تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم و ارز های دیجیتال ۲۳ فروردین

تحلیل قیمت بیت کوین ، اتریوم ، ریپل

این مطلب به نقل از سایت کوین تلگراف آورده شده است. دیدگاه و نظرات بیان شده صرفا نظر نویسنده آن است. در هر سرمایه گذاری ریسکی وجود دارد. شما باید قبل از هر تصمیم خودتان تحقیقات کافی را انجام دهید.

تحلیل قیمت بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و ارز های دیجیتال ۲۳ فروردین

براساس گزارشی از Glassnode، در طی چند ماه اخیر، تعداد نهنگ‌هایی که بیشتر از حداقل 1000 بیت کوین (BTC) در کیف پول‌هایشان نگهداری می‌کنند افزایش یافته است. این گزارش همچنین حاکی از آن است که بیشترین این افزایش در تعداد نهنگ‌ها در زمان سقوط اخیر بیت کوین در در 12 و 13 مارس (زمانی که قیمت به زیر 4000 دلار آمد) رخ داده است. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها نسبت به هالوینگ‌ای که قرار است در ماه می اتفاق بیافتد، خوشبین هستند.

جالب است که به تازگی در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) سهمی به نام «The Bitcoin Fund» عرضه شده است. صندوقی که کاملا به بیت کوین گره خورده است. تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)، یکی از مدیران دارایی کانادایی می‌گوید: این یک لحظه تاریخی بود. چرا که این اتقاف «اولین عرضه سهام عمومی بیت کوین در یک بورس اوراق بهادار بزرگ » بود. این صندوق این امکان را به سرمایه گذاران می‌دهد تا بدون هیچ نگرانی درباره امنیت و کنترل داراییشان، بیت کوین را به سبد خود اضافه کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم و ارز های دیجیتال ۲۳ فروردین | نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

به مرور زمان و با فروکش وحشت در بازارهای جهانی، بیت کوین بیشتر و بیشتر خود را از دسته دارایی‌های دیگر جدا می‌کند. در ده روز گذشته، همبستگی بیت کوین با طلا و شاخص S&P 500 منفی شده است. از طرف دیگر، همبستگی بیت کوین با بیشتر ارز های دیجیتال دیگر به شدت بالا رفته است.

اگرچه بیت کوین از بحران فعلی در امان نبوده و تاثیرهایی را پذیرفته، اما خوشحال هستیم که مانند یک دارایی بالغ رفتار کرده و از پس خودش برآمده است! این موضوع به احتمال زیاد بتواند نهادهای سرمایه گذاری (مانند بانک‌ها) را جذب کند. چرا که احتمالا آن‌ها به سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌هایی که از سایر دارایی‌ها جدا هستند (همبستگی ندارد) و در طول یکی از سخت ترین بحران‌های تاریخ خودشان را اثبات کرده‌اند علاقه داشته باشند.

امروز، کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دییجتال به زیر 200 میلیارد دلار کاهش یافته است، که نشان دهنده فشار نگاه منفی (خرسی) به آن است. بیایید نمودارهای اصلی ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم تا سطوح حمایتی که باید مراقبشان باشیم را پیدا کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۳ فروردین

بیت کوین (BTC) در طی سه روز گذشته نتوانست از میانگین حرکتی ساده 50 روزه خود (SMA) خارج شود. این موضوع برای سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدتی که در سطوح پایین‌تر وارد شدند خوشایند نبود. و باعث شد آن‌ها به ذخیره سودی که تا به حال کرده بودند بپردازند. همچنین فرصتی برای خرس‌های بازار (بدبینان به بازار) بود تا به روند نزولی بیت کوین در آینده امیدوارتر شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم و ارز های دیجیتال ۱۶ فروردین | نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

میانگین حرکت نمایی 20 روزه (63434 دلار) به احتمال زیاد به عنوان حمایت جدی در حرکت نزولی بیت کوین عمل خواهد کرد. اگر بیت کوین به نزدیکی‌های این قیمت برود و بازگردد، نشان از قدرت این حمایت و افزایش احتمال شکستن SMA پنجاه (۵۰) روزه خواهد داشت. بالاتر از 7،500 دلار، حرکت به سمت 8000 دلار و بالاتر از آن به 9000 دلار امکان پذیر است.

اما اگر اوضاع بر خلاف پیش‌بینی‌های ما پیش رود، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را زیر میانگین 20 روزه حفظ کنند، احتمالا افقت قیمت به 6.500 دلار و حتی زیر آن 5،660.47 دلار نیز ممکن است.

میانگین حرکت نمایی 20 روزه در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر نقطه میانی فرو رفته است، که نشان دهنده ثبات در کوتاه مدت است. در حال حاضر، معامله گران می‌توانند حد ضرر و نقطه خروج خود را در بلند مدت 5،600 دلار در نظر بگیرند.

تحلیل قیمت اتریوم ۲۳ فروردین

اگرچه اتر (ETH) در تاریخ 6 آوریل صعودی بود، اما گاوها نتوانستند همان حرکت را تکرار کنند تا آن را به بالای میانگین ساده 50 روزه (SMA) بکشنانند. این نشان می‌دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم و ارز های دیجیتال ۱۶ فروردین | نمودار روزانه اتریوم | منبع:‌ Tradingview

نمودار روزانه اتریوم | منبع: Tradingview

در حال حاضر، قیمت اتریوم بر روی میانگین حرکت نمایی 20 روزه (EMA) روزه (152 دلار) قرار دارد. که احتمالا به عنوان سطح حمایتی قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت بتواند این سطح را حفظ کند، گاوها تلاش دیگری برای بردن آن به بالای میانگین حرکتی ساده 50 روزه (174 دلار) خواهند کرد.

در صورت موفقیت، روند صعودی جدیدی با هدف 250 دلار آغاز می‌شود. مقاومت جزئی در $ 208.50 وجود دارد اما ما انتظار داریم که اتر از آن عبور کند.

برخلاف تصور ما، اگر اتریوم به زیر میانگین حرکت نمایی 20 روزه برود، افت به زیر 117.090 دلار محتمل خواهد بود. بنابراین، نقطه خروج در بلند مدت می‌تواند 135 دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل قیمت ریپل ۲۳  فروردین

اگرچه ریپل (XRP) توانست تا به بالای میانگین حرکت ساده 50 روزه نزدیک شود، اما گاوها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. این نشان می‌دهد که خرس ها از این میانگین دفاع می‌کنند. در حال حاضر، خرس ها سعی دارند تا این آلتکوین را به زیر میانگین حرکت نمایی 20 روزه (0.183 دلار) بکشانند.

تحلیل قیمت ریپل ۲۳ فروردین | نمودار روزانه ریپل | منبع: Tradingview
نمودار روزانه ریپل | منبع: Tradingview

در صورت موفقیت خرس‌ها، حمایت بعدی که احتمالا خیلی قوی خواهد بود،0.15983 دلار است. رفتن به زیر این قیمت یک مزیت بزرگ برای خرس‌ها خواهد بود.

در مقابل ، اگر این قیمت میانگین نمایی 20 روزه بگذرد، گاو دوباره تلاش می‌کنند روند صعودی جدیدی را به سمت 0.25 دلار شروع کنند. در حال حاضر ، معامله گران می توانند حد ضرر خود را در بلند مدت روی قیمت 0.155 قرار دهند.

مطلب مرتبط: بازار گاوی و بازار خرسی

منبع: کوین مارکت کپ
منبع داده‌ها: صرافی هیت‌بی‌تی‌سی