلاک چین متفاوت است. در این مدل بعلت اینکه نیازی به صرف زمان برای ایجاد بلاک‌ها نیست، تایید تراکنش‌‌ها در زمان بسیار کمی انجام می‌شود. در ادامه‌ی مقاله به توضیحات بیشتری خواهیم پرداخت.

 

نکات مهم مقاله

  1. فانتوم بستری برا‌ی اجرای برنامه‌های غیر متمرکز است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند.
    فانتوم برخلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، از سیستم دگ استفاده می‌کند.
     فناوری Lachesis مهمترین سیستمی است که فانتوم از آن داده‌‌ها و اطلاعات را در زیرشبکه‌های خود به اشتراک می‌گذارد.
    شبکه‌ی اُپرا یکی از مهمترین طراحی‌های تیم فانتوم است که برای نوشتن قراردادهای هوشمند از ‌آن استفاده می‌شود.

تاریخچه‌ی فانتوم

بنیاد فانتوم در اوایل سال 1397(2018) توسط شخصی بنام “آن بیانگ ایک” (Ahn Byung Ik) ایجاد شد. او دکترای علوم کامپیوتر دارد و به‌عنوان یکی از دانشمندان علوم کامپیوتر نیز شناخته می‌شود. البته ایشان در سال‌های اخیر به طور کامل از این پروژه خارج شده و مدیریت این پروژه اکنون برعهده‌ی مایکل کونگ (Michael Kong) است. یکی از ویژگی‌های مثبت این پروژه  که سرمایه‌گذاران را به آینده‌ی آن امیدوار کرده است، تیم بسیار متخصص در زمینه برنامه‌نویسی بلاک چین است.

 

با فروش حدود ۴۰ درصد از توکن‌ها در عرضه‌ی اولیه، اعضای تیم توانستند در سال بعد با سرمایه‌ی بدست آمده پروژه‌ی OPERA  را راه‌ اندازی و شبکه‌ی اصلی فانتوم را فعال کنند. فانتوم اُپرا یک محیط امن و سریع برای ساخت برنامه های غیر متمرکز است. این پلتفرم از سرعت زیادی بهره‌مند است.

خرید فانتوم

خرید فانتوم از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید فانتوم به صورت آنلاین است. برای خرید فانتوم به کیف پول فانتوم نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی فانتوم به شما اختصاص داده می‌شود و فانتوم خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید فانتوم

.

...

خرید فانتوم در ایران با ریال

مشتاقان خرید فانتوم در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید فانتوم اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید فانتوم است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید فانتوم با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید فانتوم با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری فانتوم خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال فانتوم به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش فانتوم

فروش فانتوم و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، فانتوم خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش فانتوم و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید فانتوم بدون احراز هویت

خرید و فروش فانتوم همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید فانتوم از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید فانتوم را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید فانتوم در ایران

بهترین سایت خرید فانتوم در ایران کجاست؟ خرید فانتوم در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش فانتوم معرفی نشده‌اند. قیمت خرید فانتوم در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید فانتوم با ریال، نگهداری فانتوم و فروش فانتوم را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت فانتوم

قیمت فانتوم را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت فانتوم و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید فانتوم

قیمت خرید فانتوم در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید فانتوم، قیمت جهانی فانتوم و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی فانتوم و قیمت خرید فانتوم را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید فانتوم از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید بیت کوین

خرید ریپل

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

نحوه عملکرد فانتوم

معماری شبکه‌ی فانتوم ماژولار و انعطاف‌پذیراست. مهمترین بخش این ساختار، سیستم Lachesis است که با اتصال همه‌ی زیر لایه‌های فانتوم با یکدیگر، امنیت بسیار زیادی را برای شبکه فراهم می‌کند و می‌تواند با اتصال به دفاتر کل توزیع شده (DLT) داده‌‌ها را مدیریت کند. دفتر کل توزیع شده، دیتابیس‌های بزرگ و محل جمع‌آوری اطلاعات زیادی هستند که هر شخصی زیر نظر نودها می‌تواند این داده‌ها را بروزرسانی نماید.

 

توسعه‌‌دهندگان می‌توانند به راحتی  dApp‌های  خود را از بلاک چین اتریوم به فانتوم اُپرا انتقال داده و سرعت و کارایی خود را بسیار افزایش دهند.


فانتوم از ماشین مجازی اتریوم (EVM) استفاده می‌کند. (ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) برنامه‌ی نرم‌افزاری است که تمام قراردادهای هوشمند در آن قرار دارد). برنامه‌های ساخته شده بر روی فانتوم را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد که با پلتفرم‌های ساخته شده بر روی اتریوم قابل همکاری باشد و در عین حال کارایی تراکنش‌های شبکه فانتوم را حفظ کند. البته فانتوم ماشین مجازی خود را نیز راه‌اندازی کرده است.

