آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

۴ ارز دیجیتالی که این هفته باید نگاهی به آن‌ها داشت، بیت کوین، اتریوم، کاردانو و مونرو

نویسنده : Mohsen

30

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

02تیر1399|14:12

تحلیل قیمت بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، مونرو و ارز دیجیتال ۲ تیر | برخی از ارزهای دیجیتال قدرمتند، سرمایه‌گذاران را برای خرید در قیمت‌های پایین جذب می‌کنند. چیزی که نشان نمی‌دهد احساسات بازار هنوز هم مثبت و گاوی است.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

براساس داده های جدید شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچینی Chainalysis، تنها حدود 3.5 میلیون بیت کوین (BTC) برای مبادله در دسترس است. مابقیه 11.4 میلیون به عنوان سرمایه گذاری‌های بلند مدت نگه داشته شده و 3.7 میلیون نیز گم شده است.

این امر نشاندهنده آن است که اگر سرمایه گذاران سازمانی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند و برای بلندمدت سرمایه گذاری کنند، احتمالا با خرید بیت کوین‌های بیشتر، عرضه این ارز کاهش بیشتری هم پیدا خواهد کرد و احتمالا قیمت افزایش میابد.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

Crypto market data daily view
نمودار روزانه ارزهای دیجیتال | منبع: Coin360

ماكس كایزر (Max Keiser)، در مصاحبه خود با کوین‌تلگراف گفت كه پل تادور (Paul Tudor) احتمالا در 2 سال آینده به «بزرگترین نگه‌دارنده بیت کوین» تبدیل خواهد شد.

از طرفی نگاه جهانیان و بخصوص سرمایه‌گذاران صندوق‌های پوشش ریسک (هج فاندز) نیز نسبت به جهانی شدن سرمایه‌گذاری‌ها و ارزهای دیجیتال در حال تغییر است.

اگر این اتفاق بیفتد، احتمالا سرمایه گذاران سازمانی در جستجوی سودهای بالاتر به تدریج وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند. این‌ها همه به قیمت‌های بالاتر بیت کوین در آینده اشاره می کنند. اما در کوتاه مدت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

تحلیل قیمت بیت کوین ۲ تیر

بیت کوین (BTC) در تاریخ 15 ژوئن به زیر 9،078.96 دلار فرو رفت. اما خرس‌ها نتوانستند از این ضعف استفاده کنند. چرا که گاوها از قیمت 8،910.04 دلار به خوبی حمایت می‌کنند. این نشان دهنده تقاضای زیاد برای بیت کوین در سطوح پایین‌تر (قیمت‌های پایینتر) است. با این حال، بازگشت از قیمت 9،078.96 نتوانسته قیمت را به بالای میانگین حرکت نمایی 10 روزه (9،425 دلار) ببرد.

نمودار روزانه بیت کوین , تحلیل قیمت بیت کوین ۲ تیر
نمودار روزانه بیت کوین| منبع: Tradingview

میانگین متحرک 50 روزه ساده (9402 دلار) به تدریج در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی خط میانه معامله می‌شود. این نشان دهنده به وجود آمدن یک تعادل بین عرضه و تقاضا است. بنابراین احتمال می‌رود که در چند روز آینده، نوسان در یک محدود خاص (مانند روزهای گذشته) ادامه داشته باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیفتد و به زیر محدوده حمایت 9،078.86 – 8،910.04 دلاری برود، نظریه بالا نامعتبر خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، یک حرکت کوتاه مدت به پایین امکان پذیر است.

یک حمایت جزئی در 8،638.79 دلار وجود دارد که البته در صورت شکسته شدن، قیمت می‌تواند تا 8.130.58 دلار پایین برود.

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین حرکت نمایی 10 روزه یعنی 9،6600 دلار ببرند، حرکت به سمت 10،058.82 دلار و سپس 10376.38 دلار امکان پذیر است.

در حال حاضر قیمت یک مثلث با شیب مثبت (صعودی) تشکیل داده است. این مثلث پس از بسته شدن قیمت بالاتر از 10376.38 دلار تمام می‌شود. این الگوی هدف اصلی 11986.46 دلار را دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

نمودار چهار ساعته بیت کوین

BTC/USD 4-hour chart
نمودار چهار ساعته بیت کوین| منبع: Tradingview

اولین نشانه قدرت، شکسته شدن روند نزولی خواهد بود. اگر قیمت بالای 9،600 دلار بتواند بماند، گاوهایی که در حاشیه منتظر هستند احتمالا وارد بازی شوند. بنابراین یک حرکت سریع به 10،000 دلار امکان پذیر خواهد شد.

البته بعید است که خرس‌ها هم به همین سادگی به گاوها اجازه دهند تا با قیمت در سطوح 10 هزار دلار بازی کنند. از این رو، یک اصلاح یا برگشت جزئی از آن سطوح انتظار می‌رود.

در صورت حرکت قیمت به زیر خط روند مثلث، تحلیل بالا اعتبار خود را از دست می‌دهد. اگر چنین اتفاقی بیافتد، احتمال آزمایش دوباره سطح حمایتی 8،910.04 دلار وجود خواهد داشت. اگر این حمایت نیز شکسته شود، احتمالا گاوهای زیادی دارایی‌های خود را نقد کنند.

در چند روز اخیر احتمالا هنوز هم شاهد بی‌ثباتی‌های بالایی باشیم. چرا که گاوها و خرس‌ها هر دو در تلاش هستند تا برتری خود را به دیگری اعمال کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

تحلیل قیمت اتریوم ۲ تیر

اتر (ETH) برای چند روز گذشته بین 253.556 – 217.670 دلار در حال جمع شدن و نوسان بوده است. میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه (220 دلار) در حال صاف شدن است و RSI نیز نزدیک به نقطه میانه است. مواردی که که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

ETH/USD daily chart
نمودار روزانه اتریوم | منبع: Tradingview

اگر قیمت به بالای میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه (232 دلار) برود، این تعادل میان عرضه و تقاضا به نفع گاوها تغییر خواهد کرد. بالاتر از این مقاومت، حرکت به سمت 253.556 دلار محتمل است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 253.556 دلار ببرند، احتمالا روند صعودی بیش از این ادامه خواهد شد. با این حال، اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید، احتمالا قیمت برای چند روز دیگر نیز در همین محدوده این چند روز به نوسان خود ادامه دهد.

برعکس، اگر قیمت به پایین‌تر از سطوح فعلی بیاید، می‌تواند حتی تا 217.67 دلار نیز کاهش یابد. گاوها البته احتمالا از این سطح دفاع می‌کنند. یک بازگشت شدید از این سطح نشان می‌دهد که گاوها علاقه دارند در سطوح پایین‌تر (قیمت‌های پایین‌تر) خرید کنند و وارد بازار شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

نمودار چهار ساعته اتریوم

ETH/USD 4-hour chart
نمودار چهار ساعته اتریوم | منبع: Tradingview

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت دو بار به سرعت از 217.67 دلار بازگشته است (در نمودار با بیضی‌های صورتی نشان داده شده است). این نشان می‌دهد که گاوها روی قیتم‌های پایین منتظر هستند تا وارد بازار شوند.

بنابراین، اگر قیمت دوباره تا 217.67 دلار پایین بیاید، احتمالا گاوها دوباره خرید می‌کنند و وارد بازار می‌شوند. بازگشت شدید از این سطح می‌تواند فرصت خوبی برای معامله‌گران باشد.

در شکل بالا، شکست خط روند نزولی اولین نشانه قدرت بازار خواهد بود. بالاتر از این مقاومت، احتمال حرکت به سمت 240 دلار و سپس 253.556 دلار وجود خواهد داشت. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 217.67 دلار فرو برند، این سناریو صعودی بی‌اعتبار خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

تحلیل قیمت کاردانو ۲ تیر

حرکت کاردانو (ADA) به 0.069488 دلار در تاریخ 15 ژوئن به طرز عجیبی با خریدهای بیشتر همراه شد این نشانه می‌دهد که افراد هنوز هم به ادامه روند مثبت کاردانو امیدوارند. از این رو، با وجود رشد زیاد، هنوز در حال خرید هستند.

ADA/USD daily chart
نمودار روزانه کاردانو | منبع: Tradingview

با این حال، خرس ها حاضر نیستند به راحتی تسلیم شوند و در حال حاضر از مقاومت افقی 85/0 دلار دفاع می‌کنند.

میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه (0.080 دلار) صاف شده است و RSI دقیقا بالاتر از سطح 50 است، که نشان می‌دهد گاوها ممکن است در کوتاه مدت از پای درآیند. با این حال، از آنجایی که میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه (0.065 دلار) همچنان شیب مثبت دارد، روند میان مدت همچنان صعودی خواهد بود.

از طرف دیگ ، اگر کاردانو به زیر خط نزولی بیاید و 0.075 دلار بیاید، نشان ضعف خواهد بود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، احتمال کاهش آن به زیر 0.0694880 دلار و سپس به زیر میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

نمودار چهار ساعته کاردانو

ADA/USD 4-hour chart
نمودار چهار ساعته کاردانو | منبع: Tradingview

اگرچه قیمت از خط روند نزولی بازگشته است، اما گاوها در تلاشند تا بتوانند قیمت را به بالای حمایت میان مدت 0.0766328 دلار نگه دارند، که البته این یک نشانه مثبتی است.

احتمالا گاوها سعی در کشاندن قیمت به بالای خط نزولی را دارند. در صورت موفقیت، احتمالا برخی از معامله‌گران وارد بازار شوند. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا 0.0901373 دلار بالا برود. البته مقاومت جزئی در 0.085 دلار وجود دارد که البته احتمال رد شدن از آن بالا خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 0.0766190 دلار فرو ببرند، افت آن تا 0.069488 دلار محتمل است. گاوها احتمالا از این سطح حمایتی دفاع می کنند، که ممکن است فرصتی برای معامله‌گران باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین , تحلیل قیمت اتریوم , تحلیل قیمت ارز دیجیتال , تحلیل قیمت کاردانو , تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

تحلیل قیمت مونرو ۲ تیر

مونرو (XMR)، برای چند هفته گذشته الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست و بسته شدن آن بالاتر از سطح مقاومت 68.4175 – 70.0979 دلاری، تکمیل خواهد شد. هدف این الگو در نهایت شکست مثلث و رسیدن به 82.7887 دلار است.

XMR/USD daily chart
نمودار روزانه مونرو | منبع: Tradingview

در حال حاضر، گاوها برای دفاع از خط روند حمایتی الگوی مثلث در حال تلاش هستند. که این یک نشانه مثبت است. اگر مونرو بتواند میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه را رد کند، گاوها تلاش دیگری برای انتقال قیمت به منطقه مقاومت بالای سری انجام می‌دهند.

اگر مونرو از میانگین حرکت نمایی ۱۰ روزه پایین بیاید و به زیر خط روند آن شکسته شود، سناریوی صعودی بالا بی‌اعتبار خواهد شد. سقوط به زیر قیمت 62 تا 60 دلاری نیز احتمالا باعث افزایش بیشتر فروش‌ها و در ادامه کاهش قیمت تا 54.0463 دلار شود.

نمودار چهار ساعته مونرو

XMR/USD 4-hour chart
نمودار چهار ساعته مونرو | منبع: Tradingview

اگرقیمت از سطح فعلی پایین بیفتد و به زیر خط روند شکسته شود، یک کاهش تا 62 دلار ممکن خواهد شد.

با این حال، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه بکشند و آن را حفظ کنند، احتمال حرکت قیمت به سمت 67 دلار و سپس 68.4175 دلار نیز به وجد میاید.

منبع: کوین‌تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

نوسانات بیت کوین در حال افزایش و نقدینگی آن راکد است.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم