آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | آیا بیت کوین سرانجام از 10000 دلار عبور می‌کند؟

نویسنده : Mohsen

21

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

11خرداد1399|00:13

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | بیت کوین در تلاش است تا از سطح روانی 10 هزار دلار عبور کند. اتفاقی که در صورت رخ دادن، احتمالا بیت کوین را به سمت بالاترین قیمت آن در طی چند سال اخیر سوق دهد.

پیش از اتفاق افتادن هاوینگ بیت کوین، بیت کوین روند صعودی خوبی را تجربه کرد. تا جایی که تا 10000 دلار بالا رفت. اما نتوانست از این سطح عبور کند و از آن موقع تا حالا بین قیمت‌های 8200 و 10000 دلار نوسان می‌کند.

حال سوالی که وجود دارد آن است که آیا در آخر این سطح شکسته می‌شود؟ چه مقدار بیت کوین برای آن آماده است؟ پاسخ آن است که ظاهرا بیت کوین این آمادگی را از خود نشان می‌دهد. اما علاوه بر بیت کوین، آلتکوین‌ها نیز روند مثبتی را نشان می‌دهند. بخصوص اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) که در هفته اخیر عملکردهای بسیار خوبی داشتند.

یکی از نقطه ضعف‌های روند مثبت اخیر بیت کوین (رسیدن به 10000 دلار و سپس بازگشت از آن قیمت) این موضوع بود که آلتکوین‌ها آن را همراهی نکردند. حال باید دید که با روند مثبت آلتکوین‌ها، همزمان و در کنار شاخص‌های مثبت بلند مدتی که نشان از آغاز یک روند صعودی جدید برای بیت کوین می‌دهند، چه اتفاقی خواهد افتاد.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال | منبع: Coin360
عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال | منبع: Coin360

شکستن مقاومت 10000 دلاری برای بیت کوین بسیار سخت خواهد بود.

نمودار 6 ساعته بیت کوین به خوبی نشان می‌دهد که چگونه قیمت زیر سطح 10000 دلاری نوسان می‌کند. با پیش رو بودن هاوینگ و احساساتی که در بازار ایجاد شد، ابتدا قیمت با یک روند مثبت به سمت 10100 دلار حرکت کرد. اما بعد از آن و با آرام شدن شرایط، قیمت آن در همین محدوده تثبیت شد.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار 6 ساعته بیت کوین | TradingView
نمودار 6 ساعته بیت کوین | TradingView

در این نمودار مشخص است که روند مثبت بیت کوین در 9800 دلار شکسته شده است. و البته پس از آن سطح مقاومت 8600 دلار را نیز به دست آورده. اگر به نیمه پر لیوان بخواهیم نگاه کنیم، باید بگوییم که این اتفاق بدی هم نیست. چرا که با گذشت زمان، سطوح پایینی بیت کوین به سمت مقادیر بیشتر در حرکت است.

در نتیجه با نگاه به سطوح پایینی (higher low) می‌توان گفت که بیت کوین روند مثبت را در پیش دارد. نکته مهم دیگر آن است که بیت کوین توانست مقاومت سخت 9300 دلاری را بشکند. تا زمانی که قیمت بالای این مقدار باقی بماند، احتمالا یک حرکت صعودی به سمت مقاومت‌های 9800 و 10100 دلاری وجود دارد. مقاومت‌هایی که در صورت شکسته شدن، احتمالا با یک روند مثبت قوی در ادامه همراه شوند.

اگر بیت کوین از این سطوح بگذرد، مقاومت‌های بعدی 11000 دلار و 11500 دلار خواهد بود. مقاومت‌هایی که در صورت شکسته شدن، کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد

ارزش بازار ارزهای دیجیتال، آماده حرکت به سمت 310 میلیارد دلار.

در حال حاضر، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال دو سطح حمایتی قوی دارد. میانگین حرکت 100 روزه و 200 روزه. البته کل ارزش بازار نیز مانند قیمت بیت کوین در یک محدود آرام گرفته و بین سطح حمایتی 225 میلیارد و مقاومت 267 تا 268 میلیارد دلاری نوسان می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار یک روزه کل ارز بازار ارزهای دیجیتال | TradingView
نمودار یک روزه کل ارز بازار ارزهای دیجیتال | TradingView

کل ارز بازار ارزهای دیجیتال نیز سیگنال‌های مثتبی را از یک روند صعودی می‌دهد. چرا که درست مانند بیت کوین، سطوح پایینی (higher low) بالاتری را به دست می‌آورد. علاوه بر این، تا زمانی که سطوح حمایتی میانگین حرکت 100 و 200 روزه باقی بماند، کل ارزش بازار در ناحیه گاوی قرار خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار چهار ساعته کل ارز بازار ارزهای دیجیتال | TradingView
نمودار چهار ساعته کل ارز بازار ارزهای دیجیتال | TradingView

نمودار چهار ساعته نیز خبر از یک روند مثبت دارد. چرا که با توجه به این نمودار، شاهد شکل گیری یک مثلث صعودی هستیم. علت شکل گیری این مثلث، به دست آمدن سطوح پایینی (higher low) بالاتر است. در واقع، سطح مقاومت شکسته نشده (ضلع بالایی و افقی مثلا) اما مدام سطوح پایینی قیمتی به سمت مقادیر بیشتر حرکت می‌کنند.

علاوه بر این، سطح مقاومنت 265 تا 267 میلیارد دلار تا حالا چندین بار تست شده است و در هر بار تست شدن قدرت آن نیز کاهش یافته است.

زمانی که یک سطح مفاومت چندین بار تست شود، قدرت آن کاهش می‌باید و احتمال شکسته شدن آن پس از هر بار آزمایش شدن بیشتر می‌شود.

تست شدن چندباره سطوح مقاومت و کاهش قدرت آن در کنار به دست آمدن سطوح پایینی (higher low) بالاتر، احتمال شکسته شدن این مقاومت را بالاتر می‌برد. در صورت شکسته شدن این مقاومت، اهداف بعدی 310 و 325 میلیارد دلار خواهد بود.

ارزش کل بازار آلتکوین‌ها نیز قدرت زیادی را از خود نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار یک روزه کل ارزش  بازارآلتکوین‌ها | TradingView
نمودار یک روزه کل ارزش بازارآلتکوین‌ها | TradingView

ارزش بازار آلتکوین‌ها نیز سرانجام دو سطح مفاومت میانگی حرکتی 100 و 200 روزه خود را به دست آورد. این دو مقاومت در کنار مقاومت 70 میلیارد دلاری است که از قبل وجود داشت و حفظ شده است. این موارد در کنار این موضوع که چند روز پیش ارزش بازار از 82-83 میلیارد دلار عبور کرد، نشان از یک روند مثبت خواهد داشت.

سناریو نزولی (خرسی) بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار 3 ساعته بیت کوین | TradingView
نمودار 3 ساعته بیت کوین | TradingView

در سناریو نزولی بیت کوین، سقوط به زیر مفاومت 9300 دلار می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد. اگر مفاومت 9300 از دست برود، احتمال سقوط‌های بیشتر هم وجود خواهد داشت. بعد از مقاومت 9300 دلاری، مقاومت 8600 تا 8800 دلاری وجود دارد.

سناریو صعودی (گاوی) بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین 11 خرداد | نمودار 3 ساعته بیت کوین | TradingView
نمودار 3 ساعته بیت کوین | TradingView

سناریوی صعودی بیت کوین ساده است. قیمت باید بالاتر از فضای سبز (9300 دلار) باقی بماند. تا زمانی که این سطح از حمایت حفظ شود، باید انتظار حرکت رو به بالا را داشت.

در همین راستا، می‌توان انتظار صعود به سمت مقاومت 9850 تا 10100را داشت. همانطور که بحث شد، هنگامی که یک سطح مقاومت چند بار آزمایش شود، احتمال شکسته شدن آن و صعود بالاتر می‌رود.

اگر بیت کوین بتواند از این سطح بگذرد، حرکت بعدی به سمت 10500، 11000 و 11600 دلار خواهد بود. بهترین شرایط برای آلتکوین‌ها، حرکت آهسته و صعودی به دنبال بیت کوین است. همانطور که در روزهای اخیر مشاهده کرده‌ایم، دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتر و کاردانو از خود قدرت نشان داده‌اند. اگر بیت کوین روند مثبتی را در پیش بگیرید، تعداد بیشتری از آلتکوین‌های نیز به دنبال آن حرکت خواهند کرد.

منبع: کوین تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

نوسانات بیت کوین در حال افزایش و نقدینگی آن راکد است.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم