صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید فایل کوین (Filecoin) ، فروش فایل کوین - بهترین قیمت FIL

روز
Filecoin (FIL)
USDT

فروش و خرید فایل کوین

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید فایل کوین

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید فایل کوین بپردازید.

Filecoin
فایل کوین (Filecoin) :

خرید فایل کوین Filecoin و فروش فایل کوین با بهترین قیمت FIL در صرافی ارز دیجیتال رابکس در سه گام امکان‌پذیر است: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید فایل کوین با ریال یا تتر.

فایل کوین در یک نگاه :

مقدمه

با گسترش و نفوذ روز افزون کامپیوتر در زندگی امروزی، اهمیت موضوع ذخیره اطلاعات هم روز به روز بشتر شد. حجم اطلاعات تولید شده با شدت بیشتری نیز در حال افزایش است. از طرفی امنیت حفظ برخی داده‌ها برای افراد یا سازمان‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. چند سالی است که با گسترش بیشتر اینترنت شاهد ظهور سرویس‌های ابری ذخیره داده هستیم.

 

این سرویس‌ها به کاربران خود امکان خرید حجم ذخیره سازی با مدتی مشخص می‌دهند. به عنوان مثال تصور کنید حجم اطلاعات شما بر روی سیستم شخصی به اندازه‌ای زیاد شده است که دیگر هارد کامپیوترتان کفاف این حجم داده را نمی‌دهد. در این صورت دو گزینه پیش رو دارید، یا یک هارد جدید خریداری کنید و اطلاعات خود را به آن منتقل کنید، یا از این سرویس‌های ذخیره ابری داده استفاده کنید. این سرویس‌ها با فروش حجم (با مدت زمانی مشخص) اجازه می‌دهند شما اطلاعاتتان را بر روی هارد آن‌ها کپی کرده و هر زمانی که بخواهید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

فایل کوین چگونه کار می‌کند؟

فایل کوین پروژه‌ای است که امکان ذخیره‌سازی داده‌ها را به صورتی ابری و غیر متمرکز فراهم می‌سازد.
پروتکل فایل کوین به افراد اجازه می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی بدون استفاده خود را اجاره داده و کسب سود کنند و از طرفی کاربرانی که به فضای ذخیره‌سازی نیاز دارند نیز با اجاره این فضاها دیگر نیازی به خرید تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات نداشته باشند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. به طور کلی شبکه فایل کوین دارای سه جز اصلی است.

ماینرهای ذخیره سازی: در ازای دریافت ارز‌ دیجیتال FIL، ماینرهای ذخیره سازی (یا تأمین کنندگان فضای ذخیره سازی) منابع خود را در دسترس مشتریان قرار می‌دهند. ماینرهای ذخیره سازی قیمت عرضه ذخیره سازی خود را در بازار آزاد فایل کوین، همراه با سایر ویژگی‌ها مانند سرعت و میزان در دسترس بودن رایانه خود تعیین می‌کنند و مشتریان می‌توانند با توجه به پیشنهادات ارائه شده دست به انتخاب بزنند.

ماینرهای بازیابی: ماینرهای بازیابی پرونده‌های خاصی را برای مشتری‌های خود در ازای دریافت FIL بازیابی می‌کنند. هزینه خدمات استخراج ماینرها به حجم پرونده‌ای که بازیابی می‌کنند و سرعت پاسخگویی آن‌ها بستگی دارد.

مشتریان: مشتریان از شبکه Filecoin برای یافتن ماینر ذخیره سازی یا ماینر بازیابی متناسب با نیازهای آن‌ها (ظرفیت ذخیره سازی، مدت زمان ذخیره سازی و قیمت) استفاده می‌کنند. هنگامی که آن‌ها یک ماینر را انتخاب کردند، توافق می‌کنند که FIL لازم برای خدمات مد نظرشان را پرداخت کنند.

 

توزیع رمزارز FIL

ماینرها: 70٪ به ماینرها تعلق می‌گیرد.
سرمایه‌گذاران: 10٪ به سرمایه‌گذاذران پروژه
موسسین: 5٪ کوین‌ها بین پایه‌گذاران فایل کوین تقسیم می‌شود.
پروتکل لبز:‌ 10٪ کوین‌ها نزد شرکت پروتکل لبز می‌ماند.

خرید فایل کوین

خرید فایل کوین از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید فایل کوین به صورت آنلاین است. برای خرید فایل کوین به کیف پول فایل کوین نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی فایل کوین به شما اختصاص داده می‌شود و فایل کوین خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید فایل کوین

.

...

خرید فایل کوین در ایران با ریال

مشتاقان خرید فایل کوین در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید فایل کوین اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید فایل کوین است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید فایل کوین با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید فایل کوین با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری فایل کوین خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال فایل کوین به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش فایل کوین

فروش فایل کوین و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، فایل کوین خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش فایل کوین و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید فایل کوین بدون احراز هویت

خرید و فروش فایل کوین همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید فایل کوین از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید فایل کوین را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت فایل کوین

قیمت فایل کوین را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت فایل کوین و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است. قیمت جهانی فایل کوین را نیز در بالای همین صفحه و در نمودار می‌توانید مشاهده کنید.

.

قیمت خرید فایل کوین

قیمت خرید فایل کوین در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید فایل کوین، قیمت جهانی فایل کوین و قیمت فروش فایل کوین وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی فایل کوین و قیمت خرید فایل کوین را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید فایل کوین از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بایننس کوین

خرید ویوز

خرید انجین کوین

خرید پکس گلد

خرید تتا

الگوریتم‌های اجماع در فایل کوین

در فایل کوین برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از چند الگوریتم اجماع برای پیاده سازی شبکه استفاده شده است که در ادامه به هر یک و عملکرد آن‌ها خواهیم پرداخت.

الگوریتم اجماع اثبات Proof of Replication

بر اساس این الگوریتم ماینرهای ذخیره‌سازی پس از دریافت داده‌ها آن‌‌ها را مهر و موم می‌کنند که یک فرآیند محاسباتی بوده و یک داده منحصر به فرد تولید می‌شود. با دسترسی به این داده می‌تو‌ان به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشت.

الگوریتم اجماع اثبات Spacetime

پس از مرحله PoRep، مرحله اثبات وجود دارد که در آن باید همواره ماینر ذخیره کننده اطلاعات به شبکه ثابت کند که دیتا‌‌ها را در اختیار دارد. در این مرحله یک سوال رمزنگاری از طرف شبکه پرسیده می‌شود که پاسخ به آن فقط با دسترسی به خروجی مرحله قبل امکان‌پذیر است.

به این صورت شبکه از کپی داده‌های مشتریان توسط ماینرهای ذخیره‌سازی داده و حفظ آن‌ها در طول زمان اطمینان کسب می‌کند. برای رویت اطلاعات مختلف شبکه فایل کوین از جمله میزان ماینرها، میزان حجم در دسترس شبکه و دیگر اطلاعات به صورت لحظه‌ای می‌توانید به سایت filfox.info مراجعه کنید.

هزینه ذخیره کردن داده‌‌ها توسط بازار آزاد تعیین می‌شود که در آن ماینرهای ذخیره‌سازی برای ارائه کمترین قیمت با یکدیگر رقابت می‌کنند. در واقع قیمت‌گذاری خدمات ذخیره‌سازی فایل کوین بر اساس رقابت آزاد و تغییر در عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. فایل کوین ادعا می‌کند این بازار فوق رقابتی خواهد بود و بنابراین ارزان‌تر از ذخیره‌سازی متمرکز داده، مانند خدمات ذخیره داده آمازون (AWS.Amazon.com) است.

پروتکل IPFS‌ چیست؟

فایل کوین بر اساس Interplanetary File System (Interplanetary به معنای بین سیاره‌ای است) که به اختصار IPFS نامیده می‌شود ساخته شده تا بتواند یک بازار ذخیره‌سازی توزیع شده برای ذخیره‌سازی طولانی مدت ایجاد کند. پروتکل IPFS یک جز بسیار مهم در شبکه فایل کوین بوده که وظیفه انتفال داده‌ها را بر عهده دارد. ابتدا اجازه دهید نوع معمول انتقال اطلاعات بر بستر اینترنت در فضاهای متمرکز را بررسی کوتاهی داشته باشیم تا درک بهتری از خدمت این فناوری پیدا کنیم.

تصور کنید می‌خواهید درباره بیت کوین مطالعه داشته باشید. پس از سرچ به صفحه ویکیپدیا این ارز‌دیجیتال می رسید. اگر توجه کنید این صفحه چنین آدرسی دارد

 

https://en.wikipedia.org/wiki/BTC، شما هر زمان که این آدرس را در مرورگر خود وارد کنید از سرور ویکیپدیا این صفحه بر روی مرورگر شما منتقل می‌شود. این کاری است که پروتکل انتقال ابرمتن (Hyper Text Transfer Protocol) که به اختصار HTTP نامیده می‌شود انجام می‌دهد.

 

حال تصور کنید به دنبال همین صفحه برای مطالعه بر بستری با پروتکل IPFS هستید. در IPFS اطلاعات بر اساس محتوا جستجو می‌شوند، نه مکان قرار گیری آن‌ها. به این معنی که این صفحه برای شما به نمایش گذاشته می‌شود اما این اطلاهات لزوما از سرور ویکی پدیا بارگذاری نشده است و هر کسی که دارای این داده‌ها باشد، آن را با شما به اشتراک می‌گذارد. زمانی که از این پروتکل استفاده می‌کنید علاوه بر دریافت اطلاعات، آن‌ها را به اشتراک نیز می‌گذارید. پروتکل IPFS این امکان را نه فقط برای صفحات وب بلکه برای هر گونه فایل یا پایگاه داده‌ای فراهم می‌کند.

 

در نتیجه زمانی که شما در مرورگر خود همان صفحه بیت کوین ویکیپدیا را با پروتکل IPFS جستجو می‌کنید آدرسی که مشاهده خواهید کرد چیزی شبیه این نشانی است. ipfs/QmXoypizjW3WknFiJnKLwHCnL72vedxjQkDDP1mXWo6uco/wiki/btc.html

 

همان‌طور که در آدرس این پروتکل مشخص است نیاز به سرور متمرکز داده‌ها در آن حذف می‌شود. این پروتکل توسط شرکت پروتکل لبز (Protocol.ai) خلق شده و برای کسب اطلاعات جامع‌تر می‌توانید به وب سایت این پروتکل ipfs.io مراجعه کنید.

ارز‌دیجیتال FIL

جوان بنت (Juan Benet) هنگام تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد (Stanford University)، یک شرکت سازنده بازی به نام لوکی استودیوز (Loki Studios) را تأسیس کرد. این شرکت در سال 2013 توسط یاهو (Yahoo.com) خریداری شد. سپس بنت اقدام به تاسیس شرکت بعدی خود یعنی پروتکل لبز (Protocol Labs) کرد. پروتکل لبز تاکنون پروتکل IPFS و پروژه فایل کوین را به دنیا معرفی نموده است.

 

عرضه اولیه فایل کوین در آگوست 2017 (شهریور 1396) انجام شد. در این عرضه توکن FIL بر بستر شبکه اتریوم ارائه و طی آن 257 میلیون دلار برای اجرای این پروژه جمع‌آوری شد که رقم قابل توجهی برای یک پروژه محسوب می‌شود.

ویژگی‌های فایل کوین

وسعت

گردآوری میلیون‌ها رایانه در سراسر جهان، یک شبکه ذخیره سازی عظیم ایجاد می‌کند.

کاهش هزینه

با ایجاد یک بازار آزاد بزرگ برای ذخیره اطلاعات، امید می‌رود شاهد کاهش قیمت خدمات ذخیره‌سازی باشیم.

امنیت

در حالی که بسیاری شبکه‌های متمرکز هک را تجربه کرده‌اند، این مشکل در شبکه فایل کوین مرتفع شده است.

منافع اقتصادی

فایل کوین به جای ساخت رایانه‌ها و تجهیزات ذخیره سازی جدید، از منابع موجود استفاده می‌کند.

کیف پول های فایل کوین

شما می‌توانید ارز‌دیجیتال FIL‌ را بسته به نیاز خود در والت‌های مختلفی ذخیره نماید.

کیف پول نرم افزاری: کیف پول کوینومی (Coinomi Wallet) و کیف پول تراست والت (Trust Wallet) گزینه‌های ذخیره‌سازی این کوین به صورت نرم افزاری هستند.
کیف پول سخت افزاری: کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) نیز کیف پولی است که این کوین را می‌توانید به صورت سرد ذخیره کنید.

برخی از سوالات متدوال درباره فایل کوین

خرید فایل کوین با تتر در صرافی رابکس امکان پذیر است. کافی است ابتدا کیف پول تتری خود را شارژی کنید (تتر خود را به کیف پول رابکستان انتقال دهید) و سپس با استفاده از مبدل آن را به فایل کوین تبدیل کنید. علاوه بر تتر، امکان خرید فایل کوین با ریال هم در رابکس وجود دارد.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت‌های طولانی است که در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله فایل کوین با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت فایل کوین را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

حداقل خرید فایل کوین در صرافی رابکس حداقل ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید فایل کوین

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید فایل کوین، رابکس را انتخاب کنید.