 

یک کیت توسعه نرم افزار اختصاصی (SDK) که به عنوان ماشین مجازی فانتوم (Fantom Virtual Machine) نیز در سال 1399(2020) میلادی شناخته می‌شود، و از اتریوم نیز پشتیبانی می‌کند. هدف از این استراتژی این است که بتوانند dAppهای مبتنی بر اتریوم را به پلتفرم فانتوم انتقال دهند. 


سرعت بالای فانتوم

فانتوم با بهره‌گیری از سیستم دگ توانسته است تا مقیاس‌پذیری و سرعت بسیار خوبی را برای کاربران بوجود بیاورد. عملکرد کاملا متفاوت در سیستم دگ برخلاف بلاک چین موجب می‌شود تا نیازی به انتظار برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد یک بلاک چین جدید وجود نداشته باشد و تراکنش‌ها در کوتاه‌ترین زمان تایید شوند.

 

بهره‌مندی از سیستم دگ یکی از راه حل‌های مقیاس‌پذیری بشمار می‌رود. فرض کنید که شخصی می‌خواهد چندین برنامه‌ی مختلف را بر روی یک رایانه اجرا کند. طبیعتا با اجرای همزمان چند برنامه سرعت کامپیوتر و قدرت پردازش پایین می‌آید و شما مجبورید برای هر دستورالعمل خود به رایانه مدتی صبر کنید.

 

 فانتوم این مشکل را حل کرده و زیر شبکه‌هایی را ایجاد کرده تا هر برنامه‌ای بر روی شبکه‌ی بستر مخصوص به خود ایجاد شود. چیزی شبیه به اجرای هر برنامه در یک کامپیوتر جداگانه. اما تفاوت اینجاست که این کامپیوتر‌ها و این زیر مجموعه‌ها در نهایت همگی به شبکه‌ی اصلی متصل می‌شوند و دیتاهای خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و اطلاعات جدیدی کسب می کنند. 

 

همه‌ی سرورها به Lachesis متصل می‌شوند و از سرعت و امنیت شبکه‌ی فانتوم استفاده می‌کنند. سیستم Lachesis یک مکانیسم توافقی aBFT است، به این معنی که داده‌های شبکه را می‌توان در زمان‌های مختلف پردازش کرد و شبکه می‌تواند تا حد یک سوم کاربرانی که فعالیت‌های مخرب دارند را بدون آسیب‌رسانی ناخواسته به فرآیندهای شبکه را تحمل کند.


زنجیره اُپرا در فانتوم (Fantom Opera Chain)

فانتوم یک چارچوب قرارداد هوشمند برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) است؛ واُپرا چین (Opera Chain) شبکه اصلیِ آن است که هدف آن برطرف کردن ترافیک تایید تراکنش‌ها است. زنجیره اپرا که برای کمک به توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده است، از قراردادهای هوشمند ساخته شده در «Solidity» با کد گذاری اتریوم استفاده می‌کند.

 

شبکه‌ی اپرا محیطی با امنیت و سرعت بالا جهت ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز است. این شبکه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) کاملا سازگار است و از زبان سالیدیتی (Solidity) از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کامل می‌کند.


الگوریتم اثبات سهام

سازوکار سیستم شبکه‌ی فانتوم بر اساس الگوریتم اجماع اثبات سهام Proof of Stake است. در این الگوریتم استخراج و شخصی به عنوان استخراج کننده یا ماینر وجود ندارد و بجای استخراج کنندگان نیز ولیدیتورها یا اعتبار‌‌سنجان تراکنش‌ها را تایید می‌کنند؛ همین مساله باعث کاهش کارمزد تراکنش شبکه می‌شود. 

 

همانطور که بیان شد در الگوریتم اثبات سهام استخراج وجود ندارد و همین امر موجب کاهش کارمزد تراکنش‌ها و طبیعت‌دوست بودن این سیستم شده است. 


کدهای متن باز

شفاف و در دسترس بودن و امکان ایجاد برنامه‌های اختصاصی از جمله اهدافی است که فانتوم قصد دارد تا آن‌ها را اجرا کند.  برای برقراری همه‌ی این ویژگی‌ها،  فانتوم کد‌های برنامه خود را در دسترس عموم در گیت هاب قرار داده و متن باز است. کاربران می‌توانند از کدها استفاده کرده و نیازهای خود و برنامه‌های خود را شخصی‌سازی کنند. متن باز بودن کدها امکان بررسی کدها و جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری یا هر رفتار مخرب دیگر ار به افراد می ٔهد و کاربران می‌توانند به صورت کامل روند شبکه را بررسی کنند.


مشارکت آزادانه در فانتوم

در پلتفرم فانتوم هر شخصی می‌تواند آزادانه به یک اعتبارسنج تبدیل شود و تراکنش‌ها را تایید کند. البته برای اینکار باید 3.175.000 رمز ارز فانتوم را در شبکه استیک کرده باشید. افرادی که رمز ارزی را استیک می‌کنند در اصل آن ارز دیجیتال را به شبکه برای مدت مشخصی وام می‌دهند و در ازای آن از شبکه سود دریافت می‌کنند. سود دریافتی کاربر به عواملی مانند حجم رمز ارزی که به شبکه  وام داده است و قوانین خود شبکه بستگی دارد.

توکن FTM و کاربردهای آن

توکن مخصوص به شبکه‌ی فانتوم، FTM نام دارد که کاربردهای فراوانی دارد. از جمله کاربردهای این توکن می‌توان به تأمین امنیت شبکه از طریق استیک کردن، مشارکت در مدیریت شبکه، انجام پرداخت‌ها و پرداخت کارمزدهای شبکه، اشاره کرد. ارز دیجیتال FTM کوین اصلی شبکه است و به عنوان یک توکن ERC-20 در شبکه‌ی اتریوم و یک توکن BEP0-20 در شبکه‌ی بایننس در دسترس است.

 

این شبکه همچنین از یک ویژگی به نام Liquid Staking استفاده می‌کند که در آن سهامداران می‌توانند sFTM را با نسبت 1:1 به FTM سهام خود ارائه دهند تا به عنوان وثیقه در Fantom Finance (مجموعه‌ای از برنامه‌های DeFi ارائه‌شده توسط Fantom) استفاده شود، این کار به کاربران امکان می‌دهد تا استفاده بیشتری از سودهای شبکه ببرند. از جمله سایر کاربردهای توکن FTM می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


برقراری امنیت شبکه فانتوم

امنیت شبکه‌ی فانتوم با استیک کردن نودهای اعتبارسنج یا همان ولیدیتورها برقرار می‌شود. کاربران برای تایید تراکنش‌های شبکه و تبدیل به ولیدیتور شدن، باید  3.175.000 واحد توکن FTM را استیک کنند و از پلتفرم پاداش و سود دریافت کنند. همین پروتکل اثبات سهام علاوه بر تمرکززدایی، دوستدار محیط زیست نیز بوده است.

 

پرداخت هزینه‌ها

فانتوم به دلیل بهره‌گیری از سیستم دگ در شبکه‌ی خود کارمزد بسیار کمی دریافت می‌کند. سرعت بالای تایید تراکنش‌ها و پایین بودن کارمزد شبکه از عواملی هستند که افراد ترغیب به انجام پرداخت‌های خود با این توکن می‌شوند.

 

توکن حاکمیتی درون شبکه

پروژه‌ی فانتوم برای اجرای تصمیمات و عملیات شبکه، هر اقدامی را به رای گیری گذاشته و افرادی که توکن FTM دارند می‌توانند به تصمیمات شبکه رای دهند و پیشنهادات خود را ارائه دهند. برای مشارکت در فرآیند رأی‌گیری، باید توکن FTM را داشته باشید.

 

پرداخت کارمزد شبکه فانتوم

در شبکه فانتوم کارمزد شبکه بسیار پایین است؛ و پرداخت کارمزد با توکن FTM انجام میشود. مقدار کارمزد شبکه برای جلوگیری از حملات هکرها کافی است؛ چون اگر در شبکه‌ای بطور کلی کارمزد صفر شود، اسپم‌ها به راحتی به دفتر کل متصل شده و اطلاعات بیهوده را وارد آن می کنند.

fUSD: یک استیبل کوین مبتنی بر فانتوم که به دلار آمریکا متصل است

fSwap: یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز دارایی‌های مجازی

fLend: استخر نقدینگی که کاربران می توانند از آن وام دهند یا وام بگیرند.

جمع بندی

پروژه‌ی ارز دیجیتال فانتوم با توکن FTM نو‌عی بلاک چین است که از آن می‌توان برای اجرای برنامه‌های غیر متمرکز و DEFI استفاده کرد. فانتوم با بهره‌گیری از سیستم دگ، از سرعت قابل توجهی برخوردار است. پروتکل این شبکه اثبات سهام بوده و همین عدم نیاز به تولید بلاک‌ها باعث شده تا شبکه از سرعت بسیار زیاد و کارمزد بسیار کم برخوردار باشد.

برخی از سوالات متدوال درباره فانتوم

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله فانتوم با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت فانتوم را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش فانتوم در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود.به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید فانتوم در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید فانتوم ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید فانتوم

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید فانتوم، رابکس را انتخاب کنید.