آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین 30 اردیبهشت

نویسنده : Mohsen

31

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

30اردیبهشت1399|00:12

تحلیل قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال 30 اردیبهشت | این مطلب به نقل از سایت کوین تلگراف آورده شده است. دیدگاه و نظرات بیان شده صرفا نظر نویسنده آن است. در هر سرمایه گذاری ریسکی وجود دارد. شما باید قبل از هر تصمیم خودتان تحقیقات کافی را انجام دهید. در ادامه تحلیل قیمت ارز های بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و استلار در 30 اردیبهشت آورده می‌شود.

صفر

بیشتر ارزهای دیجیتال در تلاشند تا سطوح مقاومت کوتاه مدت خود را بشکنند. موضوعی که اتفاق می‌تواند تا چند روز آینده منجر به عقب نشینی (پولبک) جزئی آن‌ها شود.

یک – سناریو مثبت: بیت کوین و ارز های دیجیتال یک گزینه خوب

پس از هفته‌ها محدودیت در کشورهای مختلف در سراسر دنیا، حالا برخی از اقتصادها در تلاشند تا دوباره کنترل شرایط را به دست آوردند. امری که باعث می‌شود به تدریج، کسب و کارها به مسیر عادی خود برگردند. حال بیشتر چشم‌ها (شاید بیش از همه، سرمایه‌گذاران) به واکسن‌هایی است که برای کرونا امتحان می‌شود. هر خبر مثبتی در این حوزه، احتمالا احساسات بازار را (نسبت به آینده) مثبت‌تر خواهد کرد. چیزی که سرمایه‌گذاران منتظر آن هستند.

تمامی معامله‌گران و سرمایه‌گذران منتظر آن هستند تا با مشاهده یک اتفاق خوب و مثبت (مثلا مثبت بودن واکسن‌های آزمایشی کرونا)، دوباره به بازار برگردند. آن‌ها می‌خواهند تا با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های با ریسک بالا، پول‌هایی که در این مدت از دست داده‌اند را با سودهای بالا جبران کنند. از طرفی دیگر، بیت کوین (BTC) در طول این بحران بسیار خوب عمل کرد. چیزی که احتمالا توجه بازیگران کلیدی را به خود جلب کند.

حتی اگر بخشی از نقدینگی موجود به سمت ارزهای دیجیتال سرازیر شود، با افزایش احساسات مثبت نسبت به آن، یک حرکت گاوی شکل خواهد گرفت. چیزی که ارزش ارزهای دیجیتال را احتمالا افزایش دهد.

عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال - تحلیل قیمت بیت کوین 30 اردیبهشت , تحلیل قیمت اتریوم 30 اردیبهشت , تحلیل قیمت ریپل 30 اردیبهشت , تحلیل قیمت استلار 30 اردیبهشت
عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

دو – سناریو منفی: باز هم بیت کوین و ارز های دیجیتال یک گزینه خوب!

از سویی دیگر، اگر آزمایش واکسن کرونا ناموفق باشد و جهان تحت تاثیر موج دوم کروناویروس قرار بگیرد، احتمالا فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا به چاپ پول خود ادامه خواهد داد. جروم پاول رئیس فدرال رزرو، در مصاحبه اخیر خود گفته است كه فدرال رزرو می‌تواند برنامه‌های وام‌دهی خود را «تا هر زمانی که باشد» ادامه دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، سرمایه‌گذاران این بار به دنبال فرصت‌هایی خواهند بود که از دارایی آن‌ها حفاظت کند و سودده هم باشد. موضوعی که باز هم به نفع بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال است. بنابراین در هر دو شرایط، احتمالا ارزهای دیجیتال ذینفع خواهند بود.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول، مجددا دیدگاه مثبت خود نسبت به طلا، نقره و بیت کوین را اعلام کرده است. او در سه سال 

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، استلار 30 اردیبهشت

تحلیل قیمت بیت کوین 30 اردیبهشت

بیت کوین (BTC) در روند صعودی قرار دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که شکست مقاومت 10هزار دلاری بسیار دشوار باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین 30 اردیبهشت
نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

دو بار تا کنون قیمت به 10،000 دلار رسیده و نتوانسته آن را بشکند. اگر خرسها باز هم بتوانند از این مقاومت دفاع کنند، کاهش قیمت تا میانگین حرکت نمایی 20 روزه (9255 دلار) امکان پذیر است.

البته گاوها دست بالاتر را دارند. چرا که میانگین حرکت‌های و شاخص مقاومت نسبی (بالای 60) همه مثبت هستند. بنابراین، حتی در صورت کاهش قیمت تا این میانگین ۲۰ روزه، و با بازگشت مجدد آن، می‌تواند فرصت مناسبی برای معامله‌گران ایجاد شود تا باز هم خرید کنند.

. . .

اگر گاوها بتوانند قیمت 10،000 دلار را بشکنند، حرکت به سمت خط مقاومتی مثلث متقارن (حدود 10،600) دلار امکان پذیر می‌شود. بالاتر از این سطح، احتمالا شتاب گرفتن و پیدا کردن یک روند صعودی پایدار وجود دارد.

اما اولین نشانه ضعف، کاهش به زیر میانگین حرکت نمایی ۲۰ روز است. اگر خرسها بتوانند قیمت را تا این حد کاهش دهند، این بار این آن‌ها هستند که قدرت دستشان میافتد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، استلار 30 اردیبهشت

تحلیل قیمت اتریوم 30 اردیبهشت

اتر (ETH) در 17 می، به زیر خط نزولی خود رفت. اتفاقی که به سرمایه‌گذارن فرصت خرید داد. در حال حاضر، خرس‌ها در حال دفاع از خط میانی کانال صعودی هستند.

تحلیل قیمت اتریوم 30 اردیبهشت
نمودار روزانه اتریوم | منبع: Tradingview

اگر گاو بتوانند قیمت را به بالای 220 دلار بکشند، حرکت به سمت 227.097 دلار و سپس به خط مقاومت کانال با قیمت 245 دلار امکان پذیر خواهد شد. خارج شدن از این کانال، می‌تواند بسیار مثبت باشد. چرا که می‌توان یک حرکت به سمت 288.599 را آغاز کند.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی خود به سمت پایین حرکت کرده و سطح حمایتی خود را بشکند، احتمالا افت آن به 176.103 دلار ممکن خواهد بود. در زیر این سطح، روند به نفع خرس‌ها است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، استلار 30 اردیبهشت

تحلیل قیمت ریپل 30 اردیبهشت

ریپل (XRP) در چند روز گذشته در تلاش بوده تا از مقاومت 0.20570 دلاری بگذرد. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. اگرچه امروز، قیمت ریپل به 0.208 دلار رسید، اما گاوها نتوانستند سطح بالاتری از قیمت را حفظ کنند.

تحلیل قیمت ریپل 30 اردیبهشت
نمودار روزانه ریپل | منبع: Tradingview

این نشان می‌دهد که گاوها احتمالا شکستن قیمت 0.20570 دلار را دشوار می‌دانند.

اگر سومین ارز دیجیتال دنیای ارزهای دیجیتال، دوباره روند نزولی را پیدا کند، می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.197 دلار) کاهش یابد و اگر این سطح نیز شکسته شود، گزینه قیمت 0.17372 دلار بر روی میز خواهد بود!

با این حال، اگر گاوها بتوانند روند خط نزولی را تغییر دهند، حرکت به سمت 0.23612 دلار ممکن خواهد شد. شکست این سطح بسیار مثبت خواهد بود و می‌تواند منجر به حرکت به خط نزولی طولانی مدت نزدیک به 0.27 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، استلار 30 اردیبهشت

تحلیل قیمت ریپل 30 اردیبهشت

استلار لومنز (یا Stellar Lumens با نماد XLM) در 17 می می (۲۸ اردیبهشت) به بالای خط نزولی خود حرکت کرد. اما نتوانست سطح بالاتری از قیمت را حفظ کند. امروز، گاوها دوباره تلاش می‌کنند تا قیمت را بالای خط نزولی حفظ کنند. در صورت موفقیت، حرکت به سمت 0.076994 دلار امکان پذیر است.

تحلیل قیمت استلار 30 اردیبهشت - تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه استلار | منبع: Tradingview

در مقابل، اگر گاوها نتوانند این ارز را در بالای خط نزولی نگه دارند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین حرکت نمایی 20 روزه یعنی 0.0675 دلار بکشند.

در صورت موفقیت، احتمالا افت خط روند صعودی وجود دارد. این موضوع از آنجایی اهمیت زیادی دارد که در صورت رخ دادن، کاهش قیمت تا 0.060 دلار یکی از گزینه‌ها خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، استلار 30 اردیبهشت

مطلب مرتبط: بازار گاوی و بازار خرسی | ایاس (EOS)

منبع: کوین مارکت کپ  |  کوین تلگراف

منبع داده‌ها: صرافی هیت‌بی‌تی‌سی

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم