آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال 7 تیر ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین ، کاردانو – 7 تیر

نویسنده : Mohsen

32

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

07تیر1399|15:11

7 تیر – تحلیل قیمت ارز های دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین ، کاردانو | قیمت بیت کوین شتاب خود را بیشتر و بیشتر از دست می‌دهد، موضوعی که نشان از شروع احتمالی یک حرکت نزولی و کاهش عمیق‌تر قیمت تا زیر 8.200 دلار است. این موضوع در کنار سقوط بازارهای سهام، می‌تواند نشانه‌های بدی باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

سرعت سرمایه گذاری‌های انجام شده چند وقت اخیر در بیت کوین (BTC)، بالا بوده است. تنها در هفته گذشته، حدود 19.879 بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران جذب شده است. این در حالی است که کل بیت کوین‌های استخراج شده در هفته گذشته، 7.081 بیت کوین بود ه است. این موضوع نشان می‌دهد که در حال حاضر تقاضا برای بیت کوین از عرضه آن بسیار بسیار بیشتر است. که البته نشانه مثبتی برای قیمت می‌باشد.

با این حال، تون ویز (Tone Vays) معتقد است که اگر شاخص اس‌اند‌پی 500 (S&P 500) به زیر 3000 شکست شود، ممکن است حتی تا ۱۲ درصد دیگر نیز سقوط کند. با توجه به همبستگی شدید میان شاخص S&P 500 و بیت کوین، سقوط در بازارهای سهام می تواند بیت کوین را به زیر سطح 7000 دلار بکشاند. ویز انتظار دارد تا بیت کوین برای سال جاری، بین 6000 تا 10،000 دلار آرام بگیرد.

S&P 500  چیست؟

شاخص اس اند پی یا Standard & Poor’s 500، یکی از شاخص‌های سهام آمریکایی است. اساس این شاخص حجم بازارهای۵۰۰ شرکت برتر است که با سهام عادی ثبت ‌شده آن‌ها در NYSE ارائه می‌شود. اجزا و وزن‌دهی شاخص S&P 500 با استفاده از شاخص S&P Dow تعیین می‌‌شود. این شاخص نیز یکی دیگر از شاخص‌‌های سهام ایالات ‌متحده است. تفاوت این شاخص با سایر شاخص‌هایی مانند میانگین صنعتی داو جونز یا شاخص نزدک مرکب، در روش تعیین متغیر و وزن‌دهی آن است.

Daily cryptocurrency market performance. Source: Coin360
عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال | مبنع: Coin360

چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، مدیرعامل Social Capital و رئیس Virgin Galactic، بار دیگر پیشنهاد کرده داده است که سرمایه گذاران باید حدود یک درصد (۱٪) از پول خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، تا در صورت اتخاذ تصمیمات بد مالی دولت‌ها، بیمه باشند.

با این حال، او دوست ندارد که قیمت بیت کوین سر به فلک بکشد. چرا که معتقد است چنین اتفاقی تنها در صورت فروپاشی سیستم مالی رخ خواهد داد، و در این صورت زندگی دوستان و خانواده‌هایی که توجهی به بیت کوین نداشتند نابود می‌شود.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر

در حال حاضر، گاوها سعی در دفاع از خط روند مثلث صعودی دارند. اگر بیت کوین (BTC) بتواند از این روند خود را جدا کرده و از میانگین حرکت‌های خود بالاتر رود ، نشان‌دهنده آن خواهد بود که سرمایه‌گذاران علاقه زیادی به خرید در هر یک از افت یا کاهش‌های قیمت‌ها دارند.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر | نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

سطح مهمی که در روند صعودی باید به آن چشم داشت، قیمت 10000 تا 10500 دلار است. چرا که اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای این منطقه بکشند، یک روند صعودی پایدار جدید ایجاد خواهد شد.

برعکس ، اگر قیمت در بازگشت از خط روند مثلث، به زیر میانگین‌های متحرکش کشیده شود و تغییر مسیر دهد، احتمال کاهش قیمت به زیر الگوی مثلثی بالا خواهد رفت. اگر این اتفاق بیفتد احتمال اصلاح عمیق‌تر نیز وجود دارد.

اولین حمایت در 8،638.70 دلار قرار دارد. اگر این سطح شکسته شود، کاهش تا 8.130.58 دلار ممکن خواهد شد. این قیمت یک حمایت اساسی به شمار می‌رود، از این رو، احتمالا گاوها از این آن با قدرت دفاع کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

تحلیل قیمت اتریوم 7 تیر

اتر (ETH) به سطح حمایت 225.783 دلار خود سقوط کرد. میانگین حرکت ساده 50 روزه (223 دلار) دقیقا زیر این سطح است، از این رو، گاوها به احتمال زیاد از منطقه 225.783 تا 218.331 دلاری با قدرت دفاع می‌کنند.

تحلیل قیمت اتریوم 7 تیر |‌نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم | منبع: Tradingview

احتمالا قیمت با پرش از این سطح حمایتی، برای چند روز دیگر بین قیمت‌های 225.783 دلار 253.556 دلار نوسان کند. میانگین حرکت نمایی 20 روزه (233 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز از این نظریه پشتیبانی ‌می‌کنند.

با این حال ، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر حمایت 225.783 تا 218.331 دلار بکشند، احتمالا قیمت اصلاح عمیقی را آغاز کند. اصلاحی که می تواند تا 200 دلار و حتی پایین‌تر از آن و تا 176.112 دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل قیمت ریپل 7 تیر

الگوی مثلثی ریپل (XRP) ‌در 24 ژوئن با بسته شدن قیمت در زیر خط حمایتی مثلث متقارن، تکمیل شد. هدف اصلی این سقوط ناگهانی 0.124412 دلار است.

XRP/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه ریپل | منبع: Tradingview

هر دو میانگین متحرک (ساده و نمایی) در حال کاهش هستند و شاخص نسبی قدرت (RSI) پایین‌تر از 40 است. همه این‌ها نشان از قدرت خرس‌ها در بازار ریپل دارد. حمایت بعدی در روند نزولی 0.16 دلار خواهد بود. در صورت شکسته شدن این حمایت، کاهش بیشتر قیمت تا 0.14 دلار امکان پذیر خواهد شد.

اگر ریپل بتواند خود را به بالای خط روند نزولی مثلث برود، این دیدگاه نزولی بی‌اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست فعلی یک تله خرسی بوده است.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

تحلیل قیمت بیت کوین کش 7 تیر

گاوها نتوانسته‌اند بیت کوین کش (BCH) را در بالای میانگین‌های حرکتی حفظ کنند و از طرفی دیگر، خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را به زیر حمایت فوری در 217.55 دلار بکشند.

BCH/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه بیت کوین کش | منبع: Tradingview

میانگین حرکت نمای ۲۰ روزه (238 دلار) به تدریج کاهش یافته و شاخص نسبی قیمت (RSI) نیز بین سطوح 40 و 50 معامله شده است. این‌ها نشان دهنده آن است که خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

سقوط به زیر 217.55 دلار اولین نشانه قدرت خرس‌ها و دست بالای آن‌ها خواهد بود . در زیر این سطح، کاهش به زیر 200 دلار نیز امکان پذیر خواهد بود. از طرف دیگر، اگر بیت کوین کش به بالای میانگین‌های متحرک حرکت کند، حرکت جدید به 255.46 دلار محتمل خواهد شد. صعود قیمت به بالای این سطح نشان از مزیت گاوها خواهد بود.

تحلیل قیمت لایت کوین 7 تیر

لایت کوین (Litecoin) در چند روز اخیر به تدریج به سمت پایین‌تر در حال حرکت است. در این حین، خرس‌ها در حال دفاع از میانگین‌های متحرک هستند و گاوها سعی دارند لایت کوین را بالاتر از حمایت فوری 41 دلار نگه دارد.

LTC/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه لایت کوین | منبع: Tradingview

امروز، لایت کوین به شدت از قیمت 41.3866 دلار پرش کرد که یک نشانه مثبت است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین‌های حرکت سوق دهند، حرکت به سمت 47.50 دلار و بالاتر از آن به 51 دلار امکان پذیر خواهد شد. در مقابل، اگر قیمت دوباره از میانگین‌های متحرک باز گردد، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر 41 دلار غرق کنند. در صورت موفقیت، کاهش قیمت به 39 دلار محتمل خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

تحلیل قیمت بایننس کوین 7 تیر

بایننس کوین (Binance Coin) در تلاش است تا بالاتر از منطقه 15.72 – 15.40 دلار باقی بماند. این نشان می‌دهد که گاوها در محافظت از این حمایت مطمئن نیستند. از این رو، در این سطوح با عجله خرید خود را انجام نمی‌دهند.

BNB/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه بایننس کوین | منبع: Tradingview

میانگین حرکت نمایی 20 روزه (16.36 دلار) در حال کاهش است و RSI به زیر 40 فرو رفته است که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند. کاهش قیمت به زیر منطقه حمایتی می تواند منجر به سقوط تا 15 دلار و سپس 13.65 دلار شود.

برخلاف این فرض، اگر بایننس کوین از سطح فعلی بازگردد و به بالاتر از میانگین‌های حرکتی برود ، احتمال حرکت به سمت 18.1377 دلار به وجود خواهد آمد. با این حال، احتمال چنین حرکتی کم به نظر می‌رسد.

تحلیل قیمت کاردانو 7 تیر

کاردانو (ADA)، میانگین حرکت نمایی 20 روزه خود را (0.079 دلار) برای دو روز گذشته حفظ کرده است، اما گاوها برای ادامه روند بازگشت از این قیمت هنوز در تلاش هستند. این نشان می‌دهد که سطح‌های بالاتر قیمت خرس‌ها را برای فروش کاردانوهای خود ترغیب می‌کند.

ADA/USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه کاردانو | منبع: Tradingview

میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه، هنوز برای شیب‌دار شدن در تلاش است، و RSI نیز بین سطح 54 و 62 نوسان می‌کند. به این ترتیب گاوها مزیت جزئی دارند.

در صورتی که قیمت رشد کرده و به بالاتر از 0.085 دلار برسد، نشانه قدرت خواهد بود. بالاتر از این مقاومت، قیمت 0.0901373 دلار دوباره امتحان خواهد شد. اگر این اتفاق بیافتد، حرکت به سمت 0.10 دلار ممکن می‌شود.

برعکس، اگر خرس‌ها قیمت کاردانو را به زیر میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه غرق کند، یک اصلاح عمیق‌تر محتمل خواهد شد. حمایت بعدی در این روند نزولی، که احتمالا محل ورود خریداران هم باشد، 0.0722722 دلار تا 0.0694880 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین 7 تیر ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، لایت کوین ، بایننس کوین و کاردانو 7 تیر

منبع: کوین‌تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم