آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارزهای دیجیتال – ۲۵ خرداد

نویسنده : Mohsen

24

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

26خرداد1399|46:12

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۵ خرداد ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال ۲۵ خرداد | احتمالا بیت کوین طی چند روز یک حرکت قوی و قاطعانه را شروع خواهد کرد. حرکتی و روند افزایشی که احتمالا برای چند هفته ادامه داشته باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۵ خرداد ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال ۲۵ خرداد

تاکشی فوجیماکی (Takeshi Fujimaki)، مشاور سابق جورج سوروس (George Soros)، گفته است که پل تادور جونز (Paul Tudor) در تلاش است تا این روند بزرگ را از دست ندهد.

سرمایه گذاری اخیر جونز در بیت کوین (BTC) نشان دهنده نگرانی او درباره تورم است. او معتقد است ارزهای دیجیتال می‌توانند در چنین محیطی سود داشته باشند.

تاکشی فوجیماکی

به دنبال رشد و محبوبیت اخیر امنیت Grayscale در چند ماه گذشته (یکی از شرکت‌های پیشرو در ارزهای دیجیتال)، شرکت سرمایه گذاری ویلشایر (Wilshire Phoenix) نیز تقاضایی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه داده است تا یک صندوق معامله بیت کوین راه‌اندازی کند. اگر این صندوق از کمیسیون سیگنال سبز بگیرد، احتمالا سرمایه گذاران سازمانی زیادی را جذب کند.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال – ۲۵ خرداد

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت تزوس , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت استلار , تحلیل قیمت کاردانو
داده‌های ارزهای دیجیتال | منبع: Coin360

طی چند هفته گذشته، بیت کوین در تلاش بوده تا از سطح مقاومت 10،000 تا 10.500 دلاری خارج شود. اگر بیت کوین نتواند این سطح را بشکند و تضعیف شود، احتمالا در ادامه آلتکوین‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. موضوعی که احتمالا سرمایه‌گذاران دیگری را نیز وارد بازار کند. در ادامه به تحلیل چند ارز دیجیتالی که احتمالا فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای آن‌ها به وجود آید می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال – ۲۵ خرداد

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۵ خرداد

بیت کوین (BTC) شاهد جنگ گاوها و خرس های بازار است. مدتی است که گاوها تلاش می کنند از سطح مقاومتی 10،000 تا 10،500 دلار بگذرند. از طرف دیگر، خرس ها در تلاشند تا یک قله کوتاه مدت را در سطح 10،000 دلار تشکیل دهند.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۵ خرداد
نمودار روزانه بیت کوین| منبع: Tradingview

۱. سناریو گاوی

بیت کوین، در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) از سطح مقاومت 10،000 دلار دوباره پس زده شد و در روز بعدی آن به خط میانگین متحرک 50 روزه (یعنی قیمت 9254 دلار) سقوط کرد. بنابراین سرمایه‌گذاران باید مراقب این دو خط باشند. چرا که روند جدید با شکسته شدن هر یک از این خطوط شروع خواهد شد.

اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 10 روزه (9،548 دلار) حرکت کند، گاوها سعی می کنند تا آن را به سطح 10،000 دلار برسانند. شکستن مقاومت 10،000 تا 10.500 دلاری می‌تواند نشان از شروع احتمالی یک روند صعود پایدار باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال – ۲۵ خرداد

۲. سناریو خرسی

در مقابل، اگر خرس ها قیمت را زیر میانگین حرکتی ساده ۵۰ روزه نگه دارند، اصلاح عمیق تری تا قیمت‌های 8،638.70 دلار و سپس به 8،130.58 دلار ممکن خواهد بود. در این شرایط احتمال افزایش میزان فروش‌ها و درنتیجه آن کاهش بیشتر قیمت‌ها را بیشتر خواهد کرد.

BTC/USD 4-hour chart. Source: Tradingview
نمودار چهار ساعته بیت کوین| منبع: Tradingview

در کوتاه مدت ، خط روند نزولی به عنوان مقاومت عمل می‌کند. اگر قیمت به بالاتر از خط نزولی برود، گاوها ممکن است تلاش بیشتری برای افزایش آن تا 10.058.52 دلار بکنند.

برعکس، اگر قیمت نزول کند، مزیتی برای خرس‌ها خواهد بود. اگر قیمت به پایین تر از خط روند زیری برود، خرس ها تلاش دیگری برای غرق کردن آن به زیر 9،078.96 دلار انجام خواهند داد. اگر این اتفاق بیافتد، روند نزولی جدید ممکن خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال – ۲۵ خرداد

تحلیل قیمت تزوس ۲۵ خرداد

تزوس (XTZ) چند هفته‌ای بود که در یک چنل مثبت و صعودی قرارداشت. با این حال، در 11 ژوئن، این آلتکوین به زیر این کانال سقوط کرد، که بسیار منفی است. کندل بزرگ قرمز نشان می دهد که در این اتفاق خرس ها دست داشته‌اند.

XTZ/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه تزوس | منبع: Tradingview

با این افتاق، تزوس، رتبه یازده ارزهای دیجیتال در کوین‌مارکت‌کپ نیز به زیر میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه (2.75 دلار) سقوط کرد. هر دو میانگین متحرک (در نمودار روزانه و چهار ساعته) در آستانه یک تلاقی نزولی قرار دارند و RSI نیز در ناحیه منفی قرار دارد. عواملی که نشان می دهد خرس ها در حال حاضر دست بالا را دارند.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال – ۲۵ خرداد

اگر خرس ها قیمت را به زیر 2.5202 دلاربکشند، احتمالا روند نزولی جدیدی شروع شود. حمایت بعدی 2.24 دلار خواهد بود. اما اگر گاوها بتوانند جهت این حرکت نزولی را تغییر دهند و قیمت را به بالای خط نزولی بکشند، این سناریو نزولی بی‌اعتبار خواهد شد. در چنین حالتی، روند ممکن است در کوتاه مدت برعکس شود.

نمودار چهار ساعته تزوس

XTZ/USD 4-hour chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار چهار ساعته تزوس | منبع: Tradingview

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که فروش پس از پایین آمدن قیمت در زیر کانال، شتاب بیشتری به خود گرفته. اتفاقی که باعث شده حتی حمایت افقی 2.8085 دلاری نیز شکسته شود.

در بازگشت از سقوط‌های اخیر، خرسها با قدرت زیاد از میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه دفاع کرده‌اند. چیزی که نشانه نزول است. اگر خرسها بتوانند قیمت را به زیر 2.5202 دلار بکشند، احتمالا قیمت شیب نزولی پیدا خواهد کرد. این می تواند فرصتی کوتاه برای معامله گران ایجاد کند.

با این حال، اگر گاوها از سطح حمایتی 2.589 $ 2.5202 دفاع کنند، قیمت ممکن است تا 2.70 دلار و سپس تا 2.7568 دلار افزایش یابد. درصورتی که گاوها نتوانند قیمت را بالای خط نزولی نگه دارند، این سناریو بی اعتبار خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال ۲۵ خرداد

تحلیل قیمت استلار ۲۵ خرداد

استلار لومنز (XLM) در 11 ژوئن به زیر خط حمایت کانال صعودی ومیانگین حرکت ساده ۵۰ روزه 50 روزه (0.071 دلار) سقوط کرد. اگرچه این یک نشانه منفی است، خرسها قادر به بهره بردن کافی از این خرابی نبودند.

XLM/USD daily chart. Source: Tradingview
نمودار روزانه استلار | منبع: Tradingview

این نمودار نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در قیمت‌های پایین (چاله‌ها) هستند و سعی دارند رتبه سیزدهم ارزهای دیجتال کوین‌مارکت‌کپ را در داخل کانال صعودی نگه دارند. با این حال، خرس‌ها گاوها هم گاوها را راحت نمی‌گذارند و نمیگذارند به این سادگی به هدفشان برسند. آن‌ها تلاش دارند تا روند نزولی جدیدی را شروع کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال ۲۵ خرداد

اگر قیمت از سطح فعلی سقوط کند و به زیر 0.068607 دلار برود، افت به 0.063509 دلار و سپس به 0.59404 دلار ممکن خواهد بود. در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط نزولی (مقاومت) بروند، حرکت به سمت 0.079319 دلار و سپس به 0.086277 دلار ممکن خواهد شد.

نمودار چهار ساعته استلار

XLM/USD 4-hour chart. Source: Tradingview
نمودار چهار ساعته استلار | منبع: Tradingview

در نمودار چهار ساعته، خرس ها با مقاومت 0/074 دلاری دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر قیمت به روند نزولی خود ادامه دهد و به زیر 0.068607 دلار برود، به احتمال زیاد فروش‌ها در بازار بیشتر خواهد شد. این می‌تواند فرصتی جدید برای سرمایه‌گذاری باشد.

از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای 0.074 دلار و خط روند نزولی حفظ کنند، احتمال یک حرکت صعودی افزایش خواهد یافت. این می تواند فرصت جدید دیگری را برای خرید به گاوها بدهد. بالاتر از خط نزولی، احتمالا یک حرکت به سمت 0.08 دلار و سپس به 0.086277 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین ، تزوس ، استلار ، کاردانو و ارز های دیجیتال ۲۵ خرداد

تحلیل قیمت کاردانو ۲۵ خرداد

کاردانو (ADA) در حال حاضر شاهد یک روند نزولی (اصلاحی) در روند صعودی اخیر خود است. شیب میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه (0.061 دلار) در حال افزایش است، چیزی که نشان دهنده یک روند مثبت خواهد بود. با این حال، در کوتاه مدت و با توجه به میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه (0.079 دلار)، روند منفی خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو 25 خرداد - نمودار روزانه
نمودار روزانه کاردانو | منبع: Tradingview

اصلاحی که در نمودار روزانه شاهد آن هستیم، نشانه خوبی است. چرا که به دهمین رتبه ارزهای دیجیتال کوین‌مارکت‌کپ اجازه می‌دهد تا خرید‌های بیش از حدی که برای آن انجام شده بود را اصلاح کن.

در حال حاضر، گاوها در تلاشند تا در سطح 38.2٪ فیبوناچی اصلاح شده قیمت 0.0751964 دلار یک حمایت ایجاد کنند. اگر قیمت بتواند بالای حمایت 0.0806825 دلار باقی بماند، احتمال یک حرکت به سمت 0.0901373 دلار وجود خواهد داشت.

اما اگر خرس ها قیمت را به زیر 0.0751964 دلار بکشند، یک افت به 50٪ و 61.8٪ سطح فیبوناچی اصلاح شده قیمت 0.0705811 دلار و 0.0659658 دلار امکان پذیر خواهد بود. این سقوط هر چه بیشتر باشد، احتمال بازگشت مجدد حرکت صعودی پایین تر خواهد بود.

نمودار چهار ساعته کاردانو

ADA/USD 4-hour chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار چهار ساعته کاردانو | منبع: Tradingview

هر دو میانگین متحرک در هر دو نمودار روزانه و چهار ساعته شیب دار هستند و RSI نیز در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها دارای دست بالا هستند. اگرقیمت دوباره از ناحیه حمایتی 0.0740 – 0.0720 $ بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط نزولی بکشند.

اگر قیمت سطح حمایتی خود را از دست بدهد، این سناریوی صعودی اعتباری نخواهد داشت. چنین اتفاقی (از دست رفتن سطح حمایتی) نشان دهنده آن خواهد بود که خرس‌ها قدرت بیشتری دارند.

منبع: کوین‌تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